V kůži Johna Malkoviche

V koži Johna Malkovicha

Being John Malkovich

Komedie / Drama / Fantasy / Romantický

USA, 1999, 108 min

V kůži Johna Malkoviche je druhý film podle Kaufmanova scénáře, který jsem měl tu možnost vidět a musím říct, že se jedná opět o velice nadprůměrnou podívanou. Příběh je originální, což je vlastně známka Charlieho Kaufmana, co scénář to skvost, který si nedovoluje nic kopírovat. U této komedie jsem se opravdu bavil od začátku do konce, barvité dialogy, chytlavý příběh a hlavně hrdinové kteří získávají čím dál více zkušeností. Ještě více než základní dějová linie se mi líbila snaha Craiga a Lotte zalíbil se půvabné ale poněkud nepředvídatelné a odměřené Maxine, v podání skvělé Cathrine Keener. Zajímavá také byla studie Malkovitche, kterého se Craig učil ovládat tak dlouho, až se mu podařilo vypudit hercovo podvědomí do míst, kde již nemá žádnou moc. No prostě parádní podívaná, která nikdy neomrzí...(13.1.2006)

opravujem svoje povodné hodnotenie a zvyšujem ho o jeden stupeň - musel som byť slepý a hluchý, keď som ho pri prvom zhliadnutí neocenil ako scenáristický vrchol americkej (a nielen americkej) produkcie - Charlie Kaufman je poloboh a tento scenár je jeho dokonalá vízia, a keď sa pridá Jomzeho réžia vedúca skvelých hercov ako bábky v ústrety úchvatným výkonom, vyjde z toho zážitok pudiaci sliny do ústnej dutiny. Ďakujem.(8.7.2005)

Po tomhle už nikdy nebude žádný film dost divný...Asi ten nejoriginálnější film, který jsem kdy viděl. První polovina je nezapomenutelná, spousta skvělých nápadů (loutky), vtípků a všelijakých výstředností. Bohužel ve druhé půli snímek několikrát zbytečně zvážní a začne se odehrávat řada rádoby dramatických situací, film se v tu chvíli začne brát vážně a divák už z té překombinovanosti nedočkavě vyhlíží konec...Ani na minutu ale nepoleví skvělí herci a u některých bych řekl, že odvádí nejlepší výkony své kariéry. Cameron Diaz coby transexuální lesbička, ochránkyně šimpanzí psychiky, otec dítěte Maxine (znamenitá Keenerová) a k tomu oblečená jako hipies s trvalou na hlavě? Ano vážení, tohle uvidíte jen v kůži Johna Malkoviche. Malkovich? Malkovich!(16.7.2008)

No páni, takovou ulítlou parádu jsem podle relativně střídmého hodnocení vážně nečekal. Film se jednak může pochlubit vynikajícím scénářem, ale také skvělými herci, kteří si své nevšední role evidentně užívají. Zvlášť John Cusack mě zde velmi mile překvapil. Scéna, kdy se Malkovich dostane sám do sebe, je asi jednou z nejbizarnějších scén ever.(30.7.2010)

Bežní ľudia sú bábky, herci sú bábky, aj bábkari sú bábky. Pokiaľ majú pocit, že niečo ovládajú, všetko je v poriadku, ale akonáhle pred nimi odhalíte pravdu, spanikária. (Asi som ešte nevidel film, ktorý by mimo uťahovania si zo scenáristických poučiek a základných konceptov ako "boy meets girl" alebo "from zero to hero", okrajovo tematizoval a ironizoval možnosti vlastnej interpretácie, so všetkými "nad-" a "dez-". Ako to ten Kaufman dokáže?) Kto by nechcel byť Johnom Malkovichom? 100%(3.12.2015)

• - Počas úprav scenáru sa Charlie Kaufman dozvedel, že v tom čase John Malkovich prebýval v manhattanskom apartmáne na 7 a 1/2 poschodí. (HelenOfTroy)

• - Hra, kterou Malkovich nacvičuje na jevišti je Richard III od Williama Shakespeara. Konkrétně jde o scénu, ve které si Richard kochá svou mocí a lží, pomocí nichž dosáhl ženy, kterou miluje, lady Anne. Po této zkoušce následuje scéna, kdy se Craig poprvé miluje s Maxine, alias Malkovichem. (HellFire)

• - Ke konci filmu se na okamžik objevil i režisér David Fincher. (Karlos80)