• Nový Zéland

• Austrálie

• Irsko

Drama / Horor

Velká Británie, 2017, 98 min

Povídkovka s vyšším cílem než jen odvyprávět tři povídky. Ty by byly sami o sobě neuspokojivě nedořečené, i když příjemné na husí kůži. Ve finále se jedná o britskou variantu na Creepshows, řemeslně parádní a modernou, rozumem ale sympaticky starosvětskou. Jakoby spíše pro pamětníky.(5.7.2018)

Tak trochu netradiční antologie - u naprosto drtivé většiny povídkových hororů si člověk pamatuje právě ty jednotlivé příběhy, kdežto rámující příběh je tak nějak navíc, u Ghost Stories je tomu přesně naopak. Tři strašidelné duchařské mini povídky jsou sice funkční, ale fádní. Postraší, možná trošku znervózní, ale k ničemu nedospějí, protože po chvilce skončí (mne osobně se nejvíce líbila druhá povídka s mladíkem v autě, ta mi přišla skutečně creepy, zvlášť tedy ty okolnosti, za kterých byla hlavní postavě vyprávěna). Gró nicméně leží v příběhu profesora Goodmana, který celým filmem provází. V něm se divák dočká pár nečekaných překvapení, po nichž mindfuckmetr rázem ukazuje mnohem vyšší hodnoty, než by člověk před projekcí předpokládal. Zamrzí pak ale závěrečné vyústění, tenhle typ point považuju za poměrně zbabělý způsob, jak vysvětlit předchozí dění. Nehledě na to, že to tvůrci v Ghost Stories pojali až vtipně doslovně.(13.5.2018)

Národ, který světu dal gotický horor i Randalla a Hopkirka, se logicky soustředí na rozvíjení svého duševního/duchovního vlastnictví - takže vznikla další britská duchařinka... :-) Ghost Stories je celkem sympatický projekt, respektive jeho první 2/3, tedy ony tři případy, které dostane k prošetření skeptický profesor, škoda, že jim nebyla věnována celá stopáž, pokus o vytvoření hlubšího rámce ovšem hrubě nevyšel, tohle prostě není a ani nemůže být žádná zásadní výpověď o podstatě našeho světa a jeho metafyzickém přesahu, na kterou si to chce hrát, nebo vyšší umění, nýbrž obyčejný duchařský horor s komediálními prvky...nic víc, nic míň...(25.9.2018)

Škoda že to nemá pevnější štábní kulturu; takto tomu nechybí atmosféra, nejedna povedené scéna (zdaleka nejintenzivnější scéna je ta ryze kingovská, nadpřirozena zbavená s chlapci u stoky), pár nápadů, ale je to příliš rozhárané mezi tři části a finále. Také tím jak to jede horrorovou klasiku (což je samo o sobě sympatické), tak to sebou nese, že jeden přesně ví, co kdy čekat a k čemu to celé směřuje. Každopádně sympatický počin a horror z ranku, který v tuzemských kinech v posledních letech nasazován příliš nebývá.(7.6.2018)

Předvídatelná mechanická skládačka bez přesahu. Plus za přechody.(29.7.2018)

• LIVINGDEAD

20% za příběh, kdy klukovi chcípne auto v lese... asi bych se posral. Celkově ale film stojí za starou bačkoru!(21.7.2018)

Tento Ghost Stories vyzeral nádejne, ale napokon skončil miernym sklamaním. Je to príbeh o neveriacom profesorovi, ktorý rád odhaľuje paranormálnych podvodníkov. Dostane však list, v ktorom má vyriešiť 3 záhadné prípady: Prvý je o nočnom strážnikovi, ktorý stretne ducha, druhý o labilnom mladíkovi, ktorý v noci v lese niečo zrazí autom (a človek to rozhodne nie je) a ten posledný je o mužovi, ktorý má v dome poltergeista. Počas vyšetrovania však začne mať podivné vízie aj on sám. Zhodnotil by som to nasledovne: Prvá, čisto antologická hodina je úplná katastrofa. Príbehy sú nezaujímavé, povrchné, ploché, zľaknutia predvídateľné, duchov ukazujú len v rýchlych zostrihoch a vždy to sekne v najlepšom... no nechápal som, prečo sa to dostalo do kín. Takýchto tu totiž bolo. Avšak potom prišla prelomová pasáž, v ktorej ako keby chcel scenárista všetko zachrániť, a naservíruje nám v záverečnej tretine pár príjemných prekvapení, takže až do konca to odsýpa úplne bez problémov. Tak aspoň za drobnú snahu o originalitu tomu priemer udelím, no fakt mohli na tých poviedkach popracovať viac.(30.4.2018)

• tron

Že vraj jeden z najlepších hororov roka? To určite. Pritom začiatok je super. Hlavný hrdina sympaťák. Poviedka s nočným vrátnikom klišé, ale funkčné. Martin Freeman fajn, anglický vidiek, exteriéry a interiéry OK, mám pre túto krajinu slabosť. Ale báť sa Enta? Alebo počítačovo stvárneného Poltergeista? Čo mám šesť rokov?! Asi 15 minút pred koncom sa to nečakane refrešne a vydá sa to úplne iným smerom, ale nejde o žiadny šokujúci twist. Teda ide, ale nie pre mňa, videl som ho už vo viacerých filmoch. Zároveň zvrat všetko akurát zbytočne skomplikuje a po nástupe záverečných titulkov som paradoxne vôbec nechápal, o čo šlo resp. ako to vlastne celé bolo naozaj. Znepokojenie a mráz na chrbte som cítil len dvakrát. Raz pri zábere s vrátnikom, ako pozerá do temnej pivnice, do ktorej vedie ešte temnejšie schodisko a potom v scéne, kedy je hrdina na návšteve u mladíka a ten mu otvorí dvere do bratovej izby a spýta sa ho, či chce ísť dnu.(29.7.2018)

• obitus

Cabal říkal za **.(28.7.2018)

• Mr.Apache

Druhá polovina s jistotou pohřbila všechna nesmělá očekávání, která se ve mě rodila během půle první. [Film jsem si rozdělil na pomyslných pět části: 1) Úvod, který navnadí, 2) povídka, která potěší, 3) povídka, která pobaví, 4) povídka, která zneklidní (bohužel, u ní už začínají všechny ty lekačky otravovat, a aby toho nebylo málo, svůj prostor dostane i jeden vyloženě wanovský trapas), 5) dlouhý a těžce neoriginální multitwistový závěr, který leda tak nasere, a to nejen tím, jak je v současných horrorech už takřka povinný.] Nečekal jsem od toho nic - kdy by taky v roce 2018 něco čekal od filmového horroru - pak jsem toho najednou dostal hodně, jen aby mi to všechno postupně zase sebrali a ještě mě na závěr kopli do prdele. A dobře mi tak!(24.6.2018)

Jedná se o Duchařskou antologii, kde mně nesympatický hlavní hrdina se snaží dokázat, že veškeré paranormální případy jsou podvod a dostane tři případy na vyřešení. Samotné případy sice až tak nezaujmou výjimkou posledního, kde se alespoň něco zajímavého stane a Martin Freeman boduje,co však stojí za zmínku je hlavní finální linie, která se dá označit za slušný Mindfuck, jelikož se absolutně vyhýbá předešlému dění, ale jestli jsem jej pochopil si také nejsem úplně jist. Je to pěkně natočené, má to atmosféru, herecky slušné a na horor neobvykle překombinované, takže za zhlédnutí to stojí, byť já dávám přednost akčnějším a zábavnějším záležitostem. 65%(1.8.2018)

• flanker.27

Čo toto bolo? Poskakování odnikud nikam. Trocha duchaření, nějaké ty otázky svědomí a nakonec všechno uzavřené do jedné hlavy. Tu a tam se v komentářích mluví o skvělé pointě, já ji asi zaspal. Dozvěděli jsme se, že hlavní hrdina má výčitky, což ale vlastně nesouvisí s předchozím dějem jinak než že uvidíme aktéry předchozích příběhů v jiném postavení. Otázky ohledně důvěry vlastním smyslům zůstaly nezodpovězeny. Jako první příběh jsem ještě ocenil. Za dob studií jsem na brigádách coby bezpečák podobné díry hlídal taky. Třeba takový Trauttmannsdorfský palác na Mariánském náměstí v Praze, dnes opravený a plný kanclů nebo čeho, byl kolem roku 2000 pořádná ruina a pro studenta vybaveného prskajícím rádiem a baterkou skýtal celkem zajímavé noční zážitky. "Schválně jestli tím sklepem projdu a tu baterku nerozsvítím." Dal jsem to, i když přiznávám, že fantazie dokáže v temnotě a cizím prostoru vytvořit ledasco, i u racionálního člověka, za kterého se považuju. Jo, to byly časy. Ale tahle autory nezamýšlená přidaná hodnota je asi tak to jediné, co můžu na filmu jako celku pochválit, zbytek mě, má-li to říci jemně, nudil.(14.10.2018)

• Marceloo

Profesor zaoberajúci sa paranormálnymi javmi sa dostane k trom prípadom, okolo ktorých sa točí nespočetné množstvo nezodpovedaných otázok. Vydáva sa ich rozuzliť, ale čaká ho desivá cesta a objavy, ktoré zmenia celý jeho skeptický pohlad na túto problematiku. - Nič pre mňa. Pozeral som to na niekolkokrát, pretože som nevydržal počúvať tie ohavné prízvuky, ale ani dejovo ma to vôbec nezaujímalo a niečo tak monotónne som už dlho nevidel. No a keď sa to s tými slabými hercami dostalo až do záveru, tak ten so svojou nezmyselnou a hlavne opozeranou pointou toto dielo v mojich očiach úplne pochoval. Plusové body treba rozhodne prirátať za obdivuhodné vizuály a kameru, ale to v tomto prípade nestačí, pretože mám pocit, že ten scenár napísal ten zhnitý retard, ktorý sa tam objavil na konci a smial sa ako zmyslov zbavený. Ale kludne si to pozrite, pretože všetci moji oblúbenci tomu zatial napálili štyri hviezdičky, takže v tomto prípade je zrejme problém na mojej strane. + herec z Severance a The ABCs of Death 2 + herec z World War Z(21.7.2018)

Mrzí mě, že to úplně nevyužilo potenciálu, který si to nakonec otevřelo, ale jako antalogie tří hororových situací velmi slibné. Odměna je sice vždycky menší než příslib, což asi leckoho zklame, ale někdy i příslib sám může stát za to.(31.5.2018)

Staromilsky podaná duchařina, která umí být místy patřičně děsivá (baphomet lesní je stejně creepy jako přízvuk některých postav) a pozvolna si umetá cestičku k momentu, kdy chrochtající Bilbo začne své divadýlko o relativitě lidského vnímání. Po pár hodinách se mi ta na první pohled laciná a pro autory trochu pohodlná pointa rozležela v hlavě a říkám si proč ne. Koneckonců, náš mozek vidí to, co vidět chce.. „I hope his dreams are sweet..”(28.6.2018)

• sniper18

V poslednej dobe som bol až veľmi príjemne prekvapený, akú slušnú úroveň majú posledné kinohorory, síce som nevidel všetky, aj v tejto kategórii si vyberám, ale tie, ktorým som dal šancu ma nesklamali a tak zase musel prísť aj nejaký nezmysel ako je práve Ghost stories. A pritom spočiatku to nevyzerá vôbec zle, zápletka o skeptickom vedcovi, ktorý skúma paranormálne javy, aby ich s radosťou vyvrátil, až sa dostane k takým, pri ktorých už má trochu problém síce nie je vôbec originálna, ale mám ju rád a ani prvá poviedka o strážnikovi nie je vôbec zlá a na ten rozbeh mi bohato stačila, ale to ma ešte nenapadlo, že tým to aj končí. Druhá poviedka je aspoň celkom vtipná, aj keď na seriózny horor predsa len nevhodná a tá tretia je presne ten nefunkčný žánrový nezmysel, aký mi vždy liezol na nervy. Ale vzhľadom na zápletku som aspoň očakával nejaké vyšetrovanie, pri ktorom aj samotný vedec navštívi dané miesta a príde s tým do styku, ale vôbec, toto tvorcovia vyriešili tým najjednoduchším a najhlúpejším spôsobom a vedcovi stačilo len zhodnotiť stav tých, ktorých sa to priamo týkalo, čím úplne zničili to, čo na tomto filme mohlo byť najzaujímavejšie. A aby toho nebolo málo, ešte príde dlhé finále, ktoré sa už venuje len vedcovi a síce pointa vo svojej úplnej podstate nie je zlá, ale toto už bolo použité viackrát a v omnoho lepšom prevedení, tu mi to prišlo skôr trápne, akoby boli tvorcovia úplne bezradní a úprimne ma tým len naštvali. Obsadenie inak nie je zlé, hlavný hrdina je bez problémov a okrem neho potešia aj Martin Freeman a Alex Lawther, ale aj tak mi prišlo, že sa do hororu moc nehodia. Vizuálne je to samozrejme v poriadku a tá prvá poviedka má aj nejakú atmosféru a napätie, ale inak to v rámci žánru vôbec nefunguje. Takže aj keď bol Ghost stories jeden z tých mojich menej očakávaných hororov, bol som naň zvedavý, ale až takýto nezmysel som teda skutočne nečakal. Možno do polovice si to nejakú úroveň drží, ale potom sa už pokazilo všetko, čo sa dalo. 43%(26.7.2018)

Dovedu si Ghost Stories živě představit jako skvělou divadelní hru, ovšem její filmová adaptace funguje jen napůl a působí, jako by se snažila líbivou formální stránkou pouze překročit limity divadelního jeviště. Slibované intenzity se bohužel nedostavuje, všeho všudy se dočkáme jen dvou a půl opravdu mrazivých scén, řady tradičních lekaček a až nadbytečného množství humoru, který místy sice funguje skvěle, ale převážnou část stopáže naopak narušuje celkovou atmosféru. Výsledný film se tak pohybuje ve třech polohách - hororové, komediální a konečně té finální, teatrální, složené primárně z několika dlouhých monologů -, které se bez výraznějších přechodů tlučou mezi sebou. Ghost Stories moc nefungují ani jako antologie, neboť jednotlivé povídky postrádají jakékoli uzavření, a v rámci komplexního vyprávění je celý film zase příliš epizodický a roztříštěný. Navíc místo uspokojivého závěru se dočkáme veskrze neoriginální pointy, při které se prostě nedá ubránit pocitu, že jsme byli podvedeni. Ghost Stories tak jsou jen vizuálně precizní podívanou s dobře načasovanými lekačkami a několika atmosférickými momenty, které ale tomu zahraničnímu hypu prostě dostát nedokážou.(1.5.2018)

Tři povídky, jeden spojující hrdina, občas solidní husina a hlavně na horor neskutečný koncept, který celý tenhle projekt vykopl o úroveň výš. Hlavní postava tak nějak samozřejmě potírá veškeré nadpřirozeno a jak říká postava Martina Freemana (mimochodem tenhle herec tady hraje absolutně bravůrně) "...pravdu byste neviděl, ani kdyby vás udeřila mezi oči." Pro milovníky chytrých příběhů a šokujících konců můžu tuto duchařinu jedině než doporučit. 75%(30.8.2018)

Zklamání. Ne moc velké, ale čekal jsem to více strhující. Přitom tu není v žádném směru nic špatně. Atmosféra funguje, režiséři se vyblbli ve výběru nejrůznějších (hororových) filmových postupů a britští herci jsou vyloženě zárukou úspěchu (kdo zná skvělé End of the F*cking world, hned tuší, co přijde, jakmile se ten hlavní mladík objeví), zejména pak Martin Freeman, který se sice objeví až po hodině, ale vše to hezky rámuje dohromady s poměrně nečekanou pointou. Tou dobou mi už však bylo jedno, co přijde, lekačky jsou zde standardní, ničím nepřekvapující a notnou dobu jsem přemýšlel, co pro tvůrce je vůbec pro nás nejdůležitější přinést a na co se nejvíce soustředili. Výsledek je dotažen do konce, v paměti však příliš dlouho nezůstane.(28.7.2018)

Fajn pointa, ale vedou k ní stokrát viděná hororová klišé narvaná blbými lekačkami. Čekal jsem víc po těch ohlasech.(19.9.2018)

Všechny tři případy jsou skvělé a způsobí nejedno mrazení v zádech, nicméně by jim neuvěřitelně prospělo detailnější zpracování a delší vyprávěcí čas, protože potenciál měly obrovský, ale bohužel ne stoprocentně využitý. To je v podstatě asi jediné minus tohohle jinak povedeného britského horůrku, který má slušnou atmosféru, obsazení a ač působí chvílemi jako slušné psycho, závěrečná pointa tomu dá smysl.(8.6.2018)

Minimalistická, “3j” poviedková, dokonale spracovaná duchárska “ne-zábava”, ktorá nedokáže zaujať natoľko, aby divák prepadol pocitu úzkosti. Prvá story strašidelná nuda, druhá čisto priemerná záležitosť, nebyť tretej, zrod “Ghost stories” nemá žiadne opodstatnenie. Tá totiž aspoň mierne zdvíha tep, pričom za zmienku stojí najmä pár originálnych okamihov či samotný príbeh. Takto aspoň za 3, inak žiadna sláva ..(18.7.2018)

• mzss1

(25%) Moc jsem od toho neočekával, ani se mi do toho nechtělo, ale rozhodně jsem netušil, že to bude GHOST STORIES až taková sračka, která místy prostě nemůže ani dávat smysl. Ne, že jsem to celé nepochopil, ale jisté mezery mám, hlavně v poslední cca 20 minutách. To šlo už opravdu mimo mě. První případ o nočním hlídačovi je celkem dobrý. Najde se tu pár dobrých scén, ale tím to končí. Přesně jak psal uživatel CSFD sniper18, pak už opravdu není o co stát. Druhý případ je už nudný a mladíkovo ječení jak kráva mi hrozně vadilo. Ten třetí případ je tak nezáživný, že jsem málem usnul. Pak začne sekvence o tom hlavním vědcovi a to už je úplným pohřbem filmu. Takže to nebudu dál rozpitvávat. Celkově mě to absolutně nebavilo, hororových prvků zde moc není, možná něco málo u toho hlídače. Nikomu toto nedoporučuji, je to ztráta drahocenného času.(27.8.2018)

Začiatok pomerne slabý a spracovaný pre mňa nesympaticky. Nemám nič ak dej vyznieva z polovice ako dokument, len ma to musí zaujať svojou myšlienkou. V tomto prípade síce myšlienka bola, avšak podaná hrozne chaotickým spôsobom, chýbala tomu ľahkosť a trochu priamočiarejšie podanie. Čo sa týka tých samotných troch poviedok, páčila sa mi hlavne druhá a tretia, aj keď teda po hororovej stránke to žiadna sláva nebola. Vyslovene sa tu hralo iba na pár zaujímavejších momentov. Ten koniec bol síce svojim rozuzlením zaujímavý, no zbytočne prekombinovaný, akoby si niekto chcel silou mocou vynútiť lepší šokový efekt u diváka. Priemer. 60/100(1.8.2018)

• lamps

Vůbec mě to nebavilo. Jednotlivé povídky absolutně o ničem, a když vyjde nepřekvapivě najevo, že mají tvořit rámec něčeho většího a ambiciózního, bezradnost vyprávění je dotažena na maximum. Hororově slabé jak britský čajíček, jako drama fádní a v podstatě neuchopitelné, protože atrakce v závěru zastiňují logické vyvrcholení. Martin Freeman po dlouhé době v něčem skrz na skrz nezajímavém...(12.11.2018)

Čekal jsem starý dobrý anglický horor o záhrobí, dostalo se mi průměrného vyprávění o profesorovi, který tak dlouho vyvracel existenci duchů, poltergeistů a paranormálních jevů vůbec, až na svoji aroganci doplatil. Nebýt konce (ne, není zcela jako Ti druzí, ale originální úplně rovněž ne), který dal celému filmu jiný rozměr, šel bych s hodnocením dolů. Z mikropříběhů se mi nejvíce líbil prostřední - mysteriozní les, kde přebývá něco děsivého (tedy čekal jsem, že les ožije komplet, ale i tak jsem byl spokojen). Herecky nejlepší M. Freeman, jehož jízlivý úsměv nevěstil nic dobrého, byť zrovna jeho příběh je spíše k pousmání. Trapné lekačky, co mi v kině málem způsobily hluchotu, film zbytečně sráží dolů. Oč je děsivější, když se nějaký přízrak objeví v tichosti (a jeden takový tam je), než když je při tom kanonáda. Ostatně duchové jsou bytosti eterické, tak jak by mohl jejich zjevení doprovázet takový randál, to nechápu. Do televize ano, pro kino zbytečné.(11.6.2018)

• SeBig

Jak nečekané už od traileru, že to bude naprostá nestrašidelná sračka.(17.9.2018)

Exaktne nejde o tri poviedky, ide o príbeh skeptického profesora, ktorý rieši tri strašidelné príbehy a snaží sa ich racionálne vysvetliť. Síce sa mu to nepodarí, ale to by nevadilo, príbehy sú napínavé, tajuplné a strašidelné. Horšie je to s tou omáčkou okolo toho a záver, ktorý síce ukazuje aj na profesorových démonov, ale mňa táto koncovka príliš nenadchla.(25.7.2018)

Po dlouhé době opravdu strašidelný horor s několika opravdu děsivými momenty. Docela se divím vlažnějšímu přijetí, jelikož když nedá nějaký horor do kin James Wan, tak se divák dostane maximálně k pár DVD béčkům které co si budeme povídat, občas můžou jedině mírně překvapit. Proto je tenhle kino horor z Británie docela příjemným osvěžením. Atmosféra pochmurného ostrova nemá chybu, příběhy jsou dobře napsané, skvěle odehrané a hlavně příběh z lesa nemá chybu, jelikož tenhle druh strašení vyloženě vyhledávám. Škoda toho docela ujetého finále, které se dalo trochu předpovídat a i když nejsou Ghost Stories naprostou dardou, dobrým a strašidelným hororem jsou určitě a to mi jako hororovýmu fandovi dělá radost. V budoucnu večer za deště klidně dáme repete. Martin Freeman naprostý démon.70%.(6.12.2018)

• 6thSun

Tady si nikdo s dynamikou hlavu nelámal, což úspěšně pohřbilo většinu hororového potenciálu.(24.7.2018)

Tohle, je už o něco lepší, než Delirium. Hlavně protože, první a druhá povídka, sou docela strašidelné, u druhé to platí dvojnásob, protože nejen les byl děsivý. Třetí povídka je, jako celý barák, dost chladná a bylo na ni znát, že ji tvůrci šili horkou jehlou a brali to jako výplň, před finálním vyústěním, celého příběhu. Vyústění má dvě části, první je pocit viny z minulosti, tahle část docela funguje a ta druhá je spíš k pousmání, jako špatné řešení to neni, ale myslím si, že tvůrci měli na víc. Film se nebojí místy i vtipkovat, což u hororu, který dává velký důraz na atmosféru, může znít divně, ale funguje to. Je to dobře natočené a ano, jako celek to má i správnou Britskou atmosféru, jen to chtělo vynechat třetí povídku a víc se zaměřit na hlavní postavu.(10.6.2018)

• ScarPoul

Natočené a zahrané je to dobre. Finálna pointa ale všetko ničí. Snaha o prepojenie sa síce cení, ale výsledok necháva príliš veľa otvorených koncov. A hlavne samostatné poviedky čerpajú vlastne z čoho? V čom je to celé konzistentné? V hlavnej postave vyšetrovateľa? Na čo potom tri rôzne poviedky o troch rôznych ľuďoch? Snaha byť iný, sa miesi so základnými dramaturgickými štruktúrami, ktoré by som u tohto diela čakal a ktoré sú nefunkčné. Nakoniec mi bolo aj ľúto že som si to pozrel. Zanechalo ma to úplne prázdnym. Čo je škoda. Čakal som niečo sofistikovanejšie a artovejšie.(30.7.2018)

Hororová, duchárska antológia, ktorá predpokladá určitý prólog, v tomto prípade pomerne nudných 15 minút, vlastné príbehy (sú tri) a záver, ktorý tu funguje ako artová fantazmagória, prienik k traumám detstva spojený s poslednými vecami človeka. Ako celok je to možno nevyvážené, ale tie tri príbehy sú ako surové zážitky zo života, realistické, pracujú s očným klamom a montážnymi predstavami. Prehodená deka cez figurínu, dvere, ktoré otvára prievan na konci zle osvetlenej chodby, prevrátený peň v tmavom lese, to všetko predstavuje aj niečo iné, v okamihoch vypätia nadobúda hrôzostrašný tvar... a nezostáva iba pri tom. Každý už zažil v živote svoju paranormálnu chvíľu, no určite nikto "neprežíval" celý hororový film. A o tom to je! Tu sa podarilo verne zobraziť skutočnosť a nenápadne priviesť do nej naprirodzeno. Niekedy stačí len malý podnet na prebudenie nočnej mory.(16.8.2018)

Jednotlivé epizody sice vždy končí zrovna ve chvíli, kdy se slušně rozjedou, avšak jsou velmi napínavé, děsivé a hlavně dobře napsané. Rámcový příběh má slušný spád a Andy Nyman snímek táhne skvěle. Jedinou menší vadou na kráse je závěrečné rozuzlení, které sice je ze slabšího soudku, nicméně neurazí. Celkový dojem je pozitivní a případné pokračování by možná nebylo tak úplně od věci.(20.6.2018)

Soubor tří povídek, které zaujmou především svou skvělou atmosférou, celkovým provedením a nápadem. Bohužel, ani snímek Ghost Stories se nevyvaroval neduhů moderních hororů jako je například průhledný děj či nepochopitelné chování postav. Škoda.(22.7.2018)

• Praxis

Já bych snad radši ten film bez závěrečného mindfucku. Prostě se nějak držet v zajetých klišé mantinelech. Postrašit bububarákem, bubákem v lese a poltergeistem ve vile. Takhle to vlastně na konci vychází, že to není vůbec horor, ale spíš jakýsi pseudo psychedelický thriller. Nejlepší byl rozhodně druhý příběh s chlapcem, který je doopravdy strašidelný, a chlapec hraje bez výjimky naprosto luxusně. Jinak spíš za mě hororové zklamání. 55%(13.8.2018)

Ghost Stories měl oproti prachbídné úrovní současných duchařských hororů sympaticky našlápnuto. Tři rozličné hororové minipříběhy zcelené pak do jedné pointy nás zavedou do opuštěného ženského blázince, temného nočního lesa, supermoderní vily, na opuštěné nádraží či do chodeb staré kanalizace. Hrdinu také nehoní jedna omletá brebera, ale setkáme se s jednookými děvčátky, ohnilými zubatými mrtvolami a na otočku se zastaví i zlostný ent se samotným bafometem. Hlavní hrdina také není každodenní rodinka, která za nic nemůže, ale skeptický vědec pátrající po racionální pravdě (byť je v průběhu celého filmu naprosto pasivní trouba). Tenhle multi-feature mi připomněl v něčem laskavě debilní hororové kompilačky jako Bavův Bloody Sabbath či Carpenterovo Body Bags. Bohužel celý koncept je rámován veskrze současným přístupem k hororu, kdy vlastně ve všech třech epizodách se hraje do znavení stejná formální hra, kde divák čeká s roztaženýma nohama na zádech na lekačku, která se pořád oddaluje. Navíc všechny tyhle štěkající scény mají dokonce i stejný hlasitý sample, čímž se opět zaboříme po pás do marastu aktuální všednosti na poli žánru. Prosím ať mě Hereditary nezklame, moc prosím.(4.9.2018)

Přídám se k opatrné spokojenosti, bohužel jen opatrné, protože to co se děje odhalíte chvíli za půlkou. I když možná je to tím, že jsem podobný námět viděl už párkrát a tady se skoro kompletně vykrádá jedna povídka z Krajních mezí. Na druhou stranu je film parádním řemeslem, kamera je báječná, režisér dávkuje lekací momenty v těch správných dávkách a herci hrají jako z partesu. 7/10(12.6.2018)

Průměrná lekařina s trochu nadprůměrným vyvrcholením. Jestli máte bolavý uši a nesnesete hlasitý bouchání dveří, odpojování elektřiny a vřískot děsivých holčiček, radši si k filmu dejte i gumový špunty.(22.7.2018)

Nadprůměrná duchařina, které vévodí dobré herecké výkony, fungující atmosféra a pár zvratů, které si možná užijete, možná ne. Já jsem si to užil.(26.7.2018)

• humanbeing

Možná i za tři, ale závěr mě určitě nenadchl. Jen je až příliš okaté, jak se tvůrci snaží udělat svůj vlastní Ju-On a nakonec to zdaleka není tak strašidelné, jak to asi být mělo.(9.6.2018)

Příběh se tváří celkem tradičně. Máme tu profesora, který cestuje po Ostrovech a na jednotlivých případech vyvrací existenci nadpřirozených jevů. No a pochopitelně se dostane do situace, kdy i on začne pochybovat. Pokud se týče tří minipovídek, tak ty jsou natočeny klasickým způsobem, ale všechny dokáží napínat nervy k prasknutí a na mě fungovaly i lekačky, jakkoliv očekávané. Každopádně tyhle příběhy jsou jen prostředkem k hlavní lince, kterou obstarává samotný profesor. I tady budete mít pocit, že už jste to někde viděli, ale já se bavil na jedničku. Nezklamali ani herci v čele s jako vždy výborným Freemanem, takže výhrady mám akorát k pomalejšímu rozjezdu. 85%(22.7.2018)

• BoredSeal

Příšerně nudné, laciné a produkčně nenápadité. Několik nápadů jsem už viděl v jiných lepších filmech. Film na mě působil spíš jako ztřeštěná duchařina, zřejmě nechtěně komický - divné herecké výkony jako například imbecilní mladík v druhé povídce mě úplně zablokovaly ve smyslu nějak se snažit bát se. Teoreticky byste si toho filmu ani nevšimli, kdyby ho svou účastí Martin Freeman klamně netáhl do lepší podívané a to bude asi jediný důvod, proč to vůbec šlo do kinodistribuce.(1.9.2018)

Povídky jsou naprosto dokonalé. Hlavně první dvě byly asi to nejnapínavější a nejstrašidelnější, co jsem poslední dobou v hororech viděl. Nebyl jsem ovšem spokojený se závěrečným rozuzlením. Vidím v tom trochu nucenou snahu udělat "hodnotnější" horor typu Shutter Island nebo Sixth Sense.(10.9.2018)

"Ghost Stories" som nejaký čas odkladal. Už viackrát som si hovoril, že si tento film pozriem, no potom sa moja pozornosť presunula k inému dielu. Dnes som mal ale náladu na horor a tak som si konečne pozrel tento film a musím povedať, že som s výsledkom skutočne spokojný. Nakoľko je to antológia, tak sa to pokúsim trošku rozobrať. Najprv si povieme niečo o jednotlivých prípadoch ako takých, potom poviem niečo k celkovému dojmu a udelím hodnotím. Takže poďme na to. Prípad č. 1 sa sústredí na nočného strážnika Tonnyho Matthewsa, ktorý videl prízrak v budove, ktorú strážil. Tento má v sebe pár dobrých ľakačiek, plus som si po dopozeraní celého filmu uvedomil, že čísla zo záverečnej časti sa objavujú aj tu. Má to pár dobrých vizuálov a skvelú prácu s kamerou, no príbeh pôsobí akosi nedopovedane. Bol by som osobne zvedavý ďalej. Prípad č. 2 sa venuje Simonovi Rifkindovi a jeho stretnutí s démonmi počas nočnej jazdy autom. Opäť skvelé vizuály a mimoriadne fantastická kamera. Miestami som sa zľakol aj niečoho, čo tam reálne vôbec nebolo. To si ani nepamätám kedy sa stalo. Záverečné stretnutie vyzerá super. Prípad č.3 poriadne zamotal hlavu bankárovi Mikovi Priddlovi, ktorý videl poltergeista vo svojom dome. A ako povedal, domov má byť predsa miesto, kde sa človek cíti najviac bezpečne. Podobne ako predošlé 2 príbehy pôsobí nedopovedane, no za to môže viac-menej kostra, ktorú tomuto filmu tvorcovia dali. A hoci by som bol zvedavý viac vo všetkých troch prípadoch, tak záver to posúva do úplne inej roviny. Možno je to síce trošku ospravedlnenie tvorcov za to, že to chceli nejako pospájať a dať tomu nejakú hlbšiu pointu, no mne to nevadí. Pretože to minimálne dáva filmu nejaký nový rozmer. A tie scénky vyzerajú fantasticky. Plus musím povedať, že história nášho hrdinu je celkom silná. Nebudem to spoilovať, lebo všetci asi máme svojich kostlivcov v skrini, ktorých sa vnútri bojíme. A on samozrejme tiež. A rovnako súhlasím, že svojou prácou dokopy reálne nikomu nepomohol. Lebo brať ľuďom nádeje je podľa mňa prehlbovanie rán. Ako celok film vnímam pozitívne. Je to natočené fantasticky, hudba je super, celkovo skvelé zvukové efekty a dobré postavy. Zdá sa, že rok 2018 celkom praje aj hororom. Narozdiel od toho minulého. Hodnotenie: A-(11.11.2018)

Ghost Stories jsou trochu rozpačitým, ale zároveň snaživým kouskem z anglických duchařských vod, ke kterému lze přirovnat například The Woman in Black nebo The Awakening. Oba zmíněné snímky ale nepatří k mým nejoblíbenějším z důvodu přílišných a ne vždy zrovna funkčních lekaček. Když se to tak vezme, určitým procentem lze takto popsat právě i Ghost Stories, jenomže ty jsou navíc zabalené do stylového moderního kabátku a hlavně si jejich režiséři pohrávají i s komplikovanějším příběhem. Škoda neatraktivního rozjezdu, který diváka akorát zdržuje a nechává ho čekat na svou hlavní atrakci dost dlouho. Když se dostáváme k prvnímu příběhu, moje spokojení stoupalo k výšinám, lekačky byly kvalitní, atmosféra hutná, masky perfektní. V druhém příběhu mě potkalo malé zklamání z velmi kátké stopáže a nevyužitého potenciálu. Třetí povídka v čele s Martinem Freemanem byla opravdu tíživá a nepříjemná, ale naneštěstí, v závěru trochu klišovitá. Zajímavé na téhle antologii je, že postupem času zjistíte, že ten původně nudný příběh hlavní postavy má na ději obrovský podíl a ty malé epizodky slouží k jeho rozuzlení. Podivným a netradičním způsobem je nám vysvětlen jejich původ a nevím, zda bylo finále ta nejchytřejší volba, každopádně jako celek hodnotím spíše pozitivně, a přesto, že někomu nemusí sednout veškerá doslovnost a rádoby šokantnost, která působí jako pěst na oko, já oceňuji alespoň tu poctivou hororovou stránku.(18.6.2018)

• classic

...Taká britská somarinka, na ktorú sa celkom dobre pozerá, s niekoľkými fakt infarktovými scénami, ale koniec koncov, je to aj tak poriadne pritiahnuté za vlasy, i napriek tomu, že si tu zahral Bilbo Bublík, a ten milí a vážení, púta zo všetkých zúčastnených na seba najväčšiu pozornosť, celkovo 3 krátke horrorové poviedky tvoria v konečnom dôsledku celistvý význam, ktorý dáva nakoniec zmysel. Postupne sa to všetko pekne vykryštalizuje, pričom divák nebude mať dobrý pocit z toho, čo sa udialo profesorovi P. Goodmanovi. ANDY režíruje, píše a hrá, snaží sa, na jedno pozretie - bohato stačí, ale už nikdy viac, ďakujem !!!(21.7.2018)

Nakonec to vlastně dalo i smysl, i když jsem si někde za půlkou říkal, že to není nic moc, především co se týče logiky a tak. Závěr to ale šoupl o level výš, protože vysvětlení se ukázalo být velmi banálním, zároveň ale chytrým. Lekačky taky celkem ušly, takže docela fajn film. 70%(11.10.2018)

Ghost Stories jsou adaptací divadelní hry, ve které hrají celkem čtyři herci. Stejní tvůrci Jeremy Dyson a Andy Nyman se ujmuli i této filmové adaptace jenž se skládá především z vyprávění tří příběhů. Příběhy nám ale nejsou vyprávěny ale jsou viděny jak se přesně stali. Tyto části jsou odvyprávěné dobře a za málo peněz u nich vznikla povedená atmosféra. Ty příběhy sice nepůsobí skvělé ale fungují alespoň atmosférou samotnou. A ještě tím, že jsou tak nenápadně propojené a do sebe zapadající. Celou dobu jsem byl vlastně napjat a doufal jsem v nějaký konec který mě posadí na zadek, doufal jsem v totální mindfuck který mi vytmaví hlavu jako kdysi u Šestého smyslu. A on přišel... a brutálně mě zklamal. Nebudu se rozepisovat o tom co se na konci filmu stane ale je to prostě celkem ošklivá tečka nad rámec fungujícího horroru. V závěru totiž nedojde na žádný vztyčený prostředníček filmového klišé, nýbrž na nejvíce očekávanou možnost která vás ale nenapadne, protože si řeknete: Přece to takhle neskončí? A ono skončí. Za málo peněz vznikla docela slušně odvedená práce. protože atmosféra funguje, herci jsou slušní a především to celé tak nějak ladí do sebe. Až na ten konec. Mírný palec nahoru!(9.6.2018)

• grizly007

Hrozně jsem se na to těšil a jsem totálně zklamanej. Přišlo mi jak když se dívám na odpolední pořad z 90s na Nově Bojíte se tmy?(22.7.2018)

Na filmu jde vidět příliš malý budget. Kdyby to dostalo peníze jak hollywoodské horory, strčilo by to letošní hororovou nadílku do kapsy.(28.7.2018)

Obyčejný horor směřující k vyloženě tuctové pointě. Mám dojem, že jako původní divadelní hra to mohlo být zajímavější.(5.6.2018)

Působivé především tím, jak zručně je to udělané. Žádné digitální orgie, zato pořádná porce nápaditě (a nenáročně) budovaného napětí - ve třech dějstvích a pointě věrné heslu proklamované samotným filmem - nic není takové, jak se na první pohled zdá. Pokud bych ze tří "případů" měl vybrat ten nejpovedenější, volba padne na druhý v pořadí ("STAY..." "FUCK NO!"). 75%(18.6.2018)

Ghost Stories maji slabinu v ne úplně zvládnutém finále. Ale hororové případy jsou skutečně děsivé a strašidelné i pro otrlejší diváky.(21.6.2018)

Z nepříjemné duchařiny (noční hlídač je top příběh, u kterého jsem měl docela nahnáno) se stává hodně zvláštní psycho, které končí ne zrovna tradičně. Takhle vystavěný horror se už moc nevidí, a nejen za to teda palec nahoru.(28.7.2018)

Největší problém Ghost Stories je jejich klamání názvem. Silně atmosférické příběhy s minimem skutečně strašidelných prvků využitých maximální možnou měrou nutně potřebují velkolepé finále. Jenže místo toho na diváka čeká jen jakási chytrácká pointa, divadelní hříčka a to je velká škoda.(18.8.2018)

Fajn atmosféra, ale za mě moc psycho závěr, který to pokazil. I tak současný hororový nadprůměr.(11.6.2018)

Na Ghost Stories jsem se opravdu těšila. Nicméně, čím víc se blížilo datum premiéry, tím víc jsem začala být skeptická. A taky, že jo, opravdu jsem z toho byla zklamaná. První polovina filmu byla fakt hrozná nuda, jediné, co mi tuto nudu zpříjemnilo, bylo to množství lekaček, které ale byly z větší části předvídatelné. Nic, co bychom už neviděli. Druhá polovina filmu začala nabírat obrátky, ale pořád jsem v tom neviděla žádný smysl, žádný děj, nic. Jen spoustu nějakých nesmyslných scén. Největší řachu tomu dal ten obrat v závěru, který byl hrozně prázdný, protože nám vůbec nic nevysvětlil, ale jenom nás utvrdil v tom, že to , na co jsme celou dobu koukali, vlastně nic neznamenalo. Ale abych furt jenom nehanila, musím pochválit herce, obzvláště Alexe Lawthera, který si tyhle magopsycho postavy dává fakt skvěle! Další věc, která se mi líbila byly masky, ty byly opravdu nechutné, hlavně ta v závěru.. Původně jsem hodnotila dvěmi hvězdami, ale jelikož si u mě Delirium nějakým záhadným způsobem vysloužilo dvě hvězdy, musela jsem tady jednu přihodit. Takže tak...(15.6.2018)

Stojí a padá to na predvídateľnom konci. Na jednej strane dáva dokonalý zmysel a dodáva príbehu hĺbku, na druhej však príliš racionalizuje a tak vám nezostáva nič iné, len myknúť plecami, že dobre, asi sa nič lepšie vymyslieť nedalo.(19.7.2018)

film několika tváří (minimálně tří)...zatímco samotné historky (minimálně dvě ze tří) mají velmi slušnou atmosféru a potenciál slušně zabubat,to co je spojuje/propojuje je nezáživná vata,bez které by se divák určitě obešel.No a pak přijde finále,které je trochu psycho a působí jako by bylo z úplně jiného filmu...a to vlastně i přesto,že jisté náznaky jak vše dopadne film nabídne už v průběhu.Osobně bych raději uvítal lehce starosvětskou hrorovou minisérie,která víc rozvine samotné historky a řádně je uzavře tak aby nevyšuměly jako tady...60%(26.7.2018)

• Wally

Všechny tři povídky byly fajn a určitě to bylo na vyšší hodnocení, ale pak ten konec...no....nepochopil jsem ho...(12.9.2018)

• SHit4U

Já vám nevím. Strašidelné to moc není. Jsou to opravdu jenom tři duchařské povídky asi stejně strašidelné, jako když vám je někdo vypráví u ohně. Strach trochu máte, ale přesně víte, kdy na vás co skočí, kdy co uvidíte a v ten nejděsivější moment to skončí. A ve výsledku se to snaží být hlubukým, filosofickým dílem o životě a smrti, nebo respektive o tom, co člověk prožívá na hraně života a smrti. Páni řežiséři měli štěstí na výběr vedlejších rolí - představitelů jednotlivých příběhů. Ti byli opravdu geniální a uvěřitelní. Nehledě na to, že Freeman si to očividně fakt užil. Ale to tak asi všechno, co bych na to filmu vypíchl. Jako britská mysteriozní jednohubka, která poběží v sobotu od 10 večer hned po Kameňáku Zdéni Trošky, bych to asi vzal lépe. Ale jako samostatný film ne. Vlastně mi to ani celé nedává smysl. Je to ten typ filmu, který závěrečnou pointou popře vše, co jste dosud viděli. Takže vše dosud viděné, nedává smysl a je to vlastně celé k ničemu.(30.9.2018)

• Deyw

zacatek navnadi, prvni povidka prekvapi a navnadi, druha uz je tezka deprese a treti nic moc..celkovej zvrat je debilni..hodne spatny nevim kdo freemana ktomu ukecal :((21.11.2018)

• Silwer

Zase jsem se jednou sekl s kinem..prvni pribeh celkem fungoval..druhej byl jak z Narnie a treti byla totalni picovina...ke konci jsem uz usinal...(27.6.2018)

Duchařské příběhy patří mezi slabší horory, tzn. že se nemusíte dívat pod postel jestli tam náhodou není bubák. Zajímavý děj plný zvratů a nečekané finále. Škoda, že neukázali Bartyho :) Nevíte, co má znamenat to s tím ptákem?(1.9.2018)

Paradni lekacky a na konci paradni mindfuck! V kine to pusobilo skvele, ocenuju nevsedni scenar.(30.4.2018)

Když si tak čtu komentáře, tak já to měl celkem naopak. Prvních, nějakých 80 minut mi přišlo nejlepších. A ten konec byl takový divný a postrádal atmosféru, každopádně zvrat zajímavý, ale nic extra. Spíš se mi nelíbilo, že většina lekaček byla udělaná jen na zvuku... To by se lekl každý, i kdyby někde v Medvídkovi Pů buchlo najednou něco 20 kilohertzového. Ale jinak horor dobrý.(10.6.2018)

Konečne osviežujúci horor s netradičným britským postupom. Od začiatku pomalý a plíživý des, postupne gradujúci prostredníctvom troch krátkych hororových poviedok, z ktorých prvé dve sú desivejšie, ako väčšina súčasnej hororovej produkcie. Záver nie je taký mindfuck, ako niektorí tvrdia. Neurazí, ale keď ho uvidíte, poviete si, že to ste už niekde videli. Nie je to Šiesty zmysel ani Obvyklí podozriví. Ale za všetko ostatné palec hore. A Alex Lawther poriadne creepy, už od Black Mirror som tohto herca a jeho prejav sledoval s pozornosťou. Ani Martin Freeman nie je zlý. Konečne ukázal aj hororový talent. Čisté 4*.(9.7.2018)

Možná, že anotace dělá tomuhle filmu trochu medvědí službu, protože jsem se díky ní na všechno soustředil jako na horor a nehledal jsem v tom všem nijakou hloubku, nebo skrytou podstatu - prostě jsem si myslel, že to je typická horová sračka s klasickejma klišé, který si tenhle typ filmů prostě nemůže odpustit. O to víc jsem čuměl na konci, kdy mi až přeběh mráz po zádech, protože to ve svý podstatě - to finále - bylo skvělý. Uplně vim, jak jsem si celou dobu říkal, jak by mohl takovej hnusnej tlustej paklíč někoho odhalit/ mít takový koule pouštět se do útrob ženskýho blázince a prostě bejt natolik vyrovnanej člověk, aby to všechno dal. Na konci mi to teda potvrdili, za což jsem byl rád - to, že to je hnusnej tlustej paklíč bez koulí. Osobně nemam horory rád a nijak je nevyhledávám, takže nemůžu moc posoudit, jestli ty lekačky byly dobrý, nebo vlastně dobrý vůbec nebyly, ale za sebe můžu říct, že jsem se celkem bál. Ona ta myšlenka sama o sobě, kdy se někdo sám vydává s rozjebanou baterkou do sklepení, kde někdo běhá, bouchá a hystericky se směje, je prostě debilní, ale tady to mělo všechno vlastně odkazovat někam vejš a tudíž musim zpětně říct, že to hlavu i patu mělo. A co do charakteru profesora Goodmana (tady je skvěle zvolený i to jméno, má to logiku a asi né každej to odhalí), celej film, všechny tři příběhy, všichni tři lidi jsou vlastně jeho kurva krutym zrcadlem a to je na tom závěru fakt krutý. Až jsem ho litoval a to i přes to, že to byl takovej červ. Dostaly mě třeba apaticky stojící rodiče v kuchyni toho kluka, nebo hystericky zakřičený STAY v autě v lese, mrtvolnej odraz v okýnku auta samotnýho profesora, hledání ženský v tom ústavu...tohle všechno, když se poskládá dohromady, tvoří zajímavej celek, ale na vyšší hodnocení by to asi chtělo vidět znov a a ověřit si, jestli to všechno fakt tak fungovalo, nebo to byla jen haluz.(12.6.2018)

Já jsem velice spokojená. Snad poprvé jsem šla do kina na horor, bez větších očekávání a dopadlo to na jedničku. Atmosféra byla úžasná, 3 příběhy, které se dají jakž takž racionálně vysvětlit a i když gradování ve druhé polovině filmu bylo na můj vkus trochu přehnané, tak závěr byl skvělý. Vše do sebe krásně zapadlo a vše se vysvětlilo. Pěkně se z toho nadpřirozena vykroutili a to se mi na tom líbí. První polovina filmu byla úchvatná, jednoznačně 5/5, druhá půlka gradováním začala mírně pokulhávat, ale za mě i přes to 5*. Líbily se mi herecké výkony všechn zúčastněných, hlavně Alex Lawther byl parádní. Všechny postavy byly uvěřitelné a celkově byl film natočen hodně autenticky. Co víc si přát. Je to pěkný kousek který stojí za to pustit si minimálně 2x.(21.6.2018)

Ghost Stories jsou sice nadprůměrným filmem, ale jen tak tak. Nelze jim upřít, že jsou naprosto výtečně natočené a to v každé jejich části. Po scenáristické stránce je to už horší. První povídka sice měla velmi příjemnou atmosféru, ale jinak mně docela nudila. Druhá povídka už mi udělala mnohem větší radost - atmosféra ještě mnohem lepší, velmi příjemné mrazení a strašení, úžasné prostředí a celkově si prostě všechno sedlo tak, jak mělo. Druhá povídka je rozhodně nejlepší, ale i tak jí docela pokazili - utnuli jí totiž docela rychle, a navíc nudně a nenápaditě, což mně opravdu zklamalo. Třetí povídka byla taky docela fajn, s příjemnými nápady a hlavně perfektním Martinem Freemanem, který naprosto vládne nejen své třetině, ale i celému filmu. Ta pointa na konci sice nepatří k žádným ternům, je poměrně ohraná a vlastně i nudná, ale tady si to docela sedlo, a musím se přiznat, že jsem jí byl notně překvapen a vlastně to bylo fajn. To ale nic nemění na tom, že by trocha (větší) invence a nápaditosti tomu filmu rozhodně prospěla. V téhle podobě jsou Ghost Stories jen příjemná, fungující jednohubka, kterou nebudete zklamáni, na kterou ale zapomenete prakticky okamžitě s koncem závěrečných titulků (mimochodem parádní song) . Čekal jsem mnohem, mnohem víc a v mnohem větší kvalitě, takže docela zklamání (řemeslně je to opravdu docela odfláklé), ale i tak jsem se dobře bavil a v rámci žánru pořád potěší každý alespoň trochu kvalitní film. Ghost Stories jsou minimálně nadprůměrné a žánru ostudu nedělají, takže mise nakonec splněna. 70%.(7.8.2018)

• Corpsegrinder

Divný, hodně divný. Už od začátku tušíte že něco neni v pořádku díky lehce surrealistický atmosféře kterou je to vyprávěný. Strašení je natočený dobře, o to víc zamrzí že se scénář nemohl dočkat až vám naservíruje "šokující" odhalení na konci, a tak je většina povídek utnutá v tom nejlepším, v případě povídky třetí v podstatě ani nenatočená. Spěchá se strašně a film se ani nesnaží vás přesvědčit že hlavní postava je naprosto fpohodě a jde jen o rutinní výzkum. Pak přijde ten zmíněnej zvrat a vám je to uplně jedno nebot o hlavní postavě nic nevíme krom nicneříkajícího úvodu a toho že se celej film chová jak ta nejobyčejnější karikatura skeptika. Ještě mi hodně vadilo že je ve filmu spousta scén natočená jako komedie. Humor tam byl naprosto nemístnej a narušoval i to málo dobrýho. Jak jsem řekl, mělo to potenciál na dobrej horor, scéna kdy hlídač čumí na mop co očividně neni mop nebo celá část u toho mladýho kluka doma byly dost creepy. Bohužel utopeno ve sračkách.(17.9.2018)

Autoři by rádi, kdybyste odešli z projekce Ghost Stories s dojmem vypointovanýho dospěláckýho mindfucku. Vy si to namísto toho klukovsky užijete jako tu nejlepší epizodu Bojíte se tmy vašeho života. Víc případů, míň tý omáčky. Pls.(7.6.2018)

Jsem zklamaný podobně jako u Tichého místa. Možná by ty tři povídky fungovaly jako samostatné díly nějakého televizního seriálu, na který bych se nedíval, ale závěrečná xtá variace na stejnou „pointu“ je jen příslib, že to brzy skončí, příslib vysvobození. Martin Freeman je pořád víc zažraný v roli dr. Watsona a jeho epizoda s Otesánkem byla výživnější, kdyby ji natočil Švankmajer.(10.6.2018)

Dlouho jsem nebyl u nějakého novějšího hororového počinu tak podělaný. Až jsem se musel držet své polovičky - tedy, má pravá ruka často svírala tu levou při tlačení se do měkké sedačky v poloprázdném kinosále. Čekajíc, že mě najednou něco chytne za nohu a já hrůzou přepadnu přes celou řadu. Tento film zkrátka definuje svůj žánr a děsí nejen četnými lekačkami, ale i napjatou atmosférou. Za mě osobně vyhrál druhý příběh - od pasáže v podivném baráku, až po výtečně atmosférickou scénu v lese. Příběhově celkově neortodoxně brané, postupem času těžce matoucí a nakonec přinášející mírně nečekané, ale logické a i pro průměrného diváka pochopitelné vyústění. Co mi dost vadilo, byla četná hluchá místa - třeba když některá postava procházela místnostmi, kde se zrovna nic moc nedělo, utíkala mi pozornost na všechny strany. Ale jinak jsem se zážitkem docela dost spokojen. Tohle se mi ještě rozleží v hlavě! 80%(25.6.2018)

Jednotlivé povídky jsou sice fajn, ale nenabízí nic skutečně zajímavého. Zato rámcový příběh je skutečně výborný. Posledních mindfuck 20 minut mě skutečně usadilo. Jen škoda, že závěrečná pointa je tak okoukaná.(28.7.2018)

Ze začátku mi to přišlo trochu obehrané, ale jakmile se začnete soustředit na příběh vypravěče nikoli povídek, je to fajn.(6.11.2018)

Zhruba 80 minut je to nadprůměrný horor, který se, ale v posledních zhruba 18 minutách absolutně podělá. Celý film se skládá ze 3 povídek (k tomu se ještě dostanu) , které ´´ vyšetřuje,, chlápek, který si založil image na tom popírat nadpřirozené případy, kterou odkoukal od chlápka co to dříve dělal taky, ale ´´zmizel,, . První povídka je o nočním hlídačovi, kterého v jakémsi opuštěném ženském ústavu pronásleduje duch druhá o teenagerovi co neudělá řidičák rodičům to zatají a po cestě domů něco/někoho srazí a to ho pronásleduje a třetí o chlápkovi v jehož domě straší. U první chybí pointa u druhé vysvětlení a třetí je taková nemastná neslaná, ale první a druhá mají parádní atmosféru. Chtěl jsem dat 80 procent, ale ten závěr to totálně podělal.(8.6.2018)

Ačkoli se jedná o neopakovatelnou jednohubku, musím být ve výsledku štědrý. Ghost Stories jsou plné prvoplánových lekaček, ale zároveň si drží tajuplnou atmosféru. Tomu napomáhá výborné technicko-řemeslné zpracování. A samozřejmě i tradiční arzenál artefaktů, jako jsou světla, zrcadla a panenky. Velice se mi líbily i masky a vybraná prostředí. Nemá smysl nějakým způsobem vyzrazovat děj. Skutečně tu máme přichystané 3 povídky, které jsou nějakým způsobem spojeny. Jak? To musí divák odhalit sám. :-) No a co se týče herců... ano, Freeman opět válí. :-)(8.6.2018)

• Jaro_slav

Dvě rudý za perfektní bububu řemeslo. Jinak jsem vůbec nepochopil, co, proč a kdo. A navíc jsem se málem posral ze všech těch leknutí.(11.6.2018)

Jednotlivé příběhy nevybočují z průměrného hororového standardu. Nejvíc funguje hlavní idea, která je spojuje. Závěr je přepointovaný a tím pádem lehce fantasmagoricky ujetý. Škoda, že se pánové nedrželi důsledněji myšlenky útěku před vlastním pocitem viny a nepřidávali k tomu další detaily, aby bylo do posledního detailu vidět, jak je to celé propletené.(17.6.2018)

Úvod je skvělý, první a druhá duchařská historka jsou taky skvělé a přesvědčivé. Ale překvapivě od chvíle, co se na scéně objeví Bilbo, jde kvalita do háje. A wanovské lekačky tomu taky vůbec nepomáhají. Poslední třetina plná twistů, které jsme viděli za posledních deset let všude možně, bohužel zlikviduje naděje na nadprůměrný horror.(24.6.2018)

• Wancohoff

velke sklamanie(18.7.2018)

Já jsem byl spokojen, má to atmošku a chce to mít i přesah. Finále bylo taky dobrý, herci skvělý. Zaskočil mě Martin Freeman, který si střihl odlišný charakter než většinou hraje a byl skvělý. Poslední dobou se rodí skvělý horory a to je pro tento žánr určitě dobře - 80%(5.8.2018)

Film by som prirovnal tak trochu k Verte neverte s väčším rozpočtom. Poviedky majú podobnú kvalitu, jediný kto vyčnieva je Martin Freeman. Plus by som dal za podarený koniec.(14.8.2018)

Ghost Stories jsou docela fajn, i když člověk už v tomto ranku podobné věci viděl.(31.8.2018)

• fr3ak

Hm, tak už i angláni začali svoje horory kurvit lekačkami...(1.9.2018)

3 parádní příběhy. Lekačky, mrazivá atmosféra, všechno na jedničku. Jenže v posledních 20 minutách se to zvrhne v totální šílenost, která je naprosto všeříkající a zbytečná. Proboha proč? Kdyby nechali základní příběh tak, jak ho vystavěli na začátku, a případně přidali nějaký šokující nadpřirozený závěr, šel bych v klidu na parádní 4*. Takhle tu máme 2 dobrý povídky, jednu skvělou (ta druhá je hororová celá, vyprávění i okolnosti okolo) a jeden šíleně nudný wtf závěr, který nebaví.(2.9.2018)

Strašidlený snímek natočený podle divadelní hry vás během projekce příběhů rozhodně potrápí. I když tu spousta lidí připomíná, že některé miniepizodky nejsou jaksi vypointovány a ztrácí se do neznáma, tak rozhodně neztrácí. Vše má nakonec svůj řád a smysl. To vše odhalíte až na konci, kde zase mě úplně nesedla forma odhalení. Až příliš frašky, ale to by nebyli Briti. 70%(4.9.2018)

Pěkné zábavné-hororové překvapeníčko. Profesor Goodman je chlápek co odhaluje podvody při nadpřirozených jevech. Dostane za úkol prošetřit tři zdánlivě nevysvětlitelné případy nadpřirozena... A zakončí to parádním WTF s úsměvem na tváři :) Čím méně toho budu prozrazovat, tím lépe.. Jo, tohle mě bavilo! Pohodová hodka a půl, co za zkoušku stojí. 7/10(29.9.2018)

Tri veľmi priemerné duchárske príbehy prepojené prekvapivým rozuzlením, ktoré je tým jediným, čo je na tomto filme zaujímavé a originálne (no nemôžem povedať, že by bolo pre mňa uspokojivé). 6-/10(8.10.2018)

Mé čekání na pořádný čistokrevný horror neskončilo. Ghost Stories jsou lehkým nadprůměrem, ale ničím moc neoslní. Samotné povídky jsou fajn, zejména ta druhá, to byl asi nejsvěžejší prvek celého filmu, zrovna moc mě ale nenadchnul rámcový příběh, závěr je překombinovaný, nebojím se to říci. Chtělo by to něco ucelenějšího. Vizuálně není moc co namítat, hudba decentní, lekačky jsou takové klasické, prostě to do morku kostí nepronikne a mrazení v zádech se dostaví jen velmi sporadicky. Film spíše pro méně zkušené a ne příliš náročné horrorové publikum. Však taky bylo kino ostatně obsazeno hloučky holek odhadem tak 15-20 let a žádné zděšené výkřiky jsem ani tak nezaznamenal. Tři hvězdy a čiré zlato vyhlížím dál.(9.6.2018)

• aquiver

Párkrát se leknete a u prvních dvou z celkem tří povídek ucítíte i stísněnou atmosféru, k dobrému filmu to ale nestačí. Zkuste se třeba jen zamyslet nad logikou postav... Např. když uvidíte ve sklepě malou holčičku, opravdu na ni půjdete se sekerou? Když vám v lese nepojede auto a ucítíte větší nebezpečí, budete volat pojišťovnu? Nebo to byl vtip? Závěrečná část pak již naprosto nedává smysl a vyústí sice ve vysvětlující pointu, takové rozuzlení by však šlo umístit na závěr libovolného nevydařeného filmu... Není to úplně špatné, je to jen takové dost nedotažené, tvůrci chybí zkušenosti. 45 %(11.6.2018)

Díky účasti Martina Freemana jsem doufal, že by to nemusela být až taková hororová klasika, s finálním kýčem na konci. Jenomže Ghost Stories vlastně ničím jiným není. Přesto nejsem vyloženě zklamán, ono to bylo vcelku sympatické, občas i trefně vtipné. Po (již zde) vtipném úvodu, přichází první dva příběhy, ty mají atmosféru, napětí, prostě jsou bezesporu výborné! Ničemu nevadí, že obsahují snad všechny hororové kýče, že se postavy chovají tak trochu nelogicky (i když, v té situaci), že jsou v nich obsaženy laciné lekačky a tak dále. Ono to všechno prostě výborně sedí a funguje, navíc atmosféra je opravdu hororová. I díky prostředí, ve kterém byla vyprávěna, ale především prostředí, kde se odehrává, se mi více zamlouvala povídka druhá. Noční les je jednoduše jistota, mozek často vidí i to co není, nebo možná je. Od třetí povídky jsem si zase díky účasti Freemana sliboval nejvíce, překvapivě právě ta byla tou nejslabší, pouze vyplňující čas přechodu k finále a očekávané pointě. Pointa nenadchla, přeci jen už to bylo podobně viděno mnohokrát. Ovšem cesta k ní nabízí ještě několik slušných scén - tady bych naopak ubral ze spěchu a dal této části větší prostor. Mezi tyto scény třeba počítat i tu až Švankmajerovskou... Otesánek, alespoň mně hned přišel na mysl. 60%(13.6.2018)

• intro

Ne Britové už prostě neumí točit kvalitní horory. Velké zklamání(23.7.2018)

Jako skoro každý – mám problém se závěrem. Do té doby je to pěkná antologie, velmi civilní, ale velmi zručně natočená. Máme tu skeptického vyšetřovatele a tři duchařské případy. Každý je úplně jiný, všechny jsou napínavé a všechny jsou především příjemně přímočaré a dávají tak vzpomenout na dny Hammeru a Amicusu. A máme tu naprosto vynikajícího a s každým filmem lepšího Martina Freemana. Zabaleno je to do britsky depresivního vizuálu, ale nebere se to přehnaně vážně. Je tu dost uštěpačných narážek a černého humoru, abyste se zahihňali, ale nikdy to není v rozporu s hororem. A pak přijde to proklínané fantasmagorické finále, ve kterém se sice všechny motivy pospojují dohromady, ale které je prostě dneska už strašné klišé a navíc rozbije všechno, co film do té doby budoval. Má sice řadu poměrně originálních speciálních efektů, takže to je zase plus, ale příběhu to nepomůže. Rozhodně si ale myslím, že by stálo zato vidět původní divadelní hru. Tam by oboje mohlo fungovat o poznání líp.(25.7.2018)

Ten závěr je prostě problém tohohle filmu. První příběh nabudil výbornou atmosférou, sice mi tam přišlo, že postava chodila moc "sem a tam", ale určitě super začátek, druhá story byla určitě nejlepší část celého filmu, hlavně scéna v autě v noci, to bych se asi pos*al :D. Poslední příběh mi přišel jako taková zbytečnost před samotným finále, kde se ani moc nejedná o závěrečný mindfuck, protože po celou dobu filmu můžeme vidět nápovědy, k čemu to povede a kdo tedy aspoň trochu koukal na film, tak chápe, jenže celkový dojem z filmu je nulový, protože vybudovaná atmosféra s prvního příběhu, byla absolutně zničená tím koncem, který by byl možná i lepší, kdyby se jednalo o opravdový mindfuck. PS. tenhle film rozhodně tahá parádní Martin Freeman. Slabší 3*(25.7.2018)

• gazogazo

Hodně overhype . Jednotlivé historky klišé ( alespoň ta s monstrama mne trochu navnadila) , rámcový příběh ze začátku vlastně docela dobrý , bohužel rozuzlení vážně LAME.(2.8.2018)

Víc mi vyhovovalo, když se to drželo v čistý duchařině, pak film odbočil do šílený psychárny a ten konec to zrovna taky moc nespravil. Škoda, určitě se ale nedá upřít velmi dobrej nápad a zpracování.(8.9.2018)

Na tenhle film jsem se vážně těšil.Čekal jsem pořádnou duchařinu,kterou jsem bohužel dostal pouze z poloviny.První povídka geniální,druhá taky celkem potěšila,nicméně ta třetí začala už skřípat.A konec to phřbil.65%(27.7.2018)

Velké mínus za srabácké vyvrcholení příběhu. Po filmu jsem dostal pocit, že se scénáristé báli vymýšlet něco více sofistikovaného, tak si raději zvolili tu snadnější cestu, kde ve výsledku každá ze tří historek nemá téměř žádnou váhou. Spíše to působí jako 4 separátní krátkometrážní filmy. Udělané je to ale bravůrně. Atmosféra pecková a to i přes fakt, že ve filmu není vůbec nic originálního. Pouze přichází jedno clishé za druhým. Obzvlášť druhá historka opravdu měla koule a ten klučina to zahrál skvěle! Potkat jeho usměvavý obličej v lese, tak se zakousnu do stromu a dělám, že jsem větev. 68%(21.8.2018)

• ANTYCHRYST

Vždycky když na něco čekám celej natesenej.. následuje zklamání.. příběhy taková normálka.. atmosféra první povídky.. dobrá.. až na tu holčičku závěrečnou..to samé les.. též dobrý až na tu věc co srazil...pak už přijdou zvraty..a vyšší záměr..a je z toho taková slátanina..35% jako celek šedej průměr co se snaží o šokující finále.. které mě osobně.. ovšem vůbec nechytlo...(6.10.2018)

Třikrát hurá, konečně zase hororový snímek, který není ve stylu naprostých klišé poslední doby a nemá konec, při němž se chytáte za hlavu a říkáte si "Proč?"... Naopak! Ghost Stories mají úžasnou atmosféru, donutí vás bát se i mimo jednotlivé povídky třeba jenom při pohledu na les nebo ... dveře. "Náhodné" opakování jistých motivů vám celou dobu prozrazuje, že jde vlastně o něco víc než jenom pouhé vyšetřování nějakých případů, a tak po trochu šílenější jízdě před velkým finále dojdete neuvěřitelného uspokojení. Já jsem nadšená!(9.6.2018)

Jednotlivé povídky v Ghost Stories jsou výborně natočené, nabízí pár opravdu znepokojivých scén, ale nebyly by zdaleka tak silné, nebýt velmi zajímavého spojovacího příběhu. Ten je sice zakončen dost otřepaným způsobem, ale chytře si pohrává s důvěrou v naše vlastní smysly nespočtem detailů ve scéně. Nyman, Freeman a hlavně Lawther hrají výborně. Docela by mě zajímala divadelní hra, podle které je tento film natočen. 75%(10.6.2018)

Kvalitou hodně nevyrovnaný horor. Dvě naprosto skvělé historky, poutavé historky, které vzbuzují velkou spoustu otázek (hlavně úvod té druhé), třetí která byla spíše divná. Je skvěle rozjetý povídkový horor uzavřen pro mne naprosto lajdácky. Přišlo mi, že si někdo dal velkou práci s vymyšlením povídek a pak si řekl - Co když je spojíme dohromady nějakou úžasnou pointou. Bohužel, ta se moc nepovedla. Za mě 65%(27.6.2018)

Netradiční horor, který si děsivou atmosférou nezadá an s těmi nejlepšími filmy v tomto žánru s poněkud až bizarně přechytralým závěrem, který lehce kazí celkoý dojem z velmi kvalitníhoho hororu se skvělými hereckými výkony.(30.6.2018)

Mé dojmy z filmu se v průběhu sledování měnily jako na horské dráze. Nejprve jsem byla vůči formě zpracování hororu poněkud skeptická, jakmile ale přišel první ze tří vyprávěných příběhů, zapůsobilo to na mě dost silně. Pokud mám hodnotit tyto tři duchařsko-ďábelké historky samostatně, musím ocenit jejich bravurně tíživou atmosféru izolovanosti i tu hrozivou přítomnost něčeho démonického. Opravdu jsem se při sledování bála a nechala jsem se vtáhnout do záhady, kterou film vykresloval. Kdyby si udržel tuto kvalitu až do konce, dost možná bych teď film pěkně vychválila. No, nestalo se tak, protože po třetím příběhu se film nechal strhnout do podivné fantasmagórie, jejíž cíl mi trochu unikal. Místo toho, aby se jednalo o kvalitní dějová zvrat, šlo o chabý pokus tvůrců přijít na diváka s něčím hlubokým a artovým. Po technické a herecké stránce to bylo dobré, ale závěr mi byl nesympatický a celé se to tak nějak rozsypalo...(10.8.2018)

Bohužel, nemohu dát víc než 3 hvězdy. Zpočátku sice vypadala zápletka velice zajímavě a upoutala jistě téměř každého diváka, nicméně postupně se zamotávala více a více, až se v určitém momentu stala nepřehlednou, i tak se ale atmosférou a hororovými momenty (jumpscare) dostala nad takový hororový průměr, byť jen mírně. 60%.(22.8.2018)

¨Překvapivě kvalitní, mrazivý a nadstandartně zahraný.(29.9.2018)

Nečakal som od toho vôbec nič len som to zbadal v kine a povedal si horor Martin Freeman to bude skvelé. Mal som pravdu.Začiatok je troška dlhší ale potom ako začnú príbehy sa to skvelo rozbehne. Nie je to presne ten tip ako sú ostatné poviedkové horory to uvidíte sami. Ak by som ich ale mal ohodnotiť tak všetky tri majú za plný a u mňa asi 3,2,1 Čo sa poradia týka. Filmu ale bohužial ublížil koniec ktorý nie je zlý ale mne osobne sa tam proste nehodil. Ale ako celok chválim ja som sa bavil a lakačky boli perfektné už dlho ma tak nemrazilo.(9.6.2018)

85%(10.6.2018)

Samotné povídky působí, jako by je vždy zrežíroval a napsal úplně jiný člověk, a vypadají jako jaká-si napodobenina známých děl a já si to nehorázně užil. Ale ty povídky tam jsou jen na vyplnění času, že? Protože skutečné drama se skrývá tam, kam se divák nepodívá...(10.6.2018)

• KaAjuSshQa

Nemůžu říct, že bych se v kině vyloženě nudil, nicméně ještě před samotným koncem filmu jsem již hloubal nad tím, že ze snímku mám především pocit neuvěřitelně nevyužitého potenciálu jednotlivých příběhů, a že bych snad byl radši, kdyby byly pouze dva a zato obohacené větším prostorem a příběhem.Například druhá storka nevyužitým potenciálem přímo prýštila, v tom psycho baráku se mohlo zůstat o chvíli déle, a co teprv v tom lese, tam bych si hrál s divákem a natahoval to o dost více, ne šup a šmitec, žádná gradace, rychle další příběh, nemáme čas to tam vmáčknout do 90 minut řádně. Příběhy navíc měly sestupnou tendenci co se kvality jich týče, což je škoda, neboť v posledním z nich byl vidět obrovský rozdíl mezi herectvím Martina Freemana a (ne)herectvím ostatních postav. Konečné vyústění zajímavé, ale vlastně pak ve mne vyústilo určitý pocit zbytečnosti celého filmu. Celkový dojem dost rozporuplný, spíš jsem cítil určité zklamání. Možná taky prostě nejsem na ty vícepříběhové filmy.(21.6.2018)

• Bejita

Takže vystraší, zneklidní a pobaví a konec mě donutil ubrat jednu hvězdu.(28.6.2018)

• XXXXXXXX

Jedna hvězda za druhý příběh a jedna za meta příběh protékající filmem. Závěr a kombo 1+3 povídka bohužel dokonale pohřbí jakoukoliv, do té doby pracně vybudovanou, atmosféru. Škoda.(21.7.2018)

Úplne ňufkovo sa to začalo, i keď sa zdá, že práca s otrepaným námetom už nemá veľmi čo ponúknuť. Celé to pracovalo s chirurgickým rozprávačským talentom a pasáže v starej, rozdrbanej budove mi vytvorili niekoľko radov zimomriavok za sebou. Užíval som si atmosféru, nasával ju plnými dúškami a potom prásk. Bublina spľasla! Na scéne sa objavila malá, žltá kunda, čo radá pchá prsty do papúľ. Ak by to v strižni ufikli o minútu skôr, urobili by dobre a ešte teraz by som tu nad tým pohonieval. Druhý príbeh stál za... No veď viete. Tretí sa tváril, že tvorcovia sa vrátili k pôvodnému námetu, až pokým sa tam nezjavilo škaredé strašidlo na ultra rýchlom hoveborde a nezmyselne nevyškriekalo celý dojem do piče! A potom to už išlo veľmi čitateľne tam, kam sa dalo čakať. So záverom sa príliš nemaznali, jednoducho tam všetko namačkali podľa očakávaní. Žiadna snaha o prekvapenie alebo nejaký dejový zvrat. Iba kopa odhalených strašidiel pre dementov. A tak z niečoho, čo malo neuveriteľný potenciál, zostalo toto. Ghost stories sa s prehľadom vyrovná väčšine súčasných hororov, ale či to je dosť aj pre normálneho diváka? Určite nie. Škoda.(23.7.2018)

Musim uznat, že takhle sem se hodne dlouho nebál a určitě za to může to neskutečný zasazení do lokalit kde nikdo nechce bejt ani minutu. Horory mám rád ale tohle bylo ....ufff(16.8.2018)

• angel.CZ

jedna hvězda za atmosféru kdy pořád čekáte že se něco fakt stane... při konečných titulcích už je čekaní konec.... 25%(17.9.2018)

• monique89

Kdyby to jednoduše ukončili u těch příběhů,udělali by nejlépe.(18.10.2018)

Moc milé překvapení, které je o to větší, jelikož se jedná o režijní debut obou pánů - řemeslně je to natočeno na jedničku. O snímku jsem předem věděl pramálo a dobře, že tak. Přes krátký úvod a tři děsivé stories (při čemž každá je velmi dobrá, ctí hororové klasiky a přidává i něco nového) se děj přehoupne do různých twistů a wtf momentů, které někoho buď zklamou, nebo naopak mile potěší, jelikož při závěrečných titulcích začne o všech příbězích přemýšlet, vše si hezky propojovat a prakticky si celý film v hlavě přehraje znovu - a to moc současných snímků nenabízí... Doporučení na závěr: Pokud během noční jízdy temným lesem cokoli srazíte, nezastavujte a v žádném případě nevystupujte :-) ...(27.10.2018)

Výborná atmosféra.. Postupem času jsem začal zjišťovat, že to vlastně vůbec nechápu. Série tří "mini" povídek se mi moc líbila a za mě teda z hlediska strachu vyhrává ta první, jelikož u ostatních už jsem byl prostě připraven, že se budu bát. Nejlepší herecký výkon u mě vyhrává Alex Lawther (TEOTFW), jelikož on se prostě na tyhle psycho filmy hodí. Úžasně předvedl všechny emoce, které v něm jsou a celkově dokázal vyvolat v divákovi jak strach, tak smích (Scéna "Na to ti seru" v autě). Příjde mi jako dost sympatickej, mladej frajer, kterej jednou bude hrát po boku legend, pokud tedy nebude jednou z nich. Dále samozřejmě výborný výkon Martina Freemana (Sherlock), kterej dokázal překvapit ve chvílích, kdy jste to vážně nečekali, to ale zjistíte jen, pokud uvidíte celý film. Ubírám jen jednu hvězdu a to za to, že se mi zdálo moc nevyužité "hraní si s kamerou", protože pokud chceš natočit výbornej horor, nezakládej jen na zvukové stránce v lekačkách, ale v hororovém žánru se prostě dá využít těch ponurých, po zádech mrazících záběrů, které mi zde tak trochu chyběli. Doporučuji. /Viděno v kině/(10.6.2018)

Ghost Stories sa zo začiatku tvári ako nevinný mysteriózny filmík, no skrýva sa v ňom oveľa viac. Ja však milujem filmy tohto typu-so zaujímavým plot twistom a skvelými hereckými výkonmi. Hlavná postava má zaujímavý príbeh, ktorý je výborne vyrozprávaný a nenudí. Herci, ako už je u Britských hercov zvykom, sú v najlepšej forme a hrajú dokonale. No však strašne mi prekáža ich nezrozumiteľná angličtina. Toto je vec, čo mi celkovo na Anglických filmoch vadí. Ďalším z mínusov je aj veľký počet jumpscareov, ktoré mi sem vôbec, aleže vôbec nezapadali. Mohol z toho byť hádam 90% atmosferický snímok, no toto z neho spravilo len nadpriemerný kúsok... Stále je však veľmi zaujímavý a rozhodne doporučujem pozrieť viac krát kvôli záludnému príbehu. Vrelo doporučujem. Moje hodnotenie: 75%(18.6.2018)

• Ashka

První historka byla super, klasická lekačka, nepřijemný prostor starého blázince. I začátek se zvláštním profesorem dával příslib, že to bude dobrý horor. Ovšem pak přišla druhá historka, která byla už trochu přitažená za vlasy a gradovalo to až do třetí historky a pro mě naprosto příšerného konce. Myšlenka by to byla super, ale provedení... Označila bych ten film spíše jako komedii/horor, protože já se v druhé půlce spíše nevěřícně smála, že na tohle jsem šla do kina..(3.7.2018)

***+(3.7.2018)

Tři příběhy, které mě bavily, měly lekačky, atmosféru, napětí.... pak přišel obrovský twist, všechno bylo vlastně jinak a mě nezbývá než zatleskat, zatím nejlepší horor roku 2018 co jsem viděl. Čtyři hvězdy.(19.7.2018)

• Kushina

Já si nemohu pomoci, ale já ten film prostě ve výsledku absolutně nepochopil, bylo to jako z jiné dimenze, První 2 příběhy skvělé, čekal jsem, že přijde 3. příběh, který pak všechny 3 nějak spojí a vznikne z toho něco mistrovského ale vznikl mi z toho akorát tak mindfuck. Buď jsem moc blbý, nebo to prostě stálo za hovno... za kameru a herecké výkony 40%, ale jinak scénář po mně radši hodnotit nechtějte, tohle bylo moc. 45%(24.7.2018)

• WeeLass

Atmosféra prvních dvou povídek byla úžasná. Dlouho jsem neviděl horor, u kterého bych měl potřebu si tak často zakrývat oči. Třetí podívka byla slušná, ale nijak nevystoupila z davu. Bohužel jsou všechny tři podívky nedovyprávěně, nedostatečně vysvětlené, nedávají moc smysl, a ani podle mě nesouvisí s hlavním příběhem. Povídky tu slouží spíše jako kulisa k příběhu hlavního hrdiny, který ale nebyl vůbec zajímavý a proto musím bohužel hodnotit takhle nízko. Atmosféra povídek to pro mě nezachránila.(27.7.2018)

• brasek

Snímok ako celok stojí za prd! Absolútne rozhorčenie nad primitívnym koncom! Profesor Goodman a jeho život bol zo začiatku balast, ktorý sa dal predýchať a po prvej poviedke som bol nadšený... práca s atmosférou, gradácia napätia, tajomno. Druhá poviedka viac z emócií vzala ako dala, tretia mierne v istom okamihu potešila a potom vo finále snímku, v očakávaní nejakého uzavretia sa filmári prepracujú k totálnemu zvratku! Chyba v snímku: Všimnite si, že ten chlapec v červenom zahodí dvakrát cigaretu. (scéna je na konci, s mladým ešte študentom Goodmanom).(27.7.2018)

• ESW

Ani, když se vam to hodně chce líbit, tak to prostě nejde.(2.8.2018)

Tak nic moc teda... Ale druhý příběh se povedl a celá atmosféra už při návštěvě hlavní postavy druhé povidky byla mrazivá... Bohužel, na konci filmu zůstává nepříjemná pachuť, tvůrci se zastavili někde na půli cesty a mně osobně finální “twist” nepřesvědčil.(17.8.2018)

O tomhle filmu je téžký něco napsat bez spoileru, a proto si jeden na konci komentáře neodpustím. Co se týče atmosféry a strašidelnosti, tak si myslím, že je to jeden z nejpovedenějších hororů poslední doby a to především platí v první povídce, kdy jsem si notebook od sebe posouval pořád dál a dál. Finále a celé rozuzlení, tady si podle mě tvůrci dali hodně náročnej úkol, aby to nevyznělo jako paskvil. Mně to jako paskvil rozhodně nevyznělo a spát se mně dobře nebude, ať už kvůli strachu z povídek nebo kvůli nepříjemným myšlenkám, který ve mně vyvolalo celý zakončení. Spoiler: Žít do smrti připoutanej k lůžku jen se svými výčitkami, nočními můrami a vůbec vším, co vás přinutilo sáhnout si na život, je opravdu opravdu odporná představa a klobouk dolů nad takhle hnusným nápadem.(20.9.2018)

Juuuu tohle bylo ale boží!! Dlouho jsem se tak nebála jako u první povídky. Chvilkama jsem koukala jen skrz prsty a to jsem těch hororů už nakoukala celkem dost. NEKECÁM. Bylo by mi líto dát kvůli konci tři hvězdy, po sálodlouhém (to kecám) uvažování dávám čtyři.(22.9.2018)

Svojsky poňaté, na konci možno trochu moc doslovné, ale zároveň stále zaujímavé. Najväčším plusom filmu je mizanscéna a Alex Lawther ktorého čaká veľká budúcnosť !(30.9.2018)

Skutečně povedený horor je vzácnost. Dva povedené horory dva měsíce po sobě jsou téměř zázrak. A přesto se stalo. Po vysoce nadprůměrném, ačkoliv ne bezchybném Tichém místu přichází skvělé Ghost Stories. Příběh vypadá na první pohled prostě. Skeptický badatel má prověřit tři strašidelné případy, aby vyvrátil existenci paranormálních jevů. Nenechte se ale zmást. Ghost Stories má něco, co většině hororů chybí. Zajímavou zápletku s relativně překvapivým koncem. Ano, není to taková pecka jako např. duchařina Ti druzí, ale i tak je to v rámci žánru solidní nadprůměr. Rozhodně jde o snímek, který po prvním zhlédnutí budete chtít vidět znovu, nejlépe okamžitě. Zmíněné tři případy jsou přitom vysoce funkčními hororovými jednohubkami, jež nespoléhají na laciné lekačky. Dočkáte se skvělých herců, působivé kamery i zvuku, a především excelentní děsivé atmosféry. Jen je trochu škoda, že jednotlivé epizodky nedostaly rovnocenný prostor, takže ta poslední je poněkud uspěchaná, což je na ní znát. První je oproti tomu opravdu vynikající hororový počin, při kterém si jistě vzpomenete na vydařené Zhasni a zemřeš. Prostřední povídka pak více než svým dějem, okořeněným trochou humoru, který naštěstí neškodí, poutá mrazivým kontextem. Druhá část filmu je pak spíše mysteriózní thriller, který má celý příběh uspokojivě propojit. Ke konci sice přijde drobné zakolísání, ale i tak se tvůrcům daří vše nezkazit a divák si může oddechnout. Stručně shrnuto, Ghost Stories jsou jasným aspirantem na horor roku 2018 a téměř jim nelze nic vytknout. (80%)(30.10.2018)

Tři hvězdičky za tři strašidelné historky... Zbytek okolo pro film nefunkční, pro kino nevhodné, britský humor a herci skvělí...(16.6.2018)

• hazik

Tak navstěva tohoto filmu byla naprostou ztrátou času ( tedy pro mne a mé přátele) .(17.6.2018)

Tři hororové povídky, které jsou ok, svázané rámcovým příběhem, který se snaží a čím víc se snaží tím víc padá na hubu. Dobré řemeslo na které si za chvíli nevzpomenu.(24.6.2018)

Zacatek vypada ze nic moc zdlouhave a nudne trochu,ale pak lekave a dobre sceny 3 pribehu na 70% obcas zas nuda mezi pribehy jenze u konce filmu az nepochopitelne co se deje a konec celej film je v hlave cloveka na luzku.. 65% za dobre lekave sceny hororove..(26.6.2018)

Ghost stories je zaujimavy hororovy prirastok,hoci tento rok nie je na kvalitne horory tak plodny tento film sa zaraduje medzi tie lepšie.Režiseri si počinaju suverenne a to je ich debut.Kvalitne su aj herecky vykony a aj atmosfera vo filme funguje skvelo.Všetky tri poviedky su vynikajuce a dobre funguju aj lakačky.Filmu môžme vyčitak kontroverzny zaver s ktorym zrejme množstvô divakov bude mat problem a treoška znižuje aj celkove hodnotenie.(24.7.2018)

Variace a pointa tohoto filmů už tady několikrát byla v jiných filmem s různým uspěchem i formou vyprávění.Tento film i když nemá originální myšlenky, není rozhodně zbytečný a hlavním rozdílem od ostatních filmů se stejnou pointou, je britský humor, který ve filmů dominuje a skvěle funguje...(4.8.2018)

Hororové poviedky, ktoré príliš nevystrašia neboli vyslovene sklamaním, ale mohlo to byť podstatne lepšie. Pravdou je že záver je omnoho zaujímavejší ako všetky tri poviedky a rozuzlenie sa snaží byť prekvapivé, avšak podobných filmov už bolo natočených viac a mnohé z nich boli oveľa lepšie. Priemerný film, ktorý vo Vás nezanechá výraznejší dojem.(6.8.2018)

Film svým pojetím trochu připomíná kouzelnický trik, kdy iluzionista odvádí divákovu pozornost jinam, aby si nevšiml co se vlastně děje. V tom případě jsou onou vějičkou tři duchařské historky, které ukrývají skutečný příběh, jehož pointu se dozvíme až v samém závěru. Netradičně, dalo by se říct až starosvětsky pojatý horor,u kterého se nejde ubránit husí kůži. Výsledný dojem lehce kazí závěr, kdy si člověk připadá tak trochu jako Alenka, co zrovna spadla do králičí nory, ale naštěstí se na konci vše uspokojivě vysvětlí.(3.9.2018)

Slušela by tomu spíš forma tří/čtyřdílné minisérie, ale i přes zkratkovitost se jedná o nadprůměrnou duchařinu.(16.9.2018)

• jarmil8

Začátek rozveklý. Pak je to chvíli strašidelné, jenže špatné načasování scén způsobí, že to přestává bavit a nudíte se i při pátrání ve sklepě staré nemocnice. Když už šlo do tuhého, zbyla jen obyčejná lekačka holčičkou z ústavu nebo duchem manželky jako v každém druhém béčkovém hororu. Spousta věcí nedává smysl a konec už je pak jen dalším špatným nápadem. Film jako horor moc nefunguje.(19.9.2018)

• MartinSTFC

Pár uživatelů zde píše, že film se rozvíjel dobře, ale špatně dopadl. Pro mě to byla nuda a s prominutím blbost od začátku až do konce. Ani jeden světlý moment. Pár lekaček, ale to přeci dobrý horor nedělá. Nemyslím si, že by se jednalo o dobrý film. Ovšem, jak skoro vždy tvrdím, každý máme své preference a svůj vkus, takže své oblíbence si tento snímek určitě najde. Za mě je to však velké zklamání a jednu hvězdu dávám za poslední příběh, kdy mi bylo líto mentálně zaostalého klučiny, kterého nahnali do tunelu, aby tak čelil jisté smrti.(30.9.2018)

• TesterX

Větší zklamání jsem, co se týče hororové konstrukce, asi nezažil. Pokud se vám nabídne několik příběhů, od kterých očekáváte rozuzlení, nebo nějaké chytré propojení, asi nečekáte, že tvůrci veškerou rozehranou hru spláchnou do hajzlu a místo šokujícího finále vám hodí na ksicht posranou plínu. A to tento snímek splňuje dokonale. Poměrně strašidelné jednotlivé dílky ve finále slepí kokot, co zrovna šel kolem a vy na to čumíte, jak na finále seriálu Ulice. Týhle zku*vený srač*e dávám hvězdy čistě za slušnou atmosféru a právě to očekávání, co z toho vznikne. Ale objektivně by se tahle chujovina měla pohybovat v průměru mezi jednou dvěma hvězdami - takže kdo neviděl a vidí solidní šedesátku, tak vám s jistotou garantuju, že to budete vnímat jako další kriminálku náhodně puštěnou ve dvě ráno.(1.10.2018)

Tři duchařské povídky orámcované příběhem hlavního hrdiny vyúsťujícím do pro mě poměrně nepochopitelného závěru.(14.10.2018)

Ghost stories ma príjemne prekvapili. Na konci som ostala čumieť s otvorenou hubou! Skvelý "mindfuck", ako sa patrí. Musím vyzdvihnúť herecký výkon Alexa Lawthera. Ten chalan je dokonalým predstaviteľom psychopata či inak duševne narušenej postavy! Celkovo jeho časť sa mi páčila najviac a ostane ma mátať v hlave ešte dlho.(22.10.2018)

5/10...velmi pomaly zaciatok tohto velmi zvlastneho horroru alebo skor psychothrilleru ci ducharskeho pocinu...ani neviem, musim uznat, niekolko lakaciek ma dostalo, aj ked som vedel ze pridu, aj ked viete ze je to len tak...ale aj tak sa zlaknete, skoda toho konca a rozuzlenia ako z horrorov z 00 rokov, kedy sa na zaver dozviete sice nieco co ste netusili, ale vobec vas to neprekvapi ako pred 15 rokmi...dnes to chce uz nieco nove, aj ked to je asi tazke :)(8.6.2018)

• ondriel

Velice mě film zklamal, žádné napětí ani akce, po skončení třetí povídky jsem se vstal a odesel z kina.(9.6.2018)

Takových filmů bych opravdu chtěl vidět více. Na film jsem šel s očekáváním antologického light-horroru a místo toho jsem dostal originální a stylový horor, se skvělou atmosférou a zajímavým pojetím. Prvotřídní strašení, otevřené otázky, staré výjevy a výborně provedené lekačky dávají Ghost Stories nádech filmu, který vás přesvědčí, že i horor může být kvalitní záležitost. Dále se mi líbí, že film ocení obě strany filmového publika. Klasické (možná až klišé) děsivé scény se zalíbí méně náročným, těm více náročným jako mně zase nevtíravý humor, na kterém je tento film vlastně vybudován. Právě ony děsivé scény by v obyčejném filmu nepůsobily zajímavě a pokud ano, muselo by následovat rozšíření příběhu a to by, jako např. u příběhu č. 2, bylo směšné, takto je to provedeno chytře a uspokojivě. I záběry, barvy a prostředí jsou perfektní. Velmi se mi také líbil konec a celková pointa filmu. Jsem zkrátka více než spokojen(10.6.2018)

Filmu by vůbec neublížilo, kdyby byl o něco delší a vytvořil by se tak prostor pro dotažení jednotlivých příběhů. Všechny historky byly v podstatě založeny na stoupajícím napětí, které vyústilo v setkání s bubákem a náhle střih! a znenadání jsme se ocitli v úplně novém prostředí. Opravdu mě zklamalo, že chybí detailnější zpracování a celkový dojem z jednotlivých historek jsem měla poněkud pokažený. Ke konci filmu se dočkáme mindfucktwistu, který by málokdo předpokládal a strašně se mi líbila vzpomínka (?) na Goodmanovo dětství, která s nadpřirozenem neměla nic společného, ale dokázala nahnat husí kůži. K závěru už jsem tušila, jak to celé skončí, protože (krom jiného) je to také nejsnazší způsob, jak to všechno vysvětlit a zakončit. Tvůrci se do hororu nebáli zanést i dávku humoru, který mnohdy fungoval a patří mezi faktory, které v mých očích film posunují na vyšší příčku. Celkový pocit jsem po promítání filmu měla rozpačitý a hodnotím 3 a půl hvězdičkami.(13.6.2018)

Po shlédnutí tohoto filmu že bychom měli začít věřit na duchy ? Na to jsou jednotlivé příběhy příliš vykonstruované a "umělé". Kouká se na to dobře, ale po skončení třetího příběhu žádná husí kůže ani mrazení v zádech. Řemeslně dobře (nadprůměrně) udělaný snímek, možná by mu prospěly nějaké filmové hvězdy. Ale tady si filmový fanda uvědomí, že dnešní herecká "galerie" vlastně nemá žádného Christophera Lee, Vincenta Price či Petera Cushinga, kteří by se na tomto žánru profilovali a vešli v obecné podvědomí. Ale klasický horor už zkrátka není "in", komiksy a fantasy vládnou filmovému světu... (Abych žánru nekřivdil, máme tady Hereditary A. Astera a Tiché místo J. Krasinského !)(22.7.2018)

skvelú atmosféru troch, priznám sa, strasidelnych príbehov ci úžasných sajko hercov zatienil ten ľahký wannabe mindfuck záver, ktorý podla mna kazí celkový dojem z hororu. stojí za pozretie, to urcite, ale za druhy kukuč uz nie.(23.7.2018)

Neskutočne budovaná atmosféra. Skvelá kamera, skvelé dialógy. Proste režisér sa blysol. Nuž ale nie všetko je dokonalé. Záver síce mal v sebe prekvapivosť a filozofiu ale trochu zmiatol. Ale nebolo to také to mysteriózne zmätenie, ale také nežiadúce. Odporúčam ale vidieť ak niekto túži po nie tak mainstreamovom horore. Hodnotím 70%.(1.8.2018)

• WaldM95

Obrovská škoda nad premárneným potenciálom, "duchom" neprospelo ich spracovanie, vôbec strašidelne nevyzerali. S filmu sa dalo vyťažiť viac.(2.8.2018)

Řemeslně opravdu skvěle natočený duchařský film. Všechny tři příběhy jsou skvělé, nebýt poněkud zvláštního závěru, byl by tento film určitě výš... 70%(6.8.2018)

• BStone

Škoda. Film je opravdu velice zručně natočený a nepostrádá ani napětí a gradaci scén, takže potencionál tady byl. Tři velice zajímavé duchařské příběhy, které ovšem naprosto shazuje hloupá a laciná pointa 40%(6.9.2018)

• d-nao

Ako vazne? Dost som sa pri tom nudil. Dnes si uz pamatam len jeden priestrel Bilbovej makovice.(17.9.2018)

Určitě zajímavý nápad se třemi příběhy, skvělá atmosféra a originální momenty plné napětí a strachu! Kamera vás pořád drží ve střehu perfektními záběry na pozadí, kdy máte neustále tendenci hlídat, co se děje za postavou v záběru. Samozřejmě závěr mě totálně zklamal zabroušením do jakési sociální sféry a protože absolutně uhnul od toho k čemu vás celý film od začátku směřuje, zřejmě se záměrem překvapit - účinek však absolutně opačný. I tak nemůžu dát tři hvězdy, miluji duchařinu a první 3/4 filmu si za mě zaslouží 5 hvězd, za zmršený konec ubírám jednu hvězdu.(30.9.2018)

Byl jsem slušně posranej.. A pak přišel konec.. WTF 🤯(17.10.2018)

Každý tu nádává na konec, mě naopak pobavil. Od rozbití auta v lese snímek výborně graduje. 8/10(4.11.2018)

Pozitivní překvapení. Chvílemi opravdu a upřímně strašidelné. Závěrečná pointa je pro mě jak pozitivem, tak negativem, protože ačkoliv je překvapivá a lidsky silná, kazí žánrovou jednotu. Škoda - skoro bych si přála, aby se tvůrci drželi té jediné linie s nadpřirozenem a "nekazili" ho příklonem k realismu... Který vlastně negoval celý předchozí děj - ale to bych spoilerovala. Mimochodem - kdo by řekl, že Martin Freeman umí být taky sexy?(11.11.2018)

• patho666

Bozobsažná nuda s občasným bububu.(12.11.2018)