Suvereno - Dosť! (hudební videoklip)

Krátkometrážní / Hudební

Slovensko, 2017, 5 min

Lukáš Lacko

Komentáře uživatelů k hudebnímu videoklipu (1)

Tohle je docela kontroverzní song, který je na samotné hraně etického vnímání lidských hodnot. Uprchlická krize je velice ožehavé téma, které umí rozdělit společnost na znepřátelené tábory, poštvat otce proti synovi a otřást i tím nejlepším přátelstvím. Osobně se k tomuto tématu nevyjadřuji, protože určitě nemám všechny potřebné informace, aby můj postoj byl dostatečně fundovaný. Tenhle song přináší zajímavý a znepokojivý pohled na tuhle problematiku, ve smyslu, že nic není tak černobílé, dobré či špatné a že se možná věci nemají tak, jak jsou všeobecně prezentovány politickými mocnostmi a médii. Pokud se alespoň trošku orientujete v konspiračních teoriích, nebude to pro vás žádná novinka. Pro ostatní je to podnět k zamyšlení, ze kterého plyne, že není potřeba zaujmout zbytečně odmítavý nebo zbytečně schovívavý postoj k uprchlické krizi, ale že je důležité jít k jádru věci, přestat být ovcí v mediálních válkách a co nejdříve se vymezit vůči systému.(17.3.2017)