Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Roztopenie arktického ľadovca uvoľní zamrznutú pravekú gigantickú modlivku, ktorá začne požierať obyvateľov a postupne sa presúva do teplejších oblastí smerom k Washingtonu a New Yorku. Paleontológovia spolupracujú s vojakmi, aby modlivku zničili... (matriosa)

Recenze (18)

darkrobyk 

všechny recenze uživatele

Vraždící kudlanka? A proč ne! Monstr filmy 50. let mají své kouzlo, současného diváka ale nejspíš vůbec neosloví, pokud je cíleně nevyhledává. Akorát jsem od Universalu čekal poněkud lepší efekty. Nejlepší jsou tak reálné záběry základen, letadlových lodí nebo stíhaček. Samotná kudlanka jakoby vypadla z podobně laděných japonských filmů, jen nezdemoluje půlku města jako u Japonců. A když nebyl po ruce Ray Harryhausen, tak měli tvůrci zůstat u živého modelu. Ten se ve filmu mihne jen jednou, když leze po Washingtonově monumentu. U modelu navíc trikaři popletli kudlančina kusadla, která jsou orientována místo horizontálně vertikálně ...ostuda! Na ukusování hlav a trhání těl může divák rovnou zapomenout. Shovívavé slabé 3*. ()

zelvopyr 

všechny recenze uživatele

Prostě standard, neuráží mě "stavebnicové prvky béčka z padesátek", nic nechybí, nic není špatně... nic nevyčnívá z řady. Docela rozumně je proložené ozřejmování o co jde "vědcem" a reakce osob včetně armády, inu proč ne. Slušné propojení archivních záběrů a vlastního filmu, člověk by se mohl splést a mít to za velkorozpočtový film :) ()

Reklama

Tsunami_X 

všechny recenze uživatele

Na IMDB má tenhle kousek sice pekelně nízké hodnocení, ale taková bída to zas není. Gigantický hmyz je vcelku ucházející, na plátně je pořád nějaká akce a ty střídající se lokality taky nejsou k zahození. Škoda jen, že zbytek jistí tradiční dobové propriety bez špetky inovace či zapamatování hodných momentů. Bodík navíc za úplné finále. ()

MM_Ramone 

všechny recenze uživatele

V 50.-tych rokoch minulého storočia sa monster-animal-horrory o zmutovaných gigantických zvieratách tešili veľkej popularite. Na plátnach kín sa objavili obrovské pavúky, jaštery, mravce, osi, pijavice... a v tomto prípade ďalší zástupca hmyzej ríše - modlivka (kudlanka). Film "The Deadly Mantis" radím v jeho kategórii ku tomu lepšiemu, ale na tri hviezdičky to nie je. ** ()

Lima 

všechny recenze uživatele

Plakátové.info: BYL TO DEN, KDY SVĚT ZACHVÁTIL TEROR!!!____V hlavní roli obří kudlanka, vystrašení eskymáci, nadržení vojáci, spousta dokumentárních záběru stíhaček a vojenských základen a moc pěkná zadní projekce v závěru. Juranův film se nijak nevymyká z řady monster-movies své doby. Kopíruje hodně ze slavnějšího předchůdce THEM!, a to zejména v první půli, kdy monstrum – přerostlou kudlanku nábožnou – skoro nevidíme, pouze následky jejích ataků vůči arktické základně. Kudlančina existence je vysvětlena dost úsměvně, zkrátka její zmrzlé tělo, schované v ledě u Severního pólu, oživlo na základě „vibrací“, způsobené sopečnou činností na jakémsi ostrově, kdy úvodní patetický voice-over divákovi sdělí, že „každá akce mají svoji reakci…!“ (sic!!). Kudlanku tu zosobňuje animatrický model, při pozemním řádění převrací modely aut, při leteckých scénách modýlek s rozkošně třesoucími se křidélky do interakce s letadly nechodí, ani pomocí zadní projekce, pouze kolem ní létají bílé proužky, znázorňující vystřelené rakety. Nechybí tu geniální vědec, ani nezbytný ženský prvek – fotografka přírodopisného časopisu, kterou obskakují nadržení vojáci z arktické základny, kam ženská noha měsíce nevstoupí. Arktickou přírodu tu zastupuje pár studiových scén s bílými pilinami (=sníh)a zrychlené záběry s pádlujícími eskymáky. Přítomnost kudlanky by se první hodinu dala sečíst do jedné minuty (útok na základnu a na eskymáky), vše vynahrazuje závěrečné zúčtování v silničním tunelu. Závěrečné resumé: standardní přírůstek do řady monster-movies, nepřinášející nic nového, snad s jedinou žánrovou nuancí – obří rozměr kudlanky zde není následkem radioaktivní mutace, jak bylo v té době zvykem vysvětlovat. ()

Galerie (12)

Reklama

Reklama