Nightmare Island

Scénografie:

Lynda Burbank

Kostýmy:

Patty Koehnen

Nečekaně příjemná vyvražďovačka, která spíš než na vysoký bodycount spoléhá na plíživou a tajemnou atmosféru, což je jistě jenom dobře. Neznámé nebezpečí na ostrově, noční můry hlavní hrdinky, silná bouřka a do toho ztenčující se hrstka přátel. Nejlepších je posledních dvacet minut, kde napětí nebezpečně bublá a konec vás spolehlivě uzemní. The Slayer neobsahuje ani špetku humoru, místy se zarytému fandovi musí zákonitě vybavit klasika jako Antropophagus nebo Vrah Rosemary. Komu se líbí tyhle slashery a například ještě Unhinged z téhož roku, bez obav se může vrhnout i na tenhle polozapomenutý kousek. Klidně bych napařil i tu čtvrtou hvězdu, ale v takovym případě by film nesměl obsahovat tu nudnou vatu mezi jednotlivými vraždami, kde se často a sáhodlouze jenom kecá.(27.4.2011)

Americký snímek „The Slayer“ má rozhodně i po letech co nabídnout. Atmosféra filmu je velmi nepříjemná, temná, tajemná. Jasně, postavy nemusí sednout každému, ale odvíjení příběhu není vůbec zlé a má skvělé sekvence. Hlavně ty noční můry jsou velmi povedené a skvěle zpracované. „The Slayer“ je přesně jeden z těch filmů, o nich doufáte, že na ně časem narazíte. Pozapomenuté, ale dobré.(10.1.2019)

Wow, teraz sa mi ťažko hľadajú slová. Tento horor by som popísal takto: ATMOSFERICKÁ DOKONALOSŤ. Nie je veľa starých hororov, pri ktorých cítim to príjemné mrazenie, ale tu sa to splnilo. Úžasný film - prekrásne prostredie ostrova, chata, noc, búrka a blesky, vraždy, mŕtvoly, kostlivec... a k tomu všetkému parádna hudba. Tých mordov síce nie je veľa, ale keď už k nejakému dôjde, tak je to brutálne a veľmi presvedčivé. Nechýba krv, nechýba gore, a čo je najhlavnejšie, nechýba strach. Toto treba vidieť, nie je o čom.(10.4.2011)

Od The Slayer určitě nelze očekávat klasický slasher, přestože se do této větve zařezává. Ve skutečnosti se mnohem víc spoléhá na atmosféru a postavy, než na způsoby vražd a konečné číslo bodycountu. Pokud ale patříte mezi milovníky bezútěšné atmosféry, ve které malá skupinka zjišťuje, že mají pořádný problém, určitě si přijdete na své. Já osobně preferuji přímočařejší přístup, kde se víc koná než kecá, ale je to bez problémů stravitelné.(6.12.2013)

Chvíľu som film nevnímal,lebo som mal pustenú Fretku a tá mi z veľkou radosťou hrýzla prsty na rukách.Aj tak začiatok bol len oťukávací,tak som o nič dôležité neprišiel.Opustený ostrov a na ňom len pár jedincov,ktorý budú bojovať o holí život. Ano film má silu v misteriozne,lebo vrah sa ukáže keď nastane ten správny čas.Silu má aj v atmosfére opusteného ostrova,ktorý je bičovaný neutíchajúcou búrkou.Vrážd bolo malo ale zas boli prepracované.Tak toto ma vie vzrušiť a hádam by som bol aj nadšený,keby som už nevidel Antropophagusa či vraha Rosemary a je jasné,že si z nich berie to najlepšie u Antropophagusa je to mrazivá Atmosféra a z Vraha Rosemary sú to efektné vraždy.Ale pre mňa je to len imitácia niečoho čo tu už raz niekto znázornil.Potešila hlavne posledná 20 minútovka v ktorej nebolo núdza o napätie ale film ako celok dosť často nudil.(3.4.2015)

• - Film byl ve Velké Británii zakázán na začátku 80. let kvůli extrémně násilnému filmu. (ARI50)