poster

Boj s obry (festivalový název)

 • USA

  I Kill Giants

 • Velká Británie

  I Kill Giants

 • Austrálie

  I Kill Giants

Drama / Fantasy / Thriller

USA / Velká Británie / Belgie, 2017, 106 min

Režie:

Anders Walter

Předloha:

Joe Kelly (komiks)

Scénář:

Joe Kelly

Kamera:

Rasmus Heise
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Esgalnor
  ***

  Tak tomuhle se říká nevyužitý potenciál. I Kill Giants má solidní premisu balancující na hranici reality a fantazie, kdy divák sám moc netuší, jak se věci mají. A ačkoliv je zpočátku takové tápání zábavné, film si s tím hlavním odhalením dává načas až příliš - závěrečná citová ždímačka tím pádem příliš nefunguje, protože místo aby se film věnoval více největšímu traumatu hlavní hrdinky (popř. jej rozehrál nebo naznačil o něco dříve), zabývá se malichernostmi a zbytečnými opakujícími se dějovými odbočkami. K závěrečnému dojetí tak nedojde, protože ačkoliv Barbaru divák pozná pořádně, to podstatné zjistí až těsně před tím a tím to celé jen tak vyšumí do ztracena. Což je škoda, protože Madison Wolfe je talentovaná a ve své roli je výborná, film má slušnou výpravu a osobitý styl a místy to celé dává vzpomenout na výbornou Terabithii. Kvůli zpackané struktuře nakonec ale zůstává dalece v jejím stínu, bohužel.(30.4.2019)

 • laik_60
  ****

  Dobre, tak ja to prezradím hneď na začiatku. Je to celkom slušná psychologická dráma, príbeh dievčaťa, ktoré sa nevie vyrovnať so skutočnosťou, že jej mama je na smrť chorá a umiera. Škoda len, že vo filme sa to dozvieme až v poslednej tretine. Chce to len trpezlivosť a pozorne sledovať herecký výkon mladej Wolfovej (mimochodom celkom slušný), za čo mierne zvyšujem hodnotenie filmu bližšie ku štvorke.(25.8.2018)

 • Deeus
  ***

  Poutavé, herecké výkony uhranuly a teď rychle prošmejdit i předlohu... Nejspíš se objeví srovnání s A Monster Calls... Popravdě, tohle mě vzalo za srdce víc. Proč se podívat? Barbara je skvělá, a i když se ty interpretace fantasy coby úniku od problémů nebo jako psychická nemoc nějak množí, za mě palec nahoru. Tohle zpracování se mi zdálo surovější, opravdovější a je to menší slovní výplach než Monster Calls, takové severštější... U Monster jsem váhala mezi dvěma až třemi hvězdičkami (nakonec radši nehodnoceno), tady to bylo mezi třemi a čtyřmi.(25.3.2018)

 • FritoleXx
  ****

  Nečetl jsem předlohu. Chyba nebo výhoda? Těžko říct. I Kill Giants není žádným epickým fantasy dobrodružstvím jak by se třeba i dle coveru mohlo zdát. Je to pomalé, "těžké" drama s lehkým nádechem fantasy, které sází na indie feeling a emoce. Pravděpodobně se to bude více líbit lidem, kteří rádi filmy o šikaně či psychických problémech než milovníkům fantasy. Je jen na vás, jak k filmu budete přistupovat. V závěru musím pochválit i trojku Madison Wolfe, Imogen Poots a Zoe Saldana. Všechny to zvládají skvěle a takhle sympatické obsazení se často nevidí.(30.3.2018)

 • misterz
  ***

  Silná myšlienka a mne sympatický námet - útek z reality do ríše fantázie, tak ako tomu bolo napríklad vo Faunovom labyrinte. To ma vždy dokáže chytiť za srdce. No v tomto prípade bol emočný účinok o dosť menší ako som čakal, možno by som niektoré dramatické okamihy viac pritvrdil a niektoré postavy hlbšie charakterovo rozobral. Na druhú stranu vizuálna stránka bola pekná. Lepší priemer. 65/100(6.9.2018)