• Austrálie

• Nový Zéland

Drama / Horor

Velká Británie, 2017, 98 min

Jeremy Dyson, Andy Nyman, Jeremy Dyson (divadelní hra), Andy Nyman (divadelní hra)

Claire Jones, Robin Gutch

Billy Sneddon

Scénografie:

Grant Montgomery

Kostýmy:

Matthew Price

Ghost Stories měl oproti prachbídné úrovní současných duchařských hororů sympaticky našlápnuto. Tři rozličné hororové minipříběhy zcelené pak do jedné pointy nás zavedou do opuštěného ženského blázince, temného nočního lesa, supermoderní vily, na opuštěné nádraží či do chodeb staré kanalizace. Hrdinu také nehoní jedna omletá brebera, ale setkáme se s jednookými děvčátky, ohnilými zubatými mrtvolami a na otočku se zastaví i zlostný ent se samotným bafometem. Hlavní hrdina také není každodenní rodinka, která za nic nemůže, ale skeptický vědec pátrající po racionální pravdě (byť je v průběhu celého filmu naprosto pasivní trouba). Tenhle multi-feature mi připomněl v něčem laskavě debilní hororové kompilačky jako Bavův Bloody Sabbath či Carpenterovo Body Bags. Bohužel celý koncept je rámován veskrze současným přístupem k hororu, kdy vlastně ve všech třech epizodách se hraje do znavení stejná formální hra, kde divák čeká s roztaženýma nohama na zádech na lekačku, která se pořád oddaluje. Navíc všechny tyhle štěkající scény mají dokonce i stejný hlasitý sample, čímž se opět zaboříme po pás do marastu aktuální všednosti na poli žánru. Prosím ať mě Hereditary nezklame, moc prosím.(4.9.2018)

• lamps

Vůbec mě to nebavilo. Jednotlivé povídky absolutně o ničem, a když vyjde nepřekvapivě najevo, že mají tvořit rámec něčeho většího a ambiciózního, bezradnost vyprávění je dotažena na maximum. Hororově slabé jak britský čajíček, jako drama fádní a v podstatě neuchopitelné, protože atrakce v závěru zastiňují logické vyvrcholení. Martin Freeman po dlouhé době v něčem skrz na skrz nezajímavém...(12.11.2018)

• PavelVanekArt

Do tříčtvrtin filmu se bila kvalita s nekvalitou, chyby s atmosférou. Po třetí povídce to konečně vypadalo nadějně, ale finále to zesralo tak moc, až to možný není. Přišlo mi, že tvůrci nevěděli kam s tím vůbec směřují, tak tam dali starý, ohraný a smysl nedávající konec. Jedno velké pozitivum to má a tím je Martin Freeman. Ten chlap v kdejaké konině hraje furt jak o život. Jinak celkem hovno. 2* a.k.a 30%(29.3.2019)

Začiatok pomerne slabý a spracovaný pre mňa nesympaticky. Nemám nič ak dej vyznieva z polovice ako dokument, len ma to musí zaujať svojou myšlienkou. V tomto prípade síce myšlienka bola, avšak podaná hrozne chaotickým spôsobom, chýbala tomu ľahkosť a trochu priamočiarejšie podanie. Čo sa týka tých samotných troch poviedok, páčila sa mi hlavne druhá a tretia, aj keď teda po hororovej stránke to žiadna sláva nebola. Vyslovene sa tu hralo iba na pár zaujímavejších momentov. Ten koniec bol síce svojim rozuzlením zaujímavý, no zbytočne prekombinovaný, akoby si niekto chcel silou mocou vynútiť lepší šokový efekt u diváka. Priemer. 60/100(1.8.2018)

Škoda že to nemá pevnější štábní kulturu; takto tomu nechybí atmosféra, nejedna povedené scéna (zdaleka nejintenzivnější scéna je ta ryze kingovská, nadpřirozena zbavená s chlapci u stoky), pár nápadů, ale je to příliš rozhárané mezi tři části a finále. Také tím jak to jede horrorovou klasiku (což je samo o sobě sympatické), tak to sebou nese, že jeden přesně ví, co kdy čekat a k čemu to celé směřuje. Každopádně sympatický počin a horror z ranku, který v tuzemských kinech v posledních letech nasazován příliš nebývá.(7.6.2018)

• - Natáčelo se v Anglii, konkrétně ve městech Bradford, Hornsea, Harrogate a Leeds. (Varan)

• - Názov filmu bol nesprávne napísaný ako "Ghost Storeis" vo väčšine propagačných materiálov, ako dôkaz sloganu "Mozog vidí to, čo vidieť chce." (Astonko)

• - Ve scéně, kdy dva chuligáni šikanují mladého Goodmana (Samuel Bottomley), si jeden z nich potáhne z cigarety a odhodí nedopalek. Potom mu položí k nohám lahev od piva. Pak následuje střih a v další scéně opět potáhne z cigarety a odhodí nedopalek. (Pelidor)