Wangeun saranghanda (TV seriál)

• Jižní Korea

왕은 사랑한다

The King Loves

The King In Love

Historický / Romantický / Drama

Jižní Korea, 2017, 40x35 min

Moc hezký seriál, který mne na konci zahřál u srdce. Je to historický příběh, který se liší především svou upřímností. Je to dramatická, čistá romance.(7.10.2017)

• Narciska

Abych pravdu řekla, u korejských seriálů, kterým jsem dokonale propadla, dělám něco, co asi není spravedlivé, ale co, je to jen film... Tedy to, abych si je sama odlišila, shlédnu a ohodnotím třeba i po jednom dílu... Abych oddělila perly od plev, při tom věčném hledání perel... zde jsem dala tři díly a s vědomím, že se to ještě třeba vyvine, to vzdávám... Je to pohádka..., i když krutá a plná intrik, jak už to u králů daleké historie bývá... jakoby intriky patřily jen do dávnověku... o dětech, které teprve musí dospět... to už já mám naštěstí za sebou... a o milostném trojúhelníku... tomu jsem se vždy... i ve filmu... snažila vyhýbat... neb zanechává hořkou pachuť... ale hlavní asi je, zkrátko mě to nechytlo..., nudilo a uspávalo...(11.2.2020)

Když je to čistá červená knihovna (hlavně úvodní díly), je to dost nuda. Pak to nabere docela slušný obrátky a následuje poměrně napínavý historický drama. Od poloviny už mi bylo úplně jedno, kdo nakonec skončí s hlavní hrdinkou, naopak jsem spíš předpokládala to, jak to vlastně nakonec i dopadlo (z čistě praktických důvodů). Postava korunního prince byla výborná, chytrá, zajímavá. Ještě lepší (a pro mě nejoblíbenější) postavou byla jeho matka, mongolská princezna - královna Goryeo. Postava Lina byla nevýrazná, nezajímavá a jeho myšlenkový pochody mi občas unikaly. Konec se mi hodně líbil, podle mě to skončilo zcela logicky a nakonec i uvěřitelně. Pokud jde o herce, Yoona zvládla roli dobře, představitel Lina byl, stejně jako jeho postava, sice sexy, ale jinak o ničem. Výbornou hereckou práci předvedl Siwan, radost pohledět.(5.3.2018)

Zhruba rok po Scarlet Heart je tu další skvělý historický seriál z období Goryeo. Dokonce si i vypůjčil jednoho herce... Příběhově opravdu "našlapané", obzvlášť zhruba prostřední část je velmi dramatická. Konec mě nějak zvlášť nepotěšil, ale na to už jsem u korejských drama zvyklý... Jen zřídkakdy to dopadne dobře pro toho, komu fandím já... Každopádně Yoona byla v roli Eun San opravdu dobrá a historické šaty jí očividně opravdu sluší. :-) - 100 %(7.12.2017)

Seriál ze 13. století, který nemá debilní prvky. Yoona konečně měla co hrát a jak byla v The K2 nemastná, neslaná, tady se mi líbila. Druhý přítel mi lezl trochu (dost) na nervy, ale vynahradil to mladý král. Hezčí chlap (odhaduju), myslící logicky, nepropadající panice,který se málokdy nechá oblbnout. Co nechápu, je SPOILER (!!!), jak si hlavní hrdinka mohla vybrat toho zamorouseného zachmuřeného druhého přítele! To u mě celý dojem dost shodilo.(10.10.2017)