Komentáře uživatelů k TV seriálu (56)

Seriál, kde se mi počáteční nadšení proměnilo v unylý průměr. Stephen King se tady nejspíš ztratil ve svém vlastním zalíbení, protože atmosféra je ve výsledku to jediné, co tento seriál dokáže nabídnout. Zajímavý námět se díl od dílu nikam neposouvá. Nic se v něm neděje. Zajímavé postavy se ztrácejí v originalitě nechtěného a v samotném seriálu se vlastně promítne vše, co jste měli rádi na seriálu Lost, ale i to, co jste na něm nenáviděli. Producent J. J. Abrams je na tomto seriálu prostě znát. Na konci první série tak přemýšlíte, co některé díly vůbec měly znamenat. Byly realitou nebo fikcí? Nebo že by snad byly alternativní realitou? Nevím. Natočeno to sice bylo skvostně a u některých dílů jsem si filmařské nápady rozhodně užíval, ale jako celek? Na konci mi seriál vytvořil daleko více otázek, než dokázal zodpovědět odpovědí. A já vlastně nevím, jestli vůbec chci odpovědi znát...(11.10.2018)

• tron

Castle Rock vôbec nezačína zle. Atraktívne herecké obsadenie v čele s charizmatickým Andrém Hollandom z Knicku, Sissy Spacek z Carrie a Scottom Glennom. Mňa potešil posledný menovaný, pretože hrá môjho milovaného kingovského šerifa Alana Pangborna, stojaceho (spolu s Bannermanom - iným mainským šerifom od Kinga) za zrodom môjho Enezchštejna z poviedok Prasa, Bagrovisko alebo Kamionista. Pangborna môžete poznať z Prepotrebných zbytočností alebo Tretieho oka, ale Bannerman je predsa len môj obľúbenejší (Cujo, Mŕtva zóna). Ostatní sú skôr krovie (vrátane veľmi čudného Billa Skarsgårda). Vyložene mimo, ako výkonom, tak zbytočnosťou a nesympatickosťou povahy svojej roly, je potom Melanie Lynskey z Nebeských stvorení a Dva a pol chlapa. Fakt hrozná herečka. Naopak, potešila ma výprava mestečka v zovretí krásnych, sychravých lesov. Fajn premyslená bola i jeho temná, „prekliata“ minulosť, hoci to v tomto smere dosť pripomínalo Derry z To, ktoré ako keby tvorcovia chceli sfilmovať, ale nedostali na to práva a tak vymysleli obdobnú minulosť aj pre Castle Rock. No tak ale čo už, nie každý deň je nedeľa. Prvé diely majú atmosféru a sú pôsobivé. Nanešťastie, už čoskoro to vletí do žihľavy a už to z nej nevyjde. Naopak, s pribúdajúcimi epizódami sa to do nej vnára čoraz hlbšie a hlbšie a hlbšie a zrazu sa pristihnete pri tom, ako sa hrozne tešíte na koniec. Nie snáď preto, že by položené otázky boli zaujímavé a vy ste sa tak strašne tešili na finálne vysvetlenie toho všetkého. To ozaj nie. Ale proste preto, aby bol koniec a mali ste to konečne za sebou. Za zmienku stojí deviata časť so zásadným twistom, avšak paradoxne vinou neho to do tej mizernej žihľavy zájde ešte hlbšie. Žánrovo sa skrátka tento projekt vybral úplne iným smerom, než som si želal. Čakal som mysteriózny triler alebo horor a nie „toto“.(15.9.2018)

Serial samozrejme dokaze nalakat, vsichni jeste vzpominaji na skvele Stranger Things, ktere serial vizualne pripomina, navic je zastitenej jmenem Kinga a zasazenim do jeho fiktivniho mestecka, kde se odehravala hezka radka jeho skvelejch knih. No a rozjezd je fajn, zacnou se na sebe vrsit jedna zahada za druhou, je to misty i radne drsny a krvavy a dobre se na to kouka. Jenze s pribejvajicima dilama to spis nez zahadny zacina bejt zmateny, stale se na sebe vrstvi dalsi a dalsi nejasnosti, ktery ale postradaj jakoukoliv logiku a vlastne se nic moc nedeje. Nektery dily se stupidne venujou naprosto nezajimavejm vedlejsim postavam, jimz asi kraluje naprosto na pest Sissy Spacek. Ono ale celkove herci nejsou zadnej zazrak z hlediska sympatii, clovek vlastne nema moc komu fandit, Lynskey je otravna a zase pripomina svoji stihacku z Dva a pul chlapa, Holland se fakt na hlavni roli nehodi, Skarsgard neustale divne cumi. Mym oblibenec se tak stal perfektni serif Scotta Glenna, kterej bohuzel moc prostoru nedostane. Co se tyce zaveru serial, par veci se sice lehce propoji a vysvetli, takze jsem zacal mit lehkej pocit, ze scenaristi nebyli totalne zmateny, ale nejakej smysl by v tom moh bejt, jenze je desne videt, ze se pripravuje puda pro druhou serii. Popravde, chvilema jsem uvazoval, ze to vzdam, nakonec jsem to dokoukal, ale druhou serii uz asi nedam.(14.9.2018)

Billa Skarsgarda do každé rodiny, ale silně mě zklamalo, že místo opravdového konce se rozhodli pro zadní vrátka. A po přečtení rozhovoru s tvůrci a druhém shlédnutí mi přijde, že ne že by si otvírali vrátka, ale spíš že ve stylu J. J. Abramse a jeho Ztracenců záměrně nemají ucelenou vizi, o čem vyprávějí (takové ty kecy typu "je to na divákovi, jak si to vyloží, a my vlastně nevíme, jak je to správně"), a snaží se pouze být tajemní jak hrad v Karpatech bez narativního účelu, což je autorský přístup, který mě vysloveně se*e, mimo jiné proto, že to shazuje a ponižuje divákovu snahu pochopit vnitřní fungování toho magického fikčního světa. Jak si mám užít hledání klíče, když ho tam tvůrci odmítli schovat?! Dang it. P. S.: Melanie Lynskey rules a Waitsovu píseň "Clap Hands" jsem po dokoukání seriálu poslouchala asi deset hodin v kuse a teď ji mám nastavenou jako budík, aby neminul ani jeden den, kdy bych tuto píseň neslyšela. P. P. S.: Je rovněž možné, že jsem idiot a ještě k tomu slepý idiot, neboť že má Billova postava každé oko jiné barvy jsem si všimla až při druhém sledování a až u předposledního dílu. A to jsem po většinu času zírala hlavně na něj, co si budeme povídat.(19.9.2018)

Zatiaľ budem triezva a dám 3*, pretože niekedy neviem, čo si mám myslieť. Nie o deji, ale o svojich dojmoch. Herci sú dobrí, atmosféra správna, síce sa tu očividne zmiešava Castle Rock s Derry, a v úvodných titulkoch je naznačené celé mainské univerzum, ale možno to má potenciál. Deviata epizóda prvej série priniesla veľmi zaujímavý obrat (a vlastne aj desiata), ale po celej prvej sezóne stále neviem, či Castle Rock je a bude super seriál. Zatiaľ je len dobrý.(15.9.2018)

Finále jsme asi všichni čekali pompéznější, ale za celej seriál za mě paráda. 8/10(13.9.2018)

Po skončení Leftovers jsem se bál, že budu muset čekat bůhví kolik let na seriál, který na mě zapůsobí obdobně. Můj strach byl zbytečný. Castle Rock je totiž naprosto dokonalý slowburn, který od diváka chce trpělivost, přemýšlivost, empatii a pozornost. Pokud tyto vlastnosti divák nemá, nedostane zřejmě nic jiného než nudu, nesmyslnost či zbytečnost. Pokud tyto vlastnosti má, dostane jednu z nejlepších, nejgeniálnějších a nejvypiplanějších věcí, co se za posledni dobu objevila. Vyzdvižen budiž naprosto božský casting, kde každá jediná postava je obsazena tak, jakoby ta role byla psaná přímo pro ní. A závěr, typicky Kingovsky antiklimatický, mohl být jen stěží lepší... První série - 100% (18.9.2018)

Mysteriózna fantasy, na vrchole blaha, akú si vie divák čo i len predstaviť. Nechápem, ako si môže niekto pustiť takýto film, respektíve seriál, a potom sa sťažovať na prílišnú záhadnosť. To je ako povedať maliarovi, aby “natrel” kuchyňu na oranžovo, a potom pičovať, že je príliš krikľavá. “Castle Rock” je pecka od úvodu, až do samotného záveru, ktorá sa dokonale pohráva s mysľou diváka. Absolútne nič nie je jasné, otázky pribúdajú, všetko je otvorené, i nesmierne mätúce zároveň. Odpovede sú v nedohľadne, pričom “ako-takých”, sa divák dočká až v samotnom závere. Za mňa “⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️”(23.9.2018)

Dávám 5* s velkým sebezapřením, protože ten konec... Na jednu stranu je filozofická myšlenka protkaná celou řádu zcela geniální a perfektně skrytá. Publikum je tady postaveno do funkce poroty. S jak velkými pochybami jste schopni žít? Na druhou stranu mám mírně pocit promrhaného času. Navíc je důležité vědět, že seriál bude antalogie. Vědět to dřív asi finále přijmu jinak. Nicméně poslední díl stranou, tak se jedná o vynikající a jeden z nejoriginálnějších počinů roku. Epizoda 7 zaměřená na Ruth je zcela devastující a po vypravěčské stránce postavená jako puzzle. Nesmírně jsem si užila mystérium celého Castle Rocku (srovnání s The Leftovers je přesné). Jakmile je odhaleno, kdo je vlastně tajemný The Kid, spadla mi čelist. Možná nejsilnější stránkou seriálu jsou ale postavy a herci. Henry, The Kid, Molly, Ruth, šerif... neskutečně mi všichni přirostli k srdci. Hercké výkony jsou kapitolou sama pro sebe. Bill Skarsgard je až neskutečný. To množství emocí, které dokáže v průběhu 10 dílů ve vás evokovat, je skoro nekonečné. Sissy Spacek poprvé v Kingovském hororu od dob Carrie je srdcem příběhu. Castle Rock mě bavil a fascinoval jako málo co letos, a tak i ten konec stojí za odpuštění.(19.9.2018)

Fantastický mysteriózny seriál s hororovými prvkami, S. King v plnej paráde. Hlavná os dejovej linky, rozpletanie záhad a spájanie skladačiek jednotlivých kúskov do výsledného temného príbehu, pochmúrna a mrazivá atmosféra... to všetko robí z toho seriálu jeden veľký mysteriózny masterpiece. Oceňujem tiež, ako sa na začiatku nastolili záhady a ako sa nutkanie po objasneniach všetkých tých otáznikov okolo postáv stávalo z dielu na diel intenzívnejšie a intenzívnejšie. Na druhú stranu ma trocha mrzí trochu odbitejší záver, celé to finálne rozuzlenie (posledné minúty) mi prišlo ako z rýchlika, autori sa mohli ešte s divákom trochu pohrať. Na hranici 4-5 hviezd. 89/100(19.9.2018)

// Abrams, King, skvělí herci, nevyváženej, ale poutavej příběh, totálně mindfuck atmosféra, jedna fakt nádherná epizoda, a překvapivě ne zas tak moc otázek. Teda alespoň pro někoho, kdo začínal na Ztracených a ještě donedávna ulítával na Pozůstalých. 7-8/10 a docela se těším na druhou řadu.(28.10.2018)

Má to dobrú atmosféru aj sa to nesie v duchu tradičných Kingovských diel. Ale aby sme do toho úplne prenikli tak si to vyžaduje asi lepšiu hlavnú postavu. To je najväčšia výtka celému seriálu. André Holland je príliš toporný a emočné prázdny, aby nám mohol skutočne predostrieť hrôzy a pochybnosti do takej miery, aby sme sa s nimi ako divák stotožnili. Vďaka nemu je aj finále celej série strašne nezaujímavé. Čo je škoda lebo väčšina odkazov a vedľajších dejových línií funguje. Iste zápletka a jej postupné odkrývanie je trošku kostrbaté. Ako keby tvorcom občas ušlo ako vysvetliť určité súvislosti tak aby to bolo z toho dramaturgického hľadiska okej, ale pozerať sa na to dá a nie je to žiadny veľký prúser. Bill je v pohode ale ako náhle sa vyjaví hlavné tajomstvo tak mi jeho predchádzajúce konanie veľmi nedáva zmysel. Postava ktorá si pre mňa ale kradne celú sériu pre seba je Sissy Spacek. Jej časť The Queen je dokonalá a ako jediná ma dokázala emočne dojať a pohladiť. Zatiaľ som zvedavý čo bude ďalej. Zatiaľ prvá séria takých opatrných 75%.(9.10.2018)

Presne tohle je moje oblibene mysteriozni serialove zradlo, ktere jsem ze zacatku hltal na 100%, ale s blizicim se koncem serie to bohuzel ztraci tempo a kvalitu. Mno, a pokud si to kvalitu neni schopne udrzet ani po jednu serii, nema smysl ocekavat serii druhou. JJ Ambrams na produkcni zidli se nezapre, stejne jako Lost to dokaze zaujmout nastartovanim zahad, ktere ale nedorazi do dustojneho konce. 7/10(6.10.2018)

Samá záhada a málo odpovědí, ale řemeslo i herci jsou naprosto v pořádku.(12.9.2018)

Tak tu máme další Kingovku a musím říct, že náběh má skvělý ba přímo úžasný a já si řikám, že konečně další dobrá adaptace od jindy uplných sraček či průměrných zoufalých pokusů o filmového či seriálového Kinga. Ale ne, po dvou dílech to ztrácí pomalu, ale skutečně jistě, drive, tempo a cokoliv, coby mělo udržet mou pozornost a zájem. Posledních pár dílů už přináší vyloženě zmatek, nudu a šeď. Ovšem vypíchnul bych snad jen Billa Skarsgarda, potkat ho někde v noci, okamžitě bych se posral.(15.9.2018)

Zvláštní seriál, čekal jsem, že se to bude spíše více podobat seriálu "Stranger Things", ale ono je to nakonec spíše podobné "Twin Peaks". Další zvláštní seriálová zkušenost.(17.9.2018)

Ze začátku to není špatné – atmosféra, která by se dala krájet, záhady, napětí, zajímavé postavy a otázka „O co tam jde?“. Jenže asi tak po čtvrtém díle se to začne podělávat. Roztahanost, která je místy až komická. Jakmile zjistíte, „kdo je ten kluk kleci“, dojde vám, že celý ten konstrukt je pěkně vycucaný z prstu, spousta motivů, které vedou odnikud nikam (motel, věznice, auto na vrakovišti), a slouží jen k tomu, aby se natáhla délka. Tohle nevypadá jako adaptace Kingovi knihy, ale jako třikrát vydestilovaný King podávaný se sušenkami z Psycha. Vadí mi ten mišmaš, který se stane v posledních třech dílech, vadí, že ztráta paměti, způsobí, že postava A něco neřekne postavě B už v prvním díle, čímž by samozřejmě žádný seriál nebyl, vadí mi logické chyby a v chování postav a náhodná setkání uprostřed lesů. Ne, tohle nejsou Stranger Things, ale spíš LOST. Velká škoda, potenciál byl obrovský. :-((30.9.2018)

Nevyužitý potenciál nebo naopak přemrštěná délka pro námět na minisérii, nebo i jediný film? Krátce po shlédnutí jsem na vážkách, nicméně nemůžu říct, že by se mi Castle Rock nelíbil. Skvělé řemeslo s příjemně kingovskou atmosférou a dokonalí herci v čele se Sissy Spacek a Billem Skarsgardem, které ale zabíjí závěrečné a uspěchané rozuzlení, kterému na druhou stranu předchází spousta zbytečných nebo naopak nevyužitých dějových linek a příběhů vědlejších postav. Lepší tři hvězdy.(20.9.2018)

• Mr.Ripley

1.série: Deset hodin se Castle Rock nafukuje, jako mysteriózní a inovativní bublina, aby ve finále splaskla tím nejbanálnějším způsobem. Vzít mistrovo slavné město, které umně propojuje Kingův vesmír a nevyždímat z něj nic nového, vyjma potěšujících easter eggů? Je vidět, že značka King neznamená Stephen King. Televizní zklamání roku a pro mě, jakožto kingofila o to bolestivější. 45%(28.10.2018)

Bohužel, nepříliš kvalitní seriálový počin, který se topí v záhadách a natahování. K čemu to, když herci hrají kvalitně, když nemají co hrát. K čemu záhady, když odpovědi na ně jsou nedostatečné a pohřbené pod dalšími záhadami. Ne, ani seriál Ztraceni není tak špatný, protože tam herci měli nějaký výrazný charakterový vývoj, který Castle Rock postrádá. A ukazuje častý problém u Kingových příběhů. Tedy ono natahování. Bohužel mírný palec dolů. 60%(16.9.2018)

<< předchozí 1 2 3