Komentáře uživatelů k sérii (12)

Druhá série mě oproti té první chytla už od samého začátku. Dobře vystavěná zápletka (osm dílů je tak akorát), skvělí herci (hlavně extrémně charismatická Carrie Coon) a omamně temná atmosféra zakryjí drobné nedostatky v možná trochu přílišné překombinovanosti závěru. Sem s dalším případem podivínského detektiva Ambroseho!(21.12.2018)

Sledovala jsem hlavně kvůli Carrie Coon a taky jedině její postava byla jakžtakž zajímavá. Příběh byl na začátku skvěle postaven a člověk by při dostatku času byl ochoten podívat se na všech 8 epizod na jeden zátah. Jenže zápletka se začala čím dál víc komplikovat a spíš mě to znechutilo než uchvátilo. Skutečně bylo těžké s postavami sympatizovat. Pullmanův detektiv byl... zvláštní? Celou dobu jsem měla pocit, že vidím slova napsaná na papíře místo člověka. Nicméně nemůžu říct, že bych se nebavila, ale očekávaní naplněna nebyla.(21.11.2018)

Možné spoilery!!!!! Až na závěrečné odhalení totožnosti otce malého Juliana, které bylo dost mimo mísu, hodnotím tuhle druhou sérii převážně pozitivně. Vůbec mně přišla líp natočená a hlavně zahraná. Tady bych kromě Billa rozhodně vyzdvihl malého Elischu Heniga, o kterém si troufnu tvrdit, že ještě hodně uslyšíme a pak hlavně jeho "matku" v podání Carrie Coonové, jejíž výkon spolu s malým, kudrnatým klučinou řadím určitě nejvýš. Na seriál Waco se teprve chystám, tak doufám, že tenhle dějem trošku podobný, bude jen předskokan. Kdo skočí dál, to se teprve ukáže.(19.12.2018)

Po skvělé první sérii jsem pochyboval s čím se tvůrci vytasí nyní, ale jedinečný stařík Bill Pullman rozlouskne svým nekonvenčním vyšetřováními i další vraždu se skrytým motivem. Hlavně díky němu má i druhá řada zaručen úspěch.(26.9.2018)

Druhá sezóna mě neoslnila takovým způsobem jako předchozí řada, výlety do minulosti poručíka Harryho Ambrose mě příliš neoslovily, Connie Coon ani Natalie Paul pro mě nedokázaly úplně nahradit herecký projev Jessicy Biel, ale nejhorší pro mě byla ztráta momentu překvapení. Ani samotný závěr druhé série se mi nezdál být příliš dobře zvládnutý, přesto nechci jen kritizovat, protože jsem si mohl i v tomto případě užít kvalitní atmosféru (většinou), místy i slušné napětí a ani tentokrát nebyl příběh vůbec špatný. 4*-(21.1.2019)

Sinner začal v celku zajímavě. Udržel si kořen z minulé sezóny a začal na novo. To zní skvěle. A taky to tak vypadalo. Ale jednoduše... v moment, kdy se do toho až moc začala tahat sekta, jejíž smysl jsem nepochopil, asi dvacátá matka a nějaké velmi křehké vztahy v rodinách mezi postavami, začalo to být na mne moc. Hlavně moc nudy a odbíhání od tématu. Seriál si dokázal udržet v celku dobrou pozici, ale nic netrvá hold věčně. Jediný zajímavý aspekt tak jednoduše zůstal Bill Pullman a jeho linka. Ale ani to, to nedokáže tahat věčně.(17.2.2019)

Je to spíš poctivá seriálová práce, než nějaké velké terno. Ale i to se v dnešní době cení. Seriálů je hodně, ale těch co nejdou jen na efekt, pomalu ubývá. Ale občas i nějaký přibyde, jako třeba tenhle:) Co se týká Pullmana, je to dost svéráz. Nevim, jestli bych ho chtě vídat nějak pravidelně, ale sem se hodil. Pětka spíš z milého překvapení.(15.10.2018)

O kapku slabší než první série, postava Billa Pullmana je méně zajímavá a jeho sexuální hrátky prostě flashbacky do jeho dětství nevynahradí. Biel byla nahrazena zajímavou, ale ne tak výraznou postavou. Přesto si seriál rámcově svou úroveň udržel. Scénář je opět celkem logicky a uvěřitelně postavený, byť jsem již nepociťoval takové napětí jako v první sérii. Určitě zajímavá sonda do celkem specifické sekty bez výrazného náboženského zaměření. Co bych vytkl je horší psychologický profil mladého vraha, na začátku je zmíněna jeho výjimečnost se kterou se bohužel vůbec nepracuje. Ale celkově to bylo stále dobře koukatelné a to se počítá.(21.10.2018)

Obě série byly zatím super a dvojka mě do jisté míry něčím chytla ještě víc, než jednička (možná je to tím, že je v ní víc creepy a hororových momentů). Jenže na rozdíl od první série, kde při rozuzlení do sebe všechno zapadlo, u dvojky mi závěr přišel ne úplně dotažený a ve vzduchu stále visí pár otázek. Zkusím je teď nastínit - a pozor, možné spoilery. 1) Na rozdíl od jedničky musím říct, že mi přes veškeré vysvětlování zůstal motiv té úvodní vraždy vlastně dost nejasný. Ne že by jej tvůrci nevysvětlili, ale prostě proto, že mi to za daných okolností přišlo velmi málo uvěřitelné. Chybělo mi i vysvětlení, proč vlastně vrah obě mrtvoly tak zvláštně aranžoval, myslel jsem, že to má nějakou spojitost s něčím, ale nakonec to vyšumělo. Vůbec mi přišlo, že ta dvojnásobná vražda byla ve druhé sérii jen proto, aby "bylo co vyšetřovat" a pro hlavní dějovou linku byla vlastně strašně nedůležitá - série je spíš rodinné psychologické drama nastolující otázky o smyslech pojmů jako je domov, mateřství atd. Za druhé - jakou úlohu hrál v celém příběhu ten chlapík Glenn Fisher? Jeho postava tam nakonec vyšla úplně naprázdno. 3) Vůdce sekty "Maják" - v jedné z epizod je naznačené, že ho Vera zabila. Čekal bych, že se to objeví v nějakým flashbacku na konci, nakonec by se dal lépe pochopit i motiv té hlavní vraždy.(6.5.2019)

Pár skvělých věcí z první série se zachovalo, ale všechny moje emoce přebylo znechucení z tohoto soudního systému.(25.9.2018)

Jeste lepsi jak prvni sezona Bill Pullman opet skvelej(10.3.2019)

pomalejší, ale nebylo to na škodu, zajímavá zápletka, pošahaná sekta, skvělý Pullman je stále true detectivem(30.4.2019)