poster

The Slayer

 • angličtina

  Nightmare Island

  (neoficiální název)
 • Austrálie

  The Slayer

 • Kanada

  The Slayer

 • Velká Británie

  The Slayer

Horor / Mysteriózní

USA, 1982, 80 min

Režie:

J.S. Cardone

Scénář:

J.S. Cardone, Bill Ewing

Kamera:

Karen Grossman

Hudba:

Robert Folk

Producenti:

Bill Ewing

Scénografie:

Lynda Burbank

Kostýmy:

Patty Koehnen
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Goldbeater
  ***

  Velmi rozporuplný slasher. Od začátku mu nelze upřít silnou hororovou atmosféru a sugestivní prostředí pustého ostrova s opuštěnými budovami a zuřící bouří, přesto děj postupně naplňuje všemožná hororová klišé a ve finále vlastně ani vůbec nedává smysl. Přesto The Slayer nabízí velmi povedené gore efekty (probodnutí vidlemi, jak se jim to podařilo natočit?) a solidní napětí. Působí to jako nápaditě zabalený atmosferický nesmysl, ovšem někdy si to s chutí dám znovu.(5.3.2019)

 • peter12
  ***

  Chvíľu som film nevnímal,lebo som mal pustenú Fretku a tá mi z veľkou radosťou hrýzla prsty na rukách.Aj tak začiatok bol len oťukávací,tak som o nič dôležité neprišiel.Opustený ostrov a na ňom len pár jedincov,ktorý budú bojovať o holí život. Ano film má silu v misteriozne,lebo vrah sa ukáže keď nastane ten správny čas.Silu má aj v atmosfére opusteného ostrova,ktorý je bičovaný neutíchajúcou búrkou.Vrážd bolo malo ale zas boli prepracované.Tak toto ma vie vzrušiť a hádam by som bol aj nadšený,keby som už nevidel Antropophagusa či vraha Rosemary a je jasné,že si z nich berie to najlepšie u Antropophagusa je to mrazivá Atmosféra a z Vraha Rosemary sú to efektné vraždy.Ale pre mňa je to len imitácia niečoho čo tu už raz niekto znázornil.Potešila hlavne posledná 20 minútovka v ktorej nebolo núdza o napätie ale film ako celok dosť často nudil.(3.4.2015)

 • darkrobyk
  ***

  ,,Je to obklopené vodou!" ,,To je většina ostrovů..." Mysteriozní a horrorové filmy 80.let mám rád, tentokrát jsem ale trochu na rozpacích. Nejvíce se mi líbil začátek a pak konec. Jasně, snímek se snaží sázet především na atmosféru, k čemuž napomáhájí vynikající hudba a podivný fakt, že každou noc se přižene bouře. Ta je mimochodem parádní. Jenže zdlouhavé hledání Davida začíná po chvíli nudit, až scéna v rozpadajícím se divadle příběh opět rozeběhne. Nu a komu není rady, tomu není pomoci (já vám to říkala, abyste nechodili ven...) - tož dočkáme se dalšího vraždění. Celkově poněkud nevyvážený snímek, který nechává až do konce diváka na pochybách, zda zabijákem je Freddy, anebo šílený vrah.(10.5.2012)

 • Bloody13
  ***

  Nečekaně příjemná vyvražďovačka, která spíš než na vysoký bodycount spoléhá na plíživou a tajemnou atmosféru, což je jistě jenom dobře. Neznámé nebezpečí na ostrově, noční můry hlavní hrdinky, silná bouřka a do toho ztenčující se hrstka přátel. Nejlepších je posledních dvacet minut, kde napětí nebezpečně bublá a konec vás spolehlivě uzemní. The Slayer neobsahuje ani špetku humoru, místy se zarytému fandovi musí zákonitě vybavit klasika jako Antropophagus nebo Vrah Rosemary. Komu se líbí tyhle slashery a například ještě Unhinged z téhož roku, bez obav se může vrhnout i na tenhle polozapomenutý kousek. Klidně bych napařil i tu čtvrtou hvězdu, ale v takovym případě by film nesměl obsahovat tu nudnou vatu mezi jednotlivými vraždami, kde se často a sáhodlouze jenom kecá.(27.4.2011)

 • corpsy
  ****

  Na filme zaujme už len na žáner slasheru nezvyčajne epická orchestrálna hudba. Snímok sa na rozdiel od iných vyvražďovačiek sústredí viac na atmosféru a tajuplnosť deja, ako na všakovaké mordy. Aj keď o tie tu rozhodne neprídete. Záverečná pointa je síce vo svojej podstate neoriginálna, po stránke obsahovej má niečo do seba.(7.5.2011)

 • - Film byl ve Velké Británii zakázán na začátku 80. let kvůli extrémně násilnému filmu. (ARI50)