Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Loutkář Craig (John Cusack) nemůže zavadit o pořádný job, a tak předvádí svá loutková představení plná zklamání a zhrzených lásek přímo na newyorských ulicích. Jeho žena Lotte (Cameron Diaz) je zase posedlá zvířátky. Prodává domácí mazlíčky a také jich má spoustu doma , docela se jim daří otrávit život sousedům. Jejím favoritem je ale retardovaný šimpanz Elijah, kterému se Lotte pokouší vyřešit jeho psychologické problémy. Craig nemá prachy, a proto přijme místo účetního v podniku s bossem, jemuž je už 105 let a se senzační kočkou jménem Maxine (Catherine Keener). Zabouchne se do ní na první pohled, ale Maxine na něj kašle. Naštěstí jenom do té chvíle, než vedle Craigova stolu najdou společně vchod do "Johna Horatia Malkoviche". Přijdou na to, že z tohoto zvláštního objevu by mohla být docela slušná živnost. Vypečení podnikatelé začnou prodávat patnáctiminutové pobyty "v kůži Johna Malkoviche" za 200 dolarů a také sami vzrušující "cestování" vyzkoušejí. Surrealistická cestovka je na světě! (oficiální text distributora)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (578)

Matty 

všechny recenze uživatele

Tak pravil Charlie Sheen: Nadržená lesbická čarodějnice, zamysli se nad tím. Je to geniální! Být, či nebýt Johnem Malkovichem – to je, oč v této nenormální komedii mimo jiné běží. Mimo jiné v něm John Malkovich zavítá do Johna Malkoviche, mimo jiné v něm žena oplodní jinou ženu (či něco na ten způsob v rovině ryze psychologické), mimo jiné v něm loutkař v podání Johna Cusacka, který je tak „necusackovský“, že jsem ho vůbec nepoznal, zavře Cameron Diaz do klece, aby mohl(a) souložit s Catherine Keener. Velice vtipná, kaufmanovsky lidská anomálie je evidentně obeznámena s Kafkou i Carrollem, aniž by (byť na sekundu) přestala být svá, tzn. úžasně originální. Apendix: Adept na scénu dekády, „Malkovich, Malkovich…“, mě utvrdil v tom, že je možná lepší sám sebe zas tak moc dobře neznat. 90% Zajímavé komentáře: Melies, MIMIC, curunir, twinpeaks, TotalFilm ()

Galadriel 

všechny recenze uživatele

Přestože je tenhle film originální a na první podívanou těžko pochopitelný, asi už se na něj znova nepodívám. Rozhodně není špatný, dobře jsem se u něj celou dobu bavila, byla jsem ráda, že po mě vyžaduje i trochu toho myšlení, ale místy se panu Kaufmanovi ta překombinovanost trochu vymkla z rukou a nemám pocit, že po vícerém shlédnutí budu z děje moudřejší. Prostě surrealismu na mě bylo chvílemi příliš... ()

Reklama

J*A*S*M 

všechny recenze uživatele

No páni, takovou ulítlou parádu jsem podle relativně střídmého hodnocení vážně nečekal. Film se jednak může pochlubit vynikajícím scénářem, ale také skvělými herci, kteří si své nevšední role evidentně užívají. Zvlášť John Cusack mě zde velmi mile překvapil. Scéna, kdy se Malkovich dostane sám do sebe, je asi jednou z nejbizarnějších scén ever. ()

Gemini 

všechny recenze uživatele

Ripley X mě předběhl, teď už by to nebylo originální. Ale lepší vysvětlení asi není:). Zase jedna hvězdná sešlost, která zabodovala, chtělo by se říct. Jenže to není ta klasická hvězdně obsazená pohodovka, tohle má ujetej nápad a neskutečnej vtip. A není v tom nějaký hlubší smysl? To je jako chtít pochopit Twin Peaks:) ()

kOCOUR 

všechny recenze uživatele

Neuvěřitelná úchylárna, na které je zábavné do puntíku všechno, počínaje vyděšeným Johnem Cusackem a konče ještě vyděšenějším Johnem Malkovichem. Cameron Diaz si to střihla jednou s přelivem a zase jí to sekne...nemám slov. Spousta delikatesních scén v čele s přehledem Malkovichů v restauraci a veškeré (zejména počáteční) debaty se šéfem firmy, nízký strop a vůbec VŠECHNO! Trochu méně stravitelné pro běžné filmové konzumenty, ale vnímavý divák si přijde na své... Já chci portál Cameron Diaz!!! ;o) ()

Galerie (34)

Zajímavosti (26)

  • Ke konci filmu se na okamžik objevil i režisér David Fincher. (Karlos80)
  • Pravé Malkovichovo druhé jméno je Gavin, ve filmu se jmenuje Horatio. (Tygrys)
  • Během hovoru, který spolu vedou Lester (Orson Bean) a Craig (John Cusack) v 11. minutě u okna, jde zahlédnout pohybující se stín. (Duoscop)

Související novinky

Shia LaBeouf na odstřel?

Shia LaBeouf na odstřel?

14.08.2010

Vskutku podivuhodné spojení – Shia ve filmu australského drsňáka Johna Hillcoata, tvůrce Cesty a nelítostného kenguru-westernu Proposition? Ale ano. Prozatím nic není oficiální, ale údajně už spolu… (více)

Spike Jonze a jeho noční můra

Spike Jonze a jeho noční můra

14.07.2008

I Terry Gilliam, obvyklý terč různých katastrof (posledně mu uprostřed filmovačky umřel Heath Ledger), by si zřejmě už dávno vpálil kulku do hlavy, kdyby se nějaký jeho projekt potýkal s takovými… (více)

Cusackova tragická projížďka

Cusackova tragická projížďka

02.03.2006

Před několika lety se sice ocitl V kůži Johna Malkoviche a udělal z toho docela výnosný byznys, ale nyní bude jméno Johna Cusacka zdobit nezávislé drama GRACE IS GONE v režii začátečníka Jamese C.… (více)

Reklama

Reklama