Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Po katastrofálnej zrážke s autom sa Dana (Shauna Macdonald) ocitne pripútaná k lôžku. V depresívnom prostredí nemocnice sa jej stav ešte zhorší, keď zistí, že ju v noci niekto sleduje. Nikto jej neverí, ale čoskoro je jasné, že v nemocnici niečo nie je v poriadku a že boj o život ani náhodou nekončí. (Marceloo)

Recenze (29)

misterz 

všechny recenze uživatele

Ducharina, ktorá bola po technickej stránke celkom dobre zvládnutá. Páčila sa mi hlavne kamera, strih a ani muzika nebola zlá. Hororové prvky tiež ušli, dokonca bubák pri niektorých scénkach celkom príjemne zamrazil. Navyše keď mala prísť lakačka, tak vždy prišla v tej správnej chvíli, čo taktiež kvitujem. No žiaľ všetko tu stojí a padá, resp. sa rúca so stupídnym obsahom a všeobecnou nelogikou väčšiny situácií. Nemôžem si pomôcť, to je niečo, cez čo sa ja nedokážem preniesť. To, že to malo slabé a ošuntelé mysteriózne základy by som aj oželel. Čo je stokrát horšie je fakt, že samotná dejová linka je vyskladaná vlastne len z problémových miest a scén, ktoré ma nanajvýš ak len tak vytočili. Napr. to čo bolo za nemocnicu s 5 a pol ľuďmi? Kde sa všetci na konci podeli? To sa pacienti liečili bez personálu? Len s ošetrovateľom a riaditeľkou? Je normálne, aby psychiater chodil za pacientami keď spia a hlboko v noci? Prečo nemohli pacientku preložiť inde?... atď...atď... tak by sa dalo pokračovať aj na tri strany. Skrátka všeobecný, obsažný obraz o tomto snímku je hrozne iracionálny, nereálny a dosť iritujúci, čo výrazne uberá na hororovej atmosfére. No a tá pointa na záver.... to už bola vážne len rana z milosti. Snímok vzhľadom k slušnej technickej výbave mal rozhodne naviac. Chcelo to len triezveho scenáristu, nič viac. Podpriemer. 40/100 ()

*CARNIFEX* 

všechny recenze uživatele

Pozerateľná ducharina, ktorej sledovanie nijak neurazí, no zároveň treba jedným dychom dodať, že o nijak prevratnú záležitosť sa určite nejedná. Každopádne, čakal som to horšie, no pokial si fanúšik hororu, požierajúci všetko čo sa ti z daného žánru postaví do cesty, vyslovené sklamanie by sa dostaviť nemalo. Treba si len zrátať priority, čo kto od daného snímku očakáva. Wan to netočil, rozpočet jak Titanic to nemá, Caprio v tom nehrá, čiže horor roku z "Nails" rozhodne nebude. Poteší budovanie atmosféry, v rámci vynaloženého "badgetu" znesiteľné efekty. Za mňa za dva, možno dva lomeno tri .. ()

Reklama

oveckaoa 

všechny recenze uživatele

Ženská si jde zaběhat a přejede jí auto na přechodu. Řidič ujede z místa nehody a ona se probudí v nemocnici po 2 týdnech umělého spánku a jelikož nemůže mluvit tak za ni mluví počítač. Mezitím co se dává do kupy na ni útočí přízrak chlápka co se zde kdysi vraždil. Docela slušný horor s netradičním koncem,který ke konci nabývá na síle. V rámci žánru nadprůměr. ()

kingik 

všechny recenze uživatele

Zuby NEHTY se to drží jednoho prostředí a je to přibližně blbé jako stříhání NEHTŮ. Tím prostředím je chátrající nemocnice, respektive nemocniční pokoj, v němž se ocitne kondiční trenérka Dana, kterou srazilo auto. Od té doby je upoutaná na lůžko, potlučená, napojená na dýchací přístroj a komunikující jen přes klávesnici počítače s hlasovým komunikátorem. Návštěvy jí zpříjemňuje nejen její rodina, ale také zlý bubák zvaný Nehet, který zde v dávnověku coby muž z masa a kostí pracoval, než po strašlivých obviněních spáchal sebevraždu. Zdá se, že celá nemocnice drží společně pod pokličkou dávné tajemství, které brzy vypluje na povrch. Pokud vypnete všechny orgány, kterými myslíte, je tenhle film akceptovatelný. Jen nezkoušejte se nad ním zamyslet, hledat v něm logiku a bádat nad výslednou pointou, spojenou s hlavní postavou. Film neuchvátí ani monstrem, to zpočátku vidíme jen na pár milisekund, později už nikam tolik nechvátá. Vraždy jsou krotké, lacině vyvedené. Film sráží i to, že se v něm až tak moc neděje. Pokoj a Danu neopustíme, vše podstatné se odehrává zde. Nemocnice je samozřejmě podivná, lékař má deku až na záda, nijak pacienty neošetřuje, místo lepých sester je zde potetovaný zdravotní bratr, ředitelka je jak vedoucí lágru. Prostě slušně depresivní. Shauna MacDonald v titulní roli "paranoidní" pacientky hraje obstojně bezmocnou ženu/oběť. A má sličnou dceru, manžel byl slizký (nevěrník?). Je znát, že režisér Dennis Bartok toho nenatočil právě kvanta, je to jeho debut. Jeho scénář měl několik origoš nápadů: muž, libující si ve stříhání a schovávání nehtů malých pacientek, je nápad k nezaplacení. Sice se z něho moc nevytěžilo, ale docela fajn. Film nabral na obrátkách až ve finální části. Většinu děje spláchly stupidní výjevy, které filmu neumožnily dýchat. Doufám jen, že nikoho nenapadne natočit sequel, třeba pod názvem "Manikůra pana Neheta". 5/10 ()

JASON_X 

všechny recenze uživatele

Vcelku tuctový příběh povyšuje na slušnější průměr jeho řemeslné zpracování, a to navzdory zjevně nevysokému rozpočtu. A taky evropské tempo mi docela sedlo. Ovšem z takhle banálního scénáře by nějak extra záživnou a vzrušující podívanou nevykouzlil asi nikdo. Vražedný duch v nemocnici, no páni. Ale na irské poměry je to nejspíš v rámci žánru hodně dobrá práce a já pochybuju, že by takovéhle divácky nenáročné, ale profesionálně zmáknuté horrorové kousky mohly někdy v nejbližších letech vzniknout i u nás. Několik pěkných lekaček, pěkná držka ducha a jedna docela zajímavá scéna (Trevor & monitor). Jako oddechovka před spaním naprosto v pohodě. ()

Galerie (4)

Reklama

Reklama