Laurène si zkrátí zdravotní dovolenou, aby vyšetřila vraždu dělníka z lomu. V záblescích z roku 57 př. n. l. se ošklivě zvrtne římská výprava. (Netflix)

Doomcourier

Úplně nechápu, proč je tato epizoda v modrých číslech. Atmosféra je jako vždy skvělá, zápletka epizody souvisí s lesem, takže za mě se jedná o jednu z těch lepších epizod. Flashbacky z roku 57 př.n.l. je zajímavý nápad, jak udělat atmosféru ještě více temnou. ()

Anderton

No návrat hlavnej hrdinky do deja a nakoniec aj do úradu je tak trochu alibisticky vysvetlený tým, že jej kolega nikomu nepovedal o tom, v akom stave ju našiel v lese. Lekári asi vôbec neriešia jej zranenia a fakt, že mala byť dávno mŕtva. Ale dobre, nejde o žiadnu výraznejšiu vadu. Máme tu prvú vraždu novej sezóny, ktorá priamo súvisí s dianím v mestečku a jeho priemyselnej činnosti, takže to nie je tak odrezané od makrozápletky, ako samostatné prípady prvej série. ()

Trevor

Pomerne neurčitý úvod, chemická spoločnosť pokračuje v skladovaní odpadu v okolí Villafranche, mihnú sa tam flashbacky na minulosť. Ťažko povedať čo od toho očakávať, v každom prípade to môže byť zaujímavé ale už by to chcelo naznačiť o niečo viac. ()