poster

V kůži Johna Malkoviche

 • USA

  Being John Malkovich

 • Slovensko

  V koži Johna Malkovicha

Komedie / Drama / Fantasy / Romantický

USA, 1999, 108 min

Komentáře uživatelů k filmu (551)

 • andy60
  ***

  Nejvtipnější byla určitě první půlhodina. Přijímací pohovor do zaměstnání, výtah do 7.5 patra, nízký strop, svádění C. Keener..., to nemělo chybu. Potom tomu trochu spadl retěz a vlastně se už nebylo čemu zasmát. Film je to ale bezesporu originální a ojedinělý.(4.9.2017)

 • Houdini
  ****

  Oscar 3 nominace: Režie, Herečka VR - Catherine Keener, Scénář(5.3.2004)

 • kOCOUR
  *****

  Neuvěřitelná úchylárna, na které je zábavné do puntíku všechno, počínaje vyděšeným Johnem Cusackem a konče ještě vyděšenějším Johnem Malkovichem. Cameron Diaz si to střihla jednou s přelivem a zase jí to sekne...nemám slov. Spousta delikatesních scén v čele s přehledem Malkovichů v restauraci a veškeré (zejména počáteční) debaty se šéfem firmy, nízký strop a vůbec VŠECHNO! Trochu méně stravitelné pro běžné filmové konzumenty, ale vnímavý divák si přijde na své... Já chci portál Cameron Diaz!!! ;o)(10.8.2002)

 • Lima
  ****

  Velmi originální, žánrově nezařaditelný úlet. Scénarista Kaufman je nepochybně cvok. Tutovka pro každého, kdo si myslí, že ho filmový svět už nemůže ničím překvapit. A mimochodem, v tomhle filmu jsem přišel na chuť Johnu Cusackovi, který je opravdu dobrý herec.(13.4.2003)

 • Galadriel
  ****

  Přestože je tenhle film originální a na první podívanou těžko pochopitelný, asi už se na něj znova nepodívám. Rozhodně není špatný, dobře jsem se u něj celou dobu bavila, byla jsem ráda, že po mě vyžaduje i trochu toho myšlení, ale místy se panu Kaufmanovi ta překombinovanost trochu vymkla z rukou a nemám pocit, že po vícerém shlédnutí budu z děje moudřejší. Prostě surrealismu na mě bylo chvílemi příliš...(26.6.2006)

 • Gemini
  ****

  Ripley X mě předběhl, teď už by to nebylo originální. Ale lepší vysvětlení asi není:). Zase jedna hvězdná sešlost, která zabodovala, chtělo by se říct. Jenže to není ta klasická hvězdně obsazená pohodovka, tohle má ujetej nápad a neskutečnej vtip. A není v tom nějaký hlubší smysl? To je jako chtít pochopit Twin Peaks:)(24.3.2003)

 • Matty
  *****

  Tak pravil Charlie Sheen: Nadržená lesbická čarodějnice, zamysli se nad tím. Je to geniální! Být, či nebýt Johnem Malkovichem – to je, oč v této nenormální komedii mimo jiné běží. Mimo jiné v něm John Malkovich zavítá do Johna Malkoviche, mimo jiné v něm žena oplodní jinou ženu (či něco na ten způsob v rovině ryze psychologické), mimo jiné v něm loutkař v podání Johna Cusacka, který je tak „necusackovský“, že jsem ho vůbec nepoznal, zavře Cameron Diaz do klece, aby mohl(a) souložit s Catherine Keener. Velice vtipná, kaufmanovsky lidská anomálie je evidentně obeznámena s Kafkou i Carrollem, aniž by (byť na sekundu) přestala být svá, tzn. úžasně originální. Apendix: Adept na scénu dekády, „Malkovich, Malkovich…“, mě utvrdil v tom, že je možná lepší sám sebe zas tak moc dobře neznat. 90% Zajímavé komentáře: Melies, MIMIC, curunir, twinpeaks, TotalFilm(19.7.2009)

 • Radyo
  ****

  Nestandartní podívaná, opravdu ojedinělý a originální námět a výborní herci - John Cusack tady asi předvádí životní výkon. Režisérsky se sice Spike Jonze až tak nevytáhl, ale celkově lze tenhle film pochválit, byť se na něm dá najít i pár chybiček. Btw. Zajímavá je minirolička Charlieho Sheena v roli sebe sama.(20.6.2003)

 • J*A*S*M
  *****

  No páni, takovou ulítlou parádu jsem podle relativně střídmého hodnocení vážně nečekal. Film se jednak může pochlubit vynikajícím scénářem, ale také skvělými herci, kteří si své nevšední role evidentně užívají. Zvlášť John Cusack mě zde velmi mile překvapil. Scéna, kdy se Malkovich dostane sám do sebe, je asi jednou z nejbizarnějších scén ever.(30.7.2010)

 • Malarkey
  ****

  Zvláštní. Mně to příjde, jako kdybych koukal na něco, co nevzniklo na naší zeměkouli. Celé je to totiž hrozně divné, neobvyklé a hlavně odehrávající se v kůži Johna Malkoviche. Příběh mi ze začátku nabízel takovou milou pozitivní nudu, která sice na žádný zázrak nevypadala, ale zase se nedá říct, že by byla natolik strašná, že bych u toho umíral. To co se dělo pak už prostě mlelo tak zvláštním mlejkem na maso, že jsem prostě seděl, koukal a absolutně nechápal. Jenom dobře, že je to uvolněno tím, že je to vlastně zčásti komedie plná zvláštních situací. John Malkovich se do filmu povedl na výbornou. Abych se přiznal, stejně jako ve filmu lidem, ani já si přesně nedokážu vybavit konkrétní roli, kterou on ztvárnil a já bych si jí zapamatoval, krom toho, že teda jméno mi je dosti známé. Což je asi tak všecko. Každopádně s tímto filmem si udělal nemalou reklamu a hlavně nádherně zkombinovanou realitu s fikcí tak zajímavým způsobem, že prostě nejde od tohoto filmu odejít jinak než se vztyčenou hlavou. Je to tak zvláštní. --- Nějaké otázky? - Proč je tady tak nízký strop? - Nižší strop, nižší nájem.(13.7.2008)

 • T2

  Rozpočet $13miliónovTržby USA $22,863,596Tržby Celosvetovo $34,600,000(6.12.2008)

 • gouryella
  *****

  Neskutecne vtipnej film s hercem Malkovichem o herci Malkovichovi. Scenarista by si zaslouzil cenu napad roku.(31.7.2002)

 • Renton
  ****

  Scénář: Charlie Kaufman .. Velmi, velmi silně sugestivní zážitek. .. Kdo vlastně jsem? Loutkař, nebo naopak loutka, se kterou si někdo pohrává? ___ Přiznám se, že mi po zhlédnutí nějakou chvíli trvalo, než jsem to celé strávil. Neuvěřitelně originální scenáristický guláš (nic ve zlém) z pera Charlie Kaufman, který je jednoduše ,,jiný" než kdokoliv / cokoliv ostatního. Režijně snímek zas tak neexceluje, nějakou tu chybku není problém najít, zato herecky je to podívaná. Rozhodně zábavné a určitě k zamyšlení. 85%.(2.3.2006)

 • Faye
  *****

  Tenhle "divnej" film mě doslova vyrazil dech. Šílenými nápady, poetikou, originalitou, vtipem atd. atd.(16.10.2004)

 • May
  *****

  Nápad je to dobrý, to nepopírám, ale filmu něco chybí, něco co by potlačilo celkový dojem trapných scén, nevím, ale nijak mě tenhle snímkej neuchvátil a rozhodně ho nepovažuju za žádný převrat.(5.2.2004)

 • Nathalie
  ****

  Divný film pro divné lidi. Toulky podvědomím Charlieho Kaufmana, kdy při sledování vnímáte, jak vám malé šedé buňky šrotují v úporné snaze úplně nezabloudit a zároveň máte pocit, že se do hlavy každou minutou stopáže někdo vloupá. A taky že ano. Surreálné, ale milé.(18.12.2007)

 • mandes
  ****

  rozpočet : $13 million tržby celosvetovo : $22,863,596(5.4.2006)

 • TheMaker
  ***

  Originální, ale stačí to, když režisér filmu nemá co říci?(2.5.2011)

 • Subjektiv
  *****

  Svět naruby. Normálně se Malkovich stává postavami, tentokrát se postavy stávají Malkovichem. Sobec je to. Vůbec mu nevadí, když vládne svojí postavě a připadá mu přirozené, že ta tančí, jak on píská, ale když se to prohodí, hned je oheň na střeše. Není však dobře, když se chce Malkovich stát Malkovichem, protože takový Malkovich jistě bude chtít stát se Malkovichem, který bude chtít stát se Malkovichem, který bude chtít stát se Malkovichem. Malkovich, MALKOVICH, MAAALKOVICH!!!! Nikdy to neskončí!!!! ÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍ!!!!!!(2.5.2011)

 • Oskar
  ****

  Téměř macourkovská sci-fi komedie, oplývající mnoha originálními režijními i scénáristickými nápady, ale podle mě není tak dokonalá, jak se říká. Zpočátku se to celé jeví jako absurdní crazy komedie á la Monty Python a sv. Grál, později to přechází v černou komedii, satiru a skoro i thriller a to je na jeden (jakkoli zajímavý) film až až. Navíc John Malkovich mi nikdy k srdci nepřirostl, je příliš fádní a patetický, pro komedii tedy zcela nevhodný. Zato Catherine Keenerová je zde vynikající. Ale hlavní problém vidím v tom, že motiv člověka ovládaného jiným člověkem se dá v komedii využít tisícinásobně líp (viz třeba "Pane, vy jste vdova!" nebo "Křeček v noční košili").(11.4.2003)

 • B!shop
  ****

  Hlavni klad filmu je rozhodne originalita. A tentokrat je to skutecne originalni, divnej a velice zajimavej napad a takovej je celej film. Jonzeho rezie, kamera a hudba jsou jen normalne v pohode, ale scenar je tak skvelej, ze to staci. Zvlast kdyz tu jsou takovy skvely herci. Cusacka jsem absolutne nepoznal, zjistil jsem az ted, ze tam hral, ale byl skvelej. Pak tu je Malkovich, kterej je proste genialni, zvlast ve scene Malkoviche v Malkovichovi. A Cameron Diaz tu predvadi mozna zivotni vykon. A potesi plesatej Charlie Sheen. Ke konci uz je film sice krapet slabsi, zhruba od okamziku, kdy se presuneme o 8 mesicu dal a uplnej zaver uz je nejakej moc zamotanej. Ale i tak davam hodne dobry 4 hvezdicky, protoze se skutecne jedna o velmi originalni a dost vtipnej film.(27.4.2007)

<< předchozí 1 2 3 4 8 15 21 28
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace