Sestřička a princ ze snů

(TV film)
  • Itálie Sorellina e il principe del sogno (více)

Alisea je bystrá a odvážná mladá dívka. Žije v malé chaloupce hluboko v lesích. Otec jí zemřel a ona se spolu s maminkou musí postarat o pět malých bratrů. Jednoho dne se však vystaví vážnému nebezpečí. Poskytne přístřeší neznámému pocestnému. Je to vážná a nenapravitelná chyba, protože poutník je ve skutečnosti mocný čaroděj Azaret. Je už starý, chtěl by omládnout, ale to se mu podaří jen s pomocí mladé nevinné dívky. S ďábelskou lstí očaruje Aliseu a žádá od ní, aby se za něho vdala. Alisea se zdráhá, a tak jí čaroděj unese všech pět sourozenců. Zoufalá Alisea se vydá na cestu, aby vysvobodila své bratry. Začíná úporný boj dobra s temnými silami zla... (oficiální text distributora)

Nick321

Opět- nevím, co by si někteří zdejší komentující představovali. Aby Alisea ječela "Demiane, píchej mě!", aby tam pobíhaly hordy zombíků, aby tam v každých 20 minutách explodovalo jedno auto, nebo co? Je to pohádka. Vkusná, něžná, romantická pohádka, dobře obsazená, dobře natočená, o dvou mladých lidech, kteří se náhodou na útěku potkají, zamilují se do sebe, následně jsou od sebe odtrženi a jsou vystaveni zkoušce času, trpělivosti i odvahy a je jen na nich, aby překonali hrozby, kouzla i intriky k tomu, aby se znovu setkali. ()

novoten

Jen nevěřícně zírám, co se všechno dá nacpat do "pohádky". Vzpomínky na italské vyprávěnky tak u mě končí při nostalgii nad Princeznou Fantaghiro. ()

Allien.9

Asi hodinu mi zabralo, než jsem si z útržkovitých vzpomínek, jež mi z dětství zůstaly, sestavila (vysoce děravý) popis děje, pomocí kterého jsem následně vyhledala název tohoto dávno zapomenutého filmu... Spolu s "Princeznou Fantaghiro" a "Dračím prstenem" patřila "Sestřička a princ ze snů" k mým oblíbeným koprodukčním pohádkám (první dva tituly nicméně o poznání více), a i když s odstupem času ztrácí část svého kouzla (mluvím pouze o této pohádce, nikoli o "Princezně Fantaghiro" nebo nedej bože o "Dračím prstenu", neboť ty miluji doteď a nikdy je milovat nepřestanu), nostalgie pracuje na plné obrátky, takže proto za čtyři.:-) P.S.: Díky, Péťo, bez tvé paměti bych tenhle komentář nejspíš nenapsala.;-) ()

Jinny

Občas tak trapné, že se člověk ušklíbne, a občas ještě trapnější, kdy už se jeden musí smát. Kdy už takovýhle "filmaři" přijdou na to, že správná pohádka má být mrazivá jako od Grimmů nebo poetická-smutná jako od Andersena. Nicméně pár slušných, i když těžko originálních nápadů. ()

Juto

V detstve som mal rád túto rozprávku a preto z nostalgie zvyšujem hodnotenie i keď viem, že je to hovadina. 5/10 ()

Kolikokoli

Tohle byla jedna z mých velmi oblíbených pohádek, když jsem byla dítě. Sice ne tak skvělé jako Fantaghiro, ale i tak se mi to moc líbilo. ()

haushinkaa odpad!

Tohle bylo vyloženě hnusné. Tuhle "pohádku" jsem nenáviděla a měla jsem z ní noční můry. Jak se z toho Azareta draly dívčiny ven. ()

filmmovier

Asi strašná kravina, ale v dětství jsem to nehorázně miloval a žral tu atmosféru a úchvatného a děsivého Azareta, jediné, co jsem si z filmu pamatoval i do později. Až déle jsem zjistil, že ten děsivý čaroděj je Christopher Lee - a právě asi jeho výkon je to jediné, co je ve filmu koukatelné - ale... musím dát alespoň tři, prostě musím, protože jsem to viděl fakt hodněkrát a opravdu to miloval, tenkrát jsem to považoval asi za nejlepší a nejstrašidelnější pohádku, kterou jsem viděl, takže hodně nostalgií ovlivněných 60%. ()

Nihlathak odpad!

Telenoveloidní zblitek, za který by se češi (ano, v tomto případě s malým "čé") v něm účinkující měli nadosmrti kát. Uřvané postavy lítají sem a tam, křičí, jak je ti druzí již nemilují, že chudáci ve svých snech zůstávají teenagery, blá blá blá. Utrpení, jenž vymývá mozky malým dětem, jimž je to jistě prvotně tvůrci určeno. Patetičnost z toho čumí jako košile špatně zastrčená do kalhot, žvaní zde kdejaký krám, co se válí na zemi, přičemž má keců, že by s nimi mohl jít na trh. Utrpení. ()

Koryntos

Pamatuji se, jak mi na téhle pohádce hrozně vadilo, že vyrostli. Sestřička jako velká se mi vůbec nelíbila, princ se mi naopak líbil, až když vyrostl. Z téhle pohádky jsem měla už jako malá rozporuplné pocity, docela hororová pohádka. ()

pend

Kam to až Bava dopracoval, z nadějného režiséra horrorů k takovému projektu. Je cítit, že došly nápady, opakují se ty, co se osvědčily ve Fantaghiro. Některé herecké výkony jsou úděsné, některé triky rovněž. A je to navíc hrozně upovídané. ()

tyna97

Asi má nejoblíbenější pohádka z dětství. Dlouho jsem čekala, než se ji zase konečně uráčí dát do tv. Ale nedočkala jsem se a teď si ji můžu po asi 10 letech pustit. ()

abcdcsfd

V tomhle filmu je všechno! Saruman, mluvící stromy, růžovej Vinnetou, Roden pronásledující Srstku, kříženec Hulka Hogana se Schwarzeneggrem, kříženec Marylin Monroe a vílí MILFky, kříženec Justina Biebra s Justinem Biebrem (árijský chlapec, ze kterého vyroste arab s očníma linkama), mluvící věci, mluvící lidi (třeba věta "Zaháhl ho blesk, když pracoval v lese..." a jiný prudce logický věci nejsou nijak výjmečný). Je to celý něco mezi telenovelou, lobotomií a drogovym dýchánkem u Zdeňka Trošky. Celou dobu si budete lámat hlavu s tím, na jakym matroši asi ujíždí hlavní hrdinka a jestli si střihač se zvukařem ze srandy neprohodili místa. Něco mezi odpadem a pěti hvězdama - záleží na vašem rozpoložení. Nicméně troufám si tvrdit, že s českym dabingem je to jeden z nejzásadnějších huličskejch filmů všech dob... ()

Leonora odpad!

Vzácné tři hodiny života... Ztracené kvůli takové patetické sračce :-D Lee a Bellucci klesli zatraceně hluboko, takoví špičkoví herci a zaprodali se pro takovou nesmyslnou slátaninu... ()

Tanbris odpad!

Po velmi dlouhé době se mi u sledování téhle spatlaniny stala nepěkná věc - nevydržel jsem. Chybělo už málo, viděl jsem 2:42, ale už se to vážně nedalo. Film, který je jednoznačně pohádkou (což v popisku chybí), avšak je příliš složitý a zamotaný pro děti a přitom infantilní pro dospělé. Za mě odpad a nezachránil to ani nádherný zámek Bojnice v pozadí ani malé role Rodena a Srstky. ()