Henry se připravuje na soud a do Castle Rock dorazí rakev. (HBO Europe)

tron

Sorry, začína to byť brutálne nuda. Nebyť finálnej masakry, tak by som s hodnotením išiel snáď ešte nižšie. Som v šoku. Pevne verím, že je to len výnimka a nasledujúce epizódy budú už len lepšie. ()

Trevor

Henry Deaver pri prezeraní starých novín zistí, že podozrivým z jeho zmiznutia v roku 1991 bol Vic Desjarins. Vyberie sa ho navštíviť, nájde tam však bývať iba jeho brata, ktorý mu dá mimo iné spis z prípadu Henryho zmiznutia. Mama odmieta odísť s Henrym do domova dôchodcov v Texase a aby sa Henryho čím skôr zbavil aj vyšetrovateľ prípadu jeho únosu, ktorý teraz žije s jeho mamou tak mu povie že reverend pred smrťou označil za vraha Henryho. Ten sa vďaka týmto okolnostim rozhodne pristúpiť na dohodu s väznicou a oznámi to dozorcovi Denisovi že proces proti vedeniu väznice nebude. Ten, zničený z pomerov z väznici, vezme do ruky zbraň a obráti ju proti kolegom, aby prinútil Henryho Deavera a ostatných rozmýšľať nad tým, čo sa v Castle County deje. Masaker, ktorý rozpúta v závere Denis s fantastckým hudobným doprovodm dali úplne zabudnúť na predchádzajúcu slabšiu epizódu. ()

Anderton

Škoda, že celá epizóda nie je tak skvelá ako záverečné, šokujúce minúty. Ale podobne to bolo aj v prípade predchádzajúcej časti. Začína sa natískať otázka, či by prvá séria nebola lepšia ako osemdielna, ale na jej zodpovedanie si asi treba radšej počkať až do konca. Čaká nás ale návšteva istého zaujímavého staršieho pána, ktorý má zhodou okolností niekde v haraburdách starú policajnú zložku a prehrabávanie v starých spisoch o starých zločinoch má vždy svoje čaro. ()