Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Po kúpe nového domu začínajú mladí manželia novú etapu svojho života. Ich šťastné chvíle však netrvajú dlho. Z Paula (Lukas Hassel) sa stáva čoraz zvláštnejší muž, neustále sa zaujímajúci o iné ženy. Pre Jennifer (Natasha Henstridge), ktorá dúfala v nový začiatok ich vzťahu, je to vskutku smutné zistenie. Za svoju zmenu však nemôže jej manžel úplne sám. Po ich nasťahovaní sa totiž v dome prebudilo zlo, ktoré roky číhalo v pivnici a jeho obeťou je práve Paul. (Marceloo)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (15)

*CARNIFEX* 

všechny recenze uživatele

Poster rozhodne horší ako samotné prevedenie. No veľmi šikovno sem niekto "dopísmenkujte" žáner komédia, lebo toto je asi taký čistokrvný horor, ako ja svedok Jehovov. Z množstva lacných atráp obľúbeného žánru, ktoré z nenazdajky útočia na naše vnemy, je toto celkom príjemné osvieženie na nudné chvíle. Nie, človek vystrašený nebude, ba dokonca ani nebude načo spomínať a na druhý deň bleskovo zabudne, no nápad s nadržaným duchom, ktorý pojebe všetko čo sa pohybuje a dýcha, ako Rosenberg? W.T.F.?! Naposledy snáď v Scary Movie? Za mňa za dva s OBROVSKOU nadsázkou, lebo toto v žiadnom prípade nemožno brať nijak vážne - 45% ()

Marceloo 

všechny recenze uživatele

Po kúpe nového domu začínajú mladí manželia novú etapu svojho života. Ich šťastné chvíle však netrvajú dlho. Z manžela sa stáva čoraz zvláštnejší muž, a to, že sa neustále zaoberá cudzími ženami, je pre Jennifer (Natasha Henstridge), ktorá dúfala v nový začiatok ich vzťahu, smutným zistením. Za svoju zmenu však nemôže jej manžel úplne sám. Po príchode nových kupcov sa totiž v dome prebudilo zlo, ktoré roky číhalo v pivnici a jeho obeťou je práve on. - Na úvod si neodpustím poznámku o tom, že režisér tohto hororu obviňuje zosnulého pána Wesa Cravena z toho, že ukradol jeho scenár a vytvoril z neho Scream. Pravdou však zrejme je, že za svoju kariéru, ktorá má už viac ako 25 rokov, nedokázal vytvoriť nič poriadne, takže sa chce len nejakým spôsobom dostať do povedomia širšej hororovej základne. The Black Room ho na hororovej scéne do závratných výšin nevynesie, ale tešil som sa hlavne na moju oblúbenú hororovú babičku Lin Shaye. Dej je úplne klasický, kedy sa dvaja manželia nasťahujú do nového domu s temnou históriou, ale nečakajte ducha, ktorý bude trieskať s dverami alebo strašiť diváka počas noci. Tento duch je pre ludí kamarát, pretože im chce zabezpečiť dosiahnutie najlepšieho sexuálneho uspokojenia. Viem, že to znie komicky, ale celkom sa to prevedenie podarilo. Síce je to pomalé, nie je tu vela krvi ani brutality, vraždy nie sú zaujímavé, ale má to svoje tempo a to záverečné inferno má fakt vydarené praktické masky, takže aj keď som tomu celý čas plánoval dať dve hviezdičky, za ten koniec si to u mňa slabšie tri zaslúži. + Lin Shaye + herečka z A Perfect Vacation + herec z Tom Holland's Twisted Tales a Tales of Halloween + herečka z Sharknado 2 + herečka z Starry Eyes, We Are Still Here a Don't Kill It + herec z Hatchet II, Seed 2, Disciples a Almost Mercy + herec z The Burning Dead a The Inhabitants + herec z Don't Kill It ()

Reklama

darkrobyk 

všechny recenze uživatele

„Paule, co to do tebe vjelo!" Kdyby jen do Paula. Vyprávět by mohla i Karen. Příjemné ozvěny osmdesátých let, aneb jak přijde inkubus a zrodí se sukkubus. Ve sklepení domu, který si právě koupili Paul a Jennifer, se nachází černá místnost, brána do jiné dimenze. Tedy zdejší inkubus je dosti namyšlený a asi se diví, jak se svět od doby květinových dětí změnil. Emancipace pro něj bude dozajista neznámé slovo. Přesto se snaží dostát svému cíli, k čemuž hodlá naplno využít nové majitele. Rozkošné triky - neviditelné hnětení bradavky, či - pozor, to se jen tak nevidí - prsa na zádech! Gore mohlo být výživnější, ale i tak - uražené prsty, umlácení dvířky či utržená čelist pobaví, o překvapivé souloži nemluvě. Osloví spíše příznivce starších hororů, já se bavil. ()

ricci.s 

všechny recenze uživatele

Nadržaný sexuchtivý démon ukrytý v pivnici, ktorý vysáva z obetí duše, posadne hlavného hrdinu a chce pomocou neho ovládnuť svet, ha ha ha. Toto bol horor, ktorý nevydesí a je úsmevný od začiatku až po vydarené finále. Ja som sa bavil. Zaspomínal som si pri tom na démonické horory 80. a 90. rokov typu Wishmaster, pretože tie masky a triky by sa hodili presne do tohoto obdobia. Mladú generáciu to však asi nezaujme. ()

kingik 

všechny recenze uživatele

Režisér Rolfe Kanefsky, kterému nikdy nečinilo problémy koketovat se (soft) erotikou, natočil titul, po kterém by v osmdesátých letech minulého století byla sháňka a putoval by z videa do videa. Dnes lze jeho flick kvalifikovat na blahodárný počin, který tu béčkově triviální éru v mnohém připomíná. V podstatě mu mám za zlé jen to, že nedodržel etiku "prásáckých" režisérů, kdy se samice, jejichž kariéra skomírá, mají nemilosrdně svlékat, ne jen milostně hekat, když je ve vaně a u pračky obtahuje démon. Natasha Henstridge je ten případ. Z nahoty se vyvlékla i Dominique Swain. Ta to dala do spodního prádla. Přitom úvod je slibný i vtipný. Bradavky Alex Linehart "ladí" stanici. A nahotu posléze vykazuje i Augie Duke, jen ta její okultní image je k zblití. Takže příměs erotiky a výběr ženského obsazení fajn, jen nemravnost ustoupila do pozadí. Příběh o probuzeném démonovi přebývajícím v domě po nastěhování nových majitelů, v tomto případě manželského páru (Natasha Henstridge & Lukas Hassel), který následně posedne a sexuálně nabobtnává libido manžela, je poměrně zdárně veden. Nejlepší a naprosto originální z toho je scéna v restauraci, kdy démon v manželově těle svádí všechen sexy personál. Masky celkem symbolizují éru "osmdesátek", i děj je jí přizpůsoben, přičemž režisér věděl, co točí. Nechyběl mu nadhled, i to strašení a děs v suterénu je spíše úsměvné, než aby se to dalo brát vážně. Odlehčení nabízejí i scény s opraváři. Co by to bylo za horor, kdyby v něm roličku nedostala hororová babička Lin Shae. Finále je zábavně dravé, nechybí mu spád. Následuje ještě scéna po doběhnutí titulek. Rolfe Kanefsky stále neudělal patřičný krok do uznávané horor ligy. Po laciných počinech, které byly zástupci lehké erotiky, se nelze divit. Tohle jeho připomenutí dávné éry je světlejším výtvorem v jeho dlouholeté kariéře. Pokud se bude držet v těchto intencích, zájem o jeho tvorbu se dostaví. Chce to trpělivost, však ani démon ve sklepě z tohoto filmu neměl všechno hned. Kvalitní "superbéčko" jen pro ty diváky, kteří jsou ochotni slevit ze svých nároků a ve skříni se jim válí "véháesky". 7/10 ()

Galerie (8)

Reklama

Reklama