• Irsko

Drama / Horor

Velká Británie, 2017, 98 min

Jednotlivé epizody sice vždy končí zrovna ve chvíli, kdy se slušně rozjedou, avšak jsou velmi napínavé, děsivé a hlavně dobře napsané. Rámcový příběh má slušný spád a Andy Nyman snímek táhne skvěle. Jedinou menší vadou na kráse je závěrečné rozuzlení, které sice je ze slabšího soudku, nicméně neurazí. Celkový dojem je pozitivní a případné pokračování by možná nebylo tak úplně od věci.(20.6.2018)

Začiatok pomerne slabý a spracovaný pre mňa nesympaticky. Nemám nič ak dej vyznieva z polovice ako dokument, len ma to musí zaujať svojou myšlienkou. V tomto prípade síce myšlienka bola, avšak podaná hrozne chaotickým spôsobom, chýbala tomu ľahkosť a trochu priamočiarejšie podanie. Čo sa týka tých samotných troch poviedok, páčila sa mi hlavne druhá a tretia, aj keď teda po hororovej stránke to žiadna sláva nebola. Vyslovene sa tu hralo iba na pár zaujímavejších momentov. Ten koniec bol síce svojim rozuzlením zaujímavý, no zbytočne prekombinovaný, akoby si niekto chcel silou mocou vynútiť lepší šokový efekt u diváka. Priemer. 60/100(1.8.2018)

• Mr.Apache

Druhá polovina s jistotou pohřbila všechna nesmělá očekávání, která se ve mě rodila během půle první. [Film jsem si rozdělil na pomyslných pět části: 1) Úvod, který navnadí, 2) povídka, která potěší, 3) povídka, která pobaví, 4) povídka, která zneklidní (bohužel, u ní už začínají všechny ty lekačky otravovat, a aby toho nebylo málo, svůj prostor dostane i jeden vyloženě wanovský trapas), 5) dlouhý a těžce neoriginální multitwistový závěr, který leda tak nasere, a to nejen tím, jak je v současných horrorech už takřka povinný.] Nečekal jsem od toho nic - kdy by taky v roce 2018 něco čekal od filmového horroru - pak jsem toho najednou dostal hodně, jen aby mi to všechno postupně zase sebrali a ještě mě na závěr kopli do prdele. A dobře mi tak!(24.6.2018)

Ghost Stories jsou sice nadprůměrným filmem, ale jen tak tak. Nelze jim upřít, že jsou naprosto výtečně natočené a to v každé jejich části. Po scenáristické stránce je to už horší. První povídka sice měla velmi příjemnou atmosféru, ale jinak mně docela nudila. Druhá povídka už mi udělala mnohem větší radost - atmosféra ještě mnohem lepší, velmi příjemné mrazení a strašení, úžasné prostředí a celkově si prostě všechno sedlo tak, jak mělo. Druhá povídka je rozhodně nejlepší, ale i tak jí docela pokazili - utnuli jí totiž docela rychle, a navíc nudně a nenápaditě, což mně opravdu zklamalo. Třetí povídka byla taky docela fajn, s příjemnými nápady a hlavně perfektním Martinem Freemanem, který naprosto vládne nejen své třetině, ale i celému filmu. Ta pointa na konci sice nepatří k žádným ternům, je poměrně ohraná a vlastně i nudná, ale tady si to docela sedlo, a musím se přiznat, že jsem jí byl notně překvapen a vlastně to bylo fajn. To ale nic nemění na tom, že by trocha (větší) invence a nápaditosti tomu filmu rozhodně prospěla. V téhle podobě jsou Ghost Stories jen příjemná, fungující jednohubka, kterou nebudete zklamáni, na kterou ale zapomenete prakticky okamžitě s koncem závěrečných titulků (mimochodem parádní song) . Čekal jsem mnohem, mnohem víc a v mnohem větší kvalitě, takže docela zklamání (řemeslně je to opravdu docela odfláklé), ale i tak jsem se dobře bavil a v rámci žánru pořád potěší každý alespoň trochu kvalitní film. Ghost Stories jsou minimálně nadprůměrné a žánru ostudu nedělají, takže mise nakonec splněna. 70%.(7.8.2018)

Na Ghost Stories jsem se opravdu těšila. Nicméně, čím víc se blížilo datum premiéry, tím víc jsem začala být skeptická. A taky, že jo, opravdu jsem z toho byla zklamaná. První polovina filmu byla fakt hrozná nuda, jediné, co mi tuto nudu zpříjemnilo, bylo to množství lekaček, které ale byly z větší části předvídatelné. Nic, co bychom už neviděli. Druhá polovina filmu začala nabírat obrátky, ale pořád jsem v tom neviděla žádný smysl, žádný děj, nic. Jen spoustu nějakých nesmyslných scén. Největší řachu tomu dal ten obrat v závěru, který byl hrozně prázdný, protože nám vůbec nic nevysvětlil, ale jenom nás utvrdil v tom, že to , na co jsme celou dobu koukali, vlastně nic neznamenalo. Ale abych furt jenom nehanila, musím pochválit herce, obzvláště Alexe Lawthera, který si tyhle magopsycho postavy dává fakt skvěle! Další věc, která se mi líbila byly masky, ty byly opravdu nechutné, hlavně ta v závěru.. Původně jsem hodnotila dvěmi hvězdami, ale jelikož si u mě Delirium nějakým záhadným způsobem vysloužilo dvě hvězdy, musela jsem tady jednu přihodit. Takže tak...(15.6.2018)

• - Názov filmu bol nesprávne napísaný ako "Ghost Storeis" vo väčšine propagačných materiálov, ako dôkaz sloganu "Mozog vidí to, čo vidieť chce." (Astonko)

• - Celosvětová premiéra proběhla 5. října 2017 na Londýnském FF. (Varan)

• - Natáčelo se v Anglii, konkrétně ve městech Bradford, Hornsea, Harrogate a Leeds. (Varan)