Rio Conchos

Rio Conchos

Nezmieriteľní

Western

USA, 1964, 107 min

Sotva průměrný western z doby po občanské válce, ve kterém jde o to, jak zabránit Apačům, aby se dostali k ukradené zásilce 2000 nových opakovacích pušek, které by mohly zdecimovat mnohé vojáky vítězné Unie. V dost nelogicky znásilňovaném scénáři plném omletých motivů a klišé sledujeme pátrací výpravu dvou vojáků a dvou podmínečně propuštěných vězňů s vozem plným střelného prachu za puškami a jejich novými majiteli v čele s bývalým plukovníkem Konfederace. Vlastní film je vcelku napínavý a má i docela slušnou atmosféru, ale ke konci sklouzne dost hluboko s úrovní, aby mohlo dojít k holywoodskému happy-endu. Trailer (viz): http://www.youtube.com/watch?v=q5UlVVT6tBQ(2.8.2009)

• Autogram

Slabší western s putujúcou skupinou rôznorodých indivíduí, jednou indiánkou a chvíľami aj s bábätkom. To tam dali ako symboliku pre apačobijca, ktorý prišiel o dieťa a tiež na vytiahnutie zopár sĺz od divákov. Na záver príde hlavná prestrelka s výbuchmi, ktorá ale nie je ničím originálna. Film som videl len preto, že tu v programe bola chybná linka na film s rovnakým sk názvom Nezmieriteľní, ktorý som očakával.(15.5.2013)

Dobrý no málo známy a vcelku zábavný western, doslova s prvkami jemného čierneho humoru, irónie či sarkazmu. Nemám výhradu (ako niektorí) dokonca ani k výberu obsadenia hlavných postáv. Jeden z mála westernov, ktorého jednou z hlavných postáv je južan, bývalý vojak Konfederácie. Z ďalších "južanských" westernov môžem odporučiť napr. Alvarez Kelly (1966)-páčil sa mi viac.(15.10.2010)

Priemerný western, ktorý sklame aj skalných fanúšikov tohto žánru. Bohužiaľ, s legendárnym Unforgiven (1992) má spoločný iba názov používaný v našich končinách. Nudné patránie po ukradnutých zbraniach, nudné spracovanie vzťahov medzi jednotlivými postavami dokonané nudným koncom. Bolo natočených tak veľa výborných westernov ( okrem spomínaného Unforgiven napríklad Vtedy na Západe, Krajina strelcov, Tombstone, Wyatt Earp, Vlak do Yumy atď.) že si určite vyberiete lepší ako je tento bez akejkoľvek námahy. Veľké sklamanie.(2.10.2017)

• Martin741

Nudny western 60. rokov o Apacoch a istej zasielke zbrani. Herci hraju vyslovene priemerne, dejova linia akasi aj je, ale nudi, divaka dostatocne nestrhne. Prestrelky obcas az samoucelne, dialogy slabe a trebalo by ich prepracovat. Udaje o trzbach nemam, takze neviem, ci film prepadol/bol uspesny, ale takychto westernov sa v 60. rokoch tocili tony, takze je pravom zabudnuty. 36 %(26.8.2014)

• - Natáčení probíhal v americkém státě Utah a v Mexiku. (Terva)