Mladý gangster

• Austrálie

• Kanada

Krimi / Drama

USA, 2018, 116 min

Velmi povedené spojení krimi žánru a sociálního dramatu, kde v hlavní roli je především ekonomickou krizí paralyzovaný Detroit, město duchů...(13.4.2019)

Za me neskutečná pecka a k plnému počtu nejsem daleko. Miluji tyhle novodobé gangsterky z podsvětí, kde se zaplete mladý klučina, aby se z něj nakonec stal nejmladší drogový baron v historii vůbec. Má to solidní tempo, skvělé herecké výkony Matthew McConaughey je vynikající a nováček Richie Merritt to zahrál bravůrně. Dojde i na násilí a atmosférou mě to strhlo neskutečně. Skvělá zábava a pro fanoušky podobných filmů povinnost. na IMDB 6,5 zdejším hodnocením bych se neřídil. 80%(28.1.2019)

• Pepinec

Zajimalo by me, jakejma hodinkama merili metraz, protoze ja mel uz v pulce filmu dojem, ze az vylezu ven z kina, budou tam misto trolejbusu litat vznasedla. Matthew je sice zaruka kvality a celkove to na me pusobilo hodne sebevedome a jiste, jenze co z toho, kdyz dve hodiny akorat premejslite, na co pujdete zejtra... (Vancouver, Kanada)(22.9.2018)

Typický McConaugheyho žánr, kde v hlavní roli je bizarní příběh a postavy, které dokáže vymyslet jen sám život. A právě příběh Rickyho je důvod, proč film funguje, i když tempo a skladba zápletky zaostávají. McConaughey a nováček Richie Merritt jsou výborní. 80. léta film vystihl perfektně a slyšet hudbu Maxe Richtera je vždy příjemné překvapení. Zábavná negativní reklama na americký justiční systém.(22.2.2019)

Emotivní konec, po kterém bych toho ohodnotila jako "krásné". Přitom tam bylo špíny, drog a peněz, že byste to ani nespočítali. Nicméně Matthew jako vždy výborný a Richie překvapil, jak se do toho vžil. Za mě více než super!(13.4.2019)

Americký gangster, verzia pre mladistvých. Ako keby MTV osvetľovač nasvietil niečo ako Kokain, Krycí jméno Donnie Brasco alebo práve už spomínaného Amerického gangstera. Hovoril som si, že možno po dlhej dobe film presne podľa môjho gusta. Pekne sa to rozbieha. Všetko vyzerá a pôsobí presvedčivo. Zastúpené všetky potrebné typy postáv. Proste kvalitne namiechaný šopák. Len som stále čakal, kedy sa rozjede niečo naozaj veľké. A nič. Skutočný príbeh neumožnil väčší rozlet a nedal mi tak dôvod dať externému disku príkaz k archivácii. Richie Merritt však určite stojí za ďalšie sledovanie.(3.4.2019)

Příběh je solidní, postavy napsal sám život a herci podali výborné výkony, přičemž Richie Meritt se ukázal jako velký příslib pro budoucnost. Jenže chybí tomu drajv. Pořád jsem čekal na to, že Demange šlápne na pedály, ale snaha se co nejvíc držet skutečnosti mu to nejspíš nedovolila. Škoda. Určitě se jedná o zajímavý kousek, ale zároveň i o promrhanou příležitost. 60%(14.4.2019)

• Marze

Film o době sociálního ekonomického a politického úpadku. Smutný, děsivý, ale stojící za to ho shlédnout.(23.4.2019)

• TKKMR

Nezaujímavá antigangsterka s nelogicky sa vyvíjajúcim príbehom a nesympatickým hereckým osadenstvom. Fejs aký má predstaviteľka sestry hlavného hrdinu Bel Powley sa teda tak často nevidí, v tomto prípade však musím uznať, že takéto stvárnenie drogovo závislej trosky je asi celkom blízko realite. Postrádal som tu pre tento žáner nevyhnutné prejavy násilia. Jedna rozbitá hlava a pár potkanov, rozstrieľaných adolescentmi na mňa dojem neurobilo.(12.4.2019)

Silný príbeh poháňa tento film. Matúško sa do týchto doboviek hodí, škoda že nedostal viac priestoru s jeho biznisom. Synáčik sa ale zaplietol s veľmi zlými skupinami, takými tmavými, temnými, čo nosia zlaté reťaze alebo odznaky a už z toho nevykľučkoval. Film je ale pútavý, dobre zrežírovaný, so spádom, ukážkami rôznych zákutí gangsta lifu a rodinnými vzťahmi. 3 z 5(20.4.2019)

Je fakt, že tyhle mafiánské fresky už pomalu nemají co nového ukázat. Prostě vzestup a pád jednoho mladíka v Donnie Brasco stylu.(13.4.2019)

dobře zahrané drama s tím správným ošuntělým lookem Detroitu osmdesátých let...bohužel ale taky dějově celkem průměr (i když podle skutečnosti),který vlastně ani nemá čím překvapit.Amerika tyhle typy lidí evidentně přitahuje (nebo vytváří),takže i když jde o příběh na reálném základu,nemohl jsem se zbavit dojmu,že tohle už sem viděl několikrát a lépe...60%(3.4.2019)

Slušná práca všetkých zúčastnených až na samotný scenár, ten mohol byť lepší. Na pohľad slabé hodnotenie, len tri hviezdy, ale určite nie márne. McConaughey je skvelý ako vždy a ostatní tiež ušli. Ale chýbala tomu väčšia myšlienka, resp. dokonalejšie spracovanie, aby to mohlo aspoň z diaľky pomrkávať na velikánov s menami Al Pacino, Robert De Niro, Joe Pesci či novších počinov American Ganster či famózny koncert Nicholsona, Damona a DiCapria v Departed. Toho popri tom všetko aj pri najväčšej snahe vyzerá len ako chudobný televízny príbuzný. Už aj Deppov Black Mass bol lepší. Nevadí. Lepšie niečo z daného žánru ako nič.(13.4.2019)

Perfektní drama s bezvadnými charakterovými postavami. Nové a neznámé herecké tváře, co by si již teď zasloužily Oscara a Matthew jako muž s citem pro rodinu, který dostává toto krimi do sféry amerického klišé, kterému chcete v návalu citů propadat zas a znovu. Někdy je ta Amerika opravdu neskutečná. Naprosto jiný svět. Ale policajti jsou zm*di v každé zemi, jak vidno.(20.4.2019)

FAK - FEDERÁLNE AMERICKÉ KURVY(10.4.2019)

• Arsenal83

Ďalší z hollywoodskych nepodarkov s nálepkou "podľa skutočných udalostí". Teenager ako informátor FBI, s ktorým to nedopadne dobre. Ani fúzatý McConaughey to nezachránil, pretože ostal bez výnimočného hereckého výkonu. Atmosféru osemdesiatych rokov bolo cítiť, ale inak je to pseudogangsterka, kde sa dokopy toho veľa nestane.(22.9.2018)

• DAPDO

Netřeba dlouhýho komentáře. Film na jedno podívání, místama zdlouhavý, o nějákým gangsterství nemůže bejt ani řeč. A kromě McConaugheye absolutně nezajímavý herecký obsazení.(17.4.2019)

• Mamlas

Sáhodlouhá konstantní nuda o malém hajzlíkovi.(13.4.2019)

Původní název snímku ´Bílý chlapec Rick´, byl v Česku přejmenován na ´Mladý gangster´. Liberální změna? No nic. Příběh je jakoby podle hesla: Za dobrotu na žebrotu. Stát se informátorem FBI ve čtrnácti letech může být pro takového kluka jisté dobrodružství, ale v takové činnosti se ukrývá více nebezpečí, než by kdo doufal. Obzvlášť na své straně, když je systém prohnilý do morku kostí. Příběh se nezabývá jen osudem chlapce ve světě zločinu, ale i co se týče vzájemného vztahu jeho a otce. V rámci vyprávění se to však dosti pere a je těžko rozpoznatelné, která dějová linka je vlastně ta hlavní. Příběh tradičně na základě skutečné události a zřejmě má vyvolat jisté otázky, ale na to chybí řádný důraz na problém a patřičné emoce. Snímek prostě nefunguje jak by měl. Chtělo by to více dramatičnosti. Jen tak mimochodem, ´Bílý chlapec Rick´ byla přezdívka od černošských přátel, takže originální název snímku je zcela opodstatněný. Český název už vytváří soud.(16.4.2019)

(Ďalší) Na základe skutočných udalostí natočený film. (Najdôležitejšie) Ingrediencie, ktoré použil režisér, sú: krimi, sociálne problémy, problémy v rodine, peniaze a gangsterské praktiky. Ich kombinácia a servírovanie ako „film“ však väčšine divákom nemusí „sedieť“. V príbehu bolo viac, ale film z toho dáva naspäť len menšie kúsky. Z hereckej stránky to celé drží dohromady M. McConaughey. Osobné hodnotenie: 70% (***) (15.4.2019)

<< předchozí 1 2