Po záhadné a vážné autonehodě se mladý, talentovaný architekt probouzí ve zvláštním světě, pouze částečně se podobajícím realitě. Ve světě, který funguje na základě paměti o realitě lidí, kteří jsou v kómatu. Paměť člověka je kouskovitá, chaotická a nestálá. Takové je i prostředí KÓMATU – zvláštní směsice vzpomínek, ve které se řeky, ledovce a města mohou nacházet v jedné místnosti a ve kterém neplatí žádné zákony fyziky. Hrdina musí zjistit, jakými zákony se tento prosto řídí, musí bojovat za život, setkat se s láskou, nalézt nakonec i přechod do reálného světa a znovu jej objevit a pochopit, co ve skutečnosti KÓMA je. (Týden ruského filmu)

EvilPhoEniX

Velkolepý Ruský Blockbuster s úchvatným vizuálem, solidním nápadem i zajímavým příběhem, ale zamrzí, že akce je poméně a tempo v druhé polovině není příliš strhující. Koma má zajímavě vymyšlený svět, kde se nachází lidi v Kómatu, kteří se snaží přežít a fungují zde zajímavá pravidla. Vizuál převrácených měst a památek je velmi hezký a místy má divák chuť film pauznout a vyfotit si ho. Líbila se mi akční přestřelka vzhůru nohama na mostě, ale trochu mi vadil hlavní hrdina, který mohl mít zajímavější schopnosti i větší charisma. Ke konci filmu trochu dochází dech a krom hezkých efektů nic moc vlastně nenabídne, což je škoda. Potenciál zde byl vyšší. Za podívání však Kóma stojí, nic podobného ještě nebylo. Příběh****, Akce***, Humor>Ne, Násilí>Ne, Zábavnost***, Hudba***, Vizuál****,Atmosféra****, Napětí***. 6.5/10. ()

choze

Jako by někdo zfilmoval můj Pinterest - zkopíroval z jednotlivých nástěnek impozantní obrázky lodí, vlaků, ponorek, mostů, měst a industriálů, chaoticky je zavěsil do vzduchu a nechal mezi nimi a skrz ně pobíhat a poskakovat postavy. Hlavně prvních pár minut je WOW a celé to volá po sledování na velkém plátně, protože vizuálně je to fakt pecka a je na tom vidět každý rubl, co do toho narvali a že jich muselo být hodně. Bohužel, první polovina je dějově nudná, jen se chodí z místa na místo a vysvětluje se, přičemž velké mínus je, že se o postavách skoro nic nedozvíme. V druhé polovině wow efekt i fajn akce odezní, ale postavy se konečně prokreslí a zazní pár zajímavých, byť neoriginálních myšlenek. Jo, je to ruská splácanina Matrixu a Inception žonglující s kómatem, vzpomínkami a sny, která by potřebovala lepší scénář, režii, herce, akční scény i hudbu, ale už kvůli vizuálu to není ztráta času a pokud máte rádi filmové útěky do virtuálních realit jako já, taky byste neměli být zklamáni. ()

darkrobyk

Svět, ve kterém se nachází člověk, co upadl do kómatu, je poskládán ze vzpomínek všech, již se zde ocitli. A pak jsou tu i sny, které patří do škatulky - vstup zakázán. I když jsem měl pocit, že sny a vzpomínky zde byly zaměňovány - viz místnost, kterou dostal Viktor jako byt. Snímek sází na vizuální stránku a tady je kámen úrazu. Po výtvarné stránce je fantastický svět působivý, po stránce trikové už to taková sláva není. Pozadí jsou placatá a vypadají jako namalované kulisy, většina objektů vytvořených v počítači působí až příliš uměle a pixelově. Z hlediska speciálních efektů nesahá Kóma americkým snímkům (comicsovky, Star Trek, Star Wars ad.) ani po kotníky, což by se nakonec dalo přežít, kdyby měl film větší spád a napětí. Na druhou stranu pár zajímavých scének se najde - úvodní honička, vyzvedávání torpéda či obklíčení smrtícími lovci. Konec potěšil, ale na film asi brzy zapomenu. ()

mzss1

(72%) Ale jo, proč ne? Kóma je solidní, ruský film, který se dá asi vidět spíš jen jednou, ale mě to nepohoršilo a i docela bavilo. Nemůžu říci, že bych se zde nudil a hledal nějakou převratnou chybu. Největším kladem je rozhodně skvělý VIZUÁL EFEKTŮ – to se rusům povedlo. Samozřejmě to není nic extra jiného, co bych neviděl u jiných filmů, ale zde se na to dívalo opravdu hezky. Jak už tu každý píše, námětem je to tak trochu vykrádačka MATRIXU a tím vizuálem trochu Nolanového POČÁTKU. Ale to mi nevadí. Zápletku to mělo docela jednoduchou a pointa je rovněž taková přímočará, ale naštěstí funguje. Určitě bych k tomu rozuzlení něco poupravil a celkově bych obohatil scénář buď o víc akčních sekvencí, nebo nápadů, ale to by zase musel být mnohem větší rozpočet. Takže to vlastně asi ani lépe dopadnout nemohlo. K hereckému obsazení výtky nemám, i když mě skoro nikdo extra nezaujal. Hudba obyčejná, ale ušla. Takže taková nadprůměrná, příjemná jednohubka, kterou si ještě možná někdy při správné náladě pustím. ()

Marze

Vizuálně to bere dech. Koukáte na bombastické obrazy na plátně to s vykulenýma očima. Příběh je celkem chytrý a klade otázky, které nejsou vždy zodpovězeny. To největší peklo si vytváříme v hlavě sami. K tomu velmi jednoduché dialogy. Vizuální efekty zastíní i Marvelovky. Pobavilo mě přeložení z němčiny do českého titulku "Jsem tady vůdce". ()