Ciao Ciao

Song Chuan

Scénář:

Song Chuan

ScarPoul

Jeden z tých novodobých čínských debutov, ktoré sa nesú na umeleckej línií vyprázdneného naratívu. Pozitvum? Čínske provinčné mestečko. Vizuálne je podmanivé aj napriek tomu, že kamera je častokrát statická a necháva akciu plynúť bez výraznejších strihových zásahov. Vďaka tomu sa mestečko, kde sa odohráva príbeh stáva pomerne pútavým. Inak je to ale zmes hlúpych nešťastných ľudí, čo vďaka oddramatizovanému deju a vyprázdnenému naratívu nemajú veľmi šancu získať si diváka. Je to len akási zmes záberov, ktoré majú mať ako keby silnú myšlienku, ale celý čas som sa pýtal, prečo by som sa mal vlastne o postavy zaujímať? A nenašiel som žiadny dôvod. Ciao Ciao je film, ktorý vyšumí celkom rýchlo. Nielenže sa sa v plejáde podobných filmov okamžite stratí, ale zároveň sa jedná o tak výraznú šablónu, že aj napriek krátkej minutáži, sa to vlečie ako sopeľ Rusa počas veľkej fujavice. Pre začínajúcich divákov, čo chcú koketovať s čínskym filmom, to môže byť zaujímavé. Pre ostatných je to v zásade zbytočnosť. ()