Attack of the 50 Foot Woman

Mark Hanna

Ronald Stein

Edward Mann
  • SOLOM.

Aby byl pokoj od všech feministek, tak se po obřím muži musel natočit samozřejmě i film o obří ženě. Do hlavní role byla obsazená pohledná Allison Hayes, která byla taky nakonec tím jediným na co se tu dalo pořádně dívat. Škoda že umřela relativně mladá. Hodně pocukrovaný scénář nám zpočátku nenabídne nic jiného než manželskou krizi, bílou kouli a nezáživný děj. Nemám rád zbytečné natahování a tak jsem u toho místy i usínal. Bohužel jsem stejně nepřišel o atrakci největší a to umělou ruku a směšné triky. Vymlouvat se na dobu vzniku je bezpředmětné, protože znám i několik mnohem kvalitnějších starších snímků.(13.7.2011)

Škoda, že je v tomto monster-movie upřednostněno rodinné drama před akční částí... Přece jenom, dívat se 80 % filmu, jak lehce psychicky nestabilní milionářku podvádí její manžel, není úplně to pravé... Co se týče triků, tak vzhledem k roku výroby, člověk ani nemůže čekat nějaké dech-beroucí triky (ty holografické by mi ani tak nevadily), ale obrovská sádrová ruka byla přece jenom trochu moc... Ani počet mrtvý není příliš vysoký (přece jenom, vše zajímavé se stane v posledních 10-ti minutách), ale člověk se při sledování tohoto kusu nemůže ubránit lehkému pocitu nostalgie... Zvláště, když si vzpomene na naprosto nezvládnutý komediální remake s Daryl Hannah, který byl minimálně o třídu horší... Pokud máte rádi klasické sci-fi 50-tých let, s tímhle snímkem chybu rozhodně neuděláte...(21.7.2012)

• Lima

Za Atlantikem poměrně kultovka (vzpomínáte na scénu z baru U mazaného králíčka v Pulp Fiction?...na stěně tam visí plakát k tomuhle filmu, ale to jen tak na okraj :o) ), jež svůj kultovní status nabyla především díky opravdu strašným trikům, které jsou na tom také jediné to zábavné. Zpětné projekce jsou neskutečně odfláklé, postava obra-mimozemšťana dokonce prosvítá s okolím, což zřejmě nebyl záměr tvůrců. Při závěrečné trestné výpravě za manželem je ta samá část záběru chůze obryně použita několikrát po sobě, někdy je zrcadlově obrácena a použita s jiným pozadím. S proporcema si tvůrci už nedělali vůbec žádnou hlavu. Zábavné jsou taky detaily ruky - veliké polystyrenové (či co to bylo za materiál) makety, o které by si myslel, že patří člověku, snad jenom šimpanz s dvaceti dioptriemi. Ty triky jsou fakt hodně špatný i na svoji dobu, spíš vypadají jako nějaká recese a nějak mi nejde na rozum, že ten samý režisér v ten samý rok natočil kritkou ceněnou Sedmou Sindibádovu cestu. Pro zajímavost - je možný, že se Juran za výsledek styděl, protož je pod tímto filmem podepsám jiným jménem....Jo a ještě jedna věc mně pobavila - na začátku reportér ukazuje na globusu, kde byl viděn záhadný létající objekt. Mluví o Aucklandu a ukazuje na jižní Afriku. No jo, to jsou ti američani, dál než za svoje humna nevidí :o))(22.10.2004)

• Superpero

Geniální název a plakát to fakt nezachrání. Je to totiž Ed Woodovina největšího stupně. Děj se točí okolo podváděné ženské, která se změní v obryni pomocí radiace. Padesátková fascinace modernímy technologiemi "našeho supersonic age" jak tam praví renomovaný psycholog Dr. Cushing je sice dnes roztomilá. Blbý film, je ale prostě jen blbý film. Alespoň to trvá jen hodinu.(2.9.2012)

Konečne niekto pochopil ako má vyzerať správna sonda zo zničeného ženského srdca :) Zďaleka nie taká blbosť ako by sa mohlo zdať podľa názvu. Prvú polovicu je to totiž prekvapivo vážna vzťahovka a až v poslednom akte sa rozbehne to pravé mäso. To však mohlo byť trochu prepečenejšie, šťavňatejšie a lahôdkovejšie. Ale za pozretie to stojí. Aj vďaka krátkej stopáži a nepredvídateľnosti to rozhodne nie je nuda. 6/10(21.4.2018)

• - Yvette Vickers měla velké štěstí během natáčení scény, kde její postava zemře. Hřebík vyčnívající z padající desky jen těsně minul její hlavu. (Dreadd)

• - Magazín Premiere zařadil filmový plakát k tomuto snímku na 8. místo mezi 25 nejlepších filmových plakátů všech dob. (Dreadd)

• - Režisér Nathan Juran chtěl být na výplatní pásce veden jako Nathan Hertz, protože nebyl spokojený s výslednou kvalitou snímku. (Dreadd)