Barrage

• Francie Barrage

Po deseti letech strávených v zahraničí se Catherine vrací do Lucemburska, aby se znovu sblížila se svojí dcerou Albou, kterou mezitím vychovávala Catherinina matka Elisabeth. Alba si od této cizinky, jež se tak nečekaně zjevila v jejím životě, zachovává chladný odstup. A Elisabeth se ze všech sil snaží ochránit svoji vnučku a udržovat Catherine v bezpečné vzdálenosti. Jednoho dne už to Catherine nevydrží : přestože jsou všichni proti, rozhodne se vzít Albu na výlet k jezeru na severu země. Tak začíná nevšední cesta, během mladá žena poznává na vlastní kůži, že její největší nepřítel je možná ukrytý uvnitř jí samotné. (Dny Frankofonie)

Malarkey

Lucembursko je sice malá země, ale není natolik malá jako třeba Island. Na rozdíl od Islandu ale příliš netočí filmy, když už ale něco natočí, tak by mě nenapadlo, že to bude vypadat jako podprůměrnej českej film z hlubokejch devadesátejch let. Technicky fiasko, vztahově brutální nuda. Nebejt v tom filmu stylová současná hudba, tak je prázdnější, jak čerstvě vypitej sud od piva. ()