Denník plavby Moniky Kompaníkovej

(TV film)
všechny plakáty

Režisérka Iveta Grófová nakrútila filmovú adaptáciu románu Moniky Kompaníkovej - Piata loď. Dokument sprevádza spisovateľku počas jej literárneho turné po Slovensku, Česku a Poľsku. (STV)

Linki

Normálny mierne atypický (pre niekoho atypický) dokument zachytávajúci čriepky z ciest Moniky Kompaníkovej v rámci Mesiaca autorského čítania v roku 2012. Dokument o človeku, myšlienkach, fascinácii detským vs. dospeláckym videním. MM_Ramone zjavne nemá rád Denník N, celá "recenzia" svedčí len o ňom, nič o Monike Kompaníkovej. Na to odporúčam skôr ten dokument. ()

MM_Ramone odpad!

Slávna, svetoznáma spisovateľka, mysliteľka, umelkyňa, textárka, intelektuálka, filozofka, feministka, filantropka, editorka knižnej edície Denníka N, progresívna liberálka, tým všetkým a čo ja viem ešte čím ďalším sa cíti byť Monika Kompaníková. V tomto neuveriteľne nudnom, trapnom dokumentárnom filmíku, mimo iné o sebe hovorí, že: "Keď som bola v puberte, tak som chcela robiť všetko najlepšie. Keď som bola na výtvarnej, tak som chcela byť najlepšia v súťaži. Potom na strednej škole som proste chcela byť najlepšia v triede. Chcela som, aby keď niečo poviem, aby to ľudia počúvali a aby nad tým premýšľali. A aby chceli počuť, čo ja hovorím, aký je môj názor alebo čo si myslím. Tak to sa mi zdalo byť taká méta, že to čo mám v hlave, bude pre iných nejaké zaujímavé a oni budú nad tým rozmýšľať." Ach bože, to sú ale drísty, čo toto sebestredné, do seba zahľadené čudo o sebe trúsi. To sú mi teda pseudo múdrosti, čo vypúšťa z huby toto vychrtnuté žieňa. Monička, preber sa. Nie si nič extra, ako si o sebe celý svoj komplexmi poznačený život namýšlaš. "Denník (N) plavby Moniky Kompaníkovej" je odpad! Monika Kompaníková si odpad! ()