poster

V kůži Johna Malkoviche

 • USA

  Being John Malkovich

 • Slovensko

  V koži Johna Malkovicha

Komedie / Drama / Fantasy / Romantický

USA, 1999, 108 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Botič
  *****

  Co se stane, když John Malkovich vleze do mysli Johnu Malkovichovi? Malkovich, Malkovich, Malkovich, Malkovich.......Spike Jonze je buď bůh nebo ďábel. Ať tak či onak je v Kůži Johna Malkoviche geniální, bizardní a notně zvrhlá hříčka o nalezení nesmrtelnosti. Každý si může udělat výlet do Malkovichovy hlavy a užít si svých 15 minut slávy v jeho kůži. Kdoby odolal. Omluvte mě prosím, vydávám se na křížovou výpravu, avšak namísto svatého grálu jdu hledat portál do hlavy Charlieho Kaufmana.(16.2.2009)

 • Kaka
  ***

  Obsahově vyjmečně inovativní společensko-vztahová satira plná absurdních situací, zaobalená v neopakovatelném bizár feelingu a podivné atmosféře. Jonze se nebojí experimentovat a Kaufman je hlava pomazaná na všelijaké roztodivné příběhy. Výsledek tomu odpovídá. Občas je to sice trochu moc teatrální a nosná dějová linka sem tam možná ani nedává úplně smysl, ale to mezi řádky smysl dává. Něco naprosto jiného, těžko uchopitelného a extrémně originálního. Film o vztahových problémech moderní doby v nejatypičtějším podání co si (ne)dokážete představit.(20.7.2017)

 • Anderton
  *****

  Luis Bunuel sa môže ísť so svojím poňatím surrealizmu v porovnaní s geniálnym dielom Spikea Jonzea pásť spoločne napríklad aj s Lynchom. Nič proti nim, ale nástup scenáristu Charlieho Kaufmanna na scénu bola v Hollywoode udalosťou desaťročia. Hovoriť o deji nemá zmysel, pretože to žiadny zmysel slovami dať nemôže. Plagát hovorí za všetko, film je rovnako šialený. Lenže na rozdiel od niektorých filmov hore spomínaných tvorcov dáva určite zmysel a nemusíte byť rozmaznaný intelektuál, aby ste si film užili na plné pecky. Oscar za scenár v rukách iného tvorcu je jeden z mnohých prešľapov našich obľúbených akademikov.(3.6.2012)

 • boshke
  ****

  Malkovich je tradičně super. Zbytek silně pokulhává. Diaz s Cusackem se standardně snést dají (ač standardně nehrají), ale ve svých umaštěných a hysterických verzích byli za hranicí únosnosti. Jakkoli film začíná více než slibně a jakkoli jsem na úchylárny zatížen (Zoolander a spol.), tak se scénář záhy řítí špatným směrem a i přes třeba vynikající scénu s Malkovichem uvnitř Makoviche mne zbytek filmu moc nebavil... 60%(5.9.2017)

 • Richie666
  *****

  "But what I had been through. I am hungry as the winter. I am sick, anxious, poor as a beggar. Fate has tossed me hither and thither. I have been everywhere. Everywhere! But wherever I have been.., every minute, day and night - my soul has been full of mysterious anticipations. I feel the approach of happiness. I see it coming!"(8.5.2008)

 • - Hra, kterou Malkovich nacvičuje na jevišti je Richard III od Williama Shakespeara. Konkrétně jde o scénu, ve které si Richard kochá svou mocí a lží, pomocí nichž dosáhl ženy, kterou miluje, lady Anne. Po této zkoušce následuje scéna, kdy se Craig poprvé miluje s Maxine, alias Malkovichem. (HellFire)

 • - V originálním scénáři je v roli Malkovichova přítele místo Charlieho Sheena Kevin Bacon. (Tygrys)

 • - V první verzi scénáře měl Lester s přáteli využívat portál k ovládnutí světa ve jménu Satana. (HellFire)

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace