Clare se v životě moc nedaří. Když se jí jednoho dne dostane do ruky starožitná čínská skřínka přání, neváhá a rozhodne se, že si změní celý život. Jakou cenu za to ale bude muset zaplatit? Když byla Clare malá, její matka spáchala sebevraždu, takže Clare nyní vyrůstá jen se svým otcem, který většinu času tráví tím, že se s kamarádem přehrabuje v odpadcích a hledá něco cenného. Jednoho dne Jonathan v odpadcích najde hezkou nádobu s čínskými znaky, kterou dá Clare k narozeninám. Clare studuje čínštinu, takže si dokáže přeložit pár znaků, které znamenají „sedm přání“. Clare tomu příliš pozornosti nevěnuje, protože na internetu zažívá další šikanu. Clare chodí na místní střední školu, kde má sice dvě kamarádky, ale jinak ji moc lidí rádo nemá. Clare je navíc častým terčem vtípků těch nejoblíbenějších lidí na škole, takže když si z ní jedna holka udělá znovu legraci, Clare si přeje, aby shnila. Přes noc se skřínka u Clare v pokoji otevřela a zahrála melodii. Následujícího dne se Clare dozvěděla, že ta tyranka skutečně začala hnít. Clare to přijde zvláštní. Ten samý den najde Clare svého psa mrtvého, ale nijak si to nespojuje. Clare skřínka zaujala, takže se rozhodla, že si bude znovu něco přát. Clare tentokrát chce, aby se do ní šíleně zamiloval Paul, který patří mezi ty oblíbené lidi na škole. Následujícího dne si Paul doopravdy začne Clare všímat. Ten samý den zemře Clare strýc, se kterým si moc blízká nebyla, ale strýc byl velmi bohatý. Clare si tedy přeje, aby se stala dědičkou veškerého jeho majetku, což se jí splní. Toto přání ale způsobí smrt ženy, která celý život bydlela naproti Clare a jejímu otci. Žena ale žila sama, takže se o její smrti jen tak někdo nedozví. Když Clare bydlí v novém domě, všimne si, že ji v noci někdo pozoruje. Clare se také zdají podivné sny, ve kterých se objevuje ona záhadná skřínka. Clare tedy skřínku vyfotí a fotografie ukáže svému učiteli čínštiny, ale ani on nedokáže znaky přeložit. Clare má však čínského spolužáka Ryana, který jí nabízí pomoc svojí sestřenice, která se velmi zajímá o starou čínštinu. Clare nakonec pomoc ráda přijme a od Giny se dozví, že má skutečně sedm přání. Pokud Clare skřínku ztratí, prodá nebo ji někdo ukradne, přání se automaticky zruší. Gina také zjistila, že skřínka kdysi patřila ženě jménem Lu Mei, které skřínka pomohla k pomstě za vraždu celé rodiny, jež byla obviněna z nákazy dýmějovým morem. Gina nedokáže na skřínce rozluštit jeden znak, takže poprosí jednoho kamaráda o pomoc a slibuje Clare, že se jí ozve. Později večer se Gina dozvěděla, že ten znak znamenal krvavou daň. Za každé přání tedy musí Clare zaplatit krvavou daň. Než to ale Gina stihne někomu říct, zemře. Gina nechala Ryanovi vzkaz, ale nebyla moc konkrétní. Smrt Giny byla daní za další přání Clare, která tentokrát chtěla, aby její otec přestal dělat ostudu, což se vyplnilo. Ryan chce od Clare slyšet, zda si už něco přála, ale Clare mu nechce nic říct. Ani jeho obavy ale Clare neodradí od dalšího přání, kterým je, aby byla nejoblíbenější holkou na škole, což se jí opět vyplní... (TV Prima)

LIVINGDEAD

Taky mi film trošku připomínal Nezvratný osud. Dalo se na to dívat, ale po hodině jsem už trošku usínal. Chybělo tam napětí a více krve...50% ()

tron

Pri sledovaní tohto veľdiela som si nehovoril „zlatý Nezvratný osud“. Doprčic, veď ja som si hovoril: „zlatý Nezvratný osud 5“! Nesympatická hrdinka, hysterická a afektovaná bitch. Navyše to vlastne ani nie je horor, celé je to postavené len na „nehodách“, notoricky známych práve zo série Nezvratný osud. Nechýbajú dokonca ani obdobné nápady (prestrihávanie na dve odlišné scény s inými postavami, pričom máme hádať, ktorá zomrie). Strašná nuda. John R. Leonetti je čudný kameramanorežisér. P.S. – Ryan Phillippe sa definitívne prehral z tínedžera na otca. To ten čas tak rýchlo beží? ()

Psychor

Přeji si (hned sedmkrát), aby byla úžasná Joey King v brzké době obsazena do nějakého obzvláště kvalitního hororu, kde by mohla naplno rozvinout svůj herecký talent a nemusela trpět kvůli nemohoucnosti scénáristy či neumu režiséra. John R. Leonetti potřetí hazarduje s hororovou režií a potřetí dostává tvrdou lekci. Potvrzuje se, že starého kameramana režisérským kouskům nenaučíš. Wish Upon, který s velkou důsledností vykrádá snímky jako Final Destination a Wishmaster, nenadchne pravověrného fanouška žánru prakticky ničím. Příběh je dokonale čitelný hned od úvodních minut a hororovosti rovněž příliš nepobral. Snad až v samotném závěru jsem si mohl říci, že mám skutečně co dočinění se zástupcem královského filmového žánru. I přes absenci hororových prvků naštěstí Wish Upon nezačne nudit, a tak mu jakožto zdejší hororový expert mohu udělit relativně přívětivé dvě hvězdy; především za již zmiňovanou Joey King, kterou hned zítra doporučím svému dobrému příteli Fedemu Alvarezovi. ()

Marceloo

Keď nájde otec mladej teenagerky v odpadkoch zvláštny čínsky artefakt, dá ho svojej dcére ako darček. Clare (Joey King) sa učí čínštinu a nejaké základy ovláda, takže zistí, že krabička dokáže splniť sedem želaní. Po malom teste sa ukáže, že krabička naozaj funguje a Clare začína byť splnené všetko, po čom jej srdce túži. Ale keď v jej okolí začnú zomierať za záhadných okolností jej známi, je jasné, že jej najnovší darček si za želanie vyberá krutú daň. - Už nespočetné množstvo ludí mi povedalo, že James Wan pokazil hororový žáner, a aj keď to podla mňa nie je pravda, jednu vec nemôže poprieť ani ten najväčší hater. James Wan za posledné roky priviedol na svet obrovské množstvo hereckých talentov a tie už sa pomaly začínajú vydávať na vlastnú cestu a v prípade Wish Upon ide o prvý krok herečky Joey King. Jej výkon sa mi ohromne páčil a réžia Johna R. Leonettiho bola pre ňu možno aj lepšou platformou, ako horor, ktorý bol adresovaný celému svetu. Napísané to je tiež zaujímavo, aj keď miestami až prehnane tínedžersky až sladúčko. Hudba od veteránov tomandandy ako vždy špičková a záverečný soundtrack vydarený. Priemerné hodnotenie dávam kvôli hereckým výkonom vedlajších hercov a trochu pomalému tempu. Keď si dobre pamätám, vela ludí chcelo Shannon Purser ako Barb späť v Stranger Things. Myslím, že v tomto horore ukázala, že je dosť zlá herečka, aj keď sa preafektovanej Winone Ryder samozrejme nevyrovná, takže som nakoniec rád, že ju stretol jej osud. Ak nebudete mať počas prichádzajúcich dlhých večerov čo pozerať, môžete siahnuť práve po Wish Upon, pretože ako jednorazová nenáročná záležitosť je to slušné. + herečka z Unnatural + herečka z The Conjuring + herečka z Mega Shark vs. Mecha Shark + herečka z Stranger Things + herec z The Whispers ()

Gilmour93

Maminka pověsila na půdě nejen prádlo, tatínek vypadá jako starší bratr a vybírá popelnice, ve škole samé ponižování, neopětované lásky a rvačky přeměňující školní jídelnu na vězeňskou. Kdo by si nepřál změnu? Smrt. Láska. Bohatství. Hrdost. Oblíbenost. Zmrtvýchvstání. Vrácení se v čase. Sedm splněných přání kompenzovaných prolitím krve někoho blízkého ala Final Destination. Bez náznaku originality, atmosféry, děsivosti či alespoň vtipu. Leonetti měl pohladit tu skříňku a přát si, aby byl při práci s Wanem učenlivější.. By mě zajímalo, jak Wishmastera Andrewa Divoffa nacpali do tak malinkatý krabičky? V Číně fakt vyrobí cokoliv.. ()

*CARNIFEX*

Keby boli samotné mordovačky plné "náhody", jak v Zvratnom osude originálnejšie a hádam aj krvavejšie, zrejme by sa jednalo o teen pecku roka (pre podaktorých). No keďže sa tvorcovia rozhodli ísť cestou verzie, prístupnej 15 + , tak aj Ja budem k samotnému hodnoteniu prihliadať, ako k "rozprávke", nie hororu, od ktorého som očakával presne to, čo tu chýba. Fakt škoda, toto nemuselo dopadnúť zle, lebo "Wish Upon" má v podobe námetu ohromný potenciál ... Alebo, že by som dal predsa len tri??? Je to na tesno ... ()

MM_Ramone

Stredoškoláčka Clare Shannonová dostane na narodeniny od svojho otca starožitnú hraciu skrinku popísanú čínskymi znakmi. Príde na to, že je to prazvláštny magický predmet. Uvedomí si, že dokáže plniť jej priania, ktoré pri nej vysloví. Zdá sa to byť úžasná vec. Lenže za každé splnené želanie musí byť zaplatená príšerne vysoká krvavá daň. Snímok "Vražedné priania" (Wish Upon) natočil v roku 2017 režisér John R. Leonetti. Do hlavnej úlohy obsadil mladú, sympatickú herečku Joey King. Je to nenáročný, jednoduchý, predvídateľný, americký high school soft horror, ktorý dokážu najlepšie oceniť pubertálne teenagerky. Ja tomu však viac ako dve hviezdičky dať nemôžem. ** ()

darkrobyk

Nic není zadarmo a takový Faust by mohl vyprávět. Ono je vcelku jedno, zda se zapletete s místním Mefistofelem nebo čínským démonem. Jisté je, že za poskytnuté služby zaplatíte cenu nejvyšší. Clare je klasická smolařka, které jakoby nic nevycházelo. I když se mi líbilo, že z ní neudělali zcela neschopnou blbku a že když se dostala do křížku s namyšlenou frajlí, uměla jí nakopat.... Mít kouzelné přání je jistě lákavé, pokud jich je sedm, pak se člověk nemusí bát, že jich pár prošustruje. A než Clare dojde, jaká je cena za její rozmařilost, je už pozdě. Nejvíce mě bavila scéna s výměnou kola a výtahem. Tipovat si, kdo z těch dvou zařve, bylo fajn. A potěšil konec! Jo, Ďábla neobelstíš a démona jakbysmet. Příjemná oddechovka, kde se v podstatě čeká na smrt obětí. Ty sice nejsou nijak originální, napětí však mají. ()

juta

Trailer mě zaujal natolik, že jsme se na to hned s přítelkyní museli podívat a výsledek opět famózní. Ać je konec dosti předvídatelný, vše jede bez jediné chybičky. I bez strašidelných výjevů duchů jde udělat kvalitní horor plný napětí a jak už jsem zmiňoval u předešlých Johnových filmů je velmi dobře vytvořena atmosféra, která tomu všemu společně s dramatickou hudbou dodává kouzlo a pravý požitek z filmu. Tady je dobře vidět sobectví, které si to kráčí dál a dál i přes mrtvoly. :D ()

misterz

Pre mňa lákavý, fantastický námet, od ktorého som si veľa sľuboval. Navyše Leonetti má na svojom konte pár veľmi dobrých snímkov, horory nevynímajúc. No žiaľ ostalo iba pri zbožnej predstave. Záhada na začiatku bola nainštalovaná ešte celkom fajn, atmosféra začínala pomaly hustnúť a ja ako divák som už s napätím čakal, čo sa bude diať. Čoskoro však dej skĺzol do lascívnej zábavy, v ktorej nevyniklo absolútne nič - slabá kreativita pri želaniach, dej podľa tisíckrát obohranej schémy, mordy (až na jeden) obyčajné, bez nápadu a bez poriadneho gore a záverečné rozuzlenie bolo také nemastné-neslané. Za najväčšie pozitívum považujem jedine kameru. Vidím to len na slabší priemer. 55/100 ()

pornogrind

Obdoba Final Destination. Jen tady osudu pomáhá čínská škatule. Začátek celkem ušel, ale postupem času to začalo ztrácet dech. Čekal jsem trošku víc. ()

Kudly4

Ze začátku to celkem šlo, pak to ale ztrácelo dech, kdy jsem měl co dělat abych to vůbec dokoukal. Nehody dost nudné (stařík ve vaně a skalp celkem ušlo), hlavní postava nic moc (+ se chovala jak kráva) a celé je to strašně moc předvídatelné a obyčejné. Na Final Destination to nemá ani náhodou. ()

silentname

Leonetti na to proste nemá. Nevie spraviť poriadny horor. A aj keď "Wish Upon" nie je taká pohroma, ako som mal možnosť vidieť vo "Wolves At The Door", nehovorí to moc. Miesto neznesiteľného filmu tu máme len hrozný. A problémom je jeho scenár a hlavná hrdinka. Nemyslím tým Joey King. Podľa mňa podala okey výkon, no jej postava je podľa mňa tak neskutočne nesympatická, tak odporná a tak absolútne sebecká hlavná hrdinka, že mi je z toho zle. Chápem, že by si priala jedno alebo dve želania. No keď zistí, čo tá krabička robí v skutočnosti, tak by sa možno mala trošku nad tým zamyslieť. No po tom ako krabička zmizne zistí, aký je život bez jej splnených želaní hrozný, a že ju potrebuje späť a ja som z toho maximálne iritovaný. A okrem toho je ten film maximálne priehľadný. Vieme ako to bude pokračovať, dokonca vieme aj odhadnúť kto asi umrie. Možno na pár výnimiek, no to nehovorí veľa. Myslím si, že skladba, ktorú tá krabička hrá je celkom creepy. Čo je asi najlepšie. Kedykoľvek tá skrinka začne hrať, tak ma to drží. No vieme, že nikto smrti nezabráni. Tiež si hovorím, že v úvodnej scénke z detstva vidíme ako si mladá Clare odloží bicykel než vôjde do domu a po rokoch je ten istý bicykel na tom istom mieste, len špinavý a hrdzavý. To tam celé tie roky ležal? Leonetti podľa mňa nevie svojich hercov moc usmerňovať. Nevedel to v minulých filmoch a ani tu mu to moc nejde. Sú celkom okey, no nemám pocit, že by niečo extra predviedli. Skôr je to v kategórii pozerateľné, ale neiritujúce. Ľudia, "Wish Upon" som dával určité šance. Napriek mizernej voľbe režiséra. Pretože som mal pocit, že ten príbeh má potenciál. Ale nie je strašidelný, nie je dobre napísaný, je tam kopec klišé a pôsobí to viac ako tínedžerský film, než reálny horor. Ale keď už sme pri tom, tak si len povedzme o inom filme z tohto roku "Before I Fall". Nemôžem povedať, že by bol silný film, no viac pôsobil ako film, ktorý tento film chcel byť. Len do toho dali čarovnú skrinku na plnenie želaní a všetko to išlo dolu vodou. Zbytočný, prevarený, nudný a zle napísaný film. A mimochodom, prečo sme tu museli mať tak divný soundtrack? Hodnotenie: D ()

Yoshitsune

Dej si pozor co si přeješ, jinak si pro tebe přijde, laciná Čínská kopie Roberta Englunda který kdysi plnil prokletá přání. Ale zdejší Čínský buban Yaoguai, neboli Mogwai, nejenže nemá tu slušnost, se ve filmu osobně ukázat, ale ještě umí perfektně anglicky a je tak schopen, splnit té pubertální holčině, jakékoliv přání. Přání sou to vesměs sobecká, narcistická a tuze sebestředná a tak se holčina v podstatě až do konce chová, jako svině, která myslí jen a pouze na sebe. K těm přáním lze jen dodat, že kdyby si holčina v osobním životě, vytyčila ony cíle, tak by to všechno mohla mít a nemusela kvůli tomu hučet do té hrací skřínky a pak by tenhle film, nemusel vůbec vzniknout . Za přání se platí krví, byť zde krve moc neni, nápady na likvidování postav, sou sice nápadité, ale absence gore a nebo nějakého většího násilí, z toho všeho dělají spíš komickou situaci. Tak nějak to sice odsejpá, ale ve srovnání z výše zmíněným filmem, ve kterém Robert Englund, prostě válel, tohle celé působí směšně. Jo a chudák pes. ()

korbitch22

Při dlouholeté absenci pokračování Final Destination nám dobrý kameraman a prachbídný režisér Leonetti naservíroval soft pubertální kopírku která určitě potěší dobrým námětem,.Jinak se jedná o typickou, nevýraznou vybíjenou dost nesympatických herců pro mladé americké publikum. Hlavní herečka, respektive její role je tak příšerně nesympatická, že následující finiš je doslova vymodlený a zachránil si tu 3* s odřenýma ušima. Moc sem nepochopil proč scénáristka a režisér udělaly z otce hlavní hrdinky vybírače popelnic, to mi přišlo trochu z cesty a proč ho hraje zrovna Ryan Phillippe, který je sice o několik tříd lepší herec než celé obsazení, ale do role otce se nehodí, jelikož i přes svůj vysoký věk vypadá jako její bratr a ne fotr. Neškodná blbina, která nijak neurazila, zabavila a kdyby přitvrdila na vraždách, mohla asi udělat výraznější díru do světa, ale to Leonetti nikdy neuměl.50%. ()

rollman1

Na dostaveníčko s Osudem budeme ještě asi chvíli čekat. Zatím tu však máme menší a levnější náhradu, která neurazí, ale ani nepřekvapí. Kdyby byli mordy byť jen trošku inovativnější a krvavější, byl bych spokojenější. Potenciál byl velký avšak promarněný. Pořád se ale jedná o fajn kousek, který v době sucha vůbec neuškodí. ()

Karamanlis

Rating PG-13 hovorí v podstate za všetko. Wish Upon je proste soft horor o teenageroch, natočený primárne práve pre túto cieľovú skupinu publika, ktorá je nielen v amerických kinách najpočetnejšia a pre komerčný úspech filmu kľúčová. Ak k nemu človek takto pristúpi a nemá prehnané očakávania, tak sa ako jednohubka dá skuknúť. Akútne si to však žiadalo fešnejšie herecké obsadenie, čo sa ústredných dievčenských postáva týka. ()