Reklama

Reklama

Epizody(8)

Po velkém úspěchu první řady polského seriálu Učitel (originální polský titul zni Belfer, anglický The Teach) se tvůrci rozhodli pro druhou osmidílnou sérii, na jejíž režii se podíleli dva režiséři Krzysztof Łukaszewicz a Maciej Bochniak. Hlavní postavu středoškolského učitele Pawła Zawadzkeho opět ztělesnil Maciej Stuhr, hvězda polského filmu a divadla. Na rozdíl od první řady, jejíž děj se odehrával v pomyslném městečku Dobrowice, se tentokrát tvůrci rozhodli pro krásné historické město Wrocłav, česky Vratislav. (Česká televize)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (32)

yakoob 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Za mě slabší než první série, to žádná. Díky druhému dílu a zakončení dávám body dolů. Ale pořád je to lepší než česká produkce. Tam je to pořád o level jinde. Ta polština v těch dialozích je prostě více cool, tak asi jako když slyšíte zpěvnou angličtinu a pak ji mějte předělat do jiného jazyka. České titulky ani zdaleka nedosahovaly úrovně dialogů. Za mně bych to zkrátil na 6 dílů. Kamera taky skvělá zvlášť, když 80% záběrů je z dnes moderního steadycamu. ()

rikitiki odpad!

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Vždyť to postrádá sebemenší smysl! Obvykle nehodnotím jednotlivé řady, ale tady nejde jinak. Zatímco první série zobrazila na kriminálním případu zatuchlý život maloměsta, který rozčeří příchod supermanského učitele polštiny, druhá série už jen plácá nesmysly. ----- Učiteli pořád zůstala zázračná schopnost vyšetřovat a prohlédnout spletité intriky, ale jeho postava je upozaděná kvůli přehršli motivů, různých zájmových zločineckých skupin, středoškoláků, kteří se chovají melodramaticky, divadelnímu představení, překážející přítelkyni, vnitřními boji mezi detektivy, střelbou na škole, kterou nikdo moc neřeší.... Není divu, že v téhle sérii učitel často brečí. ____ Postavy nemají vůbec žádnou soudržnost. Jednou řeknou tohle, aby to následující větou popřely. Dialogy vůbec na zabití: gynekolog k těhotné "Máte tenkou placentu, možná se utrhne, možná ne. Hlavně buďte v klidu." Vyšetřovatel o pubertální holce, kterou vyšle mezi protřelé zločince: "Mám pocit, že ta holka to zvládne." Vyšetřovatel vyhrožující, že ublíží nenarozenému dítěti..... Chování postav si protiřečí, v té samé scéně klidně i několikrát změní motivaci a rozhodnutí. Občas tam někdo někoho zabije, ale většinou není jasné, proč vlastně.. Poslední díly jsem už vnímala jako parodii, které jsem se smála nahlas.. SHRNUTÍ: Scenáristé by měli okamžitě tenhle matroš zahodit. ()

Reklama

gudaulin 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Pokud jsem projektu jako celku dal 4 hvězdičky, byl to kompromis mezi první sérií, která mě nadchla, a druhou, která přece jen v porovnání s první sezónou zřetelně zaostávala. Výtky, které směřují k překombinovanosti a nerealističnosti scénáře, považuju za opodstatněné. Fantazie scénáristů tentokrát dostala až moc velká křídla a víc střízlivosti by určitě nezaškodilo. Na druhou stranu mi ten konstrukt nevadil zdaleka tolik, jak bych nakonec očekával. Nehledě na to, že podobně nebo i víc přepálených je řada projektů z oblasti tzv. severské detektivky a prochází jim to až podezřele snadno. Stále funguje příjemné obsazení v čele s Maciejem Stuhrem a pořád se daří udržet pozornost diváka a vnášet aktuální témata. Trochu sice přidávám, ale nechť. Celkový dojem: 70 %. ()

sud 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Komentář může obsahovat několik spoilerů! Že tvůrci ve druhé sérii změnili děj z psychologické krimi na akční thriller by mi tolik nevadilo, kdyby nezatratili všechno, na čem postavili první sérii. Napínavé a skvěle zahrané je to stále, ale už od začátku to v příběhu skřípe jak v nepromazaném stroji, který se v poslední epizodě definitivně zadře. Civilní způsob vyprávění je ten tam (výcvikový tábor pro mladistvé je hoooodně přitažený za vlasy), postavy ztrácejí logickou motivaci (Pavel, který se minule dokázal na férovku postavit dvěma urostlým bouchačům se tady nechá vyklepnout od rachitického mlíčňáka, detektiv vyhrožuje Pavlovi, i když splněním výhrůžek by si nejvíc ublížil sám atd.) a závěr působí spíše jako parodie. Schází rovněž nějaký charismatický záporák, jakým byl v minulé sérii Řehoř Molenda. První sérii doporučuji všemi deseti, na druhou sérii doporučuji rezignovat. 40%. ()

NinonL 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Druhá série si zachovává úroveň stejnou jako první. Tentokrát je učitel přeložen na gymnázium ve Wroclawi, kde se podivně ztrácejí studenti. Jeho přítelkyně mu řekne, že je s ním těhotná. A stále více ho balí nejkrásnější studentka z celé školy. V osmi dílech bude přibývat akce, přibudou i další mrtví. A nakonec se dočkáme otevřeného závěru. ()

Galerie (103)

Reklama

Reklama