V kůži Johna Malkoviche

Being John Malkovich

V koži Johna Malkovicha

Komedie / Drama / Fantasy / Romantický

USA, 1999, 108 min

Kaufmanovo scénář ve mě vyvolal pochybnosti o hranici mezi originalitou a čirým bláznovstvím. Hodně ujetý film, jehož příběh se raději nebudu pokoušet nikomu převyprávět, protože by mě to mohlo stát plnou penzi v jedličkárně na dobu neurčitou. Pokud jste někdy chtěli být v kůži Johna Malkoviche, tak rozhodně neváhejte a pusťte si film "Being John Malkovich". Pokud se ptáte: "proč zrovna John Malkovich?", nebo "kdo to sakra je?". tak rovněž neváhejte a shlédněte film, už jen kvůli precizní filmařině a skvělým hereckým výkonům. Pokud bych v závěru měl zhodnotit celý film jednou větou, tak snad jen: Malkovich, malkovich malkovich malkovich John Malkovich malkovich malkovich malkovich.(11.5.2014)

[7,5/10] (Gramercy, Propaganda, Single Cell) (Technicolor /// Produkce: Steve Golin, Vincent Landay, Sandy Stern, Michael Stipe /// Scénář: Charlie Kaufman /// Kamera: Lance Acord /// Hudba: Carter Burwell /// Nominace na Oscara: Spike Jonze (režie), Charlie Kaufman (scénář), Catherine Keener (herečka ve vedlejší roli)) [1001 FILMŮ, KTERÉ MUSÍTE VIDĚT, NEŽ UMŘETE](12.5.2013)

Mělo to vtip,víceméně mnou oblíbené herce- skoro k nepoznání John Cusack a Cameron Diaz.Patřičnou originalitu snímek nezapře, scénarista Charlie Kaufman musí mít asi nenormálně vyšší myšlení protože o tomhle filmu by se dalo diskutovat hodiny ... a stejně by jste se neposunuly ani o píď.Pro zanícenné fanoušky Johna Malkoviche filmová odysea.(26.9.2010)

PŘÍMO GENIÁLNÍ NÁPAD!!! Tohle je doslova origialitou přetékající film, ve kterém přímo exceluje k nepoznání zarostlý John Cusack. Zdárně mu sekunduje také Cameron Diaz, coby "mírně" střelená milovnice zvířat všeho druhu či samotný herec herců - John Malkovich. Potěšil také malý, ale přesto velmi milý "štěk" Charlieho Sheena.;-) Nicméně... První polovina snímku je opravdu nefalšovaný filmový zážitek plný absurdních věcí, absurdních situací a absurdních rozhovorů. Ke konci dochází k menšímu zpomalení a ubrání na tempu, ale i tak je to skutečně nadprůměrný snímek, který diváka vytáhne z filmového stereotipu jako facka z hlubokého spánku.;-) Btw... Maxine je neskutečná kráva!!!(28.7.2009)

Oči otvorené do korán, pribitý do kresla! Príjemne šokovaný z toho, že svet filmu dokáže stále priniesť niečo nové a originálne! Výborný scenár a John Cusack, ktorý mi prvý krát dokázal, že je to herec. O Malkovichovy no coment, ten to odpálil na 110%! Vyzretý scenár, ktorý dá psychoidnému a gulášoidnému deju pointu a zmysel. Jedna * dolu za miestami hluché pasáže, inak vo svojej triede žánru (ktorý si absolútne netrúfam zaradiť), je film na vrchole. Toto dielo by som veľmi rád prijal aj v divadelnej forme...(2.1.2010)

• - Scenárista Charlie Kaufman mal pôvodne dva rozličné nápady na scenár. Prvý bol o tajnom portály do hlavy cudzieho človeka, a druhý o afére muža s jeho spolupracovníčkou. Cítil však, že ani jeden z nich nikam nesmeruje, preto sa ich rozhodol spojiť a vytvoril Being John Malkovich. (HelenOfTroy)

• - Spoiler: Když na začátku filmu Craig hádá jméno Maxine, vysloví také jméno Emily – tak se jmenuje holčička, která se Maxine narodí. (HellFire)

• - Charlie Kaufman napsal scénář už v roce 1994 a i přestože se zdálo, že je o něj zájem, všechna studia projekt odmítla. Teprve Francis Ford Coppola přeposlal text svému zeti, Spikeovi Jonzemu, který si ho přečetl v roce 1996 a souhlasil s tím, že film natočí následující rok. (Devadesát Dva)