• Irsko

Drama / Horor

Velká Británie, 2017, 98 min

Tak trochu netradiční antologie - u naprosto drtivé většiny povídkových hororů si člověk pamatuje právě ty jednotlivé příběhy, kdežto rámující příběh je tak nějak navíc, u Ghost Stories je tomu přesně naopak. Tři strašidelné duchařské mini povídky jsou sice funkční, ale fádní. Postraší, možná trošku znervózní, ale k ničemu nedospějí, protože po chvilce skončí (mne osobně se nejvíce líbila druhá povídka s mladíkem v autě, ta mi přišla skutečně creepy, zvlášť tedy ty okolnosti, za kterých byla hlavní postavě vyprávěna). Gró nicméně leží v příběhu profesora Goodmana, který celým filmem provází. V něm se divák dočká pár nečekaných překvapení, po nichž mindfuckmetr rázem ukazuje mnohem vyšší hodnoty, než by člověk před projekcí předpokládal. Zamrzí pak ale závěrečné vyústění, tenhle typ point považuju za poměrně zbabělý způsob, jak vysvětlit předchozí dění. Nehledě na to, že to tvůrci v Ghost Stories pojali až vtipně doslovně.(13.5.2018)

Škoda že to nemá pevnější štábní kulturu; takto tomu nechybí atmosféra, nejedna povedené scéna (zdaleka nejintenzivnější scéna je ta ryze kingovská, nadpřirozena zbavená s chlapci u stoky), pár nápadů, ale je to příliš rozhárané mezi tři části a finále. Také tím jak to jede horrorovou klasiku (což je samo o sobě sympatické), tak to sebou nese, že jeden přesně ví, co kdy čekat a k čemu to celé směřuje. Každopádně sympatický počin a horror z ranku, který v tuzemských kinech v posledních letech nasazován příliš nebývá.(7.6.2018)

Tento Ghost Stories vyzeral nádejne, ale napokon skončil miernym sklamaním. Je to príbeh o neveriacom profesorovi, ktorý rád odhaľuje paranormálnych podvodníkov. Dostane však list, v ktorom má vyriešiť 3 záhadné prípady: Prvý je o nočnom strážnikovi, ktorý stretne ducha, druhý o labilnom mladíkovi, ktorý v noci v lese niečo zrazí autom (a človek to rozhodne nie je) a ten posledný je o mužovi, ktorý má v dome poltergeista. Počas vyšetrovania však začne mať podivné vízie aj on sám. Zhodnotil by som to nasledovne: Prvá, čisto antologická hodina je úplná katastrofa. Príbehy sú nezaujímavé, povrchné, ploché, zľaknutia predvídateľné, duchov ukazujú len v rýchlych zostrihoch a vždy to sekne v najlepšom... no nechápal som, prečo sa to dostalo do kín. Takýchto tu totiž bolo. Avšak potom prišla prelomová pasáž, v ktorej ako keby chcel scenárista všetko zachrániť, a naservíruje nám v záverečnej tretine pár príjemných prekvapení, takže až do konca to odsýpa úplne bez problémov. Tak aspoň za drobnú snahu o originalitu tomu priemer udelím, no fakt mohli na tých poviedkach popracovať viac.(30.4.2018)

Mrzí mě, že to úplně nevyužilo potenciálu, který si to nakonec otevřelo, ale jako antalogie tří hororových situací velmi slibné. Odměna je sice vždycky menší než příslib, což asi leckoho zklame, ale někdy i příslib sám může stát za to.(31.5.2018)

Dovedu si Ghost Stories živě představit jako skvělou divadelní hru, ovšem její filmová adaptace funguje jen napůl a působí, jako by se snažila líbivou formální stránkou pouze překročit limity divadelního jeviště. Slibované intenzity se bohužel nedostavuje, všeho všudy se dočkáme jen dvou a půl opravdu mrazivých scén, řady tradičních lekaček a až nadbytečného množství humoru, který místy sice funguje skvěle, ale převážnou část stopáže naopak narušuje celkovou atmosféru. Výsledný film se tak pohybuje ve třech polohách - hororové, komediální a konečně té finální, teatrální, složené primárně z několika dlouhých monologů -, které se bez výraznějších přechodů tlučou mezi sebou. Ghost Stories moc nefungují ani jako antologie, neboť jednotlivé povídky postrádají jakékoli uzavření, a v rámci komplexního vyprávění je celý film zase příliš epizodický a roztříštěný. Navíc místo uspokojivého závěru se dočkáme veskrze neoriginální pointy, při které se prostě nedá ubránit pocitu, že jsme byli podvedeni. Ghost Stories tak jsou jen vizuálně precizní podívanou s dobře načasovanými lekačkami a několika atmosférickými momenty, které ale tomu zahraničnímu hypu prostě dostát nedokážou.(1.5.2018)

Všechny tři případy jsou skvělé a způsobí nejedno mrazení v zádech, nicméně by jim neuvěřitelně prospělo detailnější zpracování a delší vyprávěcí čas, protože potenciál měly obrovský, ale bohužel ne stoprocentně využitý. To je v podstatě asi jediné minus tohohle jinak povedeného britského horůrku, který má slušnou atmosféru, obsazení a ač působí chvílemi jako slušné psycho, závěrečná pointa tomu dá smysl.(8.6.2018)

Čekal jsem starý dobrý anglický horor o záhrobí, dostalo se mi průměrného vyprávění o profesorovi, který tak dlouho vyvracel existenci duchů, poltergeistů a paranormálních jevů vůbec, až na svoji aroganci doplatil. Nebýt konce (ne, není zcela jako Ti druzí, ale originální úplně rovněž ne), který dal celému filmu jiný rozměr, šel bych s hodnocením dolů. Z mikropříběhů se mi nejvíce líbil prostřední - mysteriozní les, kde přebývá něco děsivého (tedy čekal jsem, že les ožije komplet, ale i tak jsem byl spokojen). Herecky nejlepší M. Freeman, jehož jízlivý úsměv nevěstil nic dobrého, byť zrovna jeho příběh je spíše k pousmání. Trapné lekačky, co mi v kině málem způsobily hluchotu, film zbytečně sráží dolů. Oč je děsivější, když se nějaký přízrak objeví v tichosti (a jeden takový tam je), než když je při tom kanonáda. Ostatně duchové jsou bytosti eterické, tak jak by mohl jejich zjevení doprovázet takový randál, to nechápu. Do televize ano, pro kino zbytečné.(11.6.2018)

Tohle, je už o něco lepší, než Delirium. Hlavně protože, první a druhá povídka, sou docela strašidelné, u druhé to platí dvojnásob, protože nejen les byl děsivý. Třetí povídka je, jako celý barák, dost chladná a bylo na ni znát, že ji tvůrci šili horkou jehlou a brali to jako výplň, před finálním vyústěním, celého příběhu. Vyústění má dvě části, první je pocit viny z minulosti, tahle část docela funguje a ta druhá je spíš k pousmání, jako špatné řešení to neni, ale myslím si, že tvůrci měli na víc. Film se nebojí místy i vtipkovat, což u hororu, který dává velký důraz na atmosféru, může znít divně, ale funguje to. Je to dobře natočené a ano, jako celek to má i správnou Britskou atmosféru, jen to chtělo vynechat třetí povídku a víc se zaměřit na hlavní postavu.(10.6.2018)

Přídám se k opatrné spokojenosti, bohužel jen opatrné, protože to co se děje odhalíte chvíli za půlkou. I když možná je to tím, že jsem podobný námět viděl už párkrát a tady se skoro kompletně vykrádá jedna povídka z Krajních mezí. Na druhou stranu je film parádním řemeslem, kamera je báječná, režisér dávkuje lekací momenty v těch správných dávkách a herci hrají jako z partesu. 7/10(12.6.2018)

Jednotlivé epizody sice vždy končí zrovna ve chvíli, kdy se slušně rozjedou, avšak jsou velmi napínavé, děsivé a hlavně dobře napsané. Rámcový příběh má slušný spád a Andy Nyman snímek táhne skvěle. Jedinou menší vadou na kráse je závěrečné rozuzlení, které sice je ze slabšího soudku, nicméně neurazí. Celkový dojem je pozitivní a případné pokračování by možná nebylo tak úplně od věci.(20.6.2018)

• humanbeing

Možná i za tři, ale závěr mě určitě nenadchl. Jen je až příliš okaté, jak se tvůrci snaží udělat svůj vlastní Ju-On a nakonec to zdaleka není tak strašidelné, jak to asi být mělo.(9.6.2018)

Ghost Stories jsou trochu rozpačitým, ale zároveň snaživým kouskem z anglických duchařských vod, ke kterému lze přirovnat například The Woman in Black nebo The Awakening. Oba zmíněné snímky ale nepatří k mým nejoblíbenějším z důvodu přílišných a ne vždy zrovna funkčních lekaček. Když se to tak vezme, určitým procentem lze takto popsat právě i Ghost Stories, jenomže ty jsou navíc zabalené do stylového moderního kabátku a hlavně si jejich režiséři pohrávají i s komplikovanějším příběhem. Škoda neatraktivního rozjezdu, který diváka akorát zdržuje a nechává ho čekat na svou hlavní atrakci dost dlouho. Když se dostáváme k prvnímu příběhu, moje spokojení stoupalo k výšinám, lekačky byly kvalitní, atmosféra hutná, masky perfektní. V druhém příběhu mě potkalo malé zklamání z velmi kátké stopáže a nevyužitého potenciálu. Třetí povídka v čele s Martinem Freemanem byla opravdu tíživá a nepříjemná, ale naneštěstí, v závěru trochu klišovitá. Zajímavé na téhle antologii je, že postupem času zjistíte, že ten původně nudný příběh hlavní postavy má na ději obrovský podíl a ty malé epizodky slouží k jeho rozuzlení. Podivným a netradičním způsobem je nám vysvětlen jejich původ a nevím, zda bylo finále ta nejchytřejší volba, každopádně jako celek hodnotím spíše pozitivně, a přesto, že někomu nemusí sednout veškerá doslovnost a rádoby šokantnost, která působí jako pěst na oko, já oceňuji alespoň tu poctivou hororovou stránku.(18.6.2018)

Obyčejný horor směřující k vyloženě tuctové pointě. Mám dojem, že jako původní divadelní hra to mohlo být zajímavější.(5.6.2018)

Působivé především tím, jak zručně je to udělané. Žádné digitální orgie, zato pořádná porce nápaditě (a nenáročně) budovaného napětí - ve třech dějstvích a pointě věrné heslu proklamované samotným filmem - nic není takové, jak se na první pohled zdá. Pokud bych ze tří "případů" měl vybrat ten nejpovedenější, volba padne na druhý v pořadí ("STAY..." "FUCK NO!"). 75%(18.6.2018)

Ghost Stories jsou adaptací divadelní hry, ve které hrají celkem čtyři herci. Stejní tvůrci Jeremy Dyson a Andy Nyman se ujmuli i této filmové adaptace jenž se skládá především z vyprávění tří příběhů. Příběhy nám ale nejsou vyprávěny ale jsou viděny jak se přesně stali. Tyto části jsou odvyprávěné dobře a za málo peněz u nich vznikla povedená atmosféra. Ty příběhy sice nepůsobí skvělé ale fungují alespoň atmosférou samotnou. A ještě tím, že jsou tak nenápadně propojené a do sebe zapadající. Celou dobu jsem byl vlastně napjat a doufal jsem v nějaký konec který mě posadí na zadek, doufal jsem v totální mindfuck který mi vytmaví hlavu jako kdysi u Šestého smyslu. A on přišel... a brutálně mě zklamal. Nebudu se rozepisovat o tom co se na konci filmu stane ale je to prostě celkem ošklivá tečka nad rámec fungujícího horroru. V závěru totiž nedojde na žádný vztyčený prostředníček filmového klišé, nýbrž na nejvíce očekávanou možnost která vás ale nenapadne, protože si řeknete: Přece to takhle neskončí? A ono skončí. Za málo peněz vznikla docela slušně odvedená práce. protože atmosféra funguje, herci jsou slušní a především to celé tak nějak ladí do sebe. Až na ten konec. Mírný palec nahoru!(9.6.2018)

Ghost Stories maji slabinu v ne úplně zvládnutém finále. Ale hororové případy jsou skutečně děsivé a strašidelné i pro otrlejší diváky.(21.6.2018)

Fajn atmosféra, ale za mě moc psycho závěr, který to pokazil. I tak současný hororový nadprůměr.(11.6.2018)

Na Ghost Stories jsem se opravdu těšila. Nicméně, čím víc se blížilo datum premiéry, tím víc jsem začala být skeptická. A taky, že jo, opravdu jsem z toho byla zklamaná. První polovina filmu byla fakt hrozná nuda, jediné, co mi tuto nudu zpříjemnilo, bylo to množství lekaček, které ale byly z větší části předvídatelné. Nic, co bychom už neviděli. Druhá polovina filmu začala nabírat obrátky, ale pořád jsem v tom neviděla žádný smysl, žádný děj, nic. Jen spoustu nějakých nesmyslných scén. Největší řachu tomu dal ten obrat v závěru, který byl hrozně prázdný, protože nám vůbec nic nevysvětlil, ale jenom nás utvrdil v tom, že to , na co jsme celou dobu koukali, vlastně nic neznamenalo. Ale abych furt jenom nehanila, musím pochválit herce, obzvláště Alexe Lawthera, který si tyhle magopsycho postavy dává fakt skvěle! Další věc, která se mi líbila byly masky, ty byly opravdu nechutné, hlavně ta v závěru.. Původně jsem hodnotila dvěmi hvězdami, ale jelikož si u mě Delirium nějakým záhadným způsobem vysloužilo dvě hvězdy, musela jsem tady jednu přihodit. Takže tak...(15.6.2018)

Když si tak čtu komentáře, tak já to měl celkem naopak. Prvních, nějakých 80 minut mi přišlo nejlepších. A ten konec byl takový divný a postrádal atmosféru, každopádně zvrat zajímavý, ale nic extra. Spíš se mi nelíbilo, že většina lekaček byla udělaná jen na zvuku... To by se lekl každý, i kdyby někde v Medvídkovi Pů buchlo najednou něco 20 kilohertzového. Ale jinak horor dobrý.(10.6.2018)

Paradni lekacky a na konci paradni mindfuck! V kine to pusobilo skvele, ocenuju nevsedni scenar.(30.4.2018)

Autoři by rádi, kdybyste odešli z projekce Ghost Stories s dojmem vypointovanýho dospěláckýho mindfucku. Vy si to namísto toho klukovsky užijete jako tu nejlepší epizodu Bojíte se tmy vašeho života. Víc případů, míň tý omáčky. Pls.(7.6.2018)

Jsem zklamaný podobně jako u Tichého místa. Možná by ty tři povídky fungovaly jako samostatné díly nějakého televizního seriálu, na který bych se nedíval, ale závěrečná xtá variace na stejnou „pointu“ je jen příslib, že to brzy skončí, příslib vysvobození. Martin Freeman je pořád víc zažraný v roli dr. Watsona a jeho epizoda s Otesánkem byla výživnější, kdyby ji natočil Švankmajer.(10.6.2018)

Možná, že anotace dělá tomuhle filmu trochu medvědí službu, protože jsem se díky ní na všechno soustředil jako na horor a nehledal jsem v tom všem nijakou hloubku, nebo skrytou podstatu - prostě jsem si myslel, že to je typická horová sračka s klasickejma klišé, který si tenhle typ filmů prostě nemůže odpustit. O to víc jsem čuměl na konci, kdy mi až přeběh mráz po zádech, protože to ve svý podstatě - to finále - bylo skvělý. Uplně vim, jak jsem si celou dobu říkal, jak by mohl takovej hnusnej tlustej paklíč někoho odhalit/ mít takový koule pouštět se do útrob ženskýho blázince a prostě bejt natolik vyrovnanej člověk, aby to všechno dal. Na konci mi to teda potvrdili, za což jsem byl rád - to, že to je hnusnej tlustej paklíč bez koulí. Osobně nemam horory rád a nijak je nevyhledávám, takže nemůžu moc posoudit, jestli ty lekačky byly dobrý, nebo vlastně dobrý vůbec nebyly, ale za sebe můžu říct, že jsem se celkem bál. Ona ta myšlenka sama o sobě, kdy se někdo sám vydává s rozjebanou baterkou do sklepení, kde někdo běhá, bouchá a hystericky se směje, je prostě debilní, ale tady to mělo všechno vlastně odkazovat někam vejš a tudíž musim zpětně říct, že to hlavu i patu mělo. A co do charakteru profesora Goodmana (tady je skvěle zvolený i to jméno, má to logiku a asi né každej to odhalí), celej film, všechny tři příběhy, všichni tři lidi jsou vlastně jeho kurva krutym zrcadlem a to je na tom závěru fakt krutý. Až jsem ho litoval a to i přes to, že to byl takovej červ. Dostaly mě třeba apaticky stojící rodiče v kuchyni toho kluka, nebo hystericky zakřičený STAY v autě v lese, mrtvolnej odraz v okýnku auta samotnýho profesora, hledání ženský v tom ústavu...tohle všechno, když se poskládá dohromady, tvoří zajímavej celek, ale na vyšší hodnocení by to asi chtělo vidět znov a a ověřit si, jestli to všechno fakt tak fungovalo, nebo to byla jen haluz.(12.6.2018)

Já jsem velice spokojená. Snad poprvé jsem šla do kina na horor, bez větších očekávání a dopadlo to na jedničku. Atmosféra byla úžasná, 3 příběhy, které se dají jakž takž racionálně vysvětlit a i když gradování ve druhé polovině filmu bylo na můj vkus trochu přehnané, tak závěr byl skvělý. Vše do sebe krásně zapadlo a vše se vysvětlilo. Pěkně se z toho nadpřirozena vykroutili a to se mi na tom líbí. První polovina filmu byla úchvatná, jednoznačně 5/5, druhá půlka gradováním začala mírně pokulhávat, ale za mě i přes to 5*. Líbily se mi herecké výkony všechn zúčastněných, hlavně Alex Lawther byl parádní. Všechny postavy byly uvěřitelné a celkově byl film natočen hodně autenticky. Co víc si přát. Je to pěkný kousek který stojí za to pustit si minimálně 2x.(21.6.2018)

Zhruba 80 minut je to nadprůměrný horor, který se, ale v posledních zhruba 18 minutách absolutně podělá. Celý film se skládá ze 3 povídek (k tomu se ještě dostanu) , které ´´ vyšetřuje,, chlápek, který si založil image na tom popírat nadpřirozené případy, kterou odkoukal od chlápka co to dříve dělal taky, ale ´´zmizel,, . První povídka je o nočním hlídačovi, kterého v jakémsi opuštěném ženském ústavu pronásleduje duch druhá o teenagerovi co neudělá řidičák rodičům to zatají a po cestě domů něco/někoho srazí a to ho pronásleduje a třetí o chlápkovi v jehož domě straší. U první chybí pointa u druhé vysvětlení a třetí je taková nemastná neslaná, ale první a druhá mají parádní atmosféru. Chtěl jsem dat 80 procent, ale ten závěr to totálně podělal.(8.6.2018)

Ačkoli se jedná o neopakovatelnou jednohubku, musím být ve výsledku štědrý. Ghost Stories jsou plné prvoplánových lekaček, ale zároveň si drží tajuplnou atmosféru. Tomu napomáhá výborné technicko-řemeslné zpracování. A samozřejmě i tradiční arzenál artefaktů, jako jsou světla, zrcadla a panenky. Velice se mi líbily i masky a vybraná prostředí. Nemá smysl nějakým způsobem vyzrazovat děj. Skutečně tu máme přichystané 3 povídky, které jsou nějakým způsobem spojeny. Jak? To musí divák odhalit sám. :-) No a co se týče herců... ano, Freeman opět válí. :-)(8.6.2018)

• Jaro_slav

Dvě rudý za perfektní bububu řemeslo. Jinak jsem vůbec nepochopil, co, proč a kdo. A navíc jsem se málem posral ze všech těch leknutí.(11.6.2018)

Jednotlivé příběhy nevybočují z průměrného hororového standardu. Nejvíc funguje hlavní idea, která je spojuje. Závěr je přepointovaný a tím pádem lehce fantasmagoricky ujetý. Škoda, že se pánové nedrželi důsledněji myšlenky útěku před vlastním pocitem viny a nepřidávali k tomu další detaily, aby bylo do posledního detailu vidět, jak je to celé propletené.(17.6.2018)

Díky účasti Martina Freemana jsem doufal, že by to nemusela být až taková hororová klasika, s finálním kýčem na konci. Jenomže Ghost Stories vlastně ničím jiným není. Přesto nejsem vyloženě zklamán, ono to bylo vcelku sympatické, občas i trefně vtipné. Po (již zde) vtipném úvodu, přichází první dva příběhy, ty mají atmosféru, napětí, prostě jsou bezesporu výborné! Ničemu nevadí, že obsahují snad všechny hororové kýče, že se postavy chovají tak trochu nelogicky (i když, v té situaci), že jsou v nich obsaženy laciné lekačky a tak dále. Ono to všechno prostě výborně sedí a funguje, navíc atmosféra je opravdu hororová. I díky prostředí, ve kterém byla vyprávěna, ale především prostředí, kde se odehrává, se mi více zamlouvala povídka druhá. Noční les je jednoduše jistota, mozek často vidí i to co není, nebo možná je. Od třetí povídky jsem si zase díky účasti Freemana sliboval nejvíce, překvapivě právě ta byla tou nejslabší, pouze vyplňující čas přechodu k finále a očekávané pointě. Pointa nenadchla, přeci jen už to bylo podobně viděno mnohokrát. Ovšem cesta k ní nabízí ještě několik slušných scén - tady bych naopak ubral ze spěchu a dal této části větší prostor. Mezi tyto scény třeba počítat i tu až Švankmajerovskou... Otesánek, alespoň mně hned přišel na mysl. 70%(13.6.2018)

Mé čekání na pořádný čistokrevný horror neskončilo. Ghost Stories jsou lehkým nadprůměrem, ale ničím moc neoslní. Samotné povídky jsou fajn, zejména ta druhá, to byl asi nejsvěžejší prvek celého filmu, zrovna moc mě ale nenadchnul rámcový příběh, závěr je překombinovaný, nebojím se to říci. Chtělo by to něco ucelenějšího. Vizuálně není moc co namítat, hudba decentní, lekačky jsou takové klasické, prostě to do morku kostí nepronikne a mrazení v zádech se dostaví jen velmi sporadicky. Film spíše pro méně zkušené a ne příliš náročné horrorové publikum. Však taky bylo kino ostatně obsazeno hloučky holek odhadem tak 15-20 let a žádné zděšené výkřiky jsem ani tak nezaznamenal. Tři hvězdy a čiré zlato vyhlížím dál.(9.6.2018)

Jednotlivé povídky v Ghost Stories jsou výborně natočené, nabízí pár opravdu znepokojivých scén, ale nebyly by zdaleka tak silné, nebýt velmi zajímavého spojovacího příběhu. Ten je sice zakončen dost otřepaným způsobem, ale chytře si pohrává s důvěrou v naše vlastní smysly nespočtem detailů ve scéně. Nyman, Freeman a hlavně Lawther hrají výborně. Docela by mě zajímala divadelní hra, podle které je tento film natočen. 75%(10.6.2018)

Třikrát hurá, konečně zase hororový snímek, který není ve stylu naprostých klišé poslední doby a nemá konec, při němž se chytáte za hlavu a říkáte si "Proč?"... Naopak! Ghost Stories mají úžasnou atmosféru, donutí vás bát se i mimo jednotlivé povídky třeba jenom při pohledu na les nebo ... dveře. "Náhodné" opakování jistých motivů vám celou dobu prozrazuje, že jde vlastně o něco víc než jenom pouhé vyšetřování nějakých případů, a tak po trochu šílenější jízdě před velkým finále dojdete neuvěřitelného uspokojení. Já jsem nadšená!(9.6.2018)

Nečakal som od toho vôbec nič len som to zbadal v kine a povedal si horor Martin Freeman to bude skvelé. Mal som pravdu.Začiatok je troška dlhší ale potom ako začnú príbehy sa to skvelo rozbehne. Nie je to presne ten tip ako sú ostatné poviedkové horory to uvidíte sami. Ak by som ich ale mal ohodnotiť tak všetky tri majú za plný a u mňa asi 3,2,1 Čo sa poradia týka. Filmu ale bohužial ublížil koniec ktorý nie je zlý ale mne osobne sa tam proste nehodil. Ale ako celok chválim ja som sa bavil a lakačky boli perfektné už dlho ma tak nemrazilo.(9.6.2018)

85%(10.6.2018)

• aquiver

Párkrát se leknete a u prvních dvou z celkem tří povídek ucítíte i stísněnou atmosféru, k dobrému filmu to ale nestačí. Zkuste se třeba jen zamyslet nad logikou postav... Např. když uvidíte ve sklepě malou holčičku, opravdu na ni půjdete se sekerou? Když vám v lese nepojede auto a ucítíte větší nebezpečí, budete volat pojišťovnu? Nebo to byl vtip? Závěrečná část pak již naprosto nedává smysl a vyústí sice ve vysvětlující pointu, takové rozuzlení by však šlo umístit na závěr libovolného nevydařeného filmu... Není to úplně špatné, je to jen takové laciné a nedotažené, tvůrci chybí zkušenosti. 40 %(11.6.2018)

• KaAjuSshQa

Nemůžu říct, že bych se v kině vyloženě nudil, nicméně ještě před samotným koncem filmu jsem již hloubal nad tím, že ze snímku mám především pocit neuvěřitelně nevyužitého potenciálu jednotlivých příběhů, a že bych snad byl radši, kdyby byly pouze dva a zato obohacené větším prostorem a příběhem.Například druhá storka nevyužitým potenciálem přímo prýštila, v tom psycho baráku se mohlo zůstat o chvíli déle, a co teprv v tom lese, tam bych si hrál s divákem a natahoval to o dost více, ne šup a šmitec, žádná gradace, rychle další příběh, nemáme čas to tam vmáčknout do 90 minut řádně. Příběhy navíc měly sestupnou tendenci co se kvality jich týče, což je škoda, neboť v posledním z nich byl vidět obrovský rozdíl mezi herectvím Martina Freemana a (ne)herectvím ostatních postav. Konečné vyústění zajímavé, ale vlastně pak ve mne vyústilo určitý pocit zbytečnosti celého filmu. Celkový dojem dost rozporuplný, spíš jsem cítil určité zklamání. Možná taky prostě nejsem na ty vícepříběhové filmy.(21.6.2018)

Ačkoliv laciné lekačky pohřbívaly bezchybné budování atmosféry, film mě přesvědčil o své genialitě díky skvěle zahraným a ještě líp napsaným postavám a pointě, která je primitivní a prostá, ale poměrně nečekaná a vysoce efektivní. Nejlepší však skutečností je fakt, že film je velmi propracovaný a promyšlený, takže nepůsobí jako zbytečné béčko, ale jako nové inteligentní dílo, které má co říct.(10.6.2018)

Tři hvězdičky za tři strašidelné historky... Zbytek okolo pro film nefunkční, pro kino nevhodné, britský humor a herci skvělí...(16.6.2018)

• hazik

Tak navstěva tohoto filmu byla naprostou ztrátou času ( tedy pro mne a mé přátele) .(17.6.2018)

Ghost Stories sa zo začiatku tvári ako nevinný mysteriózny filmík, no skrýva sa v ňom oveľa viac. Ja však milujem filmy tohto typu-so zaujímavým plot twistom a skvelými hereckými výkonmi. Hlavná postava má zaujímavý príbeh, ktorý je výborne vyrozprávaný a nenudí. Herci, ako už je u Britských hercov zvykom, sú v najlepšej forme a hrajú dokonale. No však strašne mi prekáža ich nezrozumiteľná angličtina. Toto je vec, čo mi celkovo na Anglických filmoch vadí. Ďalším z mínusov je aj veľký počet jumpscareov, ktoré mi sem vôbec, aleže vôbec nezapadali. Mohol z toho byť hádam 90% atmosferický snímok, no toto z neho spravilo len nadpriemerný kúsok... Stále je však veľmi zaujímavý a rozhodne doporučujem pozrieť viac krát kvôli záludnému príbehu. Vrelo doporučujem. Moje hodnotenie: 76%(18.6.2018)

Tři hororové povídky, které jsou ok, svázané rámcovým příběhem, který se snaží a čím víc se snaží tím víc padá na hubu. Dobré řemeslo na které si za chvíli nevzpomenu.(24.6.2018)

5/10...velmi pomaly zaciatok tohto velmi zvlastneho horroru alebo skor psychothrilleru ci ducharskeho pocinu...ani neviem, musim uznat, niekolko lakaciek ma dostalo, aj ked som vedel ze pridu, aj ked viete ze je to len tak...ale aj tak sa zlaknete, skoda toho konca a rozuzlenia ako z horrorov z 00 rokov, kedy sa na zaver dozviete sice nieco co ste netusili, ale vobec vas to neprekvapi ako pred 15 rokmi...dnes to chce uz nieco nove, aj ked to je asi tazke :)(8.6.2018)

• ondriel

Velice mě film zklamal, žádné napětí ani akce, po skončení třetí povídky jsem se vstal a odesel z kina.(9.6.2018)

Takových filmů bych opravdu chtěl vidět více. Na film jsem šel s očekáváním antologického light-horroru a místo toho jsem dostal originální a stylový horor, se skvělou atmosférou a zajímavým pojetím. Psychologické strašení, otevřené otázky, staré výjevy a výborně provedené lekačky dávají Ghost Stories nádech filmu, který vás přesvědčí, že i horor může být kvalitní záležitost. Dále se mi líbí, že film ocení obě strany filmového publika. Klasické (možná až klišé) děsivé scény se zalíbí méně náročným, těm více náročným jako mně zase nevtíravý humor, na kterém je tento film vlastně vybudován. Právě ony děsivé scény by v obyčejném filmu nepůsobily zajímavě a pokud ano, muselo by následovat rozšíření příběhu a to by, jako např. u příběhu č. 2, bylo směšné, takto je to provedeno chytře a uspokojivě. I záběry, barvy a prostředí jsou perfektní. Velmi se mi také líbil konec a celková pointa filmu. Jsem zkrátka více než spokojen(10.6.2018)

Výborná atmosféra.. Postupem času jsem začal zjišťovat, že to vlastně vůbec nechápu. Série tří "mini" povídek se mi moc líbila a za mě teda z hlediska strachu vyhrává ta první, jelikož u ostatních už jsem byl prostě připraven, že se budu bát. Nejlepší herecký výkon u mě vyhrává Alex Lawther (TEOTFW), jelikož on se prostě na tyhle psycho filmy hodí. Úžasně předvedl všechny emoce, které v něm jsou a celkově dokázal vyvolat v divákovi jak strach, tak smích (Scéna "Na to ti seru" v autě). Příjde mi jako dost sympatickej, mladej frajer, kterej jednou bude hrát po boku legend, pokud tedy nebude jednou z nich. Dále samozřejmě výborný výkon Martina Freemana (Sherlock), kterej dokázal překvapit ve chvílích, kdy jste to vážně nečekali, to ale zjistíte jen, pokud uvidíte celý film. Ubírám jen jednu hvězdu a to za to, že se mi zdálo moc nevyužité "hraní si s kamerou", protože pokud chceš natočit výbornej horor, nezakládej jen na zvukové stránce v lekačkách, ale v hororovém žánru se prostě dá využít těch ponurých, po zádech mrazících záběrů, které mi zde tak trochu chyběli. Doporučuji. /Viděno v kině/(10.6.2018)

Filmu by vůbec neublížilo, kdyby byl o něco delší a vytvořil by se tak prostor pro dotažení jednotlivých příběhů. Všechny historky byly v podstatě založeny na stoupajícím napětí, které vyústilo v setkání s bubákem a náhle střih! a znenadání jsme se ocitli v úplně novém prostředí. Opravdu mě zklamalo, že chybí detailnější zpracování a celkový dojem z jednotlivých historek jsem měla poněkud pokažený. Ke konci filmu se dočkáme mindfucktwistu, který by málokdo předpokládal a strašně se mi líbila vzpomínka (?) na Goodmanovo dětství, která s nadpřirozenem neměla nic společného, ale dokázala nahnat husí kůži. K závěru už jsem tušila, jak to celé skončí, protože (krom jiného) je to také nejsnazší způsob, jak to všechno vysvětlit a zakončit. Tvůrci se do hororu nebáli zanést i dávku humoru, který mnohdy fungoval a patří mezi faktory, které v mých očích film posunují na vyšší příčku. Celkový pocit jsem po promítání filmu měla rozpačitý a hodnotím 3 a půl hvězdičkami.(13.6.2018)

Skutečně povedený horor je vzácnost. Dva povedené horory dva měsíce po sobě jsou téměř zázrak. A přesto se stalo. Po vysoce nadprůměrném, ačkoliv ne bezchybném Tichém místu přichází Ghost Stories. Příběh vypadá na první pohled prostě. Skeptický badatel má prověřit tři strašidelné případy, aby vyvrátil existenci paranormálních jevů. Nenechte se ale zmást. Ghost Stories má něco, co většině hororů chybí. Zajímavou zápletku s relativně překvapivým koncem. Ano, není to taková pecka jako např. duchařina Ti druzí, ale i tak je to v rámci žánru solidní nadprůměr. Rozhodně jde o snímek, který po prvním zhlédnutí budete chtít vidět znovu , nejlépe okamžitě. Zmíněné tři případy jsou přitom vysoce funkčními hororovými jednohubkami, jež nespoléhají na laciné lekačky. Dočkáte se skvělých herců, působivé kamery i zvuku, a především excelentní děsivé atmosféry. Jen je trochu škoda, že jednotlivé epizodky nedostaly rovnocenný prostor, takže ta poslední je poněkud uspěchaná, což je na ní znát. První je oproti tomu opravdu vynikající hororový počin, při kterém si jistě vzpomenete na podařené Zhasni a zemřeš. Prostřední povídka pak více než svým dějem, okořeněným trochou humoru, který naštěstí neškodí, poutá mrazivým kontextem. Druhá část filmu je pak spíše mysteriózní thriller, který má celý příběh uspokojivě propojit. Ke konci sice přijde drobné zakolísání, ale i tak se tvůrcům daří vše nezkazit a divák si může oddechnout. Stručně shrnuto, Ghost Stories jsou jasným aspirantem horor roku 2018 a téměř jim nelze nic vytknout. (80%)(23.6.2018)