Šarmantní Ir Peter Plunkett má starosti se svým zámkem. Hrozí mu hypetéka. Jeho dědičný majetek chce odkoupit americký magnát Brogan, převést ho za moře a tam z něho postavit malý Disneyland. Plunkett v zoufalství dostane spásný nápad, představit své sídlo jako "zámek, kde straší". Vykoná potřebné úpravy, spustí velkou reklamu a zanedlouho už přichází první hosté. Mezi nimi také manželský pár Jack a Sharon Crawfordovi. Očekávaná strašidelná dovolená se však nevydaří, jelikož zámecký pán svým amatérským zincenování hororové divadélko pokazí. Podráždění američané hrozí odchodem, když nešťastnému Plunkettovi přichází na pomoc pravá strašidla a duchové. Ďábelský tanec mrtvých však nejméně vadí unavenému Jackovi, který zahoří vřelou láskou k překrásnému ženskému duchovi - Mary Plunkett, mimochodem už 170 let mrtvé... (Jamal)

Dumaru

Plunkettovci chcú zachrániť rodinné sídlo pred núteným predajom, preto sa rozhodnú svojpomocne z pokojného (aj keď pochmúrneho) sídla urobiť strašidelný zámok. Po tom ako sa prvý pokus so strašením nevydarí a podvedení hostia sú na odchode, strašenie prevezmú skutočné strašidlá alias mŕtvi nájomníci zámku a komédia sa môže začať. High Spirits som si obľúbil už dávnejšie z originálnej vhsky a aj v súčasnej dobe si rád pozriem túto oddychovku,,, ()

montel

Peter Plunkett (Peter O´Toole) majitel stejnomenného hradu je před krachem a aby zachránil hrad před stěhováním vymyslí plán, jak se svého dluhu zbavit. Své zaměstnance převleče za duchy a návštěvníkům nabídne zbrusu novou atrakci. To se ovšem nelíbí duchům Plunkettovi rodiny a tak se začnou návštěvníkům zjevovat...Průměrná komedie, která nemá s hororem nic společného. Docela příjemně se na to dívá, ale ke konci už trochu nudí. Prostě nic zajímavého. 40% ()

Hennes

Milá duchařská komedie, nezklamala, pobavila. Guttenberg sem jasně zapadá, ale kdo by tu čekal Liama Neesona ? Manželský pár se během dovolené rozpadne a každý se zamiluje do ducha. Jackovi se povede dostat svou milou zpět mezi živé bytosti, Sharon naopak skončí jako duch. Snímek má množství vtipných momentů a provedení je prostě klasika 80 let. "HELE, VY JSTE DUCH A JÁ AMERIČAN, NEFUNGOVALO BY TO". Myslím, že Jack byl rád, že to prolínání přešlo v něco víc :-). ()

Pítrs85

"Na střeše je nějaká paní." "Já jsem strašidlo!" "Na střeše je nějaký strašidlo." Pohodová duchařská komedie, v krásných kulisách starýho irskýho zámku, s osmdesátkovým feelingem a hlavně s kupou známých herců (vede žárlivej Liam Neeson). Nic víc, nic míň, prostě na takové to domácí koukání... ()

FlyBoy

Hrátky s duchmi po "jordanovsku." Ako obvykle (v rannom experimentovaní N.J.) velice streštené a úsmevné divadielko tentokrát v pavučinových chodbách/miestnostiach strašidelného hradu. Zloženie O'Toole, Guttenberg, D'Angelo, Tilly, Gallagher, Neeson+Hannah stvára kúsky rozkokošené a konfrontácia živých s mŕtvymi obnáša viacero (čo do zábavnosti) dobrých scén. S vlkmi som statočne vyl a zažíval kvantum echt rozpustilých príhod, u veselých duchov taktiež panuje neviazaná nálada, ktorá síce nedisponuje vyššími ambíciami, ale zato kohokoľvek/kedykoľvek rozradostní. Ráčte vstúpiť. ()

• Režisér Neil Jordan vždy tvrdil, že predávajúca sa verzia filmu je veľmi odlišná od tej, ktorú zostrihal.  Z editačného procesu konečného strihu bol viac-menej vylúčený a tvrdil, že jeho verzia je stále zamknutá v trezore. (Crybaby)
  • Ponuku na rolu Petera Plunketta dostal od štúdia aj Sean Connery, ale nakoniec ju stvárnil Peter O'Tool. (Crybaby)
  • Vo filme si mala zahrať Liz Smith, ale kvôli chorobe, ktorá ju postihla pred začiatkom natáčania, nebola schopná pracovať. (Crybaby)

Zemřel „modrooký ďábel“ Peter O'Toole

Zemřel „modrooký ďábel“ Peter O'Toole