poster

Luc Besson - nepochopený (TV film)

 • Francie

  Luc Besson: A Portrait

Dokumentární / Životopisný

Francie, 2014, 53 min

 • honajz
  *

  Sebeoslavné selfpromo chlápka, který je malý, tlustý, bohatý, a přitom se stále snaží hrát mladého, hbitého, nezávislého a chudého. Pár zajímavostí se sem tam o natáčení některých filmů dozvíme, ale jinak je to celé nuda - Luc poskakuje, Luc dělá dveřníka Tommy Lee Jonesovi, Luc nás provází svými úchvatnými ateliéry, Luca se zastává přední filmový kritik, Luc je skvělý filmař, nu, nudí to hodně.(10.11.2017)

 • castor
  ***

  Pár zajímavostí se o zákulisí několika projektů dozvíme, ale jinak je to podivně pojaté a takové uskákané. Luca Bessona mnozí zbožňují pro několik jeho (formálně) originálních kousků, jiní nenávidí, že jeho evropská továrna produkuje kdeco. Hrdě se hlásí ke svým bezmyšlenkovitým, ovšem zručně natočeným béčkům, která jsou dobře uplatnitelná na obou stranách Atlantiku.(14.7.2018)

 • mira007
  ****

  Mírně nepřehledný dokument o komerčně nejúspěšnějším francouzském režisérovi hitů Nikita, Leon. Pátý element atd. Nejvíc mne překvapilo, že jako režisér mi byl známý, ale tady je i ukázaný jako podnikatel, který od roku 2010 buduje největší filmová studia ve Francii, která dokáží konkurovat těm americkým. A to nemluvím o jeho panství...(29.7.2018)

 • SeanLSD
  ***

  Mohlo to byť ďaleko výživnejšie, keď sa už k nemu dostali tak blízko... Formálne aj informačne veľmi priemerný dokument, pôsobí dojmom, že narýchlo a bez nejakého veľkého zvažovania splácali dokopy čo mali a výsledkom je televízne publicistický look... Každopádne Besson je macher, talentovaný chlapík, čo si ide za svojim, k tomu mal porciu šťastia, robí si, čo ho baví a pritom evidentne nie je nafúkaný. Nemyslí si, že by bol lepší ako ostatní a Informácia, že na pľace je despotický nijak neprekvapuje - to je predsa vlastné väčšine veľkých režisérov, ktorí chcú vidieť stelesnenú svoju víziu. Preto robia dobré filmy...(18.3.2017)

 • DonBraso
  ***

  Náhodou pustil Čt Art a akorát běželo tohle.No viděl jsem o mnoho lepších dokumentů.Tady je snad nejzajímavější Bessonovo filmové studio,jinak to občas skáče jak blechy od někud nikam,kde jeho filmy jsou některé jen nazvány,ale naprosto nic o nich zajímavého a jako o člověku se člověk dozví jen od Jean Rena jaký je to leda despota,což víceméně od všech co zde vystupují.(14.3.2017)

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace