• angličtina

Scénografie:

Lynda Burbank

Kostýmy:

Patty Koehnen

Velmi rozporuplný slasher. Od začátku mu nelze upřít silnou hororovou atmosféru a sugestivní prostředí pustého ostrova s opuštěnými budovami a zuřící bouří, přesto děj postupně naplňuje všemožná hororová klišé a ve finále vlastně ani vůbec nedává smysl. Přesto The Slayer nabízí velmi povedené gore efekty (probodnutí vidlemi, jak se jim to podařilo natočit?) a solidní napětí. Působí to jako nápaditě zabalený atmosferický nesmysl, ovšem někdy si to s chutí dám znovu.(5.3.2019)

Chvíľu som film nevnímal,lebo som mal pustenú Fretku a tá mi z veľkou radosťou hrýzla prsty na rukách.Aj tak začiatok bol len oťukávací,tak som o nič dôležité neprišiel.Opustený ostrov a na ňom len pár jedincov,ktorý budú bojovať o holí život. Ano film má silu v misteriozne,lebo vrah sa ukáže keď nastane ten správny čas.Silu má aj v atmosfére opusteného ostrova,ktorý je bičovaný neutíchajúcou búrkou.Vrážd bolo malo ale zas boli prepracované.Tak toto ma vie vzrušiť a hádam by som bol aj nadšený,keby som už nevidel Antropophagusa či vraha Rosemary a je jasné,že si z nich berie to najlepšie u Antropophagusa je to mrazivá Atmosféra a z Vraha Rosemary sú to efektné vraždy.Ale pre mňa je to len imitácia niečoho čo tu už raz niekto znázornil.Potešila hlavne posledná 20 minútovka v ktorej nebolo núdza o napätie ale film ako celok dosť často nudil.(3.4.2015)

,,Je to obklopené vodou!" ,,To je většina ostrovů..." Mysteriozní a horrorové filmy 80.let mám rád, tentokrát jsem ale trochu na rozpacích. Nejvíce se mi líbil začátek a pak konec. Jasně, snímek se snaží sázet především na atmosféru, k čemuž napomáhájí vynikající hudba a podivný fakt, že každou noc se přižene bouře. Ta je mimochodem parádní. Jenže zdlouhavé hledání Davida začíná po chvíli nudit, až scéna v rozpadajícím se divadle příběh opět rozeběhne. Nu a komu není rady, tomu není pomoci (já vám to říkala, abyste nechodili ven...) - tož dočkáme se dalšího vraždění. Celkově poněkud nevyvážený snímek, který nechává až do konce diváka na pochybách, zda zabijákem je Freddy, anebo šílený vrah.(10.5.2012)

Nečekaně příjemná vyvražďovačka, která spíš než na vysoký bodycount spoléhá na plíživou a tajemnou atmosféru, což je jistě jenom dobře. Neznámé nebezpečí na ostrově, noční můry hlavní hrdinky, silná bouřka a do toho ztenčující se hrstka přátel. Nejlepších je posledních dvacet minut, kde napětí nebezpečně bublá a konec vás spolehlivě uzemní. The Slayer neobsahuje ani špetku humoru, místy se zarytému fandovi musí zákonitě vybavit klasika jako Antropophagus nebo Vrah Rosemary. Komu se líbí tyhle slashery a například ještě Unhinged z téhož roku, bez obav se může vrhnout i na tenhle polozapomenutý kousek. Klidně bych napařil i tu čtvrtou hvězdu, ale v takovym případě by film nesměl obsahovat tu nudnou vatu mezi jednotlivými vraždami, kde se často a sáhodlouze jenom kecá.(27.4.2011)

Na filme zaujme už len na žáner slasheru nezvyčajne epická orchestrálna hudba. Snímok sa na rozdiel od iných vyvražďovačiek sústredí viac na atmosféru a tajuplnosť deja, ako na všakovaké mordy. Aj keď o tie tu rozhodne neprídete. Záverečná pointa je síce vo svojej podstate neoriginálna, po stránke obsahovej má niečo do seba.(7.5.2011)

• - Film byl ve Velké Británii zakázán na začátku 80. let kvůli extrémně násilnému filmu. (ARI50)