Hříšnice (TV seriál)

• Česko

Hříšná duše

The Sinner

Drama / Mysteriózní / Thriller

USA, 2017–2019, 17 h 18 min (Minutáž: 42–46 min)

Tvůrci:

Derek Simonds

Předloha:

Petra Hammesfahr (kniha)

Jessica Biel, Christopher Abbott, Bill Pullman, Patti D'Arbanville, Teri Wyble, Robert Funaro, C.J. Hunt, Jacob Berger, Adrienne Lovette, Abby Miller, Dohn Norwood, Rebecca Wisocky, Nadia Alexander, Mike Holt, Jules Haven, Granit Lahu, Kathryn Erbe, Jacob Pitts, Enid Graham, Orlagh Cassidy, Susan Pourfar, Peggy Gormley, Danielle Burgess, Pamela Gray, C.J. Wilson, Carrie Coon, Elisha Henig, Natalie Paul, Adam David Thompson, Adam LeFevre, Rosemary Howard, Leslie Fray, Joanna Adler, Elaine del Valle, Gary Hilborn, Rodrigo Lopresti, Justin Silver, John Rue, Aamira Martinez, David Call, Jay O. Sanders, Arthur French, Jamie Neumann, Tracy Letts, Victor Williams, Kiran Merchant, Hannah Gross, Allison Case, Melanie Nicholls-King, Marc Menchaca, Samrat Chakrabarti, Richard Bekins, Eva Kaminsky, Antonio Ortiz, Brennan Brown, Martin Shakar, Marceline Hugot, Ellen Adair, Faith Logan, Lisa Emery, Meredith Holzman, Robert G. McKay, Lynn Marocola, Matt Bomer

Námět seriálu může vyvolávat asociace na Camusův existencialismus a postavu Mersaulta, jenže tím veškerá podobnost rychle končí a Sinner se ubírá zcela odlišnou cestou. Patrně nejkvalitnější pilot sezony diváka bezpochyby uchvátí a spolehlivě navnadí na následujících sedm epizod. Lynchovská zasněnost zde bleskurychle přechází v brutální násilí, které však zcela nečekaně nabývá katarktického rozměru. Na základě četných indicií z úvodních epizod jsem tajně doufal v teologické drama a třebaže se příběh nakonec odvíjí pouze v psycho-sexuální rovině, jsem s jeho výslednou podobou spokojen. Z hereckých výkonů pochválím především talentovanou Nadii Alexander v roli sympatické Phoebe, která dodala závěrečným epizodám nový impuls, a celý sedmý díl jde právem pouze za ní.(22.9.2017)

1. série: Taková ta klasická šedivá a jednorázová jednohubka, která má, co nabídnout, ale jen na pár dílů a sama si to moc dobře uvědomuje. A je to z toho cítit a už jenom tím, to vypadá jako taková neslaná nemastní show. Nejde o nic extrémně zajímavého. I přesto ale vhodné pro nějakou tu "zábavu", která proběhla. Ale v celku brzy se na to půjde dát zapomenout. Možná až moc. 2. série: Sinner začal v celku zajímavě. Udržel si kořen z minulé sezóny a začal na novo. To zní skvěle. A taky to tak vypadalo. Ale jednoduše... v moment, kdy se do toho až moc začala tahat sekta, jejíž smysl jsem nepochopil, asi dvacátá matka a nějaké velmi křehké vztahy v rodinách mezi postavami, začalo to být na mne moc. Hlavně moc nudy a odbíhání od tématu. Seriál si dokázal udržet v celku dobrou pozici, ale nic netrvá hold věčně. Jediný zajímavý aspekt tak jednoduše zůstal Bill Pullman a jeho linka. Ale ani to, to nedokáže tahat věčně.(10.12.2017)

Tolik nepochopitelný čin... Slušná matka od rodiny se zčistajasna zvedne z osušky a na pláži plné lidí ubodá muže, kterého vůbec nezná. V životě ho neviděla. Tak proč? To je oč tu běží. Jinak je to jasné jako facka. Máme tělo, zbraň, pachatele, svědky i doznání. Jenže.... Jaký měla motiv? Nechť zvedne ruku kdo si vsadil na fanatickou výchovu, drogy nebo únos. Jenže ono to možná bylo celé trošku jinak. A už pár dnů mi vrtá hlavou, kdo tady vlastně byl ten špatný a co by bylo kdyby... Všechna čest pro Jessicu, pro detektiva, který to nenechal být a pro sestru hlavní hrdinky, protože tahle postava je zkrátka pecka.(5.11.2017)

Začne to vskutku impozantne, keď hlavná postava dobodá na pláži muža a nevie prečo... Silnou stránkou seriálu je vyrovnanosť všetkých 8 častí, dej plynie zdanlivo pomaly a pokojne ale je to mrazivý pokoj a každý diel skončí takým spôsobom, že som bol "nútený" zhltnúť túto thrillerovú jednohubku naraz. Okrem hlavnej línie seriál vhodne a niekedy podprahovo otvára mnohé myšlienky na tému ortodoxné kresťanstvo, drogy, sexuálne úchylky. Herci boli v pohode, okrem Billy Pullmana zaujala Jessica Biel, ktorá bola zároveň producentkou.(15.10.2017)

Veskrze průměrný seriál, který po velmi dobrém začátku postupně ztrácí dech a zachrání to sportovní terminologií až v prodloužení, kdy se Billu Pullmanovi konečně podaří skórovat. Zbytek mezi tím je zbytečně moc dlouhý a postupně začíná ztrácet divákovu pozornost. Moc tomu nepomohla ani Jessica, která v průběhu těch několika let vypadá pořád stejně a musím to napsat, někdy s prominutím čuměla jak kráva. Vím, že to asi měla ve scénáři, nicméně mě tohle osobně přivádělo někdy až k šílenství, které na(ne)štěstí Bill na konci maličko opravil. S lepším a lépe natočeným příběhem bych šel možná výš, tahle jsem bohužel nucen zůstat na zlatém středu.(6.11.2017)

• - Jessice Biel bylo při natáčení 35 let, přestože hrála postavu Cory Tanetti, které je v seriálu 27 let. Navrch hraje Coru i ve flashbacích, ve kterých jí je 23 let. (hansel97)