Reklama

Reklama

Rio Conchos

TV spot

Obsahy(1)

Snímek Rio Conchos (1964) byl natočen podle románu plodného autora westernové literatury Claira Huffakera, podle jehož předloh či scénářů vznikly mj. westerny Zářivá hvězda s Elvisem Presleym, 100 pušek s Burtem Reynoldsem a Poslední bojovník s Anthonym Quinnem. Rio Conchos se odehrává těsně po skončení občanské války, kdy se příslušníci americké kavalerie snaží vypátrat původce krádeže velké zásilky opakovacích pušek. Stopy vedou do Mexika, k fanatickému jižanskému plukovníkovi, který hodlá ve válce proti Severu pokračovat dávno po jejím skončení… Vedle osvědčených veteránů žánru Richarda Boonea (James Lassiter), Stuarta Whitmana (kapitán Haven), Tonyho Franciosy (Mexičan Rodriguez) a Edmonda O’Briena (plukovník Pardee) ve filmu debutovala úlohou seržanta Franklyna hvězda amerického fotbalu Jim Brown, který překvapil přirozeným hereckým projevem, jenž mu v kombinaci s obdivuhodnými fyzickými přednostmi zajistil poměrně úspěšnou hollywoodskou kariéru. (Česká televize)

(více)

Videa (1)

TV spot

Recenze (29)

Arsenal83 

všechny recenze uživatele

Klasická pištoľovačka. Gringos, Hispánci a Indiáni. A zvíťazil v dejinách len jeden a nich a dnes začína kľačať, ale nie pred Mexikom či Indiánmi, ale pred štvrtým deportovaným z Afriky. Proste americké dejiny. V porovnaní s inými westernami trochu nuda, potvrdzujem, čo hovorí Trevor. Také Vtedy na západe sa na toto pozerá z výšky. Priam z vesmírneho satelitu. ()

Martin741 

všechny recenze uživatele

Nudny western 60. rokov o Apacoch a istej zasielke zbrani. Herci hraju vyslovene priemerne, dejova linia akasi aj je, ale nudi, divaka dostatocne nestrhne. Prestrelky obcas az samoucelne, dialogy slabe a trebalo by ich prepracovat. Udaje o trzbach nemam, takze neviem, ci film prepadol/bol uspesny, ale takychto westernov sa v 60. rokoch tocili tony, takze je pravom zabudnuty. 36 % ()

Reklama

Deimos 

všechny recenze uživatele

TV/// Obsazení 6/10 Děj 7/10 Hudba 8/10 Efekty 7/10/// +dobře padnoucí westernová hudba, poutavý příběh, zajímavé postavy -méně známé obsazení, o něco málo slabší zpracování/// Tak tenhle western mě chytl. Opět se příběh odehrává v souvislostech s válkou severu proti jihu a kde náš hlavní hrdina je jižan (dosti netypický hrdina se svými zájmy) . Indiáni mu umučili a zabili rodinu a on se teď mstí za pomocí opakovačky (kterou možná o něco později používal Old Shaterhand). To si všimou seveřani a chtě nechtě ho přimějí ke spolupráci. Následně se na cestu vydává pochybná skupinka ve které si každý musí hlídat svoje záda. Postavy jsou zajímavé a mohou si vás získat. Rád se tedy přikloním ke 4*./// Celkem 71%/// ()

RHK 

všechny recenze uživatele

Sotva průměrný western z doby po občanské válce, ve kterém jde o to, jak zabránit Apačům, aby se dostali k ukradené zásilce 2000 nových opakovacích pušek, které by mohly zdecimovat mnohé vojáky vítězné Unie. V dost nelogicky znásilňovaném scénáři plném omletých motivů a klišé sledujeme pátrací výpravu dvou vojáků a dvou podmínečně propuštěných vězňů s vozem plným střelného prachu za puškami a jejich novými majiteli v čele s bývalým plukovníkem Konfederace. Vlastní film je vcelku napínavý a má i docela slušnou atmosféru, ale ke konci sklouzne dost hluboko s úrovní, aby mohlo dojít k holywoodskému happy-endu. Trailer (viz): http://www.youtube.com/watch?v=q5UlVVT6tBQ ()

kinderman 

všechny recenze uživatele

Upozornění pro někoho zodpovědného: oficiální text distributora o Jimovi, který si musí vybojovat jakási práva, je naprostý nesmysl. Jde o akční western, v němž kapitán armády (S.Whitman) uzavře spojenectví se zatvrzelým apačobijcem (R.Boone) a Mexičanem odsouzeným k smrti, aby vypátrali ukradenou zásilku opakovacích pušek. Dobře napsané postavy a zajímavé dějové zvraty. Někteří "komentátoři" tady však plácají tak, že je zjevné, že film (uvedený 2.8. na Primě) neviděli. ()

Galerie (10)

Zajímavosti (1)

  • Natáčení probíhal v americkém státě Utah a v Mexiku. (Terva)

Reklama

Reklama