Attack of the 50 Foot Woman

• USA Attack of the 50 Ft. Woman

Nancy je slávna multimilionárka, žijúca na vidieku so svojím milovaným manželom Harrym. Je však nešťastná, pretože Harry je s ňou iba pre peniaze a po večeroch záletuje v miestnych baroch. Ale Nancy sa dočká dňa, keď bude Harry len jej. Raz totiž na poľnej ceste narazí na veľkú bielu mimozemskú bublinu, z ktorej vystúpi "e.t.-obor" a obdaruje ju nadživotnými schopnosťami. (POMO)

Trailer

Lima

Za Atlantikem poměrně kultovka (vzpomínáte na scénu z baru U mazaného králíčka v Pulp Fiction?...na stěně tam visí plakát k tomuhle filmu, ale to jen tak na okraj :o) ), jež svůj kultovní status nabyla především díky opravdu strašným trikům, které jsou na tom také jediné to zábavné. Zpětné projekce jsou neskutečně odfláklé, postava obra-mimozemšťana dokonce prosvítá s okolím, což zřejmě nebyl záměr tvůrců. Při závěrečné trestné výpravě za manželem je ta samá část záběru chůze obryně použita několikrát po sobě, někdy je zrcadlově obrácena a použita s jiným pozadím. S proporcema si tvůrci už nedělali vůbec žádnou hlavu. Zábavné jsou taky detaily ruky - veliké polystyrenové (či co to bylo za materiál) makety, o které by si myslel, že patří člověku, snad jenom šimpanz s dvaceti dioptriemi. Ty triky jsou fakt hodně špatný i na svoji dobu, spíš vypadají jako nějaká recese a nějak mi nejde na rozum, že ten samý režisér v ten samý rok natočil kritkou ceněnou Sedmou Sindibádovu cestu. Pro zajímavost - je možný, že se Juran za výsledek styděl, protož je pod tímto filmem podepsám jiným jménem....Jo a ještě jedna věc mně pobavila - na začátku reportér ukazuje na globusu, kde byl viděn záhadný létající objekt. Mluví o Aucklandu a ukazuje na jižní Afriku. No jo, to jsou ti američani, dál než za svoje humna nevidí :o)) ()

POMO

Monster movie, krížený s manželskou drámou? Prečo nie?! Tento film je tak uletený a iný, že nikdy neviete, čo sa bude diať o päť minút. A to je jeho najväčšie plus. Teda spolu s komickosťou, dosiahnutou tupými dialógmi a oficiálne najhoršími špeciálnymi efektami všetkých čias. Pokiaľ máte radi béčkovú sci-fi klasiku, nemôžte havarovať. A pokiaľ ste zhodou okolností aj naštvaná feministka, vzlietnete do neba! ()

Superpero

Geniální název a plakát to fakt nezachrání. Je to totiž Ed Woodovina největšího stupně. Děj se točí okolo podváděné ženské, která se změní v obryni pomocí radiace. Padesátková fascinace modernímy technologiemi "našeho supersonic age" jak tam praví renomovaný psycholog Dr. Cushing je sice dnes roztomilá. Blbý film, je ale prostě jen blbý film. Alespoň to trvá jen hodinu. ()

Slasher

See a female colossus... her mountainous torso, skyscraper limbs, giant desires! Nešťastná milionářka Nancy se takhle jednoho večera vrací domů, zatímco její manžel Harry to zase s nějakou zatáhnul v hospodě, když narazí na obří bílou kouli (říkají tomu satelit) s obřím mimozemšťanem uvnitř! Uteče, nicméně nikdo jí vzhledem k alkoholické minulosti nevěří, manžel s ní dál vychcává, až do té doby než jí onen mimozemský plešoun vezme a zněkolikanásobí její velikost. Pak se všem stáhnou prdele, ale to už je pozdě... Mohla to být pořádná prdel, kdyby to tak nenatáhli na úkor té akční části. Nancy se totiž zvětší až skoro ke konci filmu a nějaké pořádné monster záběry prakticky nečekejte. Triky vypadají nějak podezřele holograficky, případně to vyřeší velikou, ale naprosto uměle vypadající sádrovou rukou. A zařvou jen dva nebo tři lidi. Prostě pokud si chcete užít přerostlou sexy ženskou, mrkněte spíš na konec Dude, Where's My Car?... tenhle film vás po téhle stránce těžko uspokojí, ale koukat se na to dá. Hlavně když dostane toho bastarda Harryho... ()

EdaS

Na tomhle filmu sice je asi nejlepší jeho plakát, ale i tak jsem se docela příjemně bavil. Nikomu jinému než fanouškům starých sci-fi ale nedoporučuji, mohli byste zažít šok z šíleného mixu partnerského dramatu a monstr filmu, stejně tak z ultrašpatných triků. Na druhou stranu Attack... má slušné tempo a na nudu opravdu není čas. Guilty pleasure jak má být! ()

• Magazín Premiere zařadil filmový plakát k tomuto snímku na 8. místo mezi 25 nejlepších filmových plakátů všech dob. (Dreadd)
  • Režisér Nathan Juran chtěl být na výplatní pásce veden jako Nathan Hertz, protože nebyl spokojený s výslednou kvalitou snímku. (Dreadd)
  • Yvette Vickers měla velké štěstí během natáčení scény, kde její postava zemře. Hřebík vyčnívající z padající desky jen těsně minul její hlavu. (Dreadd)