Hříšnice (TV seriál)

• Česko

Hříšná duše

The Sinner

Drama / Mysteriózní / Thriller / Krimi

USA, 2017–2020, 17 h 28 min (Minutáž: 42–49 min)

Tvůrci:

Derek Simonds

Předloha:

Petra Hammesfahr (kniha)

Jessica Biel, Christopher Abbott, Bill Pullman, Patti D'Arbanville, Teri Wyble, Robert Funaro, C.J. Hunt, Jacob Berger, Adrienne Lovette, Abby Miller, Dohn Norwood, Rebecca Wisocky, Nadia Alexander, Mike Holt, Jules Haven, Granit Lahu, Kathryn Erbe, Jacob Pitts, Enid Graham, Orlagh Cassidy, Susan Pourfar, Peggy Gormley, Danielle Burgess, Pamela Gray, C.J. Wilson, Carrie Coon, Elisha Henig, Natalie Paul, Adam David Thompson, Adam LeFevre, Rosemary Howard, Leslie Fray, Joanna Adler, Elaine del Valle, Gary Hilborn, Rodrigo Lopresti, Justin Silver, John Rue, Aamira Martinez, David Call, Jay O. Sanders, Arthur French, Jamie Neumann, Tracy Letts, Victor Williams, Kiran Merchant, Hannah Gross, Allison Case, Melanie Nicholls-King, Marc Menchaca, Samrat Chakrabarti, Richard Bekins, Eva Kaminsky, Antonio Ortiz, Brennan Brown, Martin Shakar, Marceline Hugot, Ellen Adair, Faith Logan, Lisa Emery, Meredith Holzman, Robert G. McKay, Lynn Marocola, Matt Bomer, Jacob Berger, Parisa Fitz-Henley, Jessica Hecht, Ruibo Qian, Mathilde Dehaye, Chris Messina, Brooke Bloom, Luke David Blumm, Walker Hare, De'Adre Aziza, Robert Myers, Ella Rae Peck, Jordan Dean, Rileigh McDonald, Robert Cuccioli, Gameela Wright, Garrett Coffey, Alexa Shae Niziak, Kerry McGann, Scott Cohen, Lee Wilkof

Kde jsou ty časy, kdy v Americe pochopili, že se dobrý námět může rozložit do seriálového provedení, které může být drahá, velkolepé a nezapomenutelné. Za posledních patnáct let totiž v Americe proběhla seriálová revoluce a díky tomu množství seriálů, které do světa vyplivli, se i vnímaná kvalita notně posunula a to co je nyní standard byl před patnácti lety absolutní zážitek. Hledat tedy v tomto množství kvalitních seriálů něco, co je zase o chlup jinde, je jako hledat jehlu v kupce sena. Jde to, ale je to obtížné. No a jeden z těch seriálů, který opět přechází za pomyslnou hranici aktuálního amerického seriálového standardu je právě seriál Hříšnice. Psychadelický, chladný, depresivní, ale účinný, originální a nápaditý. Bill Pullman se ve svém vyšetřovateli našel a připomněl, že nepatří do starého železa. Je neortodoxní, opět něčím zvláštní a myslím si, že je hlavní nosnou stránkou celého konceptu. Druhá nosná myšlenka je ale i námět a v první sérii Jessica Biel. Přišel jsem si jak při sledování první série Temného případu. Bylo mi ouvej, ale nedokázal jsem od seriálu odpoutat zrak. Nicméně hvězdičku ubírám za přílišnou naplánovanost v příběhu, který toho vlastně v prvních osmi dílech příliš neřekl, ale zároveň toho řekl dost na to, aby jeden případ ukončil. Seriál mě tak fascinuje a rozhodně počítám s dalšími sériemi, na které se vysloveně těším. Díky České televizi za seznámení s tímto seriálem!(28.11.2019)

1. séria - Podarené krimi s nádychom mystiky. Všetky časti si hrkútajú vo vyváženej polohe, herci vyvádzajú s nadštandardom k spokojnosti... Akurát príbehovo to klesá k prehľadnej čítanosti a to sťahuje napätiu slučku. Neskôr neprichádzajú ani dychberúce zvraty až nakoniec výsledok vyšumí do priemerného rozuzlenia. Škoda, že taký potenciál stroskotal na podupanom scenári.(10.11.2018)

Skvělé, vynikající a mnohem lepší, napínavější a zajímavější než všemi vychvalované a přeceňované Sedmilhářky s hysterickými Witherspoone a Dern. Především oceňuji perfektní volbu dvou hlavních postav - Jessica Biel je mimořádně přesvědčivá a zapomenutá hvězda devadesátých let Bill Pullman slaví patřičný návrat na výsluní. Oběma jejich postavy náramně padnuly, Billova zarputilost a tvrdošíjnost mi imponovala. Ta minisérie potvrzuje moje soukromé vnímání světa a rovnováhy v něm, proto mě oslovila mnohem více než hysterické vřískání kolem toho, že nějaké dítě dalo jinému dítěti ve školce pusu. Bravo a s nadšením přijímám informaci, že se chystá druhá série.(25.3.2018)

Tyjo ani sem nečekal, že mě to takhle v táhne do děje. Mysteriózní thriller o ženě, která zabije zničeho nic chlápka na pláži. Motiv se neví a začíná práce detektivů. Ta atmosféra je tu taková ponurá ale moc pěkně se sem hodí. Většinu věcí se dovídáme pomocí flashbacků. Je to dobře zamotaný a do posledního dílu furt tápete kdo, co,proč a jak. Narazil jsem na to náhodou a musím říct, že těch osm dílu uteklo rychle a fakt mě to bavilo. Jessica Biel je tu dobrá a roli zvládla dobře a potom je tu Bill Pullman který byl fakt skvělý. Fakt pěkný herecký výkony. Pokud někdo neví na co koukat a seriály ho baví a tahle tématika taky, tak směle do toho protože za to stojí. 80%(15.3.2018)

Celkové shrnutí, neboť detailní je u každé série. Každé sérii jsem dal 4*. Velmi dobrý nápad s konstrukcí seriálu, syrová atmosféra, výborný Bill Pullman, velmi dobří ostatní hlavní protagonisté, zajímavé případy, minimalistické pojetí, v podstatě bez slabých chvilek, krátké stopáž, ale dostačující. Vše šlape, stojí za to vidět. Howgh!(7.6.2020)

• - Jessice Biel bylo při natáčení 35 let, přestože hrála postavu Cory Tanetti, které je v seriálu 27 let. Navrch hraje Coru i ve flashbacích, ve kterých jí je 23 let. (hansel97)

• - Carrie Coon a Tracy Letts, ktorí sa objavili v 2. sezóne, sú manželia aj v reálnom živote. (Game90)