Adela Banášová uvádí přímý přenos slavnostního předávání výročních filmových cen z pražského Rudolfina. (Česká televize)

Malarkey

Za hodně dlouhou dobu se jedná o vysloveně vydařené předávání výročních filmových cen Českého Leva. Adéla Banášová se zhostila role moderátorky na výbornou a zvládla to asi nejlépe, co jsem za dosavadní dobu viděl. To, že je u Slovenek Slovenština sexy mi prostě nikdo neodpáře. Také jsem ale během těchto dvou hodin měl až pocit, že letošní rok se u nás filmařsky vysloveně vydařil. Obrovské nadšení jsem měl z Oldy Kaisera, který konečně byl oceněn z vážné role a nutno dodat, že i to předání si vysloveně užil. I když u filmu, který do letošních cen podle mě trošku nepatřil. Nenapadlo mě, že by Masaryk tak kasíroval, ale dát ho do nominací v době, kdy oficiálně ještě nebyl v kinech? To je trošku podpásovka pro všechny ostatní kvalitní nápady, které se loni dočkaly zfilmování. Alespoň, že ta Michalina nezůstala bez povšimnutí. Mimochodem, také se Vám ta její polština poslouchala s takovou lehkostí? No co naplat...zase mi ale vysloveně udělala radost kategorie televizních filmů a seriálů. Kde seriál Terapie byl jasnej, ale Kosmo k tomu měl také hodně blízko. U televizního filmu Zločin v Polné neměl konkurenci. Tak dobrý český televizní film jsem opravdu hodně dlouho neviděl...jestli vůbec někdy. Když to tedy sečtu kolem a kolem. Za mě spokojenost. Doufám, že takto to bude vypadat i do budúcna...:-) ()

Enšpígl

Když se na začátku ujala slova Adélka, říkal jsem si, to si snad dělaj prdel, největší česká kulturní událost moderovaná slovensky ? Mé nasrání umocnila i první dvacetiminutovka, kdy Adélka ze sebe chrlila slova jak kulomet, to bylo příšerný, jenže situace se začala zcela obracet. Hned první dvě ocenění mně udělala velkou radost. Olda a Klárka jsou u nás naprosto a totálně nedoceněný herci, takže jim leva přeju úplně na max a právě od tohoto ocenění se mě začala pomalu, ale velmi jistě líbít víc a víc i moderátorka večera. Adélka přestala drmolit, dělala mezi slovy pauzy a šla z ní čím dál tím větší jistota, pohoda a vtip. Je to poprvé v historii, že Český lev byl lepší televzní zážítek než jeho starší americký kolega a to o mnoho a myslím si, že hlavní zásluhu na tom má právě Adélka, která mě za dvě hodiny dokázala naprosto obrátit názor a budu doufat, že i příští rok bude leva uvádět právě ona, protože ať přemýšlím jak přemýšlím u nás lepšího moderátora nemáme. Druhý velký plus pro leva je, že do něj zaplať bůh nebyla zatažena zasraná politika. Z oceněných mě udělala radost cena pro pani Evu Zaoralovou a Jirku Bartošku, ale úplně nejvíc a z toho fakt mám kurva radost je cena pro Michalinu!!! protože její herecký výkon v Olze byl úplně jiná liga než zbytek, který sice byl kvalitní, ale Michalina je absolutní herecká bohyně našeho filmu za rok 2016. No a Masaryk a jeho žně ? Patřím mezi to málo lidí, který si pohlídalo předpremiéru v nejhorším kině ČR Lucerně (sorry vybírat vstupný a poslouchat při filmu koncert z dolejšího klubu je neuvěřitelný sprostota kina Lucerny ) a můžu říct, že Masaryk je super profi filmařina, ale nelíbí se mě ten kalkul s levem a osobně bych kategorii režie - film podělil mezi Masaryka a Olgu Hepner. Letošní Český lev byl po všech stránkách nejvydařenější co jsem v posledních mnoha letech viděl až na ten hranol jako cenu. ()

golfista

Film, který viděli všichi ostrouhal a film, který neviděl nikdo shrábnul vše. Tak dopadlo jednou větou předávání českých kuželů. ... Vypočítavost tvůrců Masaryka je natolik znechucující, že v mých očích výrazně poznamenala hodnocení celého přenosu, který byl kupodivu velmi snesitelný (i díky moderátorce). ... Ono jak by asi dopadl Masaryk, příští zimu, kdy už si na něj po letošní březnové premiéře nikdo z akademiků ani nevzpomene že ? Je fakt, že jsem vítězný film zatím neviděl, ale že by se podle výsledků zrodil TAK legendární film, to se mi prostě nechce věřit. ()

Matty

Podezřívám akademiky, že viděli jenom jeden film (a pokud jich bylo víc, na většinu z nich v průběhu roku zapomněli). Vítězství Masaryka v technických kategoriích se dalo očekávat, ale scénář a režie? Jinak mi přijde symbolické, kolikrát během večera moderovaného (velmi pohotově a místy vtipně) slovenskou moderátorkou a prostoupeného narážkami na to, že by velká filmařská rodina měla držet při sobě, bodovali Slováci (kostýmy, kamera, film). O něco svižnější než předchozí dva ročníky, s funkčním zapojením živého hudebního doprovodu a vesměs bez hluhých nebo nechtěně trapných míst (děkující Kaiser se dopředu jaksi naplánovat nedal), ale počtem kategorií pořád zbytečně nafouknuté, což je zvlášť patrné, když všechny válcuje tentýž vítěz. ()

Zeck

Historické drama Anthropoid, které viděl každý, bez jediné ceny? Historické drama Masaryk, které viděl jeden kinosál a pár vybraných novinářů, vytvoří rekord a pobere většinu cen za minulý rok? Pokud předávání cen devalvují samotní producenti Masaryka jen jako vypočítavé promo před premiérou, k čemu takové předávání cen vlastně je? Tato praktika v nasazování filmu do kina na jedno promítání se dělá i u Oskarů, ale my skutečně nejsme Hollywood a těch doslova pár kvalitních filmů za rok bychom si měli patřičně hýčkat a řádně je oceňovat. Jak mohu ocenit ceny pro Masaryka, když má premiéru (zcela náhodně) pár dní po zisku ocenění pro nejlepší film minulého roku? Co se týče zábavnosti večera, na mnohem skromnější a ironické ceny filmové kritiky to nemělo v ničem. Tohle byla vážně jen dvouhodinová suchá reklama na nový film v kinech, kde komparzisty dělali tučňáci v obleku. 60 % ()