poster

Vnitřní život (festivalový název)

 • Belgie

  Insyriated

 • Francie

  Une famille syrienne

 • Slovensko

  Insyriated

  (festivalový název)
 • Nizozemsko

  Insyriated

 • Velká Británie

  Insyriated

 • USA

  In Syria

Drama

Belgie / Francie / Libanon, 2017, 85 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • jokino
  *****

  Príbeh obyčajných ľudí - 1 rodiny, niekoľkých generácií, v 1 byte, počas neobyčajnej doby - situácie - vojny v Sýrii.. Hoc je snímok čisto komorný, natočený z úhlu pohľadu konkrétnej rodiny, je dosť surový, realistický, pochmúrny, smutný, drží diváka v ako-takom napätí počas celej svojej dĺžky, keď neviete, čo sa môže stať v nasledujúcich momentoch.(27.1.2018)

 • Tosi
  ***

  Docela trýznivý film o životě v Sýrii. Nebo spíš o přežití, protože téhle rodině se vzít kramle do Evropy kupodivu nezachtělo. Jejich dům jim byl zároveň útočištěm i vězením. Zdroj napětí filmu se udál hned na začátku a společně se slušnou prací kameramana se povedlo navodit docela stísněnou atmosféru. Bohužel kromě té atmosféry mě to nepřišlo dvakrát poutavé.(20.1.2018)

 • Big Bear
  ****

  No, musím přiznat, že mně film celkem dostal. Dostal a to z několika důvodů. Jednak si člověk blíže uvědomí v čem tam leckdo už několik let žije.... Válka samozřejmě nejvíce vždy dopadá na civilní obyvatelstvo. Tak si to shrňme... Jak to v té Sýrii vlastně je. Syřané tam útočí na zbytky IS, Kurdy a Svobodné islamisty. Rusové se Syřany tam útočí na Kurdy a IS. Turci útočí se Svobodnými islamisty na Kurdy, Syřany a IS. Američané útočí na IS, Syřany a na Rusy, ovšem jen když oni útočí na Kurdy. Íránci útočí na Izrael a se Syřany na IS. Izraelec útočí na Syřany a Íránce... A teď v tom bordelu ať už jste jakéhokoliv vyznání bydlete v baráku uprostřed toho všeho s malými dětmi. Tohle jsou ti, kteří zasluhují naši solidaritu a pomoc. Tohle jsou ti, kteří kdyby sem přijeli, samozřejmě na dobu než nebezpečí pomine, neřeknu ani popel. ba co víc, klidně bych poslal nějakou kačku na vybavení jejich provizorního domova nebo někde v rámci nějaké akce Z pomohl připravit třeba ubytovnu. Ano já, odpůrce migrace, sluníčky označován na internetových diskusích za xenofoba a někdy i - ufff -- nácka (oni to ti dobří lidé co chtějí zachránit Afriku nastěhováním jdo Evropy to mají z hlediska názvů krapet zmatlané). Problém je, že tihle lidé skutečně ohrožení ve válkách se k nám nikdy nedostanou. Jsou tam, nebo v nějakých uprchlických táborech tam. Ano vzal bych všechny včetně dědy i toho mladíka. A pak až by to tam skončilo, poslal bych je domů zpátky. Budovat zničený domov, zajistit aby se to podruhé už nestalo. Druhá věc, kterou jsem si u filmu uvědomil byl geniální scénář. Tvůrcům totiž stačilo 9 lidí, byt a sem tam nějaký zvuk jako výbuch, štěkání ákáček či houkání hasičů a ambulancí. Člověk z toho nic neviděl, dokonce ani kousek omítky či prachu nikde nespadl a přeci jste měli tíživý pocit, že venku je válka. Báli jste se spolu s rodinou, že sniper si vybral zrovna horní patro vašeho činžáku a až přiletí Hindy, nebo tam někdo z druhé strany pošle pár erpégéček, schytáte to i vy o 2 patra níž... Vždycky jsem nesmírně obdivoval tyto minimalistické scénáře, které na pár metrech umí rozehrát skutečné válečné drama. Parádní byla i kamera a i hercům jsem jejich role věřil. A řeknu vám čím dál více si vážím naší země. Nemohli jsme si skutečně přát krásnější a bezpečnější kout světa! Musíme jen hlídat aby nám tu z toho naši a zejména ti bruselští pomatenci snící o multi-kulti ráji neudělali stejný bordel jako je dnes - In Syria. Dávám za 4 závory na vchodové dveře. * * * *(4.8.2018)

 • Fr
  ***

  „Z TOHODLE DOMOVA MĚ NIKDO NEVYŽENE…“ /// Takhle my tady (v tý Sýrii) žijem. Máme byt v paneláku a když někomu spadne do vobejváku bomba, tak ho třeba vezmem k sobě. Že je nás moc? To se jen zdá… jakmile totiž někdo vyjde ven, je velká pravděpodobnost, že už se nevrátí. Doma se nenudíme. Když zrovna někdo nestřílí, tak bouchaj bomby. Nebo někdo klepe – což je vlastně asi ještě horší. Ale my, ženy, jsme statečný! ... Je libo trocha toho lidskýho utrpení? Komorní lidský drama, ve kterým je na malým prostoru dost postav, vystavenejch složitejm situacím. Silný…ale filmařskej zázrak to není. Prostě sbírka stresujících situací, vložená do jednoho dne. My ale víme, že válka je kurva a kdo v ní nejvíc trpí… (tak by mě zajímalo, proč k nám proudí zástupy mladejch mužů, když chudáci jsou vesměs ženy a děti…). /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Zjistím, jak to vypadá, když maj v Sýrii den blbec. 2.) Budeme se stěhovat. Starej mele něco vo Sýrii. 3.) Thx za titule „majo0007“. /// PŘÍBĚH ***** HUMOR ne AKCE ne NAPĚTÍ **(20.1.2018)

 • Radek99
  ****

  Hodně silné (proti)válečné drama, které má ovšem čistě komorní rozměr a jehož mizanscéna je ohraničena obvodovými zdmi jednoho syrského bytu... Belgický režisér Philippe Van Leeuw se na válečnou tématiku rastrem civilistů specializuje a Insyriated je emočně opravdu silný zážitek. Za velice funkční lze označit záměr zobrazit válečné dění jen z pohledu těch nejbezbranějších - žen, dětí a starého muže. Míra stresorů je tak opravdu maximální. Válka je vůl!(12.1.2018)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace