Divoká Kostarika

(TV film)
  • USA Wild Costa Rica
Dokumentární
USA, 2016, 42 min

Středoamerická země, kde se potkávají kontinenty i oceány. Kde se prolíná exotika, smrtelné nebezpečí i bizarnost... Džungle Kostariky jsou jedním z nejméně dotčených míst naší planety. V tomto tajemném světě žijí a pohybují se zajímaví tvorové. Kostarika je sevřena dvěma světadíly, Severní a Jižní Amerikou, a dvěma moři, Karibikem a Tichým oceánem. Nachází se téměř na nejužším místě Střední Ameriky a měří pouhých sto dvanáct a půl kilometru na šířku a necelých 322 kilometrů odshora dolů, tedy od hranic Nikaragui po jižní hranice s Panamou. Středoamerická šíje se vynořila z oceánu teprve před třemi miliony let, čímž vytvořila most mezi Severní a Jižní Amerikou. Proto se tu setkávají zvířata z obou těchto velkých světadílů. A žijí podivuhodným životem o čemž svědčí tento dokument. (Česká televize)

Marze

Dokument je zaměřen výhradně na faunu. Pěkné záběry živočichů zblízka a nechybí ty pod vodou. Kostarika je jedna z mála zemí, kde Homo economicus nevykácel deštné pralesy za účelem rozšiřování pastvin na masný skot, aby mohl farmář cestovat a zaplatit dcerce hodiny klavíru. A ejhle, ono se vrací na penězích z turistického ruchu  nemluvě o brzdění změn klimatu.. ()