Divadlo Astorka Korzo ´90 prináša ďalší z veľkých príbehov svetovej literatúry. Miroslav Krobot vytvoril podľa románu F. M. Dostojevského svet zaujímavých postáv. Svet, kde nechýba vášnivá láska, vášnivá žiarlivosť ani vášnivá nenávisť. Do tohto prostredia vstupuje výnimočný mladý muž, vnímavý, dobrý a prívetivý ku všetkým naokolo. Je však možné, aby tu zavládla harmónia, všeobecná láska a dobrota? (STV)

nascendi

F.M. Dostojevskij je mojim najobľúbenejším spisovateľom a napriek tomu alebo práve pre to sa necítim byť povolaný robiť nejaké kvalifikované rozbory Krobotovej inscenácie jeho románu. Mal som veľmi dobrý pocit pri sledovaní divadelného záznamu a som rád, že som sa zoznámil s niekoľkými hercami, ktorých som dosiaľ nemal možnosť vidieť hrať. Tiež sa mi páčila úsporná scéna a dialógy, ktoré prebiehali bez rušivých vplyvov okolia. Do divadla chodím zriedka a tak som ocenil aspoň sprostredkovaný dojem z predstavenia. ()

rivah

Originální adaptace a pojetí M. Krobota, zpočátku zdánlivě chladné, zdrženlivé herecké projevy, které vzplanou jen na správných místech. Vše na malém prostoru a jedné scéně jídelny restaurace. Herci jsou poněkud nevyrovnaní, ale všichni mají dost prostoru vyjevit svůj příběh či osud. Velmi zajímavá inscenace. ()

vox_populi odpad!

Dostojevskij sa isto iste obracia v hrobe...na Slovensku pomaly vymiera výborná herecká garnitúra a "chaľaňi" nestoja ani za fajku močky...mimochodom - pôsobilo by vierohodnejšie, keby si hlavnú úlohu zahral Kemka ;-) ()

Generi

Tato adaptace se panu Krobotovi nevyvedla. Byl to nadlidský úkol vtěsnat tolik postav a dějových linií Idiota na jedno divadelní pódium. Méně je někdy více, to mělo platit v tomto případě, aby nevznikl na jevišti pouhý chaos. A představitel hlavního hrdiny Miezga působí jako parodie na Miškina. ()