poster

12 hrdinů

 • USA

  12 Strong

 • USA

  Horse Soldiers

  (pracovní název)
 • Nový Zéland

  12 Strong

 • Velká Británie

  12 Strong

 • Austrálie

  12 Strong

Akční / Drama / Historický / Válečný

USA, 2018, 130 min

Komentáře uživatelů k filmu (150)

 • Big Bear
  ***

  Tak o téhle misi samozřejmě nic nevím a pokud se to alespoň částečně odehrálo tak jak nám filmaři předložili, musím před těma klukama ze speciální jednotky smeknout. To k reálu. Ohledně filmu je to horší. Americký patriotismus je z něj na diváka opět lit doslova kýblem. Já si uvědomuji, že Amíci to berou jinak. Opravdu, vážně a od srdíčka. A dokonce se mi to na nich líbí. Kde jsme my se svojí národní hrdostí a patriotismem? A přitom máme nač být hrdí. Dokonce na osobnosti a veliké události z dob, kdy se americkou prérijí teprve proháněl Vinetů a Tashunko Sapa... Uvědomil jsem si to onehdá opět u sledování seriálu Amerického Chopperu v TV. Nějaká nadace na 11.9. si zadala u staříka udělat motorku s odkazem na tuto tragédii. Kucí udělali celkem pěknej stroj a na nádrž dali znaky všech hasičských jednotek co tam tehdy při opravdu statečné záchraně lidí z evakuovaných Dvojčat zařvali. Domalovali k nim černou pásku a když se pak motorka ukazovala veřejnosti (točeno to bylo 2016) spousta Amíků při pohledu na mototku slzela a držela se pravou rukou na srdci! A to ani nebyli příbuzní obětí. Takže chápu, mají to jinak, zároveň ale točí filmy nejen pro vlastní publikum a tak by měl někdo normální to vlastenectví hrdinů krapet brzdit. Lokace z Afghánu (pokud to skutečně byl Afghán) byly krásné a i bojové scény celkem ušly. Samozřejmě oku znalce neušlo, že GRAD byl namontován an americkém náklaďáku a bylo tam toho více... Také bych se moc divil, kdyby jeden dušman s těžkým kulometem na pickupu nesundal najíždějící útočníky na koních až by řízky létaly... Nikdo také nevysvětlil, jak se najednou těch zbylých 6 z Alama naučilo jezdit na koni, když je dostali i oni... Nu což. B-52 potěšila i ty nálety. Díky počítačovým animacím dnes filmaři dokáží zázraky. Film beru jako takový dobrodružný výlet, něco jako ,,Divokým Kurdistánem'' a jen se dohaduji jak to mohlo být ve skutečnosti. Dávám za 3 pytle ovsa jako dar generálovi. * * *(8.7.2018)

 • Cervenak
  **

  Propaganda so všetkým, čo k tomu patrí. Tony pátosu, remeselná rutina a herci, ktorých to nebaví (aby ma niekde nudil Shannon, to už je čo povedať). Počas akčných scén je to celkom zábava, ale tú hlušinu medzi nimi ako-tak zachraňuje iba afgánsky veliteľ so svojráznym prístupom k životu, ktorý je jedinou živou postavou vo filme.(3.6.2018)

 • Enšpígl
  ***

  AKční masakr vypadal dobře, ale způsob vyprávěný vůbec neměl šťávu je to skoro až neuvěřitelný, aby takový příběh působil nudně, ale působil toho se chopit Bay, Fuga tak to by bylo žrádlo. Ještě by mě zajímalo, jak to bylo v reálu, protože mě to přišlo až neskutečný, jít do toho takhle po hlavě a jen se zamazat od bahna. Bejt já, tak určitě zařvu.(3.2.2019)

 • T2
  **

  Rozpočet $35miliónovTržby USA $45,500,164Tržby Celosvetovo $62,928,960Tržby za predaj Blu-ray v USA Tržby za predaj DVD v USA ║ Návrat Ramba do Afganistanu, tento krát ale príde zachraňovať túto prašnú vypriahlu zem ale 12 amerických hrdinov. Podľa ukážky to vypadalo dosť dobre, akčne, ale ani neviem čo tu je pútavé, lebo réžia je nenápaditá, suchá, herci nemajú čo skoro hrať a to obsadenie tam je dosť zvučné. K tomu niektoré scény, troška nezmyselné, hlúpučké. /40%/(14.4.2018)

 • Slasher
  **

  Jen jedna věta: nedává mi smysl, že na základě (údajně) skvělý knihy, reálný afghánský mise po 9/11, s účastí tří zajímavých herců a slušnou dávkou válečný akce vznikl tak šedivě průměrný a těžkopádně nevzrušivý film.(6.4.2018)

 • EvilPhoEniX
  ****

  Letošní druhá návštěva kina. Další moderní válečný biják z Afghanistánu, kde 12 členná skupina vojáků má za úkol sundat Taliban pomocí Afghanistánského vojevůdce. Herecky je film nabitý- Hemsworth, Shannon, Peňa a na to, že se jedná o debut má film velmi solidně natočené akční scény, výbuchy jak od Baye, syrovosti dostatek a kombinace koňů s M4 proti tankům má něco do sebe. Nejsem tak unešený jako třeba z 13 hodin Vojácí z Benghází, ale pořád slušná záležitost, kterou jsem si v kině užil. 75%(30.1.2018)

 • sniper18
  ***

  Vysokorozpočtových vojnových filmov nie je nikdy dosť a 12 Strong od väčšiny ostatných amerických žánroviek z moderných konfliktov pôsobí predsa len dosť odlišne, viac oldschoolovo, čo môžem, preto som bol na film dosť zvedavý a nie som sklamaný, ale dalo sa z toho získať aj viac. Tu som sa bál najviac úvodu, teda celej tej motivácie kvôli útokom na WTC, ale nakoniec vôbec nebolo treba, čakal som regrutácie nováčikov a podobne, ale film sa venuje len skutočným vojakom, ktorí sa už dlho poznajú, tento vojenský život majú radi a ani sa netvária tak nadradene, jednoducho len chcú ísť do boja, lebo to majú v sebe. Navyše mi aj tá zostava prišla celkom sympatická, Chris Hemsworth sa na vojakov celkom hodí a sa mi páčilo, že tu predstavuje pravého veliteľa, ktorý má aj rozum a tak jeho podriadení stoja plne za ním, môj obľúbený Michael Shannon, ešte vyniká Michael Peña a poteší aj hlavný veliteľ William Fichtner, ktorého rozhovor s Hemsworthom sa mi páčil. A viac priestoru má už vlastne len veliteľ afgánskych bojovníkov a ten mi tiež naplno vyhovoval. Takže film mal veľmi dobre nakročené byť veľmi solídnou žánrovkou. Ale paradoxne práve tá druhá, bojová polovica ma už skôr sklamala. Dá sa na to pozerať, tempo je svižné a stále sa niečo deje, ale prišlo mi to dosť stereotypné. Chcelo by to nejaký osudovejší motív, tu len jednoducho idú vojaci z jednej radovej akcie do druhej a tak to pokračuje až do konca, pričom vlastne aj tak jedine tá posledná je trochu zaujímavejšia. A nanešťastie aj tá akcia je skôr sklamaním. Je síce dostatočne veľkolepá, je tu plno zabitých, výbuchov a dokonca aj prekvapivo dosť bojovej techniky, ale je to málo nápadité a výrazné, tu je len pár momentov, ktoré aspoň trochu vynikajú. A je až príliš digitálna. Rozpočet bol síce slušný, takže to nevyzerá až tak hrozne, ale aj tak vidno, že nielen väčšina výbuchov, ale dokonca aj streľba zo zbraní je digitálna a toto mi veľmi vadí. Inak to ale režijne vôbec nie je zlé, režisér sa mimo akcie postará o slušnú vizuálnu stránku a dokonca aj ten patriotizmus a motivačné reči sú zvládnuté tak, aby mi nielen nevadili, ale dokonca skôr páčili a to si vždy cením. Takže škoda toho stereotypu a digitálnej akcie, ale inak sa mi to celkom páčilo, to jedno pozretie som si celkom užil. 67%(10.4.2018)

 • Kaka
  **

  Vinnetou a Old Shatterhand spolu tentokrát bojují proti zlým kmenům daleko v Afganistánu, za podpiry velkolepých, vizuálně vypiplaných bruckheimerovských udělátek. Místy parodie, místy jen zle zpracovaný válečný snímek. Jestli je to opravdu based on true story, tak by si látka zasloužila daleko syrovější, věrohodnější zpracování.(21.4.2018)

 • castor
  ***

  11. září s nimi silně zamávalo, přesto je americký národ sakra hrdý a sebevědomý, takže vendeta na sebe neměla nechat dlouho čekat. Elitní komando má s pomocí tamního odboje zasadit radikálnímu Tálibánu v Afghánistánu tvrdý direkt. Tvůrci k tomu ovšem přibalili nánosy patosu a hlavně naprosto zaměnitelnou akci, což je s ohledem na jméno ostříleného producenta Jerryho Bruckheimerova pořádné zklamání. Námětově je to jak třetí Rambo, naneštěstí má stejně nenápaditou režii a utahané tempo. Vůbec to není syrové, vůbec to není působivé. Chyběli už jen Ilčí a Hatátitlu. Dietní tři hvězdy.(30.8.2018)

 • Spiker01
  ***

  Zprvu jsem nechápal, koho zase napadlo točit film o 11.září, když už jich vzniklo tolik a snad vše již bylo odvyprávěno. Ovšem kampaň pracovala s trumfem v podobě Chrise Hemswortha, takže jsem si řekl, že to nejspíše uvidím, ale raději od toho moc nebudu očekávat. Což se tak nějak potvrdilo. 12 strong zřejmě rychle zapadne, jelikož to ani v Americe, kde by logicky měl být boom největší, nijak extra netrumfovalo a pokud někdo z producentů zároveň cílil na oscary, tak se mu to krutě nevyplatilo. Pokud bych měl zmínit jedinou “věc”, co mě na filmu opravdu zaujala, tak tím je u mě poměrně překvapivě Michael Shannon, kterého jsem doposud viděl už v opravdu hodně filmech a vím, že je teď mezi diváckou obcí velmi oblíbený, ale mě asi naplno přesvědčil až zde. Sice je divné, že tu slouží mladšímu kapitánovi, ale když si uvědomím, že tím kapitánem je Thor a někdo samozřejmě musí hrdinně zařvat, tak už mi to vlastně tak zvláštní nepřijde. A pokud bych měl zmínit nějaké mínus, tak rozhodně akční pojetí, které se zvrhlo v tupou oslavu hrdinství, přičemž vojáci doslova kosí jednu stojící figurku za druhou a nemůže to snad rezonovat ani v člověku se silně patriotistickým srdcem. Neškodná jednohubka, kterou zřejmě moc lidí nezachytí ani v bedně.(24.4.2018)

 • Xmilden
  **

  Někdo si tady vzpomněl na Ramba v Afghánu a ještě si k tomu trošku přidal aneb jak 12 hrdinných Amíků vyhrálo Americe málem válku. 40%(29.4.2018)

 • Asia_Power
  ***

  Naprosto všechny scény v tomto filmu jsou podle pravdy včetně tý, kde Thor osedlá Hátátytlu a cvalem se vyřítí proti 497 talibáncům, 14ti bojovým vozidlům a několika tankům a všem jim nakope prdel. Vím to na 100% protože jsem tehdy cválala, spolu se zblitkem jednotky a pár agháncema, vedle něho na velbloudovi a všechno jsem to točila a kdybychom se po tý akci krutě nevožrali a já kráva neztratila kameru s tímto videem, tak bych Vám to tady všem doložila včetně scény, kdy se na tom koni pak všichni chlapi vystřídali (na hřbetě, ne že ho vojeli) protože ten kůň zachránil svět, pyčo !! Neprůstřelnej, nesmrtelnej přes bomby skákající My Little Ponny je nebezpečnější zbraň než gumová atomovka. Dalším jasným fucktem je , že Thor do tý doby velej v boji rotě max ve hře Comand and Conquer, kde měl ty nejlepší výsledky a samo sebou všech svých jedenáct hošanů z tý horký prdele vytáhnul zpátky do lásky plné Jů Es Ej. Sama jsem v té válce postřílela asi 200 talibánců, řezala jim uši, trhala zuby a prodávala ledviny, během bombardování z oblohy, takže jsem si prošla peklem o kterým nikdo z vás zmrdů nemá ani ponětí. A že mi nevěříte? To mám u píči, my jsme to vyhráli a historii píšou vítězové, takže žádnej Thor, žádnej kůň, ale Já sama a pěšky s čínskýma hůlkama v ruce jsem vyhladila komplet celej zlej Talibán. Od té doby mu tam říkají Ta-Linh-Bán, uprostřed náměstí mám sochu v životní velikosti (160 cm s 10 cm podstavcem) , ke který nosej denně oběti, jen abych se nevrátila a talibánci mnou straší děti, který nechtěj večer spát !!! Mno ale pokud tenhle film berete s nadhledem a něvěříte každýmu hovnu, co se tam děje, tak je to celkem koukatelná píčovina.(17.9.2018)

 • gogo76
  ***

  Ani po rokoch nedokážem prísť na chuť Ch. Hemsworthovi, proste ako herec mi veľmi nesedí. Už úvod filmu naznačil v akých sračkách sa budeme nasledujúce dve hodiny pohybovať. V úvode vidíme útok na "dvojičky" a Ch. Hemsworth sa nasral a rozhodol sa rozkopať celý Afganistan..., aspoň tak debilne je to v úvode podané. Od filmu podľa skutočnej udalosti čakáte rezervovaný prístup, rešpekt a úctu k skutočným postavám. Polovica filmu pripomína Ramba 3, ale tam je to ok. Tu jednoducho cítite a viete, že takto sa film podľa skutočnej udalosti nerobí. M. Shannon max. nevyužitý, doslova nudný. Jediná postava , ktorá drží film nad vodou je afgánsky veliteľ a niektoré akčné scény(rakety smerom na kopce) celkom ušli. neviem ako prijali film skutočné postavy, ale ja by som veľmi šťastný nebol. ++++ V prvej scéne navádzania bômb, spadnú bomby mimo a náš "rambo" musí ísť bližšie, riskovať život! aby dal správne súradnice. Hovorím si, to debil nedokáže pripočítať 200-300 metrov?? V jednej z ďalších scén už to dokáže, to je fakt zaujímavé... A taký magor robí veliteľa?? 60%.(10.6.2018)

 • 666teen
  ***

  Jo, jo. Je nás jen dvanáct. Jsme nasraný a ozbrojený. Ale máme proti tankům a raketometům talibanců jen nějaké ty ruční zbraně. Jako třeba B-52.(19.4.2018)

 • liskam
  ****

  Tentokráte naprosto nechápu tohle nízké hodnocení. Bál jsem se , že to bude podobná slátanina jak slavný "Na život a na smrt" kde supermani z SEALS skákali ze 100metrových skal jako by to byla banda Deadpoolů. A to má hodnocení 75% . Tohle má lehce přes 60% a jediná pochybná (těžko uvěřitelná) scéna je útok na koních proti přesile . Asi mnohým z vás chyběli ty nesmyslné hovadiny aby jste mohli hodnotit výše. Za mě ale jasných 78%(20.6.2018)

 • mzss1
  ***

  (50%) Ani dobrý, ani špatný. Chvílemi mě to bavilo, chvílemi vcelku táhlé. ½ byla taková pozvolná, bez akce, ale přesto jsem si nemohl nějak výrazně stěžovat na nudu. Sice se nic výrazného v té první půli neděle, ale nebylo tam nic nelogického nebo otravného. Problémem byly spíš postavy, které mě moc nebavili. Chris Hemsworth – toho jsem rozhodně rád viděl, ale role mu moc nesedla. Druhá část snímku je už akčnější, akce je natočena celkem solidně, takže aspoň ta mě bavila. Pár zajímavých scén se zde našlo. Hudba taková nevýrazná, ale pro potřeby tohoto počinu dostačující. Ve finále mi z toho vznikl čistý průměr a hranice 2/3*. Vzhledem k solidní akci a ze skutečnosti, že mě tu nic výrazného nenaštvalo, tak dávám tu slabší 3*. Znám tedy lepší válečné filmy, ale na druhou stranu, mohlo to být ještě horší.(25.4.2018)

 • Ant
  *****

  Neskutečně příjemné překvapení. Hodně jiné od dalších válečných filmů z prostředí konfliktu po 9/11. Filmu hrozně sedí komorní atmosféra jedné mise uprostřed ničeho, kde se hlavní postava musí potýkat spíše s rivalitou místních kmenů a nechutí afgánského generála spolupracovat s americkým blonďákem než klasickým bulšitem americké politky. Ta absence armádního natřásání a hraní si na kapitána Ameriku dělá z filmu docela originální počin. Předpokládám, že to bude zásluha evropského režiséra. Který mimochodem perfektně zvládnul všechny akční scény (ty koně vám dají pocit, že se díváte na starověkou bitvu), emoce i tempo filmu. Mírně nadhonocuji, ale u 12 Strong to dělám s radostí. Hemsworthova kapitána Mitche bych následovala do každé bitvy. Oh captain, my captain!(12.5.2018)

 • misterz
  ***

  Vlastne ani neviem prečo som si to pustil. Hlavne v poslednej dobe patriotizmom nasiaknuté filmy o vojne moc nemusím, no v tomto prípade to nebolo nič hrozné. Samozrejme smiešny americký trotlizmus tu je, a je ho pomerne dosť, no akcia čo to napravila. Tá bola dobrá, aj keď som sa nestíhal čudovať ako je vlastne možné, že sa tým americkým hrdinom podarilo všetkým tým guľkám vyhnúť. No ale asi sa im to podarilo neviem... vraj podľa skutočnej udalosti. Nechcem nikomu krivdiť, ale kľudne to mohlo byť aj tak, že do tých bojov s talibanom naši americkí hrdinovia hnali pred sebou tých chudákov afgáncov a oni len kontrolovali situáciu a navádzali rádiom bomby. Ale to je len teória :) Veľmi slabý priemer. 50/100(31.10.2018)

 • cukorek
  ***

  Od ozaj kvalitných vojnových filmov to má ďaleko, na druhej strane bolo dobre vidieť Chrisa H. aj v inej úlohe komiksového hrdinu. K vyššiemu úspechu tohto filmu by trebalo každopádne lepšieho režiséra.(23.5.2018)

 • predators
  ***

  Neustále jsem se nemohl ubránit myšlence, že vidím na vraném oři cválajícího Thora s kalašnikovem v ruce místo Stormbreakera. Místy dost přehnané (jestli se střílelo slepými, nevím), ale když už to měl člověk rozdívané...(5.6.2018)

 • sochoking
  *****

  Po tej mastenici, čo som práve videl, by som si skôr dovolil tvrdiť, že 12 mega strong !(7.4.2018)

<< předchozí 1 2 3 4 5 6 8
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace