Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Příběh prvního milostného zklamání. Přecitlivělá Lenka jen velmi obtížně překonává nevydařený průběh setkání s chlapcem, k němuž cítila více než sympatie... Úkol, který si sám sobě napoprvé zadal herec a mimořádně úspěšný divadelní režisér Jan Kačer, byl prakticky nezvládnutelný. On se o to pokusil. (oficiální text distributora)

Recenze (14)

troufalka 

všechny recenze uživatele

Při druhém sledováním vytanul jiný rozměr tohoto filmu. Jsou znát dozvuky šedesátých let, kdy se mnohem větší důraz kladl na přirozený civilní projev a improvizaci. Tenhle příběh dospívání obsahuje přesně tu dávku rozpaků a nejistoty, jakou prožívali mladí při navazování prvních vztahů. Z tohoto pohledu jde o autentický obraz. Dnes lze ocenit navíc i atmosféru doby s dnes již zaniklým světem (Podolský most ještě před napuštěním Orlické přehrady). Musím říct, že jsem si snímek podruhé mnohem víc vychutnala a docenila i dobrou kameru a střih. Hudba se mi líbila už napoprvé. I přes nízké hodnocení uiživtelů a shazující text oficiálního distributora bych tento snímek nezatracovala, určitě se hodí pro líné letní odpoledne a je důležitým schůdkem v tvorba Jana Kačera. ()

dobytek 

všechny recenze uživatele

Jan Kačer je dobrej herec, ale na pozici režiséra by místo něj lepší práci odved snad i Kačer Donald. Mam takovej pocit, že při natáčení v tom lese našli lysohlávky a všichni je tam sežrali. Ten film je prostě jedno velký NIC. Já tak nějak chápu, co tim asi chtěl básník říci, ale to je příběh tak na 10-15 minut. Na celovečerní film to nestačí ani omylem, takže já čumim půl hodiny na to, jak 2 blbci a 2 blbky hrajou v lese na schovávanou, pak čumim neustále na nějaký legrační motorkáře, který s příběhem nemaj téměř nic společnýho, do toho hromada keců o ničem. Navíc se všichni chovaj jako hrozný dementi a nejradši bych je všechny umlátil tupou stranou sekery. I když potkat mladou M. Voborníkovou uprostřed lesa, tak jí tam asi nejdřív znásilnim a až potom umlátim tupou stranou sekery. Nebo jí nejdřív umlátim a pak jí znásilnim? No to je jedno :-) V každym případě film je hrozně špatnej. Ani nevim, za co dávám tu 1 hvězdičku. Prostě Kačer měl asi radši zůstat před kamerou a necpat se za kameru. ()

Reklama

Enšpígl 

všechny recenze uživatele

Jediný co se na tomhle filmu dá ocenit je Miluška Voborníková v minišatičkách. Už vidím holku, kterak si na rande s klukem, kterýho ještě nemá sbalenýho bere svou hezčí kamarádku. To já když jdu rande s holkou, nahlasím na radnici, že se ve městě v ten den chystá demonstrace Dělnický strany, radní to rozhlasí s doporučením ať ten den radši nikdo nechodí ven a voala..... nevinný Enšpíglíček má vyklízený celý prostor od nežádoucí klučíčí konkurence a slečna se tak může plně koncetrovat výhradně a pouze na mě !!! Čili milá Lenko, příště se uč od nejlepšího a možná si pak vrzneš ty a nebudeš zajišťovat šoust pro svou hezčí kámošku. Přesně jak to řekl Čtvrtníček, silnější pes mrdá a to platí pro všechny i pro hlavní hrdinku tohoto, jinak spíše trapně zbytečného filmu. ()

vypravěč 

všechny recenze uživatele

Kačerův pokus o zachycení milostné dezorientace dospívajících je na jednu stranu úspěšný v dokonalé sugesci vnitřního tápání, bloudění mladosti v sobě samé, v komunikačním troskotání; na druhou stranu je ale téměř nesnesitelný svou trvalou hysterickou atmosférou. Postrádal jsem zde nadhled, vymanění se z personalizovaného (a bezmála odysseovského) vyprávění o jednom letním dni a skutečnou konfrontaci (a to nejlépe mezigenerační, k níž trochu naváděli muzicírující staříci v zahradě) různých niter. ()

slunicko2 

všechny recenze uživatele

25letý Sodoma a 24letý Vyskočil předvádějí emocionální tápání dospívajících. 1) Spolehlivá přehlídka trapné blbosti začíná "scénářově" hloupými děvčaty, pokračuje ochotnickými hereckými výkony (zejména tehdy ještě rockera Viktora Sodomy) a přes neumětelské dialogy se propracuje až k motorkářům, vypůjčeným zřejmě ze sovětské parodie amerického filmu padesátých let, kteří do příběhu pasují jako deus ex machina. Všemu vévodí režisérovy pokusy o zobrazení milostného tápání dospívajících sexy děvčátek, zastoupených zde tehdy 21letou zpěvačkou Voborníkovou a 19letou Machoninovou. 2) Jediný, kdo mě držel u obrazovky, byl Ivan Vyskočil, který pro mne představoval vrchol snímku, když se vyšvihl z vody na břeh a předvedl svou tělesnou zdatnost a nespornou přitažlivost. To je ta jedna hvězdička. ()

Zajímavosti (10)

  • Sprievodcom hercov v Bechyni bol Viktor Sodoma (Michal), ktorý mesto poznal. Študoval v 60. rokoch tunajšiu keramickú priemyslovku. (Raccoon.city)
  • Miluše Voborníková (Markéta) bola v prvom rade speváčka, v dobe natáčania nová v divadle Semafor a iba príležitostná herečka. Kvôli úlohe si u susedky v pražských Vršoviciach objednala troje letné krátke šaty. Mali staroružovú farbu, čo nie je v čiernobielom filme vidieť. Šaty, ktoré si nechala súkromne ušiť, jej ale nenechali, zostali trvalo v Barrandovskom ateliéry kostýmov. Pri natáčaní mala spadnúť z motorky a veľmi sa bála, ale motorkár išiel veľmi pomaly a dopredu jej povedali, ako má padať z motorky a následne sa kotúľať. (Raccoon.city)
  • Film sa natáčal v uličkách, na oblúkovom moste, štvrti Zářečí v parku medzi kláštorom a vilou Elektra, pri rieke Lužnici, Vyhnanickom rybníku, Černickou oboru a na skalách Židově strouze, všetko v meste Bechyne a okolí. Bechyni a jej okolie si Jan Kačer nevybral pre exteriéry náhodou. Študoval tu v 50. rokoch keramickú priemyslovku. Natáčalo sa aj v obci Bečice, kde mal režisér chatu. (Raccoon.city)

Reklama

Reklama