• Belgie

• Nový Zéland

• Austrálie

Fantasy / Horor / Thriller

USA, 2017, 90 min

Pre mňa lákavý, fantastický námet, od ktorého som si veľa sľuboval. Navyše Leonetti má na svojom konte pár veľmi dobrých snímkov, horory nevynímajúc. No žiaľ ostalo iba pri zbožnej predstave. Záhada na začiatku bola nainštalovaná ešte celkom fajn, atmosféra začínala pomaly hustnúť a ja ako divák som už s napätím čakal, čo sa bude diať. Čoskoro však dej skĺzol do lascívnej zábavy, v ktorej nevyniklo absolútne nič - slabá kreativita pri želaniach, dej podľa tisíckrát obohranej schémy, mordy (až na jeden) obyčajné, bez nápadu a bez poriadneho gore a záverečné rozuzlenie bolo také nemastné-neslané. Za najväčšie pozitívum považujem jedine kameru. Vidím to len na slabší priemer. 55/100(11.10.2017)

• lestyna

Ze začátku jsem myslela, že se bude jednat o lehce nadprůměný kousek. K mé smůle, se ale nepovedlo. Ty ,,nehody,, by se mi i celkem líbily, nevadilo mi, že nejsou přehnaně krvavé a originalita taky pokulhávala, ovšem i tak jsem se bavila. Hlavní problém, který po tak půlhodinovém začátku přišel, byla hlavní hrdinka. Její pro mě naprosto nepochopitelné chování mě tak vytáčelo, že mi to celý film zkazilo. Když se jí splní do puntíku prvních pár přání a vůbec se nezamyslí nad tím, že třeba ta skříňka opravdu funguje...To, že svými přánímy zabíjí lidi ji taky vůbec nevzrušuje a to hned na začátku, kdy si přeje aby její spolužačka shnila zaživa. Jasný, chápu, každej má někoho koho by nějraději žďouchnul ze schodů, ale udělá to doopravdy? Ne! Až tedy na naší Clare, které je to uplně u prdele. Chápala bych to, kdyby film vyprávěl o chladnokrevné vražedkyní. Jenže, tak to není. Absolutně špatné propracování hl.postavy a jejího charakteru. Sice je na konci filmu jasné, že jí teda měla ovládat ta skříňka, jenže to do uplněho konce není vůbec patrné.(20.10.2017)

Téma Nezvratného osudu ve variaci s ťamanskou krabičkou, která vlastníkovi splní sedm přání. Jenže ono to má pochopitelně háček a každé přání znamená také jeden průser. Představitelé hlavních rolí celkem v pohodě, nic není vyloženě špatně. Jenomže celé je to lehce odbyté a konec průměrný. Dívá se na to dobře, ale za pár dnů na Wish Upon zapomenete. Příště trochu přidat gore, víc vymakat scénář, úmrtí a pointu a bude to O.K.(30.1.2018)

Tak na ten fakt, že Wish Upon točil Leonetti, režisér největší hororové sračky roku 2014 Annabelle, musím říct, že je vidět velké zlepšení. Na tento film nejsem nijak naštvaná. Jediné, co vytknu je, že mohlo být více gore, více tlačit na pilu a uvítala bych méně té teenagerské omáčky. Zkrátka mohl to být víc horor, než jen teenage drama s hororovým nádechem. I tak ale nejsem zklamaná. Ovšem není to nic, bez čeho byste se neobešli.(6.11.2017)

Trailer mě zaujal natolik, že jsme se na to hned s přítelkyní museli podívat a výsledek opět famózní. Ać je konec dosti předvídatelný, vše jede bez jediné chybičky. I bez strašidelných výjevů duchů jde udělat kvalitní horor plný napětí a jak už jsem zmiňoval u předešlých Johnových filmů je velmi dobře vytvořena atmosféra, která tomu všemu společně s dramatickou hudbou dodává kouzlo a pravý požitek z filmu. Tady je dobře vidět sobectví, které si to kráčí dál a dál i přes mrtvoly. :D(22.7.2018)