Trapped

Thriller

Indie, 2016, 105 min

Hardik Mehta, Amit Joshi

Siddharth Diwan

Uvězněn uprostřed civilizace, kde vy vidíte všechno, ale vás nikdo. A stačí k tomu zablokovaný dveře bytu v rozestavěným činžáku v přelidněný Bombaji, zajímavý, že tohle ještě nikoho nenapadlo. I přes pár nudných, až úsměvných pasáží působil film přesvědčivě a nutil mě odhadovat, co Shaurya udělá. Moc se toho nenamluvilo, konec byl našponovanej a já spokojenej.(16.7.2017)

Tedy řeknu vám, že bych nechtěl shánět v indický megapoli bejvák. Vlastně bych vůbec nechtěl žít v indický megapoli... Vlastně asi ani kdekoliv jinde v Indii, i když odtamtud pocházel sám spasitel lidstva Šákjamuni. Ale tenhle příběh moderního trosečníka uprostřed velkoměsta je naprostá pecka a já mám najednou po letech zase chuť do té Indie vyrazit, aspoň jenom na trip, na čumendu. Megavýbornej námět a působivá realistická zápletka, samozřejmě pominu-li občasné nerealistické jednání našeho uvězněného mládence. Třeba házení mobilem o zeď, když elektřina může přece zase kdykoliv naskočit. Nebo házení stolním ventilátorem proti kovovým dveřím. Nebo házení televize z balkónu, když po ruce je spousta jiných věcí na vyhození. Ale to jsou jen drobné nepodstatné detaily v jinak perfektně zmáknutém filmu. Po zhruba půlhodině jsem si říkal, o čem že to ještě asi tu další hodinu bude, ale nakonec mi to uteklo jako nic, protože scénárista mě nenudil ani chvilku. Proměna nesmělého jemnocitného vegetariánského decenťáka v přítele krys, lovce holubů, pojídače hmyzu a sběrače dešťové vody, je fascinující a vcelku i uvěřitelná. A melancholický konec se mi skvěle trefil do nálady.(17.1.2019)

Stretnete lásku svojho života a máte pocit, že ste vyhrali "jackpot". Akýkoľvek problém, ktorý sa naskytne, pre Vás nie je žiadnou prekážkou. Dokonca ani vopred dohodnutý sňatok. Hlavné totiž je, že sa obaja milujete. Lenže Shaurya sa čoskoro ocitne v situácii, kedy veľmi rýchlo pochopí, že jeho plán v podobe spoločnej budúcnosti s milovanou Noorie, dostáva prvú, vážnu trhlinu. Ostáva totiž väzňom vo svojom "vlastnom sne" ... Za málo peňazí, veľa muziky. Miestami skutočná dráma, pričom v závere som mal pri jednej z pasáží doslova stiahnutú riť. Nechcem "spoilerovať", i keď to veľmi láka, no toto je opäť jeden z mnoha snímkov z Indie (a treba dodať, že chvála bohu len 105 minútový!), ktorý svojim nápadom i vyvolaním emócii dostatočne zaujal.(12.7.2017)

Další nízkorozpočtovej survival, tentokrát ale z Indie, což celkem potěší, protože aspoň vidíme nějaký míň okoukaný prostředí. I když... ve výsledku se vlastně pohybujeme po jednom bytě. Úvod filmu je nudnej, sledujeme takovou nejapnou romantiku, kde milej chlapec neví, jak má oslovit kolegyni, pak se mu to podaří, ale ona začne mít problém s tím, že nemají kde bydlet. Ha, on má jen dva dny na to, aby něco našel, a tak se mu nakonec (páč jako nemá love = prachy, love = lásku, tu má až až) podaří splašit byt v rozestavěným vysokánským baráku. Rozhodne se, že to tam trochu zvelebí, než to slečně ukáže, ale co čert nechtěl, ráno se mu zabouchnou dveře. Ovšem tak debilně, že on zůstane uvnitř bytu a klíče jsou zvenku, přičemž je nějaký seklý, takže to nejde otevřít. Uf, to nasere. Baterka na mobilu vybitá, elektřina nejde, voda neteče, všechno špatně. Některý jeho pokusy, jak se dostat ven, jsou skoro směšný, ale budiž. Moc jsem nepochopil scénu, kdy se na chvilku spustila voda z kohoutku, ale on si ji nešel nabrat, protože v té místnosti byl potkan. Tak jako mně kdyby šlo o život, potkana umlátím snad i holýma rukama a tu vodu prostě budu mít. No, třeba se pletu. Je tam nahoře v tom patře fakt dlouho, až se mu podaří... no nic, nebudu to přece prozrazovat. Jako nápad dobrej, neotřelej, ale dost takových divných a nelogických momentů se tam mihne, takže přes tři hvězdy to určitě jít nemůže.(3.6.2017)

Už dlouho mě žádnej survival nevtáhnul do děje tak moc jako právě Trapped.. možná, že se Shaurya občas choval nelogicky, ale to se dá pochopit vzhledem k situaci ve který byl.. tohle musí bejt noční můra pro všechny lidi co bydlí v těch nejvyšších patrech, fakt jsem mu fandil a bavilo mě sledovat jeho pokusy a způsoby..(4.8.2019)