V kůži Johna Malkoviche

Being John Malkovich

V koži Johna Malkovicha

Komedie / Drama / Fantasy / Romantický

USA, 1999, 108 min

Tenhle "divnej" film mě doslova vyrazil dech. Šílenými nápady, poetikou, originalitou, vtipem atd. atd.(16.10.2004)

Malkovich Malkovich Malkovich Malkovich, Malkovich Malkovich Malkovich Malkovich - Malkovich? Malkovich Malkovich Malkovich, Malkovich Malkovich! ;-) toto se nedá popsat slovy, to se musí vidět. Čekalo to na mě v šupleti drahnou chvíli, ale to čekání se vyplatilo. Viděno v pravý čas. Brilantní snímek pro podivíny všeho druhu.(31.3.2011)

Pěkná ujeťárna, na kterou divák jen tak nezapomene. John Cusak je super herec, a v této roli se obzvlášť předvedl. Keener i Diaz mu slušně sekundovali. Celý náměť považuji sice za úplnou magořinu, ale fakt jsem se bavila. Že vůbec někdo dostal nápad zrealizovat něco, jako je toto, je samo o sobě obdivuhodné. Určitě každý kdo má rád bláznivé komedie, nebo Johna Malkoviche, si přijde na své. Spoustu scén je tu úplně špičkově povedených, a rozhodně jsou k pupukání. Obzvlášť je třeba všimnou si různých propracovaných detailů, to se pak nasmějete nejvíc.(1.9.2011)

Riadne úchylný film... Pritom všetci boli poháňaní láskou. Kto ťahá za nitky a kto je bábka? Nech sa situácia postáv menila akokoľvek, Malkovich v tom bol vždy nevinne. Áno, aj Malkovich... a Malkovich. Herci si svoje roly užívali, niektorí dokonca mali možnosť hrať samých seba. Film oplývajúci množstvom nápadov, ktoré zabezpečia množstvo humoru, ale aj idey hodné zamyslenia. Povinná jazda pre všetkých voyagerov. Pre ostatných tiež.(27.12.2012)

Jedním slovem bizardní. Naprosto nevšední příběh o objevení vchodu do Johna Malkoviche. Už jen tohle zní divně,ale je to tak. Divné je vlastně vše co se ve filmu odehraje,něco takového jsem opravdu nečekal,ale musím říct,že se mi to líbilo. Výborný nápad výměny zpackaného a nenaplněného života lidí za 15 minut v těle Malkoviche plus věčná otázka nesmrtelnosti a "lásky" za každou cenu.(19.3.2014)

bylo to tak ujetý a divný, ale i zajímavý a originální, že jsem dlouho přemýšlela jak to ohodnotit 3-4*(28.8.2015)

• filipvrbik

Jistě nápaditý snímek, který mě ovšem vůbec nezaujal. Nevím jestli mělo jít o komedií (pak byla velmi trapná), nebo bylo ústředním motivem vstupování do Johna Malkoviche?? Tak či onak 40% max.(10.9.2015)

Charlie Kaufman je jeden z nejulítlejších scénáristů Holywoodu a V kůži Johna Makoviche je snad jeho nejpovedenější kousek. No, vlastně Věčný svit je ještě lepší, ale tohle takové víc komediální... Veliký obdiv si zaslouží i samotný Malkovich, který si zahrál ve filmu sám sebe, udělal si srandu ze své slávy a ještě z toho vyšel jako vítěz. Viděl jsem několikrát a uznávám, že po několikáté to už není ono, ale film mě pořád bere a obdivuji fantazii scénáristy. Uznávám, že to není pro každého, ale fajšmekr si pochutná a odejde z kina z hlavou otočenou o 360 stupňů a průměrný divák to asi tak v půlce vzdá...(22.11.2015)

• himor

Po dlhšej dobe musím zmeniť hodnotenie, pretože tento film, okrem dobrých hereckých výkonov, stál za hovno. Bez okolkov. Nie som si istý, či scenár písal Kaufman čistý. Asi nie. Strašne divný film, strašne. Nepatrím zjavne do kategórie tých, ktorým sa tento zážitok zdal plnohodnotným. Sorry. 40%(9.3.2018)

Jen dvě věci mi utkvěly v hlavě - postraumatické zážitky z dětství oné šimpanzice a Malkovich, Malkovich, Malkovich, Malkovich, Malkovich, Malkovich...(6.3.2005)

Malkovich, malkovich, malkovich, malkovich, malkovich.Malkovich? Malkovich, malkovich, malkovich, malkovich, malkovich..............malkovich? Malkovich. gr8 scénka.....celý film tiež. Charlie Kaufman si vytvoril status scenáristu ktorí nevypustí len tak niečo, je zárukou origilality a jeho filmi vedia zapôsobyť. Mohol by ešte niečo...bo bieda nejak na new gut movies...(1.7.2005)

Jako jízda na horské dráze s Johnem Malkovichem po boku.(7.6.2006)

Prvá hodina je fakt geniálna. Dej má celkom rýchly spád ale ku koncu je to trochu naťahované, aspoň mne to tak prišlo lebo som sa už začal nudiť. Výborný John Cusack ako aj všetci ostatní herci. Veľmi zaujímavý nápad a ja mám surrealizmus rád tak ma to veľmi potešilo. Čo ma ešte uchvátilo je perfektný scenár. Čo človek neurobí kvôli láske, ktorá mu nieje v skutočnom živote opätovaná.(30.10.2008)

Hodně zvláštní film od začátku do konce, takový milostný trojúhelník se čtvrtým "o nás bez nás"..(8.2.2009)

tazko pisat o takomto filme lebo je velmi silne intelektualny a surrealisticky a kazdy si v nom podla mna najde nieco svoje jedine zeby nenasiel nic :) Charlie Kaufman balancuje medzi cistym blaznom a geniusom..prvu pol hodinu sa pribeh trosku taha a velmi som sa premahal aby som ho pozeral dalej ale hodnotenia ktore ma tento film od najvyssich kritikov ma premohli a neskor som pochopil s cim sa Kaufman hra cely film a ze je vo vnutri pravdepodobne velmi nestastny a laskou sklamany umelec..scena malkovich everywhere je neskutocna..jednoznacne treba tento film vidiet viac krat na prvy krat velmi tazko stravitelne..7.5/10(27.7.2009)

Shlédnuto po mnoha letech (ani jsem to tady neměl ohodnocené), takže jsem se docela divil, kdo všechno tam hraje:). Vzhledem k tomu, že jsem si to pamatoval jako dost dobrý film, byl jsem překvapený, že kromě základního nápadu (a všeho loutkařského:)) už mě skoro nic jiného nezaujalo.(20.8.2011)

• m4xp4yn3

Fajn nápad, ale nemůžu vystát když si scénárista cucá z prstu pravidla vlastního světa za pochodu tak, jak se mu to zrovna hodí. Scénář je tedy děravý, okatě záplatovaný a chybí mu jakýkoliv řád. Místy jsem se bavil, ale po zhlédnutí ve mě zůstalo jen "co jsem to právě viděl za hovadinu?"(23.2.2014)

Nee, nebyl to rozhodně průměrný film. A nemám nic proti zvláštním, netradičním, atypickým filmům, ale toto už přece jen na mě bylo trochu moc. Příliš nelogické a zvrhlé, až úchylné... takže přece jen asi budu konzerva. Myšlenka zajímavá, ale stejně nepobírám, že se tomuto někdo dobrovolně propůjčil. No asi jsem to nepochopila, ale nemůžu tedy dát víc jak 3*.(30.3.2017)

Nejlepší debut všech dob? Dost možná. A dokonce dvojitej! (První film Spika Jonze a první filmovej scénař Charlieho Kaufmana). Tenhle film je šílenej. Nejen tím co se v něm děje, ale i tím jak hrozně dobrej je. Kaufman s Jonzem ten šílenej nápad navíc podávaj tak neskutečně mistrovsky a chytře, že jsem jim to nejen žral, ale celou dobu jsem byl do filmu neskutečně zazřanej a nechtěl jsem aby to končilo. Jeden z nejlepších filmovejch konců. O kameru se postaral Lance Acord (Lost In Translation) takže ten film i naprosto dokonale vypadá. Neskutečný.(14.8.2019)

Zvláštní film s velmi originálním nápadem. Určitě stojí za vidění, ale asi jsem čekal ještě trochu víc...(17.1.2003)

Originální a velmi svěží dílko. Zajímalo by mě, komu všemu byla postava, kterou hraje Malkovich, nabídnuta. Prozrazovat z děje raději nebudu naprosto nic, snad jen ... Malkovich, Malkovich, Malkovich.(17.2.2003)