Dům veselých duchů

• slovenský

Dom veselých duchov

Komedie / Horor

Velká Británie / USA, 1988, 99 min

A bylo to ono. Dlouho jsem pátral po filmu, z něhož jsem si pamatoval jen hrad plný duchů a jednu scénu s oknem a duchem. Nakonec jsem dospěl k názoru, že by tohla být tahle Jordanova komedie a trefil jsem se. Dům veselých duchů jsem viděl ještě jako hodně malé děcko a tak se mi pochopitelně hrad plný strašidel zapsal do paměti. Dneks z toho zbyla taková milá, nijak objevná, ale neurážející komedie. Je tu pár strašidelných scén, něco humoru, trošku té romantiky, pěkná atomsféra hradu a samozřejmě plejáda výborných herců (Guttenberg, Hannah, mladý Neeson) v čele se skvělým hradním pánem O´Toolem. Jordanovi se jeho žánrové úlety k hororu celkem v 80. letech dařily.(6.9.2015)

Příjemná kravinka, kde se sice většinu filmu neorientujete a zápletka spolu s důvody konání jednotlivých postav je evidentně spíchnutá velmi horkou jehlou - ale z nějakého důvodu se na to dobře kouká a místy je to i docela sranda. Na nudné nedělní odpoledne jako dělané. V každém případě se vyplatí vidět kvůli netradičnímu Liamu Neesonovi, tradičně skvěle hrajícímu Peteru O´Toolovi a v neposlední řadě též kvůli ultra sexy Jennifer Tilly v roli Mirandy.(1.2.2011)

Väčšina divákov si herca Steve Guttenberga pamätá ako predstaviteľa jednej z hlavných postáv v populárnej komediálnej sérii "Policajná Akadémia". Stvárnil tam nezabudnuteľného sympaťáka Carey Mahoneyho. Na mňa však najväčší dojem urobil v duchárskej komédii "Dom veselých duchov", kde si zahral amerického turistu Jacka, ktorý sa spolu so svojou nervóznou a panovačnou manželkou ubytuje v starom, írskom, strašidelnom zámku. Táto dovolenka im obom zmení život. ***(28.1.2017)

Snímek vás nemá v žádném případě vyděsit, ale pobavit takže podle toho se odvíjí i celý následující děj, který místy skutečně gradoval v parádní podívanou. Bohužel je zde možnost spatřit i podstatně velký počet romantických pasáží, které už tak zábavné nejsou a mohou se stát důvodem proč se na tento film někteří diváci ani nedodívají. Naštěstí zde převládá humor a komické scény u nichž na tyto nedostatky občas zapomenete. Za břicho se v žádném případě popadat nebudete, ale pro vaše děti by to mohl být nevšední zážitek, jako pro nás když jsme byli ještě malí a sledovali podobné filmy. Takže ho v žádném případě nezatracujte. Především pak pro výborné herecké obsazení a humorné pojetí.(16.7.2010)

• montel

Peter Plunkett (Peter O´Toole) majitel stejnomenného hradu je před krachem a aby zachránil hrad před stěhováním vymyslí plán, jak se svého dluhu zbavit. Své zaměstnance převleče za duchy a návštěvníkům nabídne zbrusu novou atrakci. To se ovšem nelíbí duchům Plunkettovi rodiny a tak se začnou návštěvníkům zjevovat...Průměrná komedie, která nemá s hororem nic společného. Docela příjemně se na to dívá, ale ke konci už trochu nudí. Prostě nic zajímavého. 40%(16.7.2010)

• - Exteriér hradu, ktorý je možné vo filme vidieť, sa nazýva Dromore Castle a je považovaný za írsku pamiatku. Nachádza sa pri rieke Dromore, na adrese Pallaskenry, Co. Limerick, Írsko. (Stefan Deryck)

• - Ponuku na rolu Petera Plunketta dostal od štúdia aj Sean Connery, ale nakoniec ju stvárnil Peter O'Tool. (Crybaby)

• - Vo filme si mala zahrať Liz Smith, ale kvôli chorobe, ktorá ju postihla pred začiatkom natáčania, nebola schopná pracovať. (Crybaby)