Fortunata (festivalový název)

(neoficiální název)

Itálie, 2017, 103 min

Margaret Mazzantini

Chiara Vullo

52. KVIFF - Obával jsem se průměrného filmu, ale hned po příchodu ustrašené Jasmine Trinca před plátno Velkého sálu hotelu Thermal, jsem si říkal, že by přeci jenom Fortunata nemusela být úplně špatným filmem, když hlavní postavu hraje tak zajímavá herečka. No a po jejím odchodu to začalo a já si užíval ne zrovna jednoduchý italský životní příběh, jehož hlavním bodem byly kvalitní dialogy především u terapeuta a taky Fortunaty dcera, která si hraní ve svých osmi letech vysloveně užívala. Počítejte každopádně se standardně uřvanou Itálií. Mám pocit, že ten jejich jazyk je tak uřvanej, že řvou nejenom u hádek, což je běžný a logický, ale i u normální mluvy, což občas tahalo za uši, ale ve výsledku to nebylo úplně špatný.(5.7.2017)

52. KVIFF - Byla jsem na film hodně zvědavá. Hlavní herečka Jasmine Trinca mi při představování filmu byla hodně sympatická, nakonec to nebylo tak hrozné. U filmu jsem neusnula, což beru jako velké plus. Ono se u toho ale moc spát nedalo, protože po většinu filmu se tam křičí a hádají, ale italština už je asi taková, že? Jasmine byla skvělá herečka, stejně jako mladá herečka, která hrála její dceru. Téma bylo aktuální a věřím, že to v některých rodinách opravdu takhle chodí, takže opět za mě velké plus, ale stejně mi tam něco chybělo, abych tomu mohla dát o hvězdičku navíc.(5.7.2017)

Zcela sebekriticky říkám, že to asi nejsem schopen ohodnotit, protože nejsem žena. Je to prostě pro ženský (děti, násilnický manžel, těžká práce, vášeň). Ale stopáž je přiměřená, hlavní hrdinka relativně pohledná, postava doktora docela vtipná, zejména jeho proměna asi v půlce...(4.7.2017)

Videno v KV. Zahajovala hlavni hrdinka, ktera uz na podiu vypadala velmi sympaticky a prozradila nam, ze ji role extrovertni Fortunaty nesla tak lehce ztvarnit, kdyz ona sama je stydliva. Fortunata je nebojacna, zivotem oklepana krasna zena, ktera se stara o malou dcerku. Nema to jednoduchy, exmanzel je psychopat, dite spratkovati a dochazi ji penize. Nakonec zalozi kadernicky salon spolu s kamaradem s bipolarni poruchou. Ale nic neni tak jednoduche, jak se zda. I presto, ze se zamiluje do vychovneho poradce sve dcery, neni vsem jejim problemum konec. Tento film vas chyti za srdce a panove zaplesaji nad predposlednim zaberem v mori:-)(4.7.2017)

52 MFF KV(3.7.2017)