poster

Antikrist (festivalový název)

 • italský

  L'anticristo

 • anglický

  Antichrist, The

Drama / Horor / Thriller

Itálie, 1974, 112 min

 • erl
  ***

  Uff! No pěkná vykrádačka Exorcisty!! Některé momenty jsou povedené a jiné zase celkem amatérsky zpracované. Atmosféricky velmi dobré ale výš s hodnocením nejdu jelikož zde herecky nikdo zvlášť nevyniká (což u snímku s touto tématikou velice zamrzí) a vykradených nápadů z velkého mega skvostu je tu habaděj. Stopáž je taky celkem přepálená. Ale jinak je to celkem slušný snímek který v nejpovedenějších chvílích podpoří hudba mistra Ennia. I přes značné nedostatky to má cenu se na tento výtvor podívat...(29.4.2009)

 • Koly
  ****

  Zpočátku jsem si myslel, že budu zklamaný stejně jako v případě Bavova THE HOUSE OF EXORCISM a i úvod filmu tomu hodně nasvědčoval, ale s přibývající minutáží (112 minut je teda pořádná porce) atmosféra houstne takovým způsobem, že by se dala krájet leda tak flexou. Nemá smysl srovnávat s kultovním snímkem THE EXORCISM. Je jasné, kde bral De Martino inspiraci a i mnohem ambicioznější snímky by dostaly ve srovnání s výše uvedeným skvostem pěkně na prdel. Co se největších kladů týče, tak samotné vymítání je zmáknuté na výbornou, dále potěší dobrý herecký výkon Carly Gravina a překvapivě působivá hudba.(5.8.2006)

 • corpsy
  ****

  Úvodné minúty nám dajú najavo, že fanatizmus a zaslepenosť sú aj vo viere nebezpečné a v konečnom dôsledku majú s vierou už pramálo spoločného a sú proti nej. Snímok, ktorý vznikol v období, keď sa z podobnými filmami doslova roztrhlo vrece, a nemusím vysvetľovať prečo. Je to typický produkt vtedajšieho napodobňovania. Film plný odvážnych scén s náboženskými, či sexuálnymi motívmi, dočkáme sa tu samozrejme aj oplzlých výrazov, levitácie, zeleného slizu a nevyhnutného exorcizmu. Ešte lepší dojem s filmu kazia céčkové triky.(18.3.2011)

 • gumli
  ***

  Priemerný horror,vôbec nie desivý ako je to prezentované.Je isté,že je to plagiát takých filmov ako Exorcist a jemu podobných.Námet sa mi páčil.Invalidná a sexuálne neuspokojená žena sa vzdá viery v boha.V minulom živote bola ako čarodejnica upálená na hranici.To všetko pred 400 rokmi.A tak Satan sa zmocnil jej tela.Ale nemá tú kvalitu ako The Exorcist.Vyháňanie diabla z tejto ženy boli oproti The Exorcist trochu smiešne a gyčovité.Takže je to len taký klon,ktorý nemá tú správnu atmosféru.Ale dá sa pozrieť.Pre niekoho to bude určite nuda,len tak na záver.(31.3.2009)

 • Němi
  **

  Snad až céčková vykrádačka Exorcisty, je tenhle L'Anticristo... a snad i pár dalších "666" hororů. I na minimálně jednu "inspiraci" u Rosemary má děťátko jsem narazil. Režisér De Martino ale bez větší invence téměř doslovně kopíroval především geniální dílo Williama Friedkina (úvodní titulky, praskající okolí, poletující desky, plivání zelených zvratků, starý kněz s nástupem u dveří, přetočená hlava, levitace, svěcená voda pálící kůži, atd atd). Že když dva ale dělají totéž, nemusí být výsledek ani zdaleka stejný je především vidět na atmosféře, která na jedné straně je z nejsilnějších hororových počinů, na De Martinově ji sotva postřehnout. Ke štěstí mu zrovna nepohlo ani to, že jednotlivé (jmenované) ukradené prvky pak zpracováním připravil o veškerý respekt a většina je jich nechtěně směšná. Ono nakonec sledovat triky, které v roce '74 už byly par desetiletí zastaralé ničemu nepomůže. Překládání obrazu zvladál lépe třeba Incredible Shrinking Man, "vystřihování" pak i Neviditelný muž z třicátých let. A nejsem hnidopich, nad tímhle prostě nejde přivřít ani jedno oko, to se musí vidět. __ Výsledku je velká škoda. Z filmu je cítit na pár místech Argentova "Italská" atmosféra podobná Ptáku s křišťálovým peřím, Morriconeho hudba také mohla být příslib, ale očividně narychlo sepsaný scénář (rok po Vymítači) bez kouska smyslu, normálního dialogu nebo postavy a režisér bez dobrého vkusu... To je pak slabá náplast těch pár povedených scén.(22.4.2010)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace