Roku de naši madžucu kóši to Akashic Records (TV seriál)

• Japonsko

ロクでなし魔術講師と禁忌教典

• Japonsko

Roku de nashi majutsu kōshi to Akashic Records

Akashic Records of Bastard Magic Instructor

Animovaný / Akční / Fantasy / Komedie

Japonsko, 2017, 12x24 min

• Jeoffrey

Začátek byl opravdu super, sice to byla další klasická hromada klišé, ale Glenn- sensei byl ze začátku postava, po které jsem v podobném konceptu lačnil už delší dobu. Zkrátka hlavní hrdina, který je parchant a se vším co se kolem něho děje si neláme hlavu, nebo ještě lépe, je mu to u řiti... V momentě, kdy Glenn použil svůj nejmocnější úder (který byl vlastně kopanec) jsem si říkal, že se dívám sice na něco, co už jsem viděl mnohokrát, ale s postavou, jakou jsem neočekával. V té chvíli jsem i uvažoval o sympatických (i když slabých) 4* a těšil se na další díl. Jenže jak píše Goku, pak přišla 3. episoda a já si připadal, jako kdybych se koukal na něco úplně jiného, něco neskutečně tuctového a ohraného a hlavní hrdina byl rázem úplně stejný jako všichni ti nudní, odhodlaní a spravedlivý hrdinové. Prostě jako by v tu chvíli dorazil na plac místo toho vychytralého parchanta klasický Mirek Dušín verze 3000, kterých jsem ve speciálních akademiích viděl mraky a vše se zvrhlo do klasických žánrových kolejí, v kterých to víceméně jelo až do samotného konce. Hlavní hrdina se v dalších dílech dál potácel mezi tím parchantem, kterého jsem si oblíbil a snažil se tak maskovat, že je vlastně úplně normální, i když jeho odhodlání se nepřestávalo projevovat a tak už mu toho parchanta prostě někdo jako já nemohl uvěřit... A tak jsem byl zklamán a i když tahle speciální akademie je v podstatě naprostý průměr s předvídatelnými zvraty, které se až moc často řeší za pomoci různých nečekaných překvapení vycucaných z prstu, je to opět jen další kousek v kterém, jak píše Scalp "Všechno, co tu doposud bylo, jste už určitě viděli i jinde". Navíc to jak pro mě zabili Glenna jim ani teď na konci prostě nedokážu odpustit. 4,4/10(20.6.2017)

Pri sledovaní Akashic records som mal často zmiešané pocity, chýbala mi tu akákoľvek gradácia pri jednotlivých dieloch a záver pomaly jak z telenovely a z veľmi sympatického hl. hrdinu sa stal akýsi napravený dobráčisko, teda dúfam, že pokiaľ bude aj 2. séria, tak sa vráti k povahovým čtrám zo začiatku série. Príbeh sa zatiaľ moc nepohol, postupne som spoznával minulosť Glenna aj keď ani to zatiaľ nebolo dotiahnuté do nejakého uspokojiveho konca. ženské postavy nezaujali takmer ničím, jedinou svetlou výnimkou je Celica, škoda, že nedostala viac priestoru. Inak na to, že je to v podstate háremovka a hl. artiklom tu je mágia, tak som si sledovanie miestami fajn užíval. A samozrejme som stále zvedavý čo je to vlastne ten Akashic Records. 3*(22.6.2017)

• SonGokussj

Jak to inovativně a možná i pěkně začalo, tak to třetím dílem skončilo. První dvě episody nám ukáží magickou školu, ve které se studenti zabývají historií a celkově pochopením magie a nového transfer učitele, který studentům ukáže naprosto novou formu, jak s magií mohou manipulovat. Velký potenciál, dokázal bych vcelku i opomenout neustále červenající se holky se sukní, se kterou byste byli naprosto bez problémů vpuštěni i na nuda pláž... Jenže pak přišla 3. episoda a ze zajímavého příběhu se stala blbost, z učitele naprostý ko**t, z holek jen sexuální objekty, z magie jen nástroj pro zabíjení a ze studentů jednoduše harém... Totálně zabité... Drop 3EP 15 %(19.4.2017)

Akashic Records som si vyhliadol už pri ukážke traileru. A nesklamal som sa. Je tam síce pár momentov, za ktoré by som dal tvorcom facku (preto znižujem zo 4* na 3*, žiadne kompromisy), ale inak svižná, komediálno-akčná magická záležitosť. Netradičný a zábavný hrdina, sympatické hrdinky (bielovlasá "Širo Neko" Sistine naj, škoda, že sa viac neobjavovala Celica), príjemný vizuál.(21.6.2017)

• DaweForeman

Vzhledem k tomu, že jsem v tomhle případě začal číst mangu jako první, tak zase se nestačím divit, co dokázali tvůrci tohoto anime s tím provést (samozřejmě v negativním slova smyslu). Spoustu událostí si upravili, vynechali nebo z nich udělali opravdu odlehčené verze. Ono odlehčování jednotlivých situacích, kdy z toho dělají sledovatelnou pohádku mi už poslední dobou u anime vadí a fantasy žánrů obzvláště. Dále si také poupravili tak trochu design, který v některých případech dopadl opravdu katastroficky. Obecně ten příběh má našlápnuto dobrým a zajímavým směrem (kdy tu máme takového sympatického antihrdinu, se kterým člověk zažije spoustu srandy, a je tu celkem pestré prostředí), ale ono zpracování není zrovna dobře zvládnuto a obecně je mi celkem líto, že Celica tam nedostala moc prostoru, aby ukázala, co opravdu umí (ale kdo ví, třeba v pokračování snad - v lepším případě v tom manga zpracování, který je momentálně s překlady trochu pozadu, než anime). Když pominu zpracování, tak po příběhové stránce je tu spousta zajímavých situacích v otázce napětí, akce a různých zvratů. Hlavně se tu člověk taky dobře zasměje, ale není to nějaká fantasy parodie, ale taktně vložený humor. Animace je slabší a hudba průměrná.(22.6.2017)