V kůži Johna Malkoviche

Being John Malkovich

V koži Johna Malkovicha

Komedie / Drama / Fantasy / Romantický

USA, 1999, 108 min

Malkovich je tradičně super. Zbytek silně pokulhává. Diaz s Cusackem se standardně snést dají (ač standardně nehrají), ale ve svých umaštěných a hysterických verzích byli za hranicí únosnosti. Jakkoli film začíná více než slibně a jakkoli jsem na úchylárny zatížen (Zoolander a spol.), tak se scénář záhy řítí špatným směrem a i přes třeba vynikající scénu s Malkovichem uvnitř Makoviche mne zbytek filmu moc nebavil... 60%(5.9.2017)

Surrealistický romantický čtyřúhelník? Tohle bylo hodně zamotaný a bizarní. I kulisy, ve kterých se děj odehrává (podlaží 7½, vyplivnutí pár metrů nad zemí u odbočky na New Jersey), jsou jak z jiného světa. Mimochodem, opravdu si myslíte, že otcem dítěte nemůže být žena? Jedno poselství je ale jasné a ve svém podvědomí bych se opravdu hrabat nechtěl. Myslím, že jsem konečně přišel na to, kde se berou gayové a lesbičky :-) Pokud máte rádi loutky, chcete se stát někým jiným nebo jste potencionální kandidáti na Velkého bratra, tak tohle je pro vás to pravé. Jen doufám, že za mé nitky nikdo tahat nebude.(1.7.2009)

Kam pojedete letos na dovolenou? Na Kanáry, do Alp, do lázní nebo je libo poznat kebuli Johna Malkoviche zevnitř? Doporučuju ty lázně, protože jsem se právě vrátil z restaurace plné Malkovichů a v rámci zachování duševního zdraví odcházím na delší posezení k profesionálnímu nahlížeči do zákoutí cizích hlav.(4.9.2009)

[7,5/10] (Gramercy, Propaganda, Single Cell) (Technicolor /// Produkce: Steve Golin, Vincent Landay, Sandy Stern, Michael Stipe /// Scénář: Charlie Kaufman /// Kamera: Lance Acord /// Hudba: Carter Burwell /// Nominace na Oscara: Spike Jonze (režie), Charlie Kaufman (scénář), Catherine Keener (herečka ve vedlejší roli)) [1001 FILMŮ, KTERÉ MUSÍTE VIDĚT, NEŽ UMŘETE](12.5.2013)

Tenhle Kaufmanovský snímek překvapí. A to zaručeně. Odvaha Spikea Jonze natočit něco podle tak šíleného scénáře, vynikající John Cusack, ošklivá Cameron Diaz, přitažlivá Catherine Keener a hlavně schopný-si-ze-sebe-udělat-legraci-John-Malkovich .. nepopsatelné. Jedinou výhradu mám k trochu protahovanému závěru.(16.8.2007)

• - Charlie Kaufman napsal scénář už v roce 1994 a i přestože se zdálo, že je o něj zájem, všechna studia projekt odmítla. Teprve Francis Ford Coppola přeposlal text svému zeti, Spikeovi Jonzemu, který si ho přečetl v roce 1996 a souhlasil s tím, že film natočí následující rok. (Devadesát Dva)

• - Hra, kterou Malkovich nacvičuje na jevišti je Richard III od Williama Shakespeara. Konkrétně jde o scénu, ve které si Richard kochá svou mocí a lží, pomocí nichž dosáhl ženy, kterou miluje, lady Anne. Po této zkoušce následuje scéna, kdy se Craig poprvé miluje s Maxine, alias Malkovichem. (HellFire)

• - Režisér filmu Spike Jonze priznal, že počas propagovania scenáru v Hollywoode mu jeden z producentov navrhol prepísať názov filmu na Being Tom Cruise (V koži Toma Cruisa). (HelenOfTroy)