Letíme

Éric Neveux

Kristine Knudsen

Reza Memari
  • anitae

Trošku divný film. Vrabec, kterému na začátku filmu sežere medvěd drsně rodiče a vychovávájí ho čápi si žije bezstarostný život, ovšem jen do té doby než přijde podzim. Čápi ho s sebou nevezmou do teplých krajin a tak se drobek vydá za svými adoptivními rodiči na dlouhou cestu do teplých krajin a cestou nabere pošahanou přerostlou sovu, a disko anduláka. Kino se příliš nebavilo, ani dětem nepřišla vtipná bláznivá sova a facebookoví holubi mě doslova štvali.(19.7.2017)

• Robbi

Protože animovaných filmů začíná být dvanáct do tuctu, aby nezapadly mezi ostatními, chce to něčím zaujmout, přijít s novinkou. Letíme (s mistrně manipulujícím názvem Čáp Richard - v originále) tak trochu těží z legendárního Ošklivého kačátka. Nejspíš v rámci světových kampaní vedle povinné pomoci a úspěchu ve chvílích, kdy to vypadá na katastrofu, se tu objevuje zřejmý podtón osvobození jedinců od sebepodceňování - Richard The Stork tak svým způsobem může vytlouci dětičkám z hlavy, že jsou ošklivé, tlusté a nemotorné. Jistě si oblíbí další okaté potvůrky, ovšem až přílišná sterilnost námětu a provedení, včetně setrvalého provedení nejspíš příliš nezaujme. Na to je konkurence dost silná.(22.7.2017)

• oveckaoa

Vrabec co si myslí, že je čáp (to ho nenapadlo, že vypadá úplně jinak než oni,že asi nebude) sova co má imaginárního přítele a disko andulka letí do Afriky za kolonií čápů. Pochválit se dá jen animaci a vtipy s holubi na síti jinak nic. Velkým plusem je to, že se zde skoro vůbec nezpívá a nervou se do nás žádné morální ponaučení. Je to taková levnější verze Ria (případně Ria 2) s horší animací skoro bez humoru a slabším příběhem.(26.11.2017)

• Pepinec

Jsem si jistej, že kdyby se na sebe tenhle film sám podíval, dá si odpad taky. Animák s hnusnou animací má pro úspěch podobný předpoklady jako Keňan v NHL. Když má navíc tolik vtipu, že jsem smích slyšel jen když sova vyblila ryby, nepomohlo by ani to, kdyby čápi místo do Afriky doletěli do hnízda k Babišovi. Jediná možnost, jak v životě vidět ještě horší animák, je pustit si Letíme podruhý.(18.8.2017)

• Likan7

Budu dlouho přemýšlet, jestli jsem někdy viděl horší animák. Slovem "horší" myslím jak po techické, příběhové a vtipné stránce. Za celý film jsem se usmál jen při vtipu s drahou čistírnou, jinak jsem byl celou dobu naprosto apatický a čekal, jestli se nestane zázrak a film na konci neukáže něco, čím by se odlišil od ostatních, nebo mě překvapil alespoň špetkou originality. Bohužel se tak nestalo. Imf v nedávném skvělém videu na Youtube kanálu Moviezone tvrdil, že dnešní špičkové pc sestavy umí renderovat animaci jako měl Pixar v devadesátkách. Tím pádem Letíme vzniklo někdy v roce 1850.(1.1.2018)