V kůži Johna Malkoviche

Being John Malkovich

V koži Johna Malkovicha

Komedie / Drama / Fantasy / Romantický

USA, 1999, 108 min

Surrealistický romantický čtyřúhelník? Tohle bylo hodně zamotaný a bizarní. I kulisy, ve kterých se děj odehrává (podlaží 7½, vyplivnutí pár metrů nad zemí u odbočky na New Jersey), jsou jak z jiného světa. Mimochodem, opravdu si myslíte, že otcem dítěte nemůže být žena? Jedno poselství je ale jasné a ve svém podvědomí bych se opravdu hrabat nechtěl. Myslím, že jsem konečně přišel na to, kde se berou gayové a lesbičky :-) Pokud máte rádi loutky, chcete se stát někým jiným nebo jste potencionální kandidáti na Velkého bratra, tak tohle je pro vás to pravé. Jen doufám, že za mé nitky nikdo tahat nebude.(1.7.2009)

Malkovich, John Cusack, Sheen, Penn, Pitt... a Diaz? Znova. Malkovich, John Cusack, Sheen, Penn, Pitt... a Diaz? A tohle? Jako nápad asi pěknej, ale taková blbina? Že vlastně ženská je otcem dítěte! Nejlepší z toho se mi zdálo to snížený patro. Jinak dveře do hlavy Malkoviche a to eště tak zneužitý, aby si dvě ženský spolu mohly užít, je krajně ujetý, pošetilý, praštěný a směšný.(15.10.2008)

Originální filmový počin, který se jen tak nevidí. Kvalitní herecké obsazení hraje ještě nad očekávaní. Hlavně John Cusack předvadí bezchybný výkon a naprosto reálný přepis postavy do filmu. Scénář je geniální, spousta vtipů, hlášek, dává možnost vyniknout a stvořit dokonalé filmové postavy/charaktery, které jen tak aspoň já z hlavy přes noc nevyženu. Film možná nabízí akorát trochu hůře stravitelný příběh na pochopení, což neberu jako chybu. 9/10*(1.5.2008)

8 / 10 Normálne by som dal ďalšej kaufmanovke päť * takmer bez rozmyslenia, ale musím povedať (a nerobím to rád), že film V koži Johna Malkovicha ma trochu sklamal... nie, 'sklamal' nie je správne slovo... proste nenaplnil moje očakávania. Zlý určite nie je, to vôbec nie, práve naopak, to len ja som spravil jednu osudovú chybu - ešte pred jeho vzhliadnutím som si z nedočkavosti prečítal celý scenár, stránku po stránke, riadok po riadku, a to, čo som videl v mojej hlave, bolo jednoducho o kus lepšie, ako to, čo som následne videl na obrazovke - a vôbec to nebolo tým, že by som mal väčšiu predstavivosť a obrazotvornosť ako Spike Jonze! Bolo to tým, že celý scenár prešiel brutálnymi producentskými nožničkami a jeho sociálno-kritická pointa skončila v nenávratne... Škoda, nesmierna škoda - kto neverí, nech si to prečíta tiež - ale až po pozretí filmu!(6.11.2005)

PŘÍMO GENIÁLNÍ NÁPAD!!! Tohle je doslova origialitou přetékající film, ve kterém přímo exceluje k nepoznání zarostlý John Cusack. Zdárně mu sekunduje také Cameron Diaz, coby "mírně" střelená milovnice zvířat všeho druhu či samotný herec herců - John Malkovich. Potěšil také malý, ale přesto velmi milý "štěk" Charlieho Sheena.;-) Nicméně... První polovina snímku je opravdu nefalšovaný filmový zážitek plný absurdních věcí, absurdních situací a absurdních rozhovorů. Ke konci dochází k menšímu zpomalení a ubrání na tempu, ale i tak je to skutečně nadprůměrný snímek, který diváka vytáhne z filmového stereotipu jako facka z hlubokého spánku.;-) Btw... Maxine je neskutečná kráva!!!(28.7.2009)

• - Režisér filmu Spike Jonze priznal, že počas propagovania scenáru v Hollywoode mu jeden z producentov navrhol prepísať názov filmu na Being Tom Cruise (V koži Toma Cruisa). (HelenOfTroy)

• - Hra, kterou Malkovich nacvičuje na jevišti je Richard III od Williama Shakespeara. Konkrétně jde o scénu, ve které si Richard kochá svou mocí a lží, pomocí nichž dosáhl ženy, kterou miluje, lady Anne. Po této zkoušce následuje scéna, kdy se Craig poprvé miluje s Maxine, alias Malkovichem. (HellFire)

• - Spoiler: Když na začátku filmu Craig hádá jméno Maxine, vysloví také jméno Emily – tak se jmenuje holčička, která se Maxine narodí. (HellFire)