Henry získá nového klienta z věznice Shawshank. (HBO Europe)

tron

Neviem no, som trocha sklamaný, ale pozerám ďalej. Najzaujímavejšou častou je zatiaľ tajomný väzeň - a už ani on nie je bohvieako zaujímavý. Atmosféra, výprava a herecké výkony stále OK (miestami viac, než iba OK), ale to donekonečna stačiť nebude. ()

Anderton

Ako obvykle, druhý diel seriálu nedosahuje kvalít pilotu, ale Habeas Corpus ponúkne niektoré zaujímavé informácie a aj nejakú tu fajn retrospektívu. Hlavná postava ale predovšetkým chodí po okolí a rozpráva sa s miestnymi o nových okolnostiach. Tí ho ešte aj po desaťročiach stále zo srdca nenávidia, čo ale nevyčítam tvorcom, ale skôr Kingovi, keďže v predlohe to zrejme nebude inak. Mimochodom tá najzásadnejšia informácia možno až príliš veľa prezrádza o tom, čo tu robí tajomno tajomnom, snáď to bude celé o niečo komplikovanejšie. ()

Trevor

Henry Deaver sa snaží získať prístup ku klientovi súkromnej väznice a tak postupne vyhľadá ženu bývalého riaditeľa inštitúcie, väzenského dozorcu, ktorý ho o objavení väzňa telefonicky informoval či duchovného, poskytujúceho v ústave pastoračnú službu. Príbeh a osud mladíka ho zaujíma najmä potom, ako sa dostane k denníku bývalého riaditeľa, ktorý sa rozhodol mesto pred ním za každú cenu ochrániť. Medzitým väzňa preradia na celu k nebezpečnému recidivistovi, ktorého však ráno nájdu mŕtveho. O návrate Henryho do mesta sa dozvie aj jeho priateľka z detstva a jej spomienky odhalia minulosť Castle Rocku opäť o čosi viac. ()

Sayko

Seriál je pořád temnější a zajímavější. Postupně se odhalují nekalosti páchané ve městě a zaměřujeme se hlavně na vězně, kterého po 30 ti letech našli pod věznicí. Kdyby se celá epizoda odehrávala pouze ve věznici, byl bych nadšený. Bohužel je zde i vedlejší příběh, který je příšerně nudný a Melanie Lynskey, hlavní herečka vedlejšího příběhu, je mi už od pohledu nepříjemná. Zdlouhavé vykecávání mi brání, abych si seriál užíval naplno. ()

brasek

Ak pilot bol iba priemerný, tak druhý diel je podpriemerný. O ničom, bez tempa, bez atmosféry, plno dialógového balastu a ani tajomný väzeň už nie je taký lákavý a mysteriózny ako na začiatku. ()