Letíme

Reza Memari

Éric Neveux

Kristine Knudsen

Reza Memari

Animák z Európy, ktorý je na slušnej úrovni. Akceptovateľná kvalita, charaktery u jednotlivých účinkujúcich však nie je vždy dotiahnutá. Samotný príbeh bez väčších prekvapení. Scenár priemerný, ale stredný pasáž obsahuje málo dynamickejších momentov/scén. Z hľadiska humoru to držia nad vodou „online“ holuby. Osobné hodnotenie: 70% (***) (15.9.2017)

• anitae

Trošku divný film. Vrabec, kterému na začátku filmu sežere medvěd drsně rodiče a vychovávájí ho čápi si žije bezstarostný život, ovšem jen do té doby než přijde podzim. Čápi ho s sebou nevezmou do teplých krajin a tak se drobek vydá za svými adoptivními rodiči na dlouhou cestu do teplých krajin a cestou nabere pošahanou přerostlou sovu, a disko anduláka. Kino se příliš nebavilo, ani dětem nepřišla vtipná bláznivá sova a facebookoví holubi mě doslova štvali.(19.7.2017)

Veď to je krásna rozprávka, naozaj nerozumiem tomu slabému hodnoteniu a ani mnohým komentárom. Je to milé, vtipné, dynamické, dobrodružné a zároveň sociálne náučné. Symbolika toho ako sociálne siete dokážu pohltiť alebo aký je rasizmus zbytočný pretože záleží na tom čo je v nás a akí sme, a nie na tom ako vypadáme. Páči sa mi, že rôzne existenčné metafory tu boli vložené veľmi nenútene a z negatívnych aspektov sveta spravili fór.(13.1.2018)

• Robbi

Protože animovaných filmů začíná být dvanáct do tuctu, aby nezapadly mezi ostatními, chce to něčím zaujmout, přijít s novinkou. Letíme (s mistrně manipulujícím názvem Čáp Richard - v originále) tak trochu těží z legendárního Ošklivého kačátka. Nejspíš v rámci světových kampaní vedle povinné pomoci a úspěchu ve chvílích, kdy to vypadá na katastrofu, se tu objevuje zřejmý podtón osvobození jedinců od sebepodceňování - Richard The Stork tak svým způsobem může vytlouci dětičkám z hlavy, že jsou ošklivé, tlusté a nemotorné. Jistě si oblíbí další okaté potvůrky, ovšem až přílišná sterilnost námětu a provedení, včetně setrvalého provedení nejspíš příliš nezaujme. Na to je konkurence dost silná.(22.7.2017)

• oveckaoa

Vrabec co si myslí, že je čáp (to ho nenapadlo, že vypadá úplně jinak než oni,že asi nebude) sova co má imaginárního přítele a disko andulka letí do Afriky za kolonií čápů. Pochválit se dá jen animaci a vtipy s holubi na síti jinak nic. Velkým plusem je to, že se zde skoro vůbec nezpívá a nervou se do nás žádné morální ponaučení. Je to taková levnější verze Ria (případně Ria 2) s horší animací skoro bez humoru a slabším příběhem.(26.11.2017)