Vzdal by se všeho, až na svůj prám... Samotářský Travis postavil svůj prám v pustině nedaleko mexických hranic. Jeho každodenním chlebem se stalo převážení lidí na druhou stranu řeky. Původní osada se pozvolna mění v městečko, které díky blízké hranici přitahuje válečné bandity. V okolí řádí Remyho gang, který plánuje s bankovní kořistí prchnout za hranice do Mexika. K překročení řeky jim má posloužit Travisův prám, který chtějí následně zapálit. Jenže odvážný převozník nemíní o svůj prám přijít tak lacino. Travisovi se podaří většinu osadníků dostat včas na druhou stranu řeky a společně úspěšně vzdorují krvelačné bandě. Spor přerůstá do osobní roviny a proti sobě stojí muži, kteří jsou si svým způsobem podobní. Napětí na obou stranách řeky narůstá a oba drží své eso v rukávu... V hlavní roli nesmlouvavého převozníka se představil Lee Van Cleef, který se krátce předtím proslavil v roli toho „zlého“ ve filmu Hodný, zlý a ošklivý (1966). Převozník představuje na tehdejší poměry drsnější western, který byl do jisté míry ovlivněn postupy věhlasných spaghetti-westernů. (Česká televize)

Trailer

Martin741

Reziser Gordon Douglas /Dostavnik 1966/ natocil len taky podpriemerny az priemerny western. Uz v 60. rokoch 20. storocia doslo k javu znamemu ako westernova inflacia - tocila sa 100-ka a viac westernov rocne, a najotrepanejsim klise bola kradez koni. Tuna aspon ide o nepodplatitelneho prievoznika a o prevoz nakradnutych penzai cez velku rieku. Lee Van Cleef /Hodny, zly a osklivy, El Condor/ mi nikdy sympaticky nebol a velmi ho nemusim, ale ked ho porovnamy s takym Gary Krentom /ci jaxa presne volal, bol 1. kandidat na Bonda/ tak Van Cleef je celkom v pohode a znesitelny. Bez problemov. A samozrejme, film sa musi koncit drsnou prestrelkou, to bola tusim aj Van Cleefova specialita : 55 % ()

D.Moore

Udělat Lee Van Cleef to, co udělal na konci filmu, o nějakou hodinu a půl dříve, bylo by všechno mnohem jednodušší. Snímek, který beztak těží z charizmatu tří lidí (Van Cleef, Oates, Tucker), by se vyvaroval příšerně, nesnesitelně protahovaného (ne)děje, pitomých dialogů (schválně píšu dialogů, protože některé hlášky se docela povedly) a nepřehledných přestřelek, v nichž každý člověk vystřílel snad metrák olova pouze v zájmu všeobecného zmatku. ()

RHK

V rámci mého oblíbeného westernového žánru podprůměrná záležitost se zbytečnou spoustou mrtvol, film nudný, s nenápaditým scénářem a rutinní režií. Film je místně omezen s výjimkou úvodu jen na okolí přívozu, který kvůli banditům nejezdí. Hlavní padouch Remy zabíjí kromě hromady nepřátel i svoje lidi, ale nikdo se ani neozve, má to být údajně schopný vůdce, ale nevymyslí ani přeplavání řeky. Kladný hrdina Travis (Van Cleef) je zase takový nijaký hrdina, jen nanápadný převozník, hledí si především svého voru. Co byste čekali od filmu za zábavu, když oddělíte širokou řekou bandu lumpů od jejich potenciálních obětí? Režii má starý Gordon Douglas, který začínal s režií již ve dvacátých letech 20. století a režíroval i Laurela a Hardyho. Trailer: http://www.dailymotion.com/video/x8fcs5_barquero-lee-van-cleef-movie-traile_shortfilms ()

gogo76

L. Van Cleefa som si po megaklasike Dobrý , zlý a škaredý dlho nevedel predstaviť ako kladnú postavu. Dva filmy o Sabatovi ma nepresvedčili. Až tento. Veľmi ma v roli záporáka potešil W. Oates , známy prevažne z filmov S. Peckinpaha. Bol skvelý a má veľký podiel na dobrom výsledku. Na odľahčenie musím povedať, že prsnatá seňorita ma v úvode zaskočila rovnako ako malého chlapca, ktorému mama musela vylepiť jednu za ucho , aby sa spamätal. Myslím, že seňorita si pomýlila žáner a ak sa v úvode zdá, že jej sebavedomá povaha bude mať vo filme významnú úlohu, tak budete sklamaný. Opak je pravda a jej postava je len bezvýznamným štekom. Prevozník sa môže pýšiť hlavne originálnym príbehom a hlavnou dvojicou Cleef a Oates. Na jeden western až-až. 80%. ()

OughJay

Ke konci už Převozník připomínal spíš nějakej psychologickej film, než klasickej western. Lee Van Cleef je pan herec, ale čekal jsem, že když tu má hlavní roli, tak dostane o mnoho víc prostoru. V tom vidim dost nevyužitýho potenciálu. Přece jenom se řekne převozník a on je pak celej film o nějaký bandě která se potřebuje dostat na druhej konec řeky, přičemž převozník je právě na druhý straně. A tak čeká... A čeká... A čeká... Až je najednou konec a za poslední 3/4 bylo zajímavý jen osvobození zajatýho osadníka. Po tolika mrtvolách na začátku jsem vážně nečekal, že ten film takhle uvadne. Je to fakt škoda. ()