One Buck

• USA 1 Buck

silentname

"1 Buck" je síce ambiciózny projekt Fabiena Dufilsa, ktorý sa postaral hádam úplne o všetko, no myslím si, že je to spracované trošku lenivo a zbytočne komplikovane. Verím tomu, že režisér chcel dodržať svoj štýl a preto sa rozhodol ísť cestou, ktorú si film zvolil, no nie som si istý, či to priláka takto veľa ľudí. Miesto toho, aby sa na príbeh sústredil a mali sme hlavného hrdinu, ktorého budeme sledovať počas celého filmu, tak máme vo filme na môj vkus obrovské množstvo odbočiek, počas ktorých spoznávame ďalšie postavy, ktoré nás nejako výrazne nezaujímajú a častokrát sa ani do príbehu moc nevrátia, aby nám nejako viac objasnili čo sa vlastne stalo. Niekedy to úplne nevadí, no potom sú momentky ako napríklad v Jordanovej story, ktorá dokopy nikam nevedie a hlavne nikdy sa nedočkáme nejakého uzatvorenia tejto kapitoly. Rozumiem tomu, že sa film sústredí na postavy, ktoré držia "šťastnú dolárovku" a takýmto spôsobom chce film hovoriť svoju story, no dokým sa to nezačne prepájať to človeka nudí, lebo má pocit, že odbočuje a odbočuje a sústredí sa na veci, ktoré sú nám ako divákovi úplne ukradnuté. Z pohľadu ľudí, ktorí nás nejako moc nezaujímajú. Možno by to bolo zaujímavejšie, keby bol príbeh lepšie podaný, alebo spracovaný. Lenže hlavná dejová línia, ktorá sa sústredí na masového vraha je tu obsiahnutá absolútne minimálne a viac-menej sa ani o postave nič nestihneme dozvedieť. Je to len proste séria momentov, ktoré nikam nesmerujú a zrazu sa iba niečo stane, má to (alebo nemá) dohru a posunieme sa ďalej. A na môj vkus to potom pôsobí ako obrovské množstvo príbehov obsiahnutých vo filme, ktorý nedáva poriadne priestor ani jednému z nich. A výsledne je z toho len zbytočný film s nulovou výpovednou hodnotou. Hodnotenie: C- ()

kaylin

Vypadá to na celkem dobrý thriller lehce moderního ražení, kdy je důležité především pomalé tempo vyprávění. Když si ale uvědomíte, že tu vlastně není ani jedna postava, na kterou by stálo za to se koukat a sledovat její osud, dojde vám, že tohle není tak skvělé, jak se to tváří, ale místy je to celkem prázdné a ne až tak napínavé. ()