"Prepáčte, ja som len malý pozorovateľ zo Slovenska, ale kedy konečne niekto dostane toho Leva?, lebo zatiaľ rozdávajú len tie kužele..." Chápem to malé rozčarovanie, keď Čechom príde moderovať Adela zo Slovenska, ale ona je fakt profík. Vtipná, pohotová, vie sa rýchlo zorientovať a ukočírovať hocijaký trapas. My sme z toho vedu nerobili keď slovenské filmové ceny Slnko v sieti moderoval Jan Kraus. Na otázku či v Čechách nemáme lepšieho alebo dobrého moderátora ma napadá jedine Jan Kraus. Prečo nebol a či bol vôbec oslovený neviem. Adela si získal mnohých a to som rád. Videl som viacero prenosov odovzdávania Českých levov, ale tento rok sa mi páčil najviac. Malo to úroveň, neboli tam trápne a hluché momenty, vtipná moderátorka a nápad s dvojicou pianistov vyšiel dokonale. Film Masaryk je fakt záhada, nikto ho nevidel ale všetko vyhral..., Fakt divné, ale možno si tie ceny naozaj zaslúžil. Uvidíme. Dúfam, že o rok tam bude Adela znova, teším sa. 80%.(6.3.2017)

Galavečer moderuje Slovenka, mezi nominovanými nechybí Britové, Poláci, Slováci, Němci, Španělé, Jugoslávci (Slovinci, Srbové) a Rusové. Vskutku ČESKÝ lev.xD Co se týče pořadu jako takového, až na Kaiserův výstup (eee?) si udržel NEnováckou úroveň, což je určitě plus. Na druhou stranu je už drahně let nudný (tj. bez nápadu). A propos, to s tím "Masarykem" byla dobrá ochcávačka.;-)(26.3.2017)

Když se na začátku ujala slova Adélka, říkal jsem si, to si snad dělaj prdel, největší česká kulturní událost moderovaná slovensky ? Mé nasrání umocnila i první dvacetiminutovka, kdy Adélka ze sebe chrlila slova jak kulomet, to bylo příšerný, jenže situace se začala zcela obracet. Hned první dvě ocenění mně udělala velkou radost. Olda a Klárka jsou u nás naprosto a totálně nedoceněný herci, takže jim leva přeju úplně na max a právě od tohoto ocenění se mě začala pomalu, ale velmi jistě líbít víc a víc i moderátorka večera. Adélka přestala drmolit, dělala mezi slovy pauzy a šla z ní čím dál tím větší jistota, pohoda a vtip. Je to poprvé v historii, že Český lev byl lepší televzní zážítek než jeho starší americký kolega a to o mnoho a myslím si, že hlavní zásluhu na tom má právě Adélka, která mě za dvě hodiny dokázala naprosto obrátit názor a budu doufat, že i příští rok bude leva uvádět právě ona, protože ať přemýšlím jak přemýšlím u nás lepšího moderátora nemáme. Druhý velký plus pro leva je, že do něj zaplať bůh nebyla zatažena zasraná politika. Z oceněných mě udělala radost cena pro pani Evu Zaoralovou a Jirku Bartošku, ale úplně nejvíc a z toho fakt mám kurva radost je cena pro Michalinu!!! protože její herecký výkon v Olze byl úplně jiná liga než zbytek, který sice byl kvalitní, ale Michalina je absolutní herecká bohyně našeho filmu za rok 2016. No a Masaryk a jeho žně ? Patřím mezi to málo lidí, který si pohlídalo předpremiéru v nejhorším kině ČR Lucerně (sorry vybírat vstupný a poslouchat při filmu koncert z dolejšího klubu je neuvěřitelný sprostota kina Lucerny ) a můžu říct, že Masaryk je super profi filmařina, ale nelíbí se mě ten kalkul s levem a osobně bych kategorii režie - film podělil mezi Masaryka a Olgu Hepner. Letošní Český lev byl po všech stránkách nejvydařenější co jsem v posledních mnoha letech viděl až na ten hranol jako cenu.(4.3.2017)

Druhý Anděl Páně, Teorie tygra, Rodinný film, Učitelka, seriál Pustina, britsko-český Anthropoid a další, které jsem dosud neviděl. Loňský rok byl na české poměry slušný, i když (ostatně jak na samotném předávání zaznělo) lepší by bylo natáčet méně a kvalitněji. Protože těch beztvarých výkřiků bylo rovněž až nezdravě moc. Moderátorka Adéla Banášová několikrát sympaticky (vkusně) zažertovala, třeba o podobě sošky, byla přirozená, uvolněná a pohotová, jen vzpomeňme na hodně strojenou Lucii Výbornou. Slovenština mi vůbec nevadila, ona na pódiu zněla poměrně často i tak. Dobrým krokem byl i živý a hlavně funkční doprovod dvou pianistů Ondřejů. Hluchých míst bylo tak naštěstí pomálu. Horší je to se samotným vítězem. Dva roky zpátky akademici úplně ignorovali výborné drama Fair Play nebo Mádlův debut Pojedeme k moři, letos snad viděli jen jediný film a byla to až nezdravá sólo jízda. Ale na Masaryka se těším. Reklamu získal slušnou. Fuj za to!!(5.3.2017)

• Eleanor05

Víte, co nesnáším? Když si tvůrci pořadu nedají ani tolik práce, aby nastříhali k nominovaným medailonky s ukázkami z filmů. Pokud už se kritizuje Hollywood, prosím, ale na Oscarech každoročně ke každé kategorii ukázka je. Stupidní pózování se soškami nepovažuji za nic, co by se týkalo filmu a už kvůli této, pro mě podstatné věci, nedám víc, než 2*. Ačkoli mám ráda Adelku Banášovou, a ačkoli už konečně sošky nepředávají doktoři a vědci, jako v minulých letech. Ty medailonky jsou pro mě fail. PS: Ano, 12 Českých lvů pro Masaryka - chcete mi tedy říct, že je ten film po všech stránkách kvalitnější, než Je třeba zabít Sekala? Fraška.(5.3.2017)