Princezna a chuďas

(TV film)
  • Itálie La Principessa e il povero (více)

Pohádka o pyšné princezně, která musí projít těžkými zkouškami, aby nakonec poznala pravý význam slova láska. Král Hamil stále nemá dědice a zemi hrozí, že by se po jeho smrti vlády ujal krutý králův bratr Migal. Měsíc Hamilovi poradí, aby se obrátil o pomoc na vládce kouzel Epose, aby mu pomohl dát syna. Hamil se k němu vypraví, setká se však s Eposovým pomocníkem Gameshem ten se vydává za kouzelníka a namíchá mu lektvar pro ženu. Královně se skutečně narodí syn, ale když se to dozví Epos, na Gameshe se rozzlobí a dítě nechá unést. Gamesh však dítě zachrání a nechá ho vychovat u venkovské ženy Aziry společně s jejím synem. Mezitím král Hamil v zoufalství přemluví venkovanku Saribu, aby mu dala svou dceru Mirabellu, která bude hrát roli princezny. Když Mirabella dospěje, má si vybrat ženicha, který se stane králem. Zlý Migal se jí pochopitelně vnucuje, protože se svého plánu na vládu dosud nevzdává (TV Nova)

Fingon

Zvláštní fantasy (spíš než pohádka) - neskutečně utahaná první polovina, postavy Migala (Kretschmann) a Ademara (Rogers) vypadají prakticky totožně a nejsem si jistý, jestli mám být rád nebo nerad, že spolu neměli snad jedinou scénu. Brutální zklamání ze závěru, kdy se mně sympatická postava stala králem, ale Annu Falchi si přece jen nevzal-nevzala-nevzalo... plus spousta incestní tematiky - strýc Migal osahává princeznu jak jen může a čaroděj Epos, který je s ní rovněž v příbuzenském stavu (je to složité) se s ní chce taky oženit a zplodit potomka...čeští a slovenští herci jako obvykle namaškaření do podoby chlupatých sidekicků a jako čarodějova věž zaskakoval lednický minaret? ()

Arsenal83

Rozprávka, kde dospelí museli niektorým deťom zakrývať oči. Málokto bol totiž zvyknutý na to, že sa vo fantasy rozprávke bude prechádzať princezná v priehľadnom oblečení. ()

liberita

Jedno zo slabších diel režiséra Lamberta Bava, ak by sme ho porovnali s jeho ďalšími projektami známymi v našich končinách, čiže s Fantaghiro alebo s Pirátmi. Problémom sú okrem mizerného scenára hlavne postavy, ktorým chýbajú sympatie až natoľko, že s nimi nesympatizujú ani len ich predstavitelia. A takýto stav nedokáže zachrániť ani pekná tvár Nicholasa Rogersa či Anny Falchi. ()