The Sinner (TV seriál)

Drama / Mysteriózní / Thriller

USA, 2017 - 2018, 11 h 42 min (Minutáž: 42–46 min)

1. séria - Podarené krimi s nádychom mystiky. Všetky časti si hrkútajú vo vyváženej polohe, herci vyvádzajú s nadštandardom k spokojnosti... Akurát príbehovo to klesá k prehľadnej čítanosti a to sťahuje napätiu slučku. Neskôr neprichádzajú ani dychberúce zvraty až nakoniec výsledok vyšumí do priemerného rozuzlenia. Škoda, že taký potenciál stroskotal na podupanom scenári.(10.11.2018)

Pomalé tempo mysteriózna, nevedomosti a paranoje sa časom zmení na vyšetrovanie plné zahmlievania, nejasností a nových motívov. Najmä náboženská linka rodičov mohla byť rozvinutá do väčších krajností. Očakávania prvých epizód idú do stratena, respektíve výsledok je úplne odlišný, než divák predpokladá. Vyrovnanosť epizód, skvelé závery a fantastickí Pullman s Biel ťahajú tento zvláštny príbeh plný neočakávaných zvratov.(5.11.2017)

První epizoda je tak slibná! Bohužel to Jessica Biel všechno vyklopí moc rychle. A na rozdíl od knížky seriál všechen prožitý hnus v jejím životě vyladí až do té míry, že se svět zdá docela v pořádku. Jen nesmíte mít přísné rodiče a smůlu na nešťastné náhody : http://www.indiewire.com/2017/09/the-sinner-book-differences-incest-murder-nazi-abortion-orgy-usa-network-1201878805/(23.9.2017)

Začne to vskutku impozantne, keď hlavná postava dobodá na pláži muža a nevie prečo... Silnou stránkou seriálu je vyrovnanosť všetkých 8 častí, dej plynie zdanlivo pomaly a pokojne ale je to mrazivý pokoj a každý diel skončí takým spôsobom, že som bol "nútený" zhltnúť túto thrillerovú jednohubku naraz. Okrem hlavnej línie seriál vhodne a niekedy podprahovo otvára mnohé myšlienky na tému ortodoxné kresťanstvo, drogy, sexuálne úchylky. Herci boli v pohode, okrem Billy Pullmana zaujala Jessica Biel, ktorá bola zároveň producentkou.(15.10.2017)

Na seriál jsem narazila úplnou náhodou. Popis nic moc, tak jsem si řekla, že se podívám na první díl a podle toho se pak rozhodnu, zda ho dokoukám. A musím přiznat, že mě první díl chytil natolik, že jsem po něm dala hned dalších 5 a s netrpělivostí vyhlížela poslední dva. Nevzpomínám si, že bych viděla něco podobného ať už ve filmu či seriálu. Všechno to temno a tajemno perfektně zapůsobilo. A navíc je super, že není seriál nijak uměle protahovaný na několik sérií. 8 dílů je právě tak akorát, aby se stihl povyprávět celý příběh. Jessica Biel s Billem Pullmanem hrají celou dobu na výbornou. Za mě palec nahoru. ;-)(24.9.2017)

• - Jessice Biel bylo při natáčení 35 let, přestože hrála postavu Cory Tanetti, které je v seriálu 27 let. Navrch hraje Coru i ve flashbacích, ve kterých jí je 23 let. (hansel97)