• Nový Zéland

• Austrálie

Fantasy / Horor / Thriller

USA, 2017, 90 min

• silentname

Leonetti na to proste nemá. Nevie spraviť poriadny horor. A aj keď "Wish Upon" nie je taká pohroma, ako som mal možnosť vidieť vo "Wolves At The Door", ale to nehovorí moc. Miesto neznesiteľného filmu tu máme len hrozný. A problémom je jeho scenár a hlavná hrdinka. Nemyslím tým Joey King. Podľa mňa podala okey výkon, no jej postava je podľa mňa tak neskutočne nesympatická, tak odporná a tak absolútne sebecká hlavná hrdinka, že mi je z toho zle. Chápem, že by si priala jedno alebo dve želania. No keď zistí, čo tá krabička robí v skutočnosti, tak by sa možno mala trošku nad tým zamyslieť. No po tom ako krabička zmizne zistí, aký je život bez jej splnených želaní hrozný, a že ju potrebuje späť a ja som z toho maximálne iritovaný. A okrem toho je ten film maximálne priehľadný. Vieme ako to bude pokračovať, dokonca vieme aj odhadnúť kto asi umrie. Možno na pár výnimiek, no to nehovorí veľa. Myslím si, že skladba, ktorú tá krabička hrá je celkom creepy. Čo je asi najlepšie. Kedykoľvek tá skrinka začne hrať, tak ma to drží. No vieme, že nikto smrti nezabráni. Tiež si hovorím, že v úvodnej scénke z detstva vidíme ako si mladá Clare odloží bicykel než vôjde do domu a po rokoch je ten istý bicykel na tom istom mieste, len špinavý a hrdzavý. To tam celé tie roky ležal? Leonetti podľa mňa nevie svojich hercov moc usmerňovať. Nevedel to v minulých filmoch a ani tu mu to moc nejde. Sú celkom okey, no nemám pocit, že by niečo extra predviedli. Skôr je to v kategórii pozerateľné, ale neiritujúce. Ľudia, "Wish Upon" som dával určité šance. Napriek mizernej voľbe režiséra. Pretože som mal pocit, že ten príbeh má potenciál. Ale nie je strašidelný, nie je dobre napísaný, je tam kopec klišé a pôsobí to viac ako tínedžerský film, než reálny horor. Ale keď už sme pri tom, tak si len povedzme o inom filme z tohto roku "Before I Fall". Nemôžem povedať, že by bol silný film, no viac pôsobil ako film, ktorý tento film chcel byť. Len do toho dali čarovnú skrinku na plnenie želaní a všetko to išlo dolu vodou. Zbytočný, prevarený, nudný a zle napísaný film. A mimochodom, prečo sme tu museli mať tak divný soundtrack? Hodnotenie: D(28.9.2017)

Při dlouholeté absenci pokračování Final Destination nám dobrý kameraman a prachbídný režisér Leonetti naservíroval soft pubertální kopírku která určitě potěší dobrým námětem,.Jinak se jedná o typickou, nevýraznou vybíjenou dost nesympatických herců pro mladé americké publikum. Hlavní herečka, respektive její role je tak příšerně nesympatická, že následující finiš je doslova vymodlený a zachránil si tu 3* s odřenýma ušima. Moc sem nepochopil proč scénáristka a režisér udělaly z otce hlavní hrdinky vybírače popelnic, to mi přišlo trochu z cesty a proč ho hraje zrovna Ryan Phillippe, který je sice o několik tříd lepší herec než celé obsazení, ale do role otce se nehodí, jelikož i přes svůj vysoký věk vypadá jako její bratr a ne fotr. Neškodná blbina, která nijak neurazila, zabavila a kdyby přitvrdila na vraždách, mohla asi udělat výraznější díru do světa, ale to Leonetti nikdy neuměl.50%.(23.10.2017)

Rating PG-13 hovorí v podstate za všetko. Wish Upon je proste soft horor o teenageroch, natočený primárne práve pre túto cieľovú skupinu publika, ktorá je nielen v amerických kinách najpočetnejšia a pre komerčný úspech filmu kľúčová. Ak k nemu človek takto pristúpi a nemá prehnané očakávania, tak sa ako jednohubka dá skuknúť. Akútne si to však žiadalo fešnejšie herecké obsadenie, čo sa ústredných dievčenských postáva týka.(30.10.2017)

Na dostaveníčko s Osudem budeme ještě asi chvíli čekat. Zatím tu však máme menší a levnější náhradu, která neurazí, ale ani nepřekvapí. Kdyby byli mordy byť jen trošku inovativnější a krvavější, byl bych spokojenější. Potenciál byl velký avšak promarněný. Pořád se ale jedná o fajn kousek, který v době sucha vůbec neuškodí.(5.10.2017)

Keby boli samotné mordovačky plné "náhody", jak v Zvratnom osude originálnejšie a hádam aj krvavejšie, zrejme by sa jednalo o teen pecku roka (pre podaktorých). No keďže sa tvorcovia rozhodli ísť cestou verzie, prístupnej 15 + , tak aj Ja budem k samotnému hodnoteniu prihliadať, ako k "rozprávke", nie hororu, od ktorého som očakával presne to, čo tu chýba. Fakt škoda, toto nemuselo dopadnúť zle, lebo "Wish Upon" má v podobe námetu ohromný potenciál ... Alebo, že by som dal predsa len tri??? Je to na tesno ...(21.8.2017)