Třídní sraz po estonsku

(festivalový název)

Tři čtyřicátníci se vydají na třídní sraz. Vyrazí o den dřív, aby si před srazem ještě pořádně užili. (Severský filmový podzim)

POMO

Natoľko realistické a priemerne vtipné, akoby sme sa účastnili priemerne vtipných zážitkov ústrednej trojky naozaj, v reále, kde nám to nepíše nápaditý scenárista. Čo znamená v dobe kraľujúcej tematickej trilógie The Hangover polovične odvedenú prácu. ()

lenuse

Oproti finské verzi věrněji kopíruje dánskou předlohu, i když drobné odchylky se najdou i zde. Nečekala jsem nic a pobavila jsem se. :-) ()

Aljak

Tieto "triedne zrazy" sú na severe akési populárne - v origináli to natočili Dáni, a potom to okopčili Fíni, Estónci a napokon aj Nemci. Námetovo je to celkom fajn a svieža komédia, ale keď už to človek vidí opakovane (aj keď v inom kabáte), už to proste nie je ono. Estónska verzia bola fajn. Som rád, že sa tu toľko netlačilo na pílu (ako napr. pri nemeckom Klassentreffen), ale aj tak tu bolo kopu bláznovstiev, ktoré boli akosi utrhnuté z reťaze. Trojica kamošov bola dosť svojská, rovnako aj ich dobrodružstvá, niektoré dialógy celkom pobavili, takže napokon také lepšie 3* ()