Reklama

Reklama

Ghost Stories

  • Velká Británie Ghost Stories (více)
Trailer 1

VOD (1)

Obsahy(1)

To, že někdo nevěří na duchy, neznamená, že duchové nevěří na něj. Či snad, že dokonce neexistují. Jedním takovým skeptikem je i profesor Phillip Goodman (Andy Nyman), který si dal za úkol vysvětlovat a odhalovat zdánlivě nadpřirozené jevy a zjistit jejich skutečnou podstatu. A právě kvůli tomu se s ním spojí jeden muž, který jej vyzve, aby vyšetřil tři nevysvětlitelné případy. Profesor Goodman se tedy vydává na výpravu, jejímž cílem je racionální vysvětlení těchto přízračných příběhů. Postupně se setká se třemi vyděšenými lidmi. Noční hlídač Tony Matthews (Paul Whitehouse) prožil v prázdném skladu strašidelné setkání, teenager Simon Rifkind (Alex Lawther) před časem absolvoval děsivou noční jízdu, kvůli které dodnes prožívá život v nechtěném hororu. Třetím vyšetřovaným případem je zážitek důstojného bankéře Mike Priddlea (Martin Freeman), ten prožil setkání s duchy, které zásadně otřáslo jeho do té chvíle dokonalým životem. Když Goodman zkoumá tyto příběhy, jeho do této chvíle racionální svět se začíná rozpadat. Je to klam jeho mysli nebo za vším stojí temné síly? Postupně je vtažen do odhalování dlouho pohřbeného tajemství, které převrátí jeho dosavadní život a změní všechno, co si dosud myslel. (CinemArt)

(více)

Videa (3)

Trailer 1

Recenze (222)

silentname 

všechny recenze uživatele

"Ghost Stories" som nejaký čas odkladal. Už viackrát som si hovoril, že si tento film pozriem, no potom sa moja pozornosť presunula k inému dielu. Dnes som mal ale náladu na horor a tak som si konečne pozrel tento film a musím povedať, že som s výsledkom skutočne spokojný. Nakoľko je to antológia, tak sa to pokúsim trošku rozobrať. Najprv si povieme niečo o jednotlivých prípadoch ako takých, potom poviem niečo k celkovému dojmu a udelím hodnotenie. Takže poďme na to. Prípad č. 1 sa sústredí na nočného strážnika Tonnyho Matthewsa, ktorý videl prízrak v budove, ktorú strážil. Tento má v sebe pár dobrých ľakačiek, plus som si po dopozeraní celého filmu uvedomil, že čísla zo záverečnej časti sa objavujú aj tu. Má to pár dobrých vizuálov a skvelú prácu s kamerou, no príbeh pôsobí akosi nedopovedane. Bol by som osobne zvedavý ďalej. Prípad č. 2 sa venuje Simonovi Rifkindovi a jeho stretnutí s démonmi počas nočnej jazdy autom. Opäť skvelé vizuály a mimoriadne fantastická kamera. Miestami som sa zľakol aj niečoho, čo tam reálne vôbec nebolo. To si ani nepamätám kedy sa stalo. Záverečné stretnutie vyzerá super. Prípad č.3 poriadne zamotal hlavu bankárovi Mikovi Priddlovi, ktorý videl poltergeista vo svojom dome. A ako povedal, domov má byť predsa miesto, kde sa človek cíti najviac bezpečne. Podobne ako predošlé 2 príbehy pôsobí nedopovedane, no za to môže viac-menej kostra, ktorú tomuto filmu tvorcovia dali. A hoci by som bol zvedavý viac vo všetkých troch prípadoch, tak záver to posúva do úplne inej roviny. Možno je to síce trošku ospravedlnenie tvorcov za to, že to chceli nejako pospájať a dať tomu nejakú hlbšiu pointu, no mne to nevadí. Pretože to minimálne dáva filmu nejaký nový rozmer. A tie scénky vyzerajú fantasticky. Plus musím povedať, že história nášho hrdinu je celkom silná. Nebudem to spoilovať, lebo všetci asi máme svojich kostlivcov v skrini, ktorých sa vnútri bojíme. A on samozrejme tiež. A rovnako súhlasím, že svojou prácou dokopy reálne nikomu nepomohol. Lebo brať ľuďom nádeje je podľa mňa prehlbovanie rán. Ako celok film vnímam pozitívne. Je to natočené fantasticky, hudba je super, celkovo skvelé zvukové efekty a dobré postavy. Zdá sa, že rok 2018 celkom praje aj hororom. Narozdiel od toho minulého. Hodnotenie: A- ()

BROKEN_ 

všechny recenze uživatele

V závěru dojde na nečekaný zvrat, kdy se všechno obrátí naruby a mě se to popravdě velmi líbilo. Problém vidím v tom, že se snímku nepodařilo vybudovat lepší atmosféru, která na mě dělala pozitivní dojem, ale pokaždé kdy se děj zaměřil na jinou postavu a její příběh mě to trochu vytrhlo z té velice povedené atmosféry. Má to skvělé herecké výkony, je to pěkně natočené a závěr diváka ohromí nebo zklame. Tam si myslím, že se dost možná rozhodne o vašem hodnocením. Já se spíše přikláním k 3 hvězdičkám, ale ve výsledku jsem velmi spokojený. Jen jsem čekal víc. 6/10 ()

Reklama

EvilPhoEniX 

všechny recenze uživatele

Jedná se o Duchařskou antologii, kde mně nesympatický hlavní hrdina se snaží dokázat, že veškeré paranormální případy jsou podvod a dostane tři případy na vyřešení. Samotné případy sice až tak nezaujmou výjimkou posledního, kde se alespoň něco zajímavého stane a Martin Freeman boduje,co však stojí za zmínku je hlavní finální linie, která se dá označit za slušný Mindfuck, jelikož se absolutně vyhýbá předešlému dění, ale jestli jsem jej pochopil si také nejsem úplně jist. Je to pěkně natočené, má to atmosféru, herecky slušné a na horor neobvykle překombinované, takže za zhlédnutí to stojí, byť já dávám přednost akčnějším a zábavnějším záležitostem. 65% ()

misterz 

všechny recenze uživatele

Začiatok pomerne slabý a spracovaný pre mňa nesympaticky. Nemám nič ak dej vyznieva z polovice ako dokument, len ma to musí zaujať svojou myšlienkou. V tomto prípade síce myšlienka bola, avšak podaná hrozne chaotickým spôsobom, chýbala tomu ľahkosť a trochu priamočiarejšie podanie. Čo sa týka tých samotných troch poviedok, páčila sa mi hlavne druhá a tretia, aj keď teda po hororovej stránke to žiadna sláva nebola. Vyslovene sa tu hralo iba na pár zaujímavejších momentov. Ten koniec bol síce svojim rozuzlením zaujímavý, no zbytočne prekombinovaný, akoby si niekto chcel silou mocou vynútiť lepší šokový efekt u diváka. Priemer. 60/100 ()

Miseet 

všechny recenze uživatele

Na Ghost Stories jsem se opravdu těšila. Nicméně, čím víc se blížilo datum premiéry, tím víc jsem začala být skeptická. A taky, že jo, opravdu jsem z toho byla zklamaná. První polovina filmu byla fakt hrozná nuda, jediné, co mi tuto nudu zpříjemnilo, bylo to množství lekaček, které ale byly z větší části předvídatelné. Nic, co bychom už neviděli. Druhá polovina filmu začala nabírat obrátky, ale pořád jsem v tom neviděla žádný smysl, žádný děj, nic. Jen spoustu nějakých nesmyslných scén. Největší řachu tomu dal ten obrat v závěru, který byl hrozně prázdný, protože nám vůbec nic nevysvětlil, ale jenom nás utvrdil v tom, že to , na co jsme celou dobu koukali, vlastně nic neznamenalo. Ale abych furt jenom nehanila, musím pochválit herce, obzvláště Alexe Lawthera, který si tyhle magopsycho postavy dává fakt skvěle! Další věc, která se mi líbila byly masky, ty byly opravdu nechutné, hlavně ta v závěru.. Původně jsem hodnotila dvěmi hvězdami, ale jelikož si u mě Delirium nějakým záhadným způsobem vysloužilo dvě hvězdy, musela jsem tady jednu přihodit. Takže tak... ()

Galerie (28)

Zajímavosti (5)

  • Názov filmu bol nesprávne napísaný ako "Ghost Storeis" vo väčšine propagačných materiálov, ako dôkaz sloganu "Mozog vidí to, čo vidieť chce." (Astonko)
  • Natáčelo se v Anglii, konkrétně ve městech Bradford, Hornsea, Harrogate a Leeds. (Varan)
  • Celosvětová premiéra proběhla 5. října 2017 na Londýnském FF. (Varan)

Reklama

Reklama