Epizody(13)

Sci-fi drama odehrávající se v blízké budoucnosti zužované nedostatkem vody a vysokými cenami pohonných hmot. Jak si lze v těchto podmínkách přilepšit? Blood Drive. Smrtelný závod o několik miliónů dolarů pořádaný skupinou šílených individuí vyžívajících se v nechutnostech. K těmto individuím se nešťastnou náhodou dostane obyčejný policista Arthur (Alan Ritchson), který je donucen závodit společně s oblíbenou aktérkou závodu Grace (Christina Ochoa). Podaří se jim společně zvítězit v závodě aut, která jsou poháněna lidskou krví? (CarLoSiiin)

strikeman

Škoda něco psát, tohle se prostě musí vidět. Rodriguez a jeho "grindhouse movies" dostávají tak trošku na prdel. Christina Ochoa je ukrutně sexy, Marama Corlett a hlavně Colin Cunningham výborní - hlavně Julian Slink, to je ultimátně kultovní postava. Nemám slov, už jsem myslel, že mě na televizní obrazovce nedokáže nic překvapit ... 90% ()

Winchester

Osemdesiate roky sú znova in. Aspoň teda vo sfére filmov a seriálov. Stačí spomenúť Stranger Things, kde bola výborne vystihnutá 80s atmosféra najväčšou devízou celého seriálu. Okolo Blood Drive nebol zďaleka taký hype, čo je celkom pochopiteľné, zatiaľ čo Stranger Things bol, nadnesene povedané ,,seriál pre celú rodinu“, cieľová skupina Blood Drive je o dosť viac špecifická. Tento seriál totiž ocenia hlavne tí ľudia, ktorí ,,ujíždejí“ na béčkových hororoch a sci-fi. Kanibali? Podivné kulty? Psychiatrická liečebňa pod vedením pacientov? Či dokonca sexuchtivý zombies? S tým všetkým sa musí dvojka Arthur a Grace vysporiadať, ak chce doraziť do cieľa úchylného závodu áut poháňaných krvou, a ich cesta je nádherným nostalgickým tripom pre všetkých fanúšikov 80s braku. Úžasný vizuál, skvelé obsadenie ( okrem sympatickej dvojky musím hlavne vyzdvihnúť fenomenálneho Colina Cunninghama, ktorého Julian Slink je (ne)skutočne charizmatický záporák, ktorého každá hláška je perla), a hlavne absolútna láska k 80s béčkam, ktorá je priam hmatateľná u každej scény. Je veľká škoda, že Blood Drive sa nedočká druhej sezóny, napriek tomu, že isté výhrady by som mal ( niektoré vedľajšie postavy by si zaslúžili určite viac priestoru), je Blood Drive pre ľudí, ktorý vo videopožičovniach trávili dlhé hodiny pri poličkách s nápisom Horor a Sci-fi, povinnosťou. Ladies and gentlemen, bastards and tramps, bloodsuckers, motherfuckers, road trash and vamps, to the queer and the strange, in the crowd and on the stage, to the violent, the malevolent, and those seeking a grave, welcome home! ()

ledzepfan odpad!

Blbější než fejkovej grindhouse už je snad jen fejkovej grindhouse který svou rádobycoolovostí maskuje filmařskou neschopnost. Blood Drive je jen pozérský konstrukt bez duše který si ale sám o sobě nejspíše myslí, že je projektem revolučním, posouvajícím hranice televizní produkce. Hahahááá-tak to ani hovno.... Příběh o ničem. Protivně se pitvořící Cunningham (který si určitě myslí, že hraje na Oscara) je akorát na facku........ Prostě je to protivná nuda bez koulí a srdce.. ()

Marceloo

Blood Drive je pretek s hlavnou cenou desať miliónov dolárov a večnou slávou pre víťaza, ktorý sa stane novým Primom. Grace D'Argento (Christina Ochoa) je odhodlaná pretekárka, pre ktorú je najväčšou motiváciou to, že ak vyhrá, môže pomôcť svojej sestre, ktorá sa lieči v psychiatrickej liečebni. Celý pretek však má jeden háčik. Autá všetkých účastníkov sú poháňané krvou. To je dôvodom, prečo sa jeden z posledných neskorumpovaných policajtov v LA Arthur Bailey (Alan Ritchson) rozhodne pretek zastaviť. To sa mu nepodarí a nešťastnou náhodou sa stane spoločníkom Grace na jej ceste za víťazstvom. V ceste im však stoja desiatky nevraživých súperov, nástrahy spustošeného sveta, organizácia Heart Enterprises a vedúci závodu Julian Slink (Colin Cunningham). Najväčším problémom pre dvojicu je však to, že ich auto potrebuje palivo, ktoré možno získať jedine zavraždením nevinných divákov. - Keby mi niekto pred pár dňami povedal, že v Syfy dokážu vytvoriť seriál s normálnou dejovou linkou, sympatickými postavami a bez žralokov alebo iných digitálnych kreatúr, asi by som ho chytil za držku, ale opak je pravdou a keďže je tento rok nových hororových seriálov velmi málo, Blood Drive medzi nimi jednoznačne vedie a stáva sa tým najlepším, čo zatial na seriálovej hororovej scéne tento rok vzniklo. Potešia neopozerané herecké obsadenie, sympatické ústredné duo s perfektnou chémiou, nespočet zvráteností a dynamický dej plný prekvapení. Na to, že to vzniklo tam, kde to vzniklo, to má naozaj dobre zvládnutý scenár a aj keď je téma dosť šialená, drží sa to v rovine, ktorá bude podla mňa baviť aj ludí, ktorí takéto psycho záležitosti často nevyhladávajú. Pre mňa osobne bola najlepším dielom druhá epizóda, ktorá je ultimátnym masakrom a takto nejak by mal podla mňa vyzerať najnovší príspevok do série The Texas Chain Saw Massacre, ktorý sa objaví o pár týždňov. S týmto seriálom som velmi spokojný, aj keď sa občas samozrejme nájdu chyby, ktorým sa v seriáloch s trinástimi epizódami nedá vyhnúť, a myslím si, že keby bolo epizód desať, fungovalo by to ešte lepšie. Podla mňa je to asi aj najlepšia vec od tohto štúdia, takže tá červená farba je tu právom a som zvedavý, či vznikne aj druhá séria, pretože koniec je dosť rozporuplný. + herec z The Magicians + herec z Mirrors + herec z Tremors 5: Bloodlines ()

adakraj

Po dlouhé době jsem se dočkal seriálu, který si na nic nehraje. Krev, brutalita, vtip a sex. Škoda jenom té cenzury, ke které asi muselo dojít. Musím však podotknout, že se s cenzurou vypořádali vtipně. Je to seriál, u kterého divák nemusí moc přemýšlet, chce na chvilku vypnout mozek, jenom čumět a bavit se. ()