Pán kouzel - Ďáblův kámen

• Kanada Wishmaster 3: Beyond the Gates of Hell (více)

Studentka Diana objeví tajemnou skříňku s krvavě červeným rubínem a osvobodí temného džina, který v něm spal po mnoho desetiletí. Duch potřebuje, aby vyslovila tři přání a on tak mohl přivolat na svět své druhy. Co kdyby se ale kámen dostal do špatných rukou? (Hollywood Classic Entertainment (H.C.E.))

JohnnyD

Divoffa nahradil nový herec, ktorý síce udržiava džinovský štandard, no vzhľadom na obmedzený rozpočet sa veľmi na plátne neobjavuje a miesto neho tam pobehuje nejaký bradatý tajtrlík. Osekaný rozpočet sa prejavuje vo všetkých ohľadoch: mizerné efekty, mizerný strih, mizerná réžia. Jediné, čo do série prináša sú nahé slečny, čo síce poteší, ale na plnohodnotnú zábavu nestačí. Aj tak ide o celkom pozerateľné béčko, určite lepšie ako druhý diel, no ani z ďaleka nedosahujúc kvality prvého filmu. ()

kobejn

třetí díl, to už je krok jinam od původních prvních dvou dílů a rapidní kvalitativní úpadek až někam do víc než tuctových béčkových vod už hodně mizerného podprůměru, skoro to uráží tím, že to nese název původního filmu, protože todle už s ním nemá skoro nic společnýho, je to jen lacinej a špatnej televizní film a pro tu tetralogii naprosto zbytečný, bez něj by to byla skvělá trilogie, tendle ten celek jen hyzdí. ()

Campbell

Moje první setkání s Wishmasterem. No nedopadlo nějak špatně, je to přeci jenom 3 pokračování. Jedna holka osvobodí džina kterej se převtělí do profesora. No a tak to začne, a taky končí. Film ničím nepřekvapil, a ani nijak nepotěšil nicméně celkem dobré béčko na jedno zkouknutí. Sice je bez krve, bez náznaku atmosféry a se strašnýma hercema. Prostě blbost, která ale zabavý. ()

BMAJTZ

Téměř jako každá hororová série i tato zaznamenává každým dílem výrazný kvalitativní pokles dolů. Herecky příběhově nadsázkou a vůbec celkově to svým starším bratříčkům nesahá ani po paty. Nebudu, ale tak kritický protože oipravdové peklo na zemi je až poslední díl. Tohle se ještě zkouknout dá, ale bát se u toho budete asi jako u pohádky o červené karkulce a o napětí nemůže být vůbec řeč. ()

kaylin

V konečném součtu je snímek „Pán kouzel - Ďáblův kámen“ prostě špatný. Dějově je plytký, nemá čím zaujmout, protože ani ta přání nejsou plněna nějakým zajímavým způsobem, což je docela škoda, protože na tom se dal film ještě zachránit. Ale tvůrci se nato celkem vykašlali. A je to velká škoda. Netvrdím, že mě série uhranula, ale z toho hlavního nápadu se dalo vykřesat více ve větším počtu filmů. ()

• V jedné scéně mezi 40. a 50. minutou filmu je vidět plakát k horroru Faust (1926). (Nikolas__)