Komentáře uživatelů k TV seriálu (30)

• tron

Castle Rock vôbec nezačína zle. Atraktívne herecké obsadenie v čele s charizmatickým Andrém Hollandom z Knicku, Sissy Spacek z Carrie a Scottom Glennom. Mňa potešil posledný menovaný, pretože hrá môjho milovaného kingovského šerifa Alana Pangborna, stojaceho (spolu s Bannermanom - iným mainským šerifom od Kinga) za zrodom môjho Enezchštejna z poviedok Prasa, Bagrovisko alebo Kamionista. Pangborna môžete poznať z Prepotrebných zbytočností alebo Tretieho oka, ale Bannerman je predsa len môj obľúbenejší (Cujo, Mŕtva zóna). Ostatní sú skôr krovie (vrátane veľmi čudného Billa Skarsgårda). Vyložene mimo, ako výkonom, tak zbytočnosťou a nesympatickosťou povahy svojej roly, je potom Melanie Lynskey z Nebeských stvorení a Dva a pol chlapa. Fakt hrozná herečka. Naopak, potešila ma výprava mestečka v zovretí krásnych, sychravých lesov. Fajn premyslená bola i jeho temná, „prekliata“ minulosť, hoci to v tomto smere dosť pripomínalo Derry z To, ktoré ako keby tvorcovia chceli sfilmovať, ale nedostali na to práva a tak vymysleli obdobnú minulosť aj pre Castle Rock. No tak ale čo už, nie každý deň je nedeľa. Prvé diely majú atmosféru a sú pôsobivé. Nanešťastie, už čoskoro to vletí do žihľavy a už to z nej nevyjde. Naopak, s pribúdajúcimi epizódami sa to do nej vnára čoraz hlbšie a hlbšie a hlbšie a zrazu sa pristihnete pri tom, ako sa hrozne tešíte na koniec. Nie snáď preto, že by položené otázky boli zaujímavé a vy ste sa tak strašne tešili na finálne vysvetlenie toho všetkého. To ozaj nie. Ale proste preto, aby bol koniec a mali ste to konečne za sebou. Za zmienku stojí deviata časť so zásadným twistom, avšak paradoxne vinou neho to do tej mizernej žihľavy zájde ešte hlbšie. Žánrovo sa skrátka tento projekt vybral úplne iným smerom, než som si želal. Čakal som mysteriózny triler alebo horor a nie „toto“.(15.9.2018)

Serial samozrejme dokaze nalakat, vsichni jeste vzpominaji na skvele Stranger Things, ktere serial vizualne pripomina, navic je zastitenej jmenem Kinga a zasazenim do jeho fiktivniho mestecka, kde se odehravala hezka radka jeho skvelejch knih. No a rozjezd je fajn, zacnou se na sebe vrsit jedna zahada za druhou, je to misty i radne drsny a krvavy a dobre se na to kouka. Jenze s pribejvajicima dilama to spis nez zahadny zacina bejt zmateny, stale se na sebe vrstvi dalsi a dalsi nejasnosti, ktery ale postradaj jakoukoliv logiku a vlastne se nic moc nedeje. Nektery dily se stupidne venujou naprosto nezajimavejm vedlejsim postavam, jimz asi kraluje naprosto na pest Sissy Spacek. Ono ale celkove herci nejsou zadnej zazrak z hlediska sympatii, clovek vlastne nema moc komu fandit, Lynskey je otravna a zase pripomina svoji stihacku z Dva a pul chlapa, Holland se fakt na hlavni roli nehodi, Skarsgard neustale divne cumi. Mym oblibenec se tak stal perfektni serif Scotta Glenna, kterej bohuzel moc prostoru nedostane. Co se tyce zaveru serial, par veci se sice lehce propoji a vysvetli, takze jsem zacal mit lehkej pocit, ze scenaristi nebyli totalne zmateny, ale nejakej smysl by v tom moh bejt, jenze je desne videt, ze se pripravuje puda pro druhou serii. Popravde, chvilema jsem uvazoval, ze to vzdam, nakonec jsem to dokoukal, ale druhou serii uz asi nedam.(14.9.2018)

Billa Skarsgarda do každé rodiny, ale silně mě zklamalo, že místo opravdového konce se rozhodli pro zadní vrátka.(19.9.2018)

Zatiaľ budem triezva a dám 3*, pretože niekedy neviem, čo si mám myslieť. Nie o deji, ale o svojich dojmoch. Herci sú dobrí, atmosféra správna, síce sa tu očividne zmiešava Castle Rock s Derry, a v úvodných titulkoch je naznačené celé mainské univerzum, ale možno to má potenciál. Deviata epizóda prvej série priniesla veľmi zaujímavý obrat (a vlastne aj desiata), ale po celej prvej sezóne stále neviem, či Castle Rock je a bude super seriál. Zatiaľ je len dobrý.(15.9.2018)

Finále jsme asi všichni čekali pompéznější, ale za celej seriál za mě paráda. 8/10(13.9.2018)

Po skončení Leftovers jsem se bál, že budu muset čekat bůhví kolik let na seriál, který na mě zapůsobí obdobně. Můj strach byl zbytečný. Castle Rock je totiž naprosto dokonalý slowburn, který od diváka chce trpělivost, přemýšlivost, empatii a pozornost. Pokud tyto vlastnosti divák nemá, nedostane zřejmě nic jiného než nudu, nesmyslnost či zbytečnost. Pokud tyto vlastnosti má, dostane jednu z nejlepších, nejgeniálnějších a nejvypiplanějších věcí, co se za posledni dobu objevila. Vyzdvižen budiž naprosto božský casting, kde každá jediná postava je obsazena tak, jakoby ta role byla psaná přímo pro ní. A závěr, typicky Kingovsky antiklimatický, mohl být jen stěží lepší... První série - 100% (18.9.2018)

• *CARNIFEX*

Píše sa rok 1991. Po 11 dňoch je opätovne vypátraný Henry Deaever, ktorý napriek veľmi nízkym teplotám, dokázal prežiť pod holým nebom. Po 27 rokoch, sa z malého chlapca, stáva nie príliš úspešný obhájca, ktorého okolie, všeobecne považuje za “vraha”. Dôvod je úplne prostý. Takmer každý jeho klient, je obvinený z toho najhoršieho možného zločinu - vraždy. Keď je jedného dňa kontaktovaný neznámym mužom, ktorý ho žiada o pomoc vo veľmi špecifickej situácii, nie je príliš naklonený opätovne sa púšťať do nového prípadu. Lenže záhadná samovražda riaditeľa Shawshankskej väznice, a nečakaný objav v jej útrobách, sú predsa len dostatočnou výzvou pre muža, ktorý novým prípadom, skrátka nemá čo stratiť. Henry, by sa však mal pripraviť nato, že nezodpovedaných otázok bude omnoho viac, ako tých, na ktoré dokáže nájsť odpovede ...(13.9.2018)

Dávám 5* s velkým sebezapřením, protože ten konec... Na jednu stranu je filozofická myšlenka protkaná celou řádu zcela geniální a perfektně skrytá. Publikum je tady postaveno do funkce poroty. S jak velkými pochybami jste schopni žít? Na druhou stranu mám mírně pocit promrhaného času. Navíc je důležité vědět, že seriál bude antalogie. Vědět to dřív asi finále přijmu jinak. Nicméně poslední díl stranou, tak se jedná o vynikající a jeden z nejoriginálnějších počinů roku. Epizoda 7 zaměřená na Ruth je zcela devastující a po vypravěčské stránce postavená jako puzzle. Nesmírně jsem si užila mystérium celého Castle Rocku (srovnání s The Leftovers je přesné). Jakmile je odhaleno, kdo je vlastně tajemný The Kid, spadla mi čelist. Možná nejsilnější stránkou seriálu jsou ale postavy a herci. Henry, The Kid, Molly, Ruth, šerif... neskutečně mi všichni přirostli k srdci. Hercké výkony jsou kapitolou sama pro sebe. Bill Skarsgard je až neskutečný. To množství emocí, které dokáže v průběhu 10 dílů ve vás evokovat, je skoro nekonečné. Sissy Spacek poprvé v Kingovském hororu od dob Carrie je srdcem příběhu. Castle Rock mě bavil a fascinoval jako málo co letos, a tak i ten konec stojí za odpuštění.(19.9.2018)

Fantastický mysteriózny seriál s hororovými prvkami, S. King v plnej paráde. Hlavná os dejovej linky, rozpletanie záhad a spájanie skladačiek jednotlivých kúskov do výsledného temného príbehu, pochmúrna a mrazivá atmosféra... to všetko robí z toho seriálu jeden veľký mysteriózny masterpiece. Oceňujem tiež, ako sa na začiatku nastolili záhady a ako sa nutkanie po objasneniach všetkých tých otáznikov okolo postáv stávalo z dielu na diel intenzívnejšie a intenzívnejšie. Na druhú stranu ma trocha mrzí trochu odbitejší záver, celé to finálne rozuzlenie (posledné minúty) mi prišlo ako z rýchlika, autori sa mohli ešte s divákom trochu pohrať. Na hranici 4-5 hviezd. 89/100(19.9.2018)

Samá záhada a málo odpovědí, ale řemeslo i herci jsou naprosto v pořádku.(12.9.2018)

Tak tu máme další Kingovku a musím říct, že náběh má skvělý ba přímo úžasný a já si řikám, že konečně další dobrá adaptace od jindy uplných sraček či průměrných zoufalých pokusů o filmového či seriálového Kinga. Ale ne, po dvou dílech to ztrácí pomalu, ale skutečně jistě, drive, tempo a cokoliv, coby mělo udržet mou pozornost a zájem. Posledních pár dílů už přináší vyloženě zmatek, nudu a šeď. Ovšem vypíchnul bych snad jen Billa Skarsgarda, potkat ho někde v noci, okamžitě bych se posral.(15.9.2018)

Zvláštní seriál, čekal jsem, že se to bude spíše více podobat seriálu "Stranger Things", ale ono je to nakonec spíše podobné "Twin Peaks". Další zvláštní seriálová zkušenost.(17.9.2018)

Bohužel, nepříliš kvalitní seriálový počin, který se topí v záhadách a natahování. K čemu to, když herci hrají kvalitně, když nemají co hrát. K čemu záhady, když odpovědi na ně jsou nedostatečné a pohřbené pod dalšími záhadami. Ne, ani seriál Ztraceni není tak špatný, protože tam herci měli nějaký výrazný charakterový vývoj, který Castle Rock postrádá. A ukazuje častý problém u Kingových příběhů. Tedy ono natahování. Bohužel mírný palec dolů. 60%(16.9.2018)

Asi nepřekvapím prohlášením, že jsem od Castle Cork čekal mnohem víc. A ti co vydrželi až do konce, se mnou asi budou souhlasit, že finále mělo být mnohem silnější, než předložený rozplizlý závěr. Měl jsem to možná předpokládat, protože kvalita kulminovala někdy kolem šestého dílu a pak přišel postupný pád, který nedospěl až do regulérní bídy jen kvůli malému počtu dílů. Těžko říct kde se stala chyba. Herci jsou slušní až skvělí, atmosféra je hororově temná a režie doslova luxusní. Už je prý ohlášená druhá sezóna, za kterou jsme asi zaplatili oním zmíněným rozpačitým koncem, takže zbývá jen doufat, že scenáristé zjistí kde udělali chybu. Promrhat takhle skvělý námět by byla škoda.(18.9.2018)

Castle Rock je rozhodně zajímavým seriálem, obvzlášť pro čtenáře Stephena Kinga. Pokračování románů a povídek, které se v městečku Castle Rock odehrávají, ve formě seriálu je rozhodně dobrý nápad, především pokud na něj měl velký vliv i sám King. Seriál funguje jak po mysteriózní, tak po psychologické stránce. Líbily se mi i odkazy na další Kingova díla, která se tu občas objeví. Herecké obsazení je tu co se týče některých postav velmi dobré, ale je tu rozhodně i pár horších herců. Celkově jsou tu ale herecké výkony ucházející, takže si není na co stěžovat. Zvláštní tu pro mě ale je, že jisté díly na mě hluboce zapůsobily (sedmý mě vyloženě dostal), jiné mi připadaly vyloženě slabé. Nakonec tedy opravdu váhám mezi 3 nebo 4*, ale spíš se nakláním k těm třem. Jsem nicméně zvědavý i na druhou sérii a doufám, že té už budu moct s klidným svědomím dát lepší hodnocení.(19.9.2018)

• majo0007

Tak ako sme Abramsovi baštili 6! sezón jeho LOST, z čoho sa napokon vykľula najväčšia píčovina v TV histórii, tak je zrejmé, že Castle Rock má nabehnuté rovnakým smerom. Ďakujem, milý J.J., na toto ti už druhý raz neskočím. S01 dopozeraná ozaj len s vypätím všetkých síl, ďalšia season ani náhodou.(14.9.2018)

nebýt pár slabších dílů a nevýrazného finále,bylo by to na plný počet.Nejsem úplně fanda Kinga,ale postupně mu začínám díky podobným kouskům přicházet na chuť.Nejlepší z celé série rozhodně devátý díl,kde se spousta věcí ukázala,ale i tak byl docela problém všechno pochopit....80%(16.9.2018)

Kingovky mám v nesmírné oblibě. A zasadit seriál do městečka Castle Rock, kde se nachází i věznice Shawshank, byl jedním slovem brilantní tah. Ale to zpracování malinko pokuhávalo. Bez Skarsgarda, jenž mě pět uchvátil svým výkonem (jako fakticky pohled do jeho očí uhranoval, tak ďábelský pohled umí málo herců), by to stálo za nic, on seriál zachraňoval, a to považuji za fakt. Ostatní herci mu zdatně sekundovali (zejména Sissy Spacek se svým možná nejvydařenějším sedmým dílem), ale po většinu času se stejně nechytali. Ten příběh se zprvu zdál zajímavý, neotřelý. Jenže oni místo postupného vysvětlování začali nadhazovat další a další otázky, tudíž jsem pochopil, že seriál skončí otevřený a každý si bude muset domýšlet různé konce. A to se mi nelíbí. Sedmý a devátý díl perfektní, poslední díl mě neskutečně, ale doopravdy neskutečně naštval. Jako kdyby to vymysleli někde u piva a nedali si na tom záležet. Trochu na tom zapracovat a mohl z toho vzniknout úžasný projekt. Takto jen nadprůměrný seriál s pár skvělými momenty, které ale vzápětí ihned zabili nějakou nesmyslností. Škoda. Za mě dávám 64 %(19.9.2018)

• gonga

Za mě dost slátanina. Nejdřív to vypadá lákavě, pak se to zamotává a zamotává, pak se to všechno jakože vysvětlí, aby se nakonec ukázalo, že to celou dobu bylo tak, jak se to tvářilo od začátku. Navíc, když se člověk zamyslí, jsou mu v podstatě všechny zdejší postavy dost u prdele, protože jsou nesympatické až běda, včetně Henryho blackDeavera a naznačované mysterium není nijak zajímavé.(18.9.2018)

Mám z toho podobný pocit jako ze Stranger things, i tady jsem měla velká očekávání a ve výsledku jsem lehce zklamaná. Castle rock má trošku pomalejší rozjezd a některé postavy mi přišly lehce zbytečné. Navíc jsem trochu naivně doufala v propašování nějaké postavy z Kingových knížek. Jinak za mě byl výborný twist v 9. epizodě a úžasná Sissy.(19.9.2018)

<< předchozí 1 2